[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 448
113
Merkel miböl él?
Abbòl, hogy sorozatosan magàvé teszi màs pàrtok ötleteit, ezzel elszivva a vàlasztòkat a tobbi pàrt elöl.
(Tudom, ez "whataboutism")
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Na es az Olimpia? Az senkinek sem jutott az eszebe. :D

Nem ertem miert ne lehetne "ellopni" mas jo otleteit. Reszemrol ez elvaras is.

Én értem ezt és részben igazat is adok neked, de nekem ez valahogy a lopás egy másik fajtája ennél a kormánynál. És amit végképp utálok, h miután ellopta, ugye a médiában ez úgy van előadva, hogy a potentát lám nem csak lopni gondolkodni is tud. Az eredeti szerzőről szó sem esik. És lám, itt írta valaki pár sorral feljebb, h az orbánék micsoda spanyolviasz szaró gépek, és hogy megvédték az országot. Oszt amikor cselekedni kellett volna akkor 9 hónapig (!!!) nem történt semmi. És vártuk, hogy na vajon mi lesz. Amikor még senki nem védte a határt Ásotthalomnál (jobbik), már mezőőrség védte azt, amikor még mindenki behúzott farokkal pislogott a bili alól ott már kerítésért verték az asztalt, mindenkit megelőzve az országban. Aztán gondolom pesten is leesett valamelyik mameluknak, h ebből politikai hasznot lehet húzni és elkezdtek történni dolgok. Ám ami a legundorítóbb volt, hogy az olyan határ menti település vezetők, akik még annyit sem mertek központi anál terror nélkül csinálni, mint a Torockaiék, plecsnit, kaptak, hogy hoho, milyen jól végezték a munkájukat és képzeld el, az egyetlen ember aki szerzett autót felszerelést és próbálkozott törekedett, még egy köszönömöt sem kapott. Hát ilyen vezető ez az orbán, pont olyan karizmátlan, tolvaj, senki, amilyet ez az ország megérdemel :)
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Zárt táborokat nem létesíthetsz. Ezt épp Brüsszel tiltotta meg.

IS. Nem kizárólagosan.
Ha pedig beállnak a kormány mellé akkor a népszavazás érvényes lesz.
Csak nekik fontosabb volt a letelepedési kötvény, ami most tavasszal egyébként is ki lesz vezetve.
A tagság pedig vevő volt a témára, a nemzeti érdek mindenek felett, de ilyen konstellációban két szék közé estek, mert nem érte el a célját a semmittevésük.
Következmény a népszerűség eróziója. Megérte ?

Nem is, hanem kizárólag. És beálltak a kormány mellé a népszavazáskor, én nem emlékszem arra, hogy bárkit is arra kértek volna, NEM-el szavazzon.
És nagyon jól tették, hogy számon kérték rajtuk, hogy milyen jogon engednek be ide bárkit is 2 disznóért borjuért, marháért, mivel már többször felmerült a gyanú, h nem csak makulátlan előéletű emberek jönnek ezen a kiskapun keresztül. Az, hogy milyen pénzek hova kerültek ebből a bizniszből, megint nem tudunk semmit. Az, hogy tavasszal kivezették volna, talán soha meg sem történt volna