[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
8
16
csak azért raktam fel ezt a cikket mert megirták az igazságot , nem vok sem zsidó sem cigány ellenes , csak azért mondom mert a kuruc infotól szedtem le ezt a cikket...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
„Károlyi Mihály abból a célból, hogy Magyarország különválását Ausztriától tüntetően kidomborítsa, a hatalom átvétele után magyar részről külön fegyverszünet megkötését kívánta, noha Felső-Olaszországban már a monarchia összes harcoló csapataira nézve aláírták a fegyverszünetet, s ez még hozzá Magyarország területi épségét nem érintette. Károlyinak ez a lépése végzetes lett számunkra.” – Horthy Miklós: Emlékirataim

 

Egyébként a magyar<--->nemzetiségi ellentét az 1848-as forradalomban gyökerezett. Ott a nemzetiségek a császári oldalon álltak, ezért tekintették akkoriban a nemzetiségeket "ellenségnek". Ebből kifolyólag igen kemény integrációs politikát folytatott az állam. 
Mire ezen változtattak volna, jött az I. Vh. és utána Trianon. 
Trianonban Raffay Ernő történész úr által említett körülmények mellet szerepet játszott még az is, hogy egy hatalmi "űrt" szerettek volna a nagyhatalmak létrehozni a térségben. Így közvetlenül Olaszország (Nyugat-Balkán), Oroszország (Szerbia), és közvetve Franciaország (Románia) is befolyást tudott gyakorolni a térségre. Mi ennek az "űrnek" a földrajzi közepén álltunk. A magyar lakosság elcsatolása pedig azért lehetett fontos, mert így a környező országok még véletlenül sem tudtak kiegyezni velünk. Hiszen a már megszerzett területekből értelemszerűen nem akartak veszíteni. 
Sok rétű téma nagyon...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Károlyi Mihály Magyarország élárulója :( Szégyen imádom a történelmet , kevés ember az akiben nem találok értéket , de Ő az.
El kéne róla nevezni egy utcát és hontalan menhelyeket és börtönt és temetőt rakni óda. 
Károlyi család többi tagját kiutasítanám abból az országból amit családtagjuk íjjj ruttul elárult
 
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"Károlyi család többi tagját kiutasítanám abból az országból amit családtagjuk íjjj ruttul elárult"

na igen, mert ha valamit, akkor a családját megválogathatja az ember...
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
8
16
hát az biztos hogy a liberalisok, liberalizmus, egyenlő a sátán kutyáival...remélem az új pápa kinyilvánitja ezt, és felveszi a harcot a liberalizmussal , bizony a liberálisoknak, liberalizmusnak köszönhetjük 1000 éves történelmi hazánk feldarabolását, a hazát meg lehetett volna védeni,de károlyi mihály leszerelte feloszlatta a honvédséget...nem csoda ,hogy sokan haragszanak rá és ivadékaira, leszármazottjaira... Magyar legyen hited és lészen országod ! vissza kell térni Istenhez !a Magyar emberek többsége elhagyta Istent , de Isten nem hagyta el őket, bármikor vissza lehet térni Istenhez ...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Szeretném megkérni a Tisztelt Társaságot, hogy térjen vissza a haditechnikai és biztonságpolitikai témákhoz, a vallást, vérvonalak boncolgatását és egyéb nem ide tartozó dolgokat pedig hanyagolja.

Köszönöm.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Már láttam <a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-5/" rel="nofollow">GrGLy</a> írt mondom tuti miattam. Mind1 nekem ezt hozza ki Károlyi, bicska nyitogató.
Természetesen haditechnika részre koncentráljunk.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-5/" rel="nofollow">szekely2020</a> 

Miért nem mész a kurucinfora fórumozni? Amiket ide linkelsz az oda való, akit érdekel megnézi. Állandóan ugyan azokat a butaságokat írod le minden témában. Csak párat példának: Románia lerohanás, Magyar drón légierő, stb. Nagyon el vagy távolodva a valós élettől de legalább ne égesd magad.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
8
16
csak mondom ,hogy nem rég egy a  román kormánypárti politikus azzal viccelődött,hogy lerohanják Magyarországot, Budapestet, minden viccnek a fele igaz, therob jobb ha felébredsz az álomvilágból amiben élsz, én nem a kuruc inforól szerzem az informácioimat , de ez igasz amit irtak...máshonnan is be másolhattam volna a cikket de ők fogalmazták meg a legjobban, Magyarországnak lassan 300 000 állampolgára van Erdélyben,mi lesz ha romániában lesz egy polgárháboru? majd jösztök és megvéditek a román szövetséges barátotokat? 
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Én nem vitázok veled a rémálmaidról. Még a végén lesüllyedek a szintedre és legyőzöl a rutinoddal 
sf-laugh.gif
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-5/" rel="nofollow">therob</a>: inkább szerintem privibe, de amit most te művelsz az alacsony IQ ismertető jelei. Én szívesen vitázok veled, de mi sem vagyunk egy szinten.
sf-laugh.gif
  Szerintem a Haditechnika és a Történelem igen közel áll egymáshoz. Képzeld a modern harcászat alapja régi harcászati tapasztalat. Tehát Sajnos fel kéne emelkedned egy bizonyos szintre. Abba nem is akarok belemerülni hogy a Gazdaságot kapcsoljuk össze a Haditechnikával ami az alapja az egésznek. Túl magas lenne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-5/" rel="nofollow">szekely2020</a>

 

"hát az biztos hogy a liberalisok, liberalizmus, egyenlő a sátán kutyáival"

 

Jaj,ne... Mi bajod van szegény liberalizmussal és konkrétan melyik ágával, mert hát van pár :)

A klasszikus értelemben vett liberalizmusnak az alapja a humanizmus, vagyis az ember központúság. Ez a topic nem ideológiai ismeret terjesztő rovat, szóval csak annyit mondok olvas kicsit utána mélyebben az ideológiáknak!

Károlyi "politikai trollkodásának" vajmi kevés köze van ideológiákhoz, egyszerűen az az ember egy (előre elnézést) balfasz volt. Egyébként mindenben. Birtokit például eljátszotta kaszinóban, aztán az eljátszott birtokait osztotta szét ami nem is volt az övé :D És ez csak egy sztori vele kapcsolatban. Ennek az ideológiákhoz nem sok köze van szerintem. 

Abba meg már bele sem megyek, hogy a magukat ma a politikában liberálisnak mondó egyének mennyire nem azok. Kb. Gizike <---> Gőzeke esete a kettő. 

És utólag is bocsi a nem ide illő (haderő/biztpol.) témáért, de az ilyen kijelentésektől a falra tudok mászni... Remélem tudtam segíteni :)
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
hol a pék f*szába volt haditechnika a Károlyizásban meg a liberalizmus csapkodásában? legalább akkor ne kezdenétek elkenni a dolgot, meg magyarázni, hogy mi mivel tartozik össze, ha egy szót nem említetek abból a fene nagy haditechnikából és csak az elméleteiteket meg a világnézeteteket hányjátok ide...ja és a fent említett kettőnek még a biztpolhoz sincs köze, pedig abba sok marhaságot be lehet keverni
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
8
16
az a baj ,hogy  ezek a tetvesek eladnának titeket is az ócska piacon brüszelben vagy ki tudja hól  haditechnikástól , országostól ,mindenestül...és el is hiszitek nekik,     Ne azt kérdezd, mit tesz érted az ország, hanem, hogy mit tehetsz te az országért.

John Franklin Kennedy       amerika a legliberálisabb ország a világon de ők nem ócsároják magukat mind itt ahogy csinálják , hanem  megtanitják gyerek korukban , hogy a haza az első minden előtt ! 
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 478
113
Szerintem az a legnagyobb baj székellyel, hogy magyarnak született. Ha mondjuk románnak született volna, nem járna ide annyi baromságot összeírni...
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
8
16
azt nagyon szerették volna ,hogy románnak szülessek de az nem jött össze, apám amikor  katona volt a hegyi vadászoknál , akkora fizetést ígértek neki,hogy  1 havi fizetéssel 1 fasza házat vehetett volna, de nem kellett a vagyon , és nem maradt ott, sőt olyan nevet választott nekem , hogy nem is lehetett leforditani románra, elővette az összes Magyar vezér neveket és onnan választott nevet nekem, Úgy hogy légyszíves mackensen ne románozz, nem beszélve arról amikor nem volt szabad énekelni a Magyar és Székely himnuszt édesanyámnak a falujában minden hadba fogható férfi felment a hegytetőre és zengett a falú a Magyar és Székely himnusztol, így kezdték az új évet, az asszonyok és a lányok sírva halgatták a himnuszokat, úgy ,hogy legyetek szívesek ne románozzatok ! mert a Székely az nem román hanem Magyar !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-5/" rel="nofollow">Mackensen</a>

 

"Szerintem az a legnagyobb baj székellyel, hogy magyarnak született. Ha mondjuk románnak született volna, nem járna ide annyi baromságot összeírni…"

 

Ez azért nem volt szép...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 478
113
Nem románoztam, csak egy kis humort akartam ebbe a súlyos mélymagyar beszélgetésbe csempészni. De elmondom még egyszer és lassabban fogok gépelni, hátha akkor érthetőbb. Azért magyarkodsz, mert magyarnak születtél, mert ha nem magyarnak születtél volna, hanem hottentottának akkor nem magyar lennél, hanem hottentotta. És akkor max.  hazafias hottentotta kommentekkel fárasztanát a többi hottentottát. Remélem érthető voltam. A hottentottát természetesen kicserélheted tetszésed szerint bármely nemzet nevére.