[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<
Sajnos itt '56 óta a mindenkori hatalom betegesen retteg attól, hogy a nép kezében fegyver legyen. Többek közt ezért is olyan problémás a jogos önvédelemmel, meg a lakásvédelemmel kapcsolatos törvények is.
Különben most visszaemlékezni arra nagyon érdekes, hogy sok-sok évvel ezelőtt az ukikhoz akartunk kimenni egy kicsit lőni (mások Felvidéken teszik ezt, sok cikk is van erről). Én bolond fejjel gyorsított eljárással rendeltem meg az útlevelet, de nem lett ebből semmi. És a lejártáig fel sem használtam azt. :S

Igen. Az egyik ismerősömet ne tudd meg hogy megcincálták, amikor gáz-gumis revkót találtak nála, holott volt viselésije közterületre, jogszerűen, szabályosan ! Ráadásul indokoltan hordta mert elég zűrös környéken keresztül kell közlekednie.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nincs szükség félkatonai alakulatokra, paramiltáns szervezetekre, egy európai országban. Megvannak az állam erőszakszervezetei és kész.
Az ország politikai berendezkedése, többpárti demokrácia.
Választásokon lehet váltani, vagy nem váltani az aktuálisan regnáló hatalmat. A társadalom dönt ebben a kérdésben, nem egy törpe, de erőszakos kisebbség.
Tudomásul kellene venni már a játékszabályokat ebben a kérdésben.

Ezzel azért lehetne vitatkozni. Az állam erőszakszervezetei megvannak - igencsak herélt formában.
Mindannyian tudjuk mennyit ér egy vagyon elleni bcs bejelentése a rendőrségen.
Ha van kedvük nyomoznak, ha nincs, elhajtanak a francba, és pár hónap múlva lezárják "ismeretlen tettes" kitétellel. Olvastam már rengeteg ilyen határozatot.
A gárda és a többi társaság nem azért jött létre mert a magyarok alapból fasiszták, szemetek, erőszakosak, hanem egy <b>válasz</b> a társadalomban tapasztalt jogtalaságok orvoslásának hiányára. Egy önvédelmi reflex, amit nagyon, de nagyon félremagyaráznak.
Sajnos eddig úgy néz ki egyik politikai erő sem tett a probléma megszüntetésére sokat, sőt van amelyik deklaráltan nem is kíván (ballib oldal) cselekedni.
A dolog kétoldalú, bíznának az emberek a hatóságban, ha azok okot adnának rá és nem viselkednének gőgösen, önkényesen, végeznék tisztességesen a munkájukat. Egy nyugdíjas néni kertjéből történt lopás lehet nem azonos egy bankrablással, de az illetőnek több év munkája állhat benne, ezért az értéke is más.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38

Névtelenül igen, nem szeretném, ha még zaklatnának is "polkorrekt" emberkék a szerintük egyértelműen rasszista indíttatású megnyilvánulásom miatt (igen van ilyen ismerősöm akinek ez volt az első szava mikor elmeséltem neki).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
Engem csak az érdekelne, hogyha azért támadnak meg mert magyar vagyok akkor is ezek a bűncselekmények "minősítései"?
Vagy vannak egyenlőbbek az egyenlők között?
http://hvg.hu/itthon/20150724_Idegesitenek_a_menekultek_ciganyok_melege
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Engem csak az érdekelne, hogyha azért támadnak meg mert magyar vagyok akkor is ezek a bűncselekmények "minősítései"?
Vagy vannak egyenlőbbek az egyenlők között?
http://hvg.hu/itthon/20150724_Idegesitenek_a_menekultek_ciganyok_melege

Ebből látszik, hogy milyen perverz módon magyarellenes a rendszer, amiben élünk. Ezt a fajta hátrányos megkülönböztetést, hogy vannak kivételezett csoportok, egyszerűen meg kell szüntetni. A jogvédelmet meg törvényen kívül kell helyezni. Ha valakinek konkrétan jogvédelemre van szüksége, akkor jelenleg is fogadhat ügyvédet, így egyszerűen csak törvény kell rá, hogy a "kéretlen jogvédelem" bűncselekmény és minden ügyvéd csak konkrét megbízással a zsebében járhat el, annak az egyénnek az ügyében, aki őt megbízta a saját képviseletével.

Mondjuk a TASZ egy a külföldi ügynököket nevesítő törvényen is elbukna.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Engem csak az érdekelne, hogyha azért támadnak meg mert magyar vagyok akkor is ezek a bűncselekmények "minősítései"?
Igen!
Emlékszem, mikor bejött a gyűlöletbeszéddel kapcsolatos jogszabály, akkor első körben egy csapat cigányt tettek hűvösre mert "magyaroztak", miközben vertek egy srácot. (A dolog iróniája, hogy a politikai szándék egyértelműen a cigányok védelmére hozta ezt a törvényt.)
Szóval mégegyszer: igen, ez téged is véd.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="fip7">Engem csak az érdekelne, hogyha azért támadnak meg mert magyar vagyok akkor is ezek a bűncselekmények "minősítései"?
Igen!
Emlékszem, mikor bejött a gyűlöletbeszéddel kapcsolatos jogszabály, akkor első körben egy csapat cigányt tettek hűvösre mert "magyaroztak", miközben vertek egy srácot. (A dolog iróniája, hogy a politikai szándék egyértelműen a cigányok védelmére hozta ezt a törvényt.)
Szóval mégegyszer: igen, ez téged is véd.</blockquote>

De ennek a történetnek végülis mi lett a vége? Mert azt sokhelyütt láttuk már, hogy egy cigány annyit kap gyilkosságért, mint egy magyar adócsalásért. Kíváncsi vagyok az összehasonlítás mit hozna ki?
 
A

altx

Guest
http://www.origo.hu/itthon/20150724-ellenalltak-a-gyori-vonaton-utazo-menekultek.html

De sajnálom a rohadékokat...
Kedden velük utaztam Debrecenből Budapestre, út közben beszéltem az egyik haverral a hogyan továbbról, így feljött az, hogy én továbbra is Oroszország felé mennék, ő meg Nyugat-Európába, félig viccesen felvettem neki: Menjünk Izraelbe.
Nos az utastársak elég csúnyán néztek rám onnantól kezdve (nem értettek magyarul), ezért végül egy megállóval hamarabb leszálltam (úgyis olyan helyre mentem ahova a Nyugatiból csak kényelmesebb lett volna, de nem gyorsabb).

A problémáim igazából este kezdődtek, igaz már a vonaton is rám tört egy-egy köhögésroham, de estére már teleizzadtam 2 törölközőt és gyakrabban látogattam a wc-t mint szokás.
Ma reggel az orvos is értetlenül állt a dolgok elébe, mivel ilyen betegséget még ő se látott.
Brutális vízveszteséget okoz, a testhőmérsékletem napok óta 36fok körül táncol -+.0.2-vel a normális 36,7 helyett, közérzetem a béka segge alatt, tüdőm helyén mintha egy porzsák lenne, gyakorlatilag felesleges bármit megennem...
Felírt néhány gyógyszert, egyelőre csak a házat nem hagyhatom el, ha nem múlnak el, vagy súlyosbodnak a tünetek akkor bentlakás valamelyik kórházban míg kitalálják mi van.

Ha engem ennyire kikészít mi van akkor ha egy idősebb ember vagy egy kisgyerek kapja el?
Mert az biztos, hogy nem "európai" betegség.



baszus en erre nem is gondoltam..hogy hoznak magukkal valami franja betegsegeket. ok mar azokkat megszoktak, ellenallnak neki, mi meg nem.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
http://vsz.hu/index.php/hirek/erdekegyezteto-forumok/48-fokuszban/661-mav-start-konzultacio-a-hazankba-erkezo-menekueltek-vonattal-toerteno-utaztatasi-koeruelmenyeirol

Nagyon fontos, hogy a menekülteket a fizető, utazó közönségtől elkülönítetten kell várakoztatni és szállítani, hiszen a tömeges jelenlét, a nem megfelelő higiénia miatt a különböző fertőzések kockázata megnövekszik ebben a helyzetben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="Eltorro">http://www.origo.hu/itthon/20150724-ellenalltak-a-gyori-vonaton-utazo-menekultek.html

De sajnálom a rohadékokat...
Kedden velük utaztam Debrecenből Budapestre, út közben beszéltem az egyik haverral a hogyan továbbról, így feljött az, hogy én továbbra is Oroszország felé mennék, ő meg Nyugat-Európába, félig viccesen felvettem neki: Menjünk Izraelbe.
Nos az utastársak elég csúnyán néztek rám onnantól kezdve (nem értettek magyarul), ezért végül egy megállóval hamarabb leszálltam (úgyis olyan helyre mentem ahova a Nyugatiból csak kényelmesebb lett volna, de nem gyorsabb).

A problémáim igazából este kezdődtek, igaz már a vonaton is rám tört egy-egy köhögésroham, de estére már teleizzadtam 2 törölközőt és gyakrabban látogattam a wc-t mint szokás.
Ma reggel az orvos is értetlenül állt a dolgok elébe, mivel ilyen betegséget még ő se látott.
Brutális vízveszteséget okoz, a testhőmérsékletem napok óta 36fok körül táncol -+.0.2-vel a normális 36,7 helyett, közérzetem a béka segge alatt, tüdőm helyén mintha egy porzsák lenne, gyakorlatilag felesleges bármit megennem...
Felírt néhány gyógyszert, egyelőre csak a házat nem hagyhatom el, ha nem múlnak el, vagy súlyosbodnak a tünetek akkor bentlakás valamelyik kórházban míg kitalálják mi van.

Ha engem ennyire kikészít mi van akkor ha egy idősebb ember vagy egy kisgyerek kapja el?
Mert az biztos, hogy nem "európai" betegség.



baszus en erre nem is gondoltam..hogy hoznak magukkal valami franja betegsegeket. ok mar azokkat megszoktak, ellenallnak neki, mi meg nem.
</blockquote>

Pedig így pusztult ki jónéhány közép-amerikai indián őslakó-törzs, nem kiirtották őket, hanem egy csomó európai betegségre nem volt immunitásuk. Így ami egy európainak csak kellemetlen kényelmetlenség volt, abba ők simán belehaltak, tömegesen.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 091
113
Nyilatkozott az embercsempészéssel megvádolt Gárdakapitány
Azért pont az ATV-nek, mert csak ők akartak interjút készíteni vele.

http://www.atv.hu/belfold/20150724-szireket-csempeszett-a-hataron-megszolaltattuk-a-gardakapitanyt
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 146
113
<blockquote rel="Eltorro">http://www.origo.hu/itthon/20150724-ellenalltak-a-gyori-vonaton-utazo-menekultek.html

De sajnálom a rohadékokat...
Kedden velük utaztam Debrecenből Budapestre, út közben beszéltem az egyik haverral a hogyan továbbról, így feljött az, hogy én továbbra is Oroszország felé mennék, ő meg Nyugat-Európába, félig viccesen felvettem neki: Menjünk Izraelbe.
Nos az utastársak elég csúnyán néztek rám onnantól kezdve (nem értettek magyarul), ezért végül egy megállóval hamarabb leszálltam (úgyis olyan helyre mentem ahova a Nyugatiból csak kényelmesebb lett volna, de nem gyorsabb).

A problémáim igazából este kezdődtek, igaz már a vonaton is rám tört egy-egy köhögésroham, de estére már teleizzadtam 2 törölközőt és gyakrabban látogattam a wc-t mint szokás.
Ma reggel az orvos is értetlenül állt a dolgok elébe, mivel ilyen betegséget még ő se látott.
Brutális vízveszteséget okoz, a testhőmérsékletem napok óta 36fok körül táncol -+.0.2-vel a normális 36,7 helyett, közérzetem a béka segge alatt, tüdőm helyén mintha egy porzsák lenne, gyakorlatilag felesleges bármit megennem...
Felírt néhány gyógyszert, egyelőre csak a házat nem hagyhatom el, ha nem múlnak el, vagy súlyosbodnak a tünetek akkor bentlakás valamelyik kórházban míg kitalálják mi van.

Ha engem ennyire kikészít mi van akkor ha egy idősebb ember vagy egy kisgyerek kapja el?
Mert az biztos, hogy nem "európai" betegség.



baszus en erre nem is gondoltam..hogy hoznak magukkal valami franja betegsegeket. ok mar azokkat megszoktak, ellenallnak neki, mi meg nem.
</blockquote>

Egyszer szállítottunk 2 négert (akik elmondásuk alapján úszva jöttek idáig) Nívával. Az egyiknek vörös fekélyes volt a lába szára kb 3 tenyérnyi helyen. Nagyon randa volt, biztos ebola stb. Na gondoltuk ennek fele se tréfa, a takarítónőtől hoztunk pár kukás zsákot,letakartuk a hátsó ülést, aztán padló gáz Szombathelyig, ami a csövön kifért. 110-nél nem kapja el a nyakad mert ő is megdöglik. Ablakokat teljesen lehúztuk, március vagy április volt mi bírtuk a hűvöset de ezek ketten majd megfagytak ott hátul.
Nem is volt semmi gubanc az úton.
Aztán mikor megérkeztünk meg kicsit kiolvadtak már okoskodtak, persze volt annyi rutinunk már hogy bírjunk velük, de azért vigyáztunk ne menjünk közel. Mi van ha leköp vagy megharap, meg ilyenek ugye...
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="altx"><blockquote rel="Eltorro">http://www.origo.hu/itthon/20150724-ellenalltak-a-gyori-vonaton-utazo-menekultek.html

De sajnálom a rohadékokat...
Kedden velük utaztam Debrecenből Budapestre, út közben beszéltem az egyik haverral a hogyan továbbról, így feljött az, hogy én továbbra is Oroszország felé mennék, ő meg Nyugat-Európába, félig viccesen felvettem neki: Menjünk Izraelbe.
Nos az utastársak elég csúnyán néztek rám onnantól kezdve (nem értettek magyarul), ezért végül egy megállóval hamarabb leszálltam (úgyis olyan helyre mentem ahova a Nyugatiból csak kényelmesebb lett volna, de nem gyorsabb).

A problémáim igazából este kezdődtek, igaz már a vonaton is rám tört egy-egy köhögésroham, de estére már teleizzadtam 2 törölközőt és gyakrabban látogattam a wc-t mint szokás.
Ma reggel az orvos is értetlenül állt a dolgok elébe, mivel ilyen betegséget még ő se látott.
Brutális vízveszteséget okoz, a testhőmérsékletem napok óta 36fok körül táncol -+.0.2-vel a normális 36,7 helyett, közérzetem a béka segge alatt, tüdőm helyén mintha egy porzsák lenne, gyakorlatilag felesleges bármit megennem...
Felírt néhány gyógyszert, egyelőre csak a házat nem hagyhatom el, ha nem múlnak el, vagy súlyosbodnak a tünetek akkor bentlakás valamelyik kórházban míg kitalálják mi van.

Ha engem ennyire kikészít mi van akkor ha egy idősebb ember vagy egy kisgyerek kapja el?
Mert az biztos, hogy nem "európai" betegség.



baszus en erre nem is gondoltam..hogy hoznak magukkal valami franja betegsegeket. ok mar azokkat megszoktak, ellenallnak neki, mi meg nem.
</blockquote>

Pedig így pusztult ki jónéhány közép-amerikai indián őslakó-törzs, nem kiirtották őket, hanem egy csomó európai betegségre nem volt immunitásuk. Így ami egy európainak csak kellemetlen kényelmetlenség volt, abba ők simán belehaltak, tömegesen.</blockquote>

tudom en azt az indian sztoryt, csak nem is jutot eszembe hogy ez most is megtorenhet.

kulonben is, az assad megfenjegette az osszes orszagot ami leszankcioszta sziriat, nehogy ez valami boszu feleseg legyen..
ahogy figyelem a szarbeket, azok is kezdenek baszodni rajuk, elkezdet a nep gondolkodni hogy ezek nem tesznek majd jot. de a politikusok epp az ellenkezojet mondjak, hat van penzuk, maradjonak itt egy kicsit, kolcsek szeppen nalunk el, meg a liberalizmus meg a tobbi apjafassza,
lassan mar a sajat orszagodba kisebbseg leszel mert ezekbol annyi lesz par ev mulva (ha szetszaporodnak) hogy ugy kell majd csinalni ahogy ok mondjak.
emlekszem a koszovio haborura, amikor az amcsik befogadtak ott amerikaba par ezer koszovoi albant, es mindgya az este megszuletet az elso baba. gondolom az amcsik is orultek neki :D. ket nap mulva mar volt a hir hogy osztogassak az ovszereket a menekulotaborokban. Azt itt europaban is kellene csinalni!!!

meg az anyukam is, akko elege nyugodt termeszetu, erre a hirekre azt mondta hogy "hat ezek ugy szaporodnak mint a patkny@k'' :D
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
De ennek a történetnek végülis mi lett a vége?
Pf... Bocs, de már pontosan nem emlékszem, úgyhogy nem tudok számadatokat adni. Annyi maradt meg bennem, hogy a díszes társaságra a műanyag lakat rá fog rohadni, annyit kaptak.
Összehasonlítási alapom nincs, mert annyira nem érdekelt, hogy utánamenjek. Ellenben, ha valaki tud szolgálni ítéletekkel, akkor az valóban szemléletes lenne.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Orbán Tusványoson: A baloldal azért nem szereti a magyarokat, mert magyarok
http://index.hu/belfold/2015/07/25/magasra_tette_a_lecet_orban_az_illiberalis_allammal_de_mi_jon_most/

Érdemes alaposabban szemügyre venni a témát, ha máshogy nem is, csak a leírt pontokat. Én úgy gondolom, alapvetően jók a témafelvetések, csak kár, hogy "elmismásolják" az egészet, így amit kapunk az pusztán parasztvakítás. A balosok viszont gyakorlatilag az egészet eretnekségnek tartják, érződik is az írásban folyamatosan a gúny. Például itt is:
" Na, ki tehet az újkori népvándorlásról?

Mindjárt megtudjuk! Orbán szerint az Észak-Afrikai államok védték Európát korábba az igazi veszélytől, mely "Afrika mélységeiből" érkezett, és Észak-Afrika ma már nem tudja megvédeni Európát az "irdatlan néptömegektől". "
Aki nem amerika által pénzelt civil szervezetektől kapja a pénzt, az még félhülyén is tudja hogy pl Líbiában olyan jóléti társadalom volt, hogy még innen is mentek ki oda dolgozni, és nem kevés pénzzel tértek haza. Líbia önmagában képes volt feltartóztatni ilyen vagy olyan módon a menekültek tömegeit, de szétkellett bombázni, mert csak. Őszintén, én szeretnék egy olyan illiberális társadalomban élni, ami olyan juttatásokkal és pl benzinárakkal működött, mint Líbia, és ezért cserébe hajlandó is lennék lemondani egy két jogomról. Itthon is súlyosan korlátozzák az embert, akkor már nem mindegy hogy ott egy kicsit másképpen tették ezt?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Líbiában még mindig népi felkelés tört ki a rezsim ellen. Nem mellesleg ez a rezsim támogatta az afrikaiak tömeges bevándorlását Líbiába éppen azért, hogy a saját népével szemben támaszkodhasson valakikre. Nem véletlen, hogy tuaregek és más zsoldosok védték utolsó vérig Kadhafit a lázadó líbiai tömegekkel szemben. A nyugati légi intervenció már csak akkor kezdődött, amikor már javában tombolt a felkelés a felkelők az ország területének vagy felét uralták.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Líbiában még mindig népi felkelés tört ki a rezsim ellen. Nem mellesleg ez a rezsim támogatta az afrikaiak tömeges bevándorlását Líbiába éppen azért, hogy a saját népével szemben támaszkodhasson valakikre. Nem véletlen, hogy tuaregek és más zsoldosok védték utolsó vérig Kadhafit a lázadó líbiai tömegekkel szemben. A nyugati légi intervenció már csak akkor kezdődött, amikor már javában tombolt a felkelés a felkelők az ország területének vagy felét uralták.

Népi felkelés....?!

Egy kis CIA,Mosad segítséggel !
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="blogen">Líbiában még mindig népi felkelés tört ki a rezsim ellen. Nem mellesleg ez a rezsim támogatta az afrikaiak tömeges bevándorlását Líbiába éppen azért, hogy a saját népével szemben támaszkodhasson valakikre. Nem véletlen, hogy tuaregek és más zsoldosok védték utolsó vérig Kadhafit a lázadó líbiai tömegekkel szemben. A nyugati légi intervenció már csak akkor kezdődött, amikor már javában tombolt a felkelés a felkelők az ország területének vagy felét uralták.

Népi felkelés....?!

Egy kis CIA,Mosad segítséggel !</blockquote>

Pontosan úgy, ahogy az arab világokban szinte mindenhol. Ráépítettek a már meglévő elégedetlenségre, a lázadók kaptak néhány kiképzőt, import terroristát meg egy kis fegyvert, utána meg mentek a nyugatiak "segíteni" nekik. Most meg a demokrácia, a jólét a sajtószabadság stb nevében békésen lövöldözhetnek egymásra. Erre kellett felcserélniük a nagy "diktatúrát". Szíriában is ugyanez megy, de ott azért sokan ráeszméltek arra hogy a mérsékelt kannibálok messze rosszabbak mint Aszad kisebbségi "diktatúrája". Akik kitervelték az arab tavaszt most biztos boldogok, hogy Izraelnek a közelében már nem nagyon van rá veszélyt jelentő hatalom, mi meg kapjuk Európába milliószámra a problémás bevándorlót, hogy véletlenül se egy EU-EÁGU közeledésen törjük a fejünket. Beledobták a kavicsot a vízbe, és ennek hulláma a témánkat jelentő eseményekkel elért minket.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="tomsinner">De ennek a történetnek végülis mi lett a vége?
Pf... Bocs, de már pontosan nem emlékszem, úgyhogy nem tudok számadatokat adni. Annyi maradt meg bennem, hogy a díszes társaságra a műanyag lakat rá fog rohadni, annyit kaptak.
Összehasonlítási alapom nincs, mert annyira nem érdekelt, hogy utánamenjek. Ellenben, ha valaki tud szolgálni ítéletekkel, akkor az valóban szemléletes lenne.
</blockquote>

Dehogy fog. Már rég kint vannak.
Az első fokú ítélet szerint se kaptak olyan sokat, csak a sajtó tálalja bombasztikus címmel, 30 év, de nem teszi hozzá, hogy összesen heten.
http://www.origo.hu/itthon/20110303-harminc-evet-kapott-het-fiatal-akik-magyarsaga-miatt-vertek-meg.html
Az ügyben - természetesen - fellebbezés volt, viszont a másodfok jogerős döntéséről nincs info. Feltételezem, hogy gyönyörűen elnagyolták az esetet, kaptak pár hónap letöltendőt, aztán kalap. A megtévesztés ott van a sajtó részéről, hogy az első fokot idézik be, de mivel az nem jogerős így közel sem az volt a végleges ítélet. Az előzékenyt beszámítják eleve, így a jogi tapasztalatokat figyelembe véve alig ültek valamit. A pesti büntető tanácsok sajna indokolatlanul engedékenyek, pár kivételtől eltekintve. Elég arra gondolni, hogy a liberális sajtó óriási nyomás alá helyezi bizonyos ügyekben őket, a zömében ez pont elég. Például celebek, hírességek úgymond - már aki beszopja ezt a cumit, számomra inkább nulla emberek - mindig hatalmas előnnyel indulnak a tárgyaláson, menő ügyvédi irodáktól támogatva, szerintem nem kell neveket mondani, mindenki értesült már ilyen esetekről.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Líbiában még mindig népi felkelés tört ki a rezsim ellen.

A Rafale-ok már akkor a levegőben voltak Líbia felé, amikor az ENSZ-határozat a beavatkozásról még meg sem született.
Kadhafinak azért kellett meghalnia, mert megszellőztette, hogy ő finanszírozta Sárközy kampányát, aminek bizony voltak bizonyítékai.
Ezután pár dollárért találtak "népet" is a Moamer-ellenes rebellióhoz.
És mint tudjuk, a recept később Kijevben újra ki lett "sütve", csak más összetevőkkel.