[BIZTPOL] III. világháború

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 148
113
A kínaiak nem nyilatkoznak, hogy hány atomtoltetjuk van, de a becslések (tobb száz) nem pontosak. Lehet nekik tobb ezer is!!!!
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
3. világháború?? lehet benn valami, hiszen az MH is ezerrel készülődik... :DD (se tank, se heli se szállító....)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Érdekes elképzelés... Oroszok lerohanják Európát, Kína az oroszokat, USA pedig Kínát. Kitalálom... Európa pedig akkor az USA-t? :) Csak hogy teljes legyen a körbe verés. :)

Zotyek nem is kell olyan durva képzelő erő. Na mondjuk ha Én Orosz fél lennék és leszeretném rohani Europát a hadtápvonalak igen fontosak, ugye bár. Feltételezzük készülök egy " érdekes " tervre , na mondjuk az egyik Országgal tegyük azt gazdasági kapcsolatok javításának álcázása mellett kiépctem a fontos logisztika gerincet egy invázióhoz a VASÚTOM. 1 nap alatt éjszaka átszállítok rajta egy egész hadsereget így már kész meglepetés.
http://www.vg.hu/vallalatok/kozlekedes/megkuldtek-a-magyar-ajanlatot-az-orosz-vasutaknak-409096

ŐŐőőőő már nem is olyan fantázia szagú inkább terv szagú, nem de? ? :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én ma reggel raktam össze képet a hír láttán miért is olyan fontos Magyar Mező így már.
Egy Orosz hadsereg lesöpri jelentős veszteségek nélkül Szlovákia Cseh és Ausztriát a térképről- 3 szövi mínusz plusz Én szerintem az Olasz haderő felszámolása sem akkora tétel egy Orosz haderő részéről ( véleményem szerint ) de persze minden akkor és ott dől el lehet az Olasz haderő ellentámadásba lendül és Moszkváig nyomják vissza az Oroszokot ? :D ugye viccesen nézz ki leírva :D :D Lengyelek amennyiben Magyar Haderő becsatlakozik vagy hivatalosan Szlovákia Ő foglalja el a Lengyelek részéről 100% nem lesz ellen hadművelet , ami az Oroszoknak jó. nem kell több frontos háborút vívni. Ez egy logikus verzió ami lehet és ha
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 924
113
Én csak annyit kérdezek, hogy mi értelme lerohanni Kelet-Európát? Bárkinek... Mi van itt amit csak fegyverrel lehet elvenni és meg ér egy több 100 milliárd dolláros háborút?
Ötleteket várom...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 148
113
Én csak annyit kérdezek, hogy mi értelme lerohanni Kelet-Európát? Bárkinek... Mi van itt amit csak fegyverrel lehet elvenni és meg ér egy több 100 milliárd dolláros háborút?

Ötleteket várom...

Semmi, ez nem reális dolog- már nincs SZU-ideologia.....:)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Van itt elöször is pár NATO szövetséges.
Azért gondolom érzed annak súlyát hogy Amerika nem bírja megvédeni szövetségeseit.
Egy lényeges országot Én balek kifelejtettem fip7, azt hittem te kiegészited ,de hát nem Románia, ugye ugye az Fránya rakéta pajzs telepítgetés és ezzel a lépéssel kiiktatás rés a pajzson ami azért már is tárgyaló asztal is lehet roszul sülnének el szárazföldi hadműveletek , putyin áttelfonál Wasingotnba hogy szeretnék még látni a Szabadságszoborot akkor álljanak le.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
de ugye ezeket a kis terveket valaki NATO-ban is gondolom látja nem hiszem hogy ez számomra értelmezhető csak. Tehát ha látom ellenfelem sakklépését akkor kivédem. Az oroszok elég jó sakkozok :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Ha mégis lenne ilyen, akkor én őszintén remélem, hogy az ominózus vasútvonalon tényleg csak átszállítanak mindent, aztán lövik-zuzzák a nagy nyugati szövetségeseinket. Ne legyün hadszintér, ez a lényeg. Nagy hősök voltunk a török időkben is, megvédtük európát a hódítástól... aztán mit kaptunk érte?? kiírtották a fél országot, hogy aztán jöhessenek mások a helyükbe. Ha lenne ilyen verzió, menjen csak át rajtunk a ruszki, had tanulják meg nyugaton is, hogy milyen egy ilyen néppel a nyakukban élni!!!!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 148
113
Már ne haragudjatok, de komolyan azt hiszitek, hogy az oroszok megtámadnák vagy elfoglalnák Magyaroeszágot? Milyen okból, mit nyernének vele? Akkor kellett volna okoskodni a híres politikusoknak, amikor Molotov felkínálta Erdélyt, ha Mo nem támadja meg a SZu-ot, mi lett ebbol -tudjuk. Magyar politikusok soha nem tudtak jól sakkozni, elbaszták amit lehetett.....
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
nekem ez Vasút vonalas dolog fixálta hogy nem elterelés vagy pajzsnak akarnak akarnak felhasználni vagy belehajszolni valami elve reménytelen háborúba , ahol felőrlődik a nép, de mondjuk ez útán nem tudod mi lehet a terv. Fip7 egyébként mi éri meg ? Ez ugye III. VIlágháború topic cimáből adodva itt nem nyereség vágy hanem hatalmi oladalak világ szintű nézeteltérésnek népírtásai következnek és itt nem a gazdasági érdekek vannak. Hanem mint II. ba egy mindenki fölött elv.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
tavaly volt hír, hogy az amerikaiak rájöttek, hogy tévedtek, amikor 300-ra becsülték a kínai atomtöltetek számát, a valóság 3000 körüli.

kifelejtettem, hogy az említett látnokok szerint a 3ikVH meg fogja kímélni Fehéroroszországot, Szlovákiát és Magyarországot. a Duna déli szakaszán marad mezőgazdaság.

a vízióban a kínai lépés logikus, mivel az oroszok figyelmét és erőit leköti európa.

számomra az érdekes hogy a balkánon pattan ki a szikra. lehet hogy a moldáviai/román kérdést sokkal komolyabban veszik az oroszok, mint amennyire mi magyarok képzeljük.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ok, boki. Csak pár apróbb jel a teoriámhoz jelenlegi Kormány igen csak azt tervezi hogy NATO OFF lesz ha eljön az idő.
- Orszországba 1 órás zárt beszálgetás Putyin és Orbán között sok ország a környéken ezzel nem bűszkélgethet.
- Oroszgáz reexportálunk Ukrajnának és meg se tépet érte oroszorász csak ennye benne.
Tehát szóval mégegyszer Oroszgázt adunk el az Ukránoknak amin nyerűnk pénzt. Az Oroszok itt hepajoznak 1-2 dolláron a Ukránokkal de minket békén csak engedik hogy megkárositjuk őket , biztos Gazdasági súlyúnktól félnek ,azért hagyják :)
http://www.vg.hu/vallalatok/energia/nagyot-bukhatunk-az-ukran-gaztranziton-400819
Mondom tovább Azeri baltás 3 milliárdért vett állampapírt azért ugye tudod Kazahsztán igen csak Orosz bábú.
Újra pikka pakk mindent szar vesznek tőlűnk.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
A moldáv/román kérdést jól látod xfotel. szerintem a Ponta félék receptje: IMF kiszolgálás amíg lehet, ha meg már nagyon hőzöng a nép (már elkezdte) akkor meg külső vagy belső ellenséget keresünk, hogy a figyelmet eltereljük. Foglalkoztunk itt már azzal, hogy a románok vágtatnak a szakadék felé.... így sajnos véleményem szerint hamarosan komoly atrocitásokat kell elszenvedniük az ottani magyaroknak 8mert a belső ellenségek Ők) :(
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ja még egy ici pici Apróság. Észre vetted hogy Orbán elkezdett pattogni erdély miatt és Románia miatt ? Elmúlt 50 évben senki sem pattogott ez miatt. Miért is ? Mert nem volt biztosítva Nagyhatalmi háttér ehez. Nem hiszem hogy Amerika biztosított volna támogatásáról :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Maraton ebbe nagyon igazad van csak hogy most az Ottani Magyarok már ugye bár Magyar állampolgárok, eddig ha Magyarul beszélő Román állampolgárokat ha bántották semmilyen jogon nem védehettük volna meg őket mivel hát mi közünk külföldi állampolgárok séreméhez, na de most jön a híres DE ezek már MAGYAR állampolgárok bármikor beavatkozhatunk a készen állunk és elég koholt indok is , ismerve a történelmet :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
A próféta szóljon belőled desertfox!! Nem szívesen látnám, hogy magyarokat ver agyon a román csürhe... megint. de ehez sajna hadsereg is kéne a magyar oldalon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 820
81 148
113
Ja még egy ici pici Apróság. Észre vetted hogy Orbán elkezdett pattogni erdély miatt és Románia miatt ? Elmúlt 50 évben senki sem pattogott ez miatt. Miért is ?
Mert nem volt biztosítva Nagyhatalmi háttér ehez. Nem hiszem hogy Amerika biztosított volna támogatásáról :D
Ezzel egyetértek.:)
Basescu már régen kihúzta a gyufát nem csak az oroszoknák, de az ukránoknál is. ..... Nagy Románia (Moldova egyesítése Romániával, Románok lakta ukrán teruletek visszakovetelése)
Pár Iszkander már bevan programozva Romániára......
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Maraton nem azt mondtam hogy finsihbe vagyunk és Hende hátra dölhet , sok melojuk lesz addig és kemény döntéseket kell meghozniuk, de jelenleg tényleg nem állunk semmire készen :( :( most türni kell egyenlőre , idő előtt semmi értelme Nagyoskodni
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 924
113
desertfox

Hidd el nekem a 3. VH-ban a kutya nem jön majd erre. A Románokat VH. nélkül is szájba verik előbb utóbb a konfliktuskereső külpolitikájuk miatt, de itt kb. véget ér a dolog. Csak olyat tudok elképzelni, hogy a szomszédos országokban lesz valami konfliktus velünk vagy nélkülünk. De Orosz vagy bármilyen nagyhatalmi inváziót esélytelennek látok. Ha lesz orosz vs. nyugat-európai harc, akkor az az Északi tengeren, az Északi sark környékén és a Boszporusznál fog zajlani szerintem.
 
Status
Not open for further replies.