1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Magyarország

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Guest által indítva @ 2013. február 20..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. nalson

nalson New Member

Régen jártam itt... A józan emberek úgy néz ki felhagytak a kommenteléssel ...:) Elnézve a közhangulatot nem is lehet ezen csodálkozni. Fél/egy év alatt itt már mindenki zsidó-atlanti összeesküvést sejt és hihetetlen dolgokkal dobálózik, szidja a másik vélt hovatartozását, faját, vallását. Ezek ellen pedig pár ember van, aki élvezi a feszültséget és a provokációt.

2. hiryu

hiryu New Member

http://hvg.hu/velemeny/20150612_Most_akkor_kik_tamadjak_Magyarorszagot

3. emel

emel Well-Known Member

Ha megnézzük a NATO és az EU csatlakozási népszavazásokat, akkor kiderül hogy a magyarok 85%-a "nyugatos liberális".
    A NATO és az EU szövetség iránti elkötelezettség kéz a kézben jár a nemzet iránti elkötelezettséggel.</blockquote>

1.,A nyugat-ot a liberális-al milyen alapon vontad össze, mintha ott ne is lenne másik irányzat, jellemző a liberálisokra, "ami nem olyan mint én, az nincs is".
    2., Mikor is voltak azok a szavazások, azóta szerinted nem szereztek némi negatív tapasztalatot az emberek ezekben az ügyekben?

4. laudarage

laudarage New Member

Bocsi, de ha a mondandómban kicseréled az országokat, akkor úgy az írásom elveszíti értelmét :)

Szóval, - ha erre voltál kíváncsi - az országok kicserélése után valóban semmi értelme nem lesz az írásomnak.
    Gondolom ezzel próbáltad szemléltetni, hogy az eredeti országokkal sem volt semmi értelme.

Viszont ilyen érvelési séma nincs, illetve hibás.

(Hasonlat:
    Be akarom bizonyítani, hogy jaj de rossz ez a leves.
    Megkérem a szakácsot, hogy az ecetet cserélje ki sósavra és úgy készítse el a levest.
    Majd azt mondom: ugye hogy milyen rossz ez a leves?
    És ebből következne, hogy az eredeti leves is rossz volt - szerinted.)

5. laudarage

laudarage New Member

Azért egyvalamit szögezzünk le: olyan Eurázsiai Unió nincs, amelynek Magyarország tagja, de Románia nem.

Szóval, IGEN, Románia MEGTARTHATJA Moldovát, amennyiben kilép a NATO-ból, EU-ból és átáll Oroszország oldalára, az Eurázsiai Unióba. Ha úgy tetszik, ez a fizetsége az átállásért.

Ez úgy fog kinézni, (és Oroszország erre vár) hogy Románia megindul Moldován keresztül a Dnyeszterig, közben Oroszország is megindul Ukrajnán keresztül a Dnyeszterig, ott találkoznak, pacsi-pacsi, aztán az orosz hadsereg segít kilépni Romániának a NATO-ból.

Erdély pedig ott jön a képbe, ha Románia az átállást nem tudná, vagy nem akarná végrehajtani.

Vegyük észre, hogy Románia és Magyarország között VERSENYHELYZET van Oroszország kegyeiért!

Aki kéjes örömmel arra vár, hogy Oroszország majd felrúgja Romániát az égig, és mi ezt majd NATO tagállamként (!) a páholyból nézzük végig, az gondolja végig, hogy

Magyarország NATO tagként semmivel sem kisebb ellensége Oroszországnak, mint a szintén NATO tag Románia.

Az lesz a két ország közül (Mo. / Románia) az orosz favorit, amelyik a másikat megelőzve bontja fel a NATO-val kötött szövetségét!

És gyanítom, hogy ez Románia lesz.

A magyar jobboldaliak meg gyakoroljanak önismeretet, és mielőtt arra számítanak, hogy Oroszország majd magyar-szeretetből szétrúgja Romániát és megsegíti Magyarországot, gondolják végig, hogy jelenleg Magyarország NATO tag, azaz Oroszországnak ellenség.

Ez van. Van - meglepően sok - oroszbarát Mo.-on, egyébként, de ez nem változtat a lényegen: a NATO Magyarország Oroszországnak ellenség. Ideje felébredni VAGY korrigálni a dolgot, és kilépni a NATO-ból!

Enélkül a magyar jobboldal ne is álmodozzon orosz-magyar barátságról!

