[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Moszkva röhög a markába és blokkolja a BT-ben az erre irányuló felvetéseket cserébe Ukrajnáért.

Másrészt nincs olyan brutális szociális háló náluk, mint Európában (nyugdíj az elsődleges, segélyezés alig van), menekülteket kibasszák Szibériába és csináljanak amit akarnak, ha nagyon vergődnek a Jakutok agyonverik őket.
Harmadrészt van működő határőrség és terrorelhárítás.

Az elsőnél melyik BT határozatra gondolsz ? Konkrétum ?

Menekültek az oroszokhoz nem igazán érkeznek. Sztem kevered a belföldi bűnelkövetőkkel.
Az oroszoknak más problemáik voltak, vannak, lesznek.
Oo igen tekintélyes része Ázsiában fekszik, így az európai migrációs ügyek nem sújtják őket, sem gazdasági, sem társadalmi összefüggésekben. A bevándorlóknak nem vonzó terület, (Szibériában agyonverni se kell senkit, ha valaki nem életre való ott magától elpusztul) de a kínaiaknak annál inkább. És a gondjaik pont ebből lesznek, de nem most, húsz év múlva.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Olaszország akarta elsüllyesteni a menekültek hajóit, de Oo. előre megmondta, hogy megvétózná az Ensz Bt-ben, márpedig annak a hozzájárulása kellene, mivel ez már háborús cselekedett.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Olaszország akarta elsüllyesteni a menekültek hajóit, de Oo. előre megmondta, hogy megvétózná az Ensz Bt-ben, márpedig annak a hozzájárulása kellene, mivel ez már háborús cselekedett.

Ez elég homályos szóbeszéd, Erdogan hablatyolt valami ilyesmit, de a hivatalos olasz szervektől effélét nem hallottam.
Még az ausztrálok és indonézek sem teszik, pedig ők kifejezetten hadihajókkal védik a partjaikat. Adnak vizet, üzemanyagot, kaját az utasoknak, aztán "go back", visszairányítják őket.
Európa államai még a visszatoloncoláshoz sem jutottak el, nemhogy a lékeléshez.
Az ENSZ határozata pedig nem szólhat arról hogy elsüllyesztek menekült, vagy fegyvertelen hajókat. Nem is tudom hogy gondolhatja ezt bárki.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Határra magyar!
Az igaz hazafiak bizonyára önként ajánlják fel a teherautóikat, erőgépeiket a szögesdrót-kerítés építéséhez.
Nem értem, miért akkora a riadalom annak a honvédelmi minisztériumi levélnek a nyomán, hogy a szerb-magyar határ környékén élő, teherautóval rendelkező vállalkozóktól rendkívüli, nem várt védelmi feladatok ellátása esetén térítésmentesen igénybe vennék a járműveket. Most hagyjuk figyelmen kívül, hogy azonnal elkezdődött a szokásos magyarázkodás arról, hogy bizonyos értelemben téves, félreérthető volt a tájékoztatás. Mert úgymond csak azért írják össze a járműveket, „Hogy egy esetleges nem kívánt, katonai lépéseket követelő helyzetben minden lehetséges eszköz a lehető legrövidebben (sic!) rendelkezésre álljon.” Ennek ugyanis egyszerűen nincs jelentősége, már amennyiben nem áll küszöbön Szerbia megtámadása. S minthogy tudtommal nem – S ezt remélhetőleg a szerbek is így gondolják! –, hadd kérdezzem meg a felháborodottaktól:
– Nem arról beszélt Orbán Viktor miniszterelnök úr a tusnádfürdői előadásában is, hogy „A magyarok döntöttek, nem akarnak törvénytelen bevándorlókat és nem osztoznak a európai baloldal szellemi ámokfutásában”?
http://bekialtas.blog.hu/2015/07/26/hatarra_magyar
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
http://vsz.hu/index.php/hirek/erdekegyezteto-forumok/48-fokuszban/661-mav-start-konzultacio-a-hazankba-erkezo-menekueltek-vonattal-toerteno-utaztatasi-koeruelmenyeirol

<blockquote>Nagyon fontos, hogy a menekülteket a fizető, utazó közönségtől elkülönítetten kell várakoztatni és szállítani, hiszen a tömeges jelenlét, a nem megfelelő higiénia miatt a különböző fertőzések kockázata megnövekszik ebben a helyzetben.
</blockquote>

Mult heten talalkoztam a vonaton ket fiatal menekulttel, Pestrol Debrecen iranyaba mentek, gondolom a menekulttaborba. Annyira budosek voltak, hogy a baratnom mar nem birta es at kellett ulljunk egy masik vagonba.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 963
113
Ha belegondolok, hogy a gyors kerítésépítés ürügyén mekkora dúlás-taposás-irtás-pusztítás lesz ott..... :-C

A határnyiladéknak elvileg eddig is teljesen tisztának kellett lennie. Általában út is van a nyiladék mellett hiszen közlekedni is kell valahol. más kérdés hogy a tisztítás egy jó biznisz, az illetékes területi fejeseknek (te nyered meg a tendert Józsi, ennyit tejelsz zsebbe, aztán hogy milyen lett az más kérdés)
Szóval olyan nagy pusztítás nem lesz mivel elvileg a határvonaltól pár méterre csinálják és az aratás már megvolt.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Orbánék szerint a Nagy-Magyarország csak "történelmi jelkép"
http://hvg.hu/itthon/20150727_Orbanek_szerint_a_NagyMagyarorszag_csak

Ha a Fidesz nem csak populáris politizálást folytatna, akkor én a helyükben úgy válaszoltam volna a románoknak hogy: "A Nagy-Magyarországot ábrázoló kitűzők azt jelképezik, hogy az ország és a nemzet egy és oszthatatlan. Nekünk is épp olyan jogunk van így gondolkodni, mint maguknak. Egyébiránt az önök helyében mi azon töprengenénk, hogyan lehetséges az, hogy a románság ígért valamit Gyulafehérvárnál, és az lassan száz éve várat magára? A kölcsönös bizalom ápolásához az ígérteket szokás betartani."

Amúgy ti nem érzitek szánalmasnak azt (és itt talán enyhén fogalmaztam), hogy azokkal vagyunk egy szövetségben, akik megcsonkították az országot, akik felbujtották erre a cselekményre őket, akik eladtak minket a szovjetnek, akik szétrabolták a hazánkat, akik kémkednek utánunk, és politikai nyomást fejtenek ki a kormányra, akik felelőtlen módon háborúsdit játszanak a közelünkben, és velünk itatják meg annak a levét? Civilizáltabb időkben, és országokban az ilyenek ellen hadat viselnek, nem egy akolba vágynak velük. Magyarország számára szerintem a legnagyobb biztonságpolitikai kihívást a saját szövetségeseink jelentik.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Amúgy ti nem érzitek szánalmasnak azt (és itt talán enyhén fogalmaztam), hogy azokkal vagyunk egy szövetségben, akik megcsonkították az országot, akik felbujtották erre a cselekményre őket, akik eladtak minket a szovjetnek, akik szétrabolták a hazánkat, akik kémkednek utánunk, és politikai nyomást fejtenek ki a kormányra, akik felelőtlen módon háborúsdit játszanak a közelünkben, és velünk itatják meg annak a levét? Civilizáltabb időkben, és országokban az ilyenek ellen hadat viselnek, nem egy akolba vágynak velük. Magyarország számára szerintem a legnagyobb biztonságpolitikai kihívást a saját szövetségeseink jelentik.

De, igen. <b>Nagyon is</b>. Ezért mondom már régóta, hogy Mo-nak <b>semmi</b> keresnivalója nincs Ázsiában, felesleges napszemüvegben a G.I. Joe-t játszani Afganisztánban vagy Irakban. A magyar biztonságpolitikai kihívások a Kárpát-medencén belül találhatók, sehol máshol. A szőröstalpúak pontosan tudják és fél szemmel most is minket vizslatnak. Utálnak minket, mert nem tudták véglegesen elvenni a történelmünket, 1100 évet nem bírtak eltörölni a fejekből.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Tomsinner!
Az meg van, amikor a nagykövetünk átadja a hadüzenetünket az Usának?
....
- És kivel szembe vannak területi követeléseik?
- Hát Románia, Csehszlovákia...
- És nekik már hadat üzentek?
- Nem dehogy, ők a szövetségeseink!

/ itt tartunk, még mindig..../
 
A

altx

Guest
Tegnap beszélgettem egy vámossal, aki önként résztvett egy Budapest->Szerb határ menekült összegyűjtő razzián és azt mondta, hogy szinte minden menekültnél van fegyver. A legtöbbnél csak kés, de soknál lőfegyver is. Ő is kénytelen volt verekedni eggyel, aki késsel támadt rá, a lőfegyvereseket a TEK-esek szerelik le.
Azt is mondta, hogy amíg egy menekültet feltartóztat, addig elmegy mellettük hat másik, akiket nem tud feltartóztatni, mert azzal az eggyel kell foglalkoznia.

ma szerbiaban egy afgan menekult meghalt, egy masik meg meg van sebesulve.
osszevesztek es megkeseltek a masik menekultek.
 
A

altx

Guest
Tomsinner!
Az meg van, amikor a nagykövetünk átadja a hadüzenetünket az Usának?
....
- És kivel szembe vannak területi követeléseik?
- Hát Románia, Csehszlovákia...
- És nekik már hadat üzentek?
- Nem dehogy, ők a szövetségeseink!

/ itt tartunk, még mindig..../

ez tenyleg megtortent? en edigg viccnek neztem (nem tanultam itt szerbaiban a magyar tortenelmet)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Altx !
Nem pötyögtem be az egészet, ha nem is így történhetett, akkor is jó jellemzése a magyar történelem abszurditásainak, hogy finoman fogalmazzak.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egy példa az abszurditásra. A rendőrök felvidéki magyarokat meg szlovákokat bírságolnak a migráns helyzetre hivatkozva, mert vagy kell a kvótához a pénz, vagy nincs jobb dolguk. Én 11 km-t szoktam futni (és pont arrafelé) iratok nélkül, most én is vigyek magammal személyit, mert illegális bevándorlónak néznek?
http://index.hu/belfold/2015/07/27/nincs_nalad_szemelyi_50_ezer_forint_lesz/
 
A

altx

Guest
szoval engemet aki magyar megbirsagolnak ha nincs iratom, de a migransokat akiknel nincs semmi irat azokat meg nem buntatnek meg???
mondom en lassan sajat orszagainkban kisebbsegek leszunk.
jol van en mar most is az vok, de elobb fognak itt is a szerb rendorok egy magyart vagy szerbet basztatni mint migransot.

a nagy liberalisoknak, akik anyira vedik ezeket meg azt uzenem, ha sajnaljatok oket vigyetek oket haza. minden ilyen fogadjon be egy csalad afganisztanit es fogalkozon veluk.
majd hajat hazaba az afganistani csavo huza az aszonyat meg mondja ki mit csinaljon akkor meg veletlenul sem szolajonak meg, szepen turni kell oket mert ezek ''szegenyek"
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
<blockquote rel="gergo55">Tomsinner!
Az meg van, amikor a nagykövetünk átadja a hadüzenetünket az Usának?
....
- És kivel szembe vannak területi követeléseik?
- Hát Románia, Csehszlovákia...
- És nekik már hadat üzentek?
- Nem dehogy, ők a szövetségeseink!

/ itt tartunk, még mindig..../

ez tenyleg megtortent? en edigg viccnek neztem (nem tanultam itt szerbaiban a magyar tortenelmet)</blockquote>

Csak egy akkori Pesti anekdota volt:
"Amikor a magyar hadüzenetet átadták az USA külügyminiszter helyettesének, meg kellett néznie a térképtárban, hogy hol is van Magyarország, mert nem tudta. Ezután fogadta a magyar nagykövetet.
– Mi Magyarország államformája?
– Királyság.
– És ki a a király?
– Az momentán nincs.
– És ki van?
– Horthy Miklós ellentengernagy őfőméltósága.
– Értem, tehát van tengerük.
– Nincs.
– Van területi követelésük az USA-val szemben?
– Nincs.
– Kivel szemben van?
– Romániával szemben.
– És mért nem hajtják be rajtuk?
– Azt nem lehet, ők a szövetségeseink!
– Értem, mondta a külügyes, és ezután átvette a hadüzenetet."

http://www.honvedelem.hu/cikk/23355/haduzenet-az-egyesult-allamoknak

Mondjuk most sincs másként, már ami a szövetségeseinket illeti.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
<blockquote rel="altx"><blockquote rel="gergo55">Tomsinner!
Az meg van, amikor a nagykövetünk átadja a hadüzenetünket az Usának?
....
- És kivel szembe vannak területi követeléseik?
- Hát Románia, Csehszlovákia...
- És nekik már hadat üzentek?
- Nem dehogy, ők a szövetségeseink!

/ itt tartunk, még mindig..../

ez tenyleg megtortent? en edigg viccnek neztem (nem tanultam itt szerbaiban a magyar tortenelmet)</blockquote>

Csak egy akkori Pesti anekdota volt:
"Amikor a magyar hadüzenetet átadták az USA külügyminiszter helyettesének, meg kellett néznie a térképtárban, hogy hol is van Magyarország, mert nem tudta. Ezután fogadta a magyar nagykövetet.
– Mi Magyarország államformája?
– Királyság.
– És ki a a király?
– Az momentán nincs.
– És ki van?
– Horthy Miklós ellentengernagy őfőméltósága.
– Értem, tehát van tengerük.
– Nincs.
– Van területi követelésük az USA-val szemben?
– Nincs.
– Kivel szemben van?
– Romániával szemben.
– És mért nem hajtják be rajtuk?
– Azt nem lehet, ők a szövetségeseink!
– Értem, mondta a külügyes, és ezután átvette a hadüzenetet."

http://www.honvedelem.hu/cikk/23355/haduzenet-az-egyesult-allamoknak

Mondjuk most sincs másként, már ami a szövetségeseinket illeti. </blockquote>

Ugyanennek a mai változata:

A magyar nagykövet átad egy szankciós jegyzéket az orosz külügyminiszternek, mire az megkérdezi:
- Magyarországnak érdekében áll ellenséges viszonyban lennie Oroszországgal?
- Nem. Ez számunkra jelentős biztonságpolitikai probléma.
- Magyarország azt szeretné, hogy az orosz termékek, tőke ne jussanak el Magyarországra?
- Dehogyis, hiszen több orosz energiahordozótól, alapanyagtól függünk. Az orosz pénz pedig a cégeinknek és az állampapír piacunknak is jól jönne.
- Magyarországnak érdeke, hogy magyar termékek ne jussanak el Oroszországba?
- Nem. Oroszország jelentős piac számunkra. Közvetlenül is és áttételesen, az export partnereink (főleg az autógyárak) orosz export kapcsolatain keresztül is.
- Talán a magyar befektetéseket kívánják kivonni Oroszországból?
- Egyáltalán nem. A legnagyobb cégeinknek (MOL, OTP, Richter, stb...) fontos befektetései vannak ott, vagy erősen függenek az orosz piactól.
- Magyarországban más szempontból állnak érdekében a szankciók?
- Nem. Sokat veszítünk rajta.
- Magyarország haragszik valamiért Oroszországra?
- Ukrajna miatt.
- Oroszország Ukrajnában a kisebbségét védi. Magyarországnak érdeke, hogy Ukrajna a kisebbségei ellen fellépjen.
- Nem, hiszen nekünk is van ott kisebbségünk.
- Netán az az érdeke, hogy más államok lépjenek fel a kisebbségeikkel szemben?
- Dehogy. Majdnem minden környező országban számottevő magyar kisebbség él.
- Esetleg a jelenlegi ukrán kormányzathoz és állapotokhoz fűződik Magyarországnak érdeke.
- Véletlenül sem. Pénzügyileg is veszítünk Ukrajna hitelezésén, gazdaságilag is veszítünk Ukrajna hanyatlásán és biztonsági kockázatot is jelent.

Az orosz külügyminiszter feladja és átveszi a szankciós jegyzéket.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Azoknak akik beszélnek szerbül:

A menekültek közötti tömegverekedésről és gyilkosságról

https://youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=NBKu1-bE2nU

Toroczkai információja alapján a gyilkos is megsebesült, átjött Magyarországra, és itt fogta el a magyar rendőrség.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Hááát, ez egy kicsit felháborított

<i>EGY ERDÉLYI KAMUSZERVEZETET TÁMOGAT ÉVEK ÓTA A MAGYAR ÁLLAM?</i>
http://alfahir.hu/egy_erdelyi_kamuszervezetet_tamogat_evek_ota_a_magyar_allam
Itt az eredeti nyilatkozat:
https://greentransylvania.wordpress.com/2015/07/27/nem-a-zold-erdely-egyesulet-kap-jelentosebb-osszeget-a-magyar-kormanytol/
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
<blockquote rel="borisz">Rendőrségbe.
A kapitányságoknak vannak határrendészeti osztályaik.
<b>Röhej, nem? :)</b>

A határőrizet a Horthy-korszakban is a Magyar Királyi Rendőrség egyik feladata volt, ebben semmi újdonság nincs. Az Orbán-kormány e téren a horthysta példát követi, ahogy a felfegyverzett NAV is a Magyar Királyi Vámőrség formáját idézi. Csak 1939-ben olvasztották be a Csendőrséggel együtt a Magyar Királyi Honvédségbe a határrendőrséget.</blockquote>

Lézer Johnny viszont pont szeretné szétverni a NAV-ot. A Pénzügyőrség részét összeraknák a volt Határőrség maradékával, és valami Határ- és Vámőrség vagy mi a franc lenne, a volt APEH meg talán a járási kormányhivatalokhoz lenne szétosztva.
Legalábbis utoljára ezt csiripelték a verebek.