6. pela3

pela3 Well-Known Member

Vagy éppenséggel tudom, egy szakácstanulónak mondták, meg hogy a húslevest nem kukoricából kell főzni.

Én itt élek, már lassan 1 éve és már nem sokáig. Nem egy pontban voltam. A nagyvárosokban voltam, sőt le is stoppoltam egészen a bolgár határig, ez alatt beszéltem jó pár emberrel.

Ezen felül olvasom az országos sajtót, járom az országot, látom nagyjából, mihez hogyan viszonyulnak. Tehát nekem reális viszonyítási alapom van, a mai mindennapokból, és neked?

Ez az érvelés.
    Lehet valakinek szakácsdiplomája, ha például a zöldséget csak kirakatban látott.

7. laudarage

laudarage New Member

Annyit tudok, hogy a nagypolitikát nem a köznép csinálja.

8. pela3

pela3 Well-Known Member

Ez a leveses dolog. :)

9. laudarage

laudarage New Member

10. hiryu

hiryu New Member

http://index.hu/gazdasag/bankesbiztositas/2015/06/11/nem_kapjak_meg_a_penzuket_a_honved_egeszsegpenztarosok/

11. fip7

fip7 Well-Known Member

Mondjuk az EU-s NATO-s népszavazások eredményéhez hozzá tenném, hogy:
    1. Nem nagyon létezett ellen kampány.
    2. Mivel még nem voltunk tagok így nem tudtuk azt, hogy mibe lépünk be.
    +1 Az EU-s népszavazás 2003-ban volt, a "liszaboni szerződés" meg 2007-ben.... Gyakorlatilag egy teljesen más EU-ról volt annó szavazás.

A mai helyzetre az akkori eredmények nem relevánsak szerintem.
    (NATO népszavazás 1997 !!!)

12. hiryu

hiryu New Member

Tetszettetk volna forradalmat csinálni- hogy a klasszikust idézzem.

13. fip7

fip7 Well-Known Member

Ezzel meg azok kampányoltak 2004-ben, akik ma azt akarják, hogy fogadjuk be a megélhetési bevándorlókat:

14. hiryu

hiryu New Member

Állampolgárság tömegesosztogatásának szándéka ill politikai menedékjog megadása mellé - (korlátozottan, etc) egyenlkőségjelet tenni finoman szólva is nagy merészség, nagyobb csúsztatás, mint amit az egyszeri mozdony csinált a bezsírozott síneken...

15. emel

emel Well-Known Member

Ne beszélj mellé, nem politikai menedékről van szó. Miért kellett volna szerinted csak az első öt hónap alatt politikai menedékjogot adni kb. 20000 koszovóinak, megkapták amit akartak, a függetlenséget, nincs ott semmiféle háború vagy népirtás. A politikai menedék annak jár, akinek az életét otthon a politikai körülmények miatt fenyegetik.

16. hiryu

hiryu New Member

Keleltt volna?????

Hány menekültjogi kérelmet bírált el eddig idén az illetékes magyar szerv?

17. emel

emel Well-Known Member

Miért, szerinted mennyit adtak be?

18. hiryu

hiryu New Member

<i>A Nemzeti Konzultációnak álcázott goebbelsi propaganda-anyag már csak azért is nevetséges, mivel a héten derült ki, hogy az Európai Unió mindössze 307, a legdurvább polgárháborús, háborús övezetből érkező menekült befogadására kötelezi Magyarországot, csökkenti az országunkra jutó menekültkérelmek számát, és ezek elbírálását a magyarországi hatóságokra bízza, úgy, hogy plusz pénzt ad az eddig is 90%-ban az EU által finanszírozott magyar menekültügyre. Tehát ha nagyon durva a helyzet, akkor is maximum 1000 menekültet fogad be hazánk, miközben letelepedési kötvénnyel állampolgárságot (ugye ezt a menekültek nem kapnak) bármilyen maffiózó vásárolhat, miután befizet egy kellemes összeget Rogán Antalék valamelyik korrupt haverjának számlájára.</i>

http://kettosmerce.blog.hu/2015/05/17/az_5_legjobb_modszer_a_nemzeti_konzultacio_megsemmisitesere

19. laudarage

laudarage New Member

Ajánlott olvasmány:

Csapody Tamás, Vit László: Ámokfutás a NATO-ba c. könyve

megjelent: 1997-ben (!!!)

20. hiryu

hiryu New Member

http://abcug.hu/tudja-honnan-jon-a-legtobb-bevandorlo/

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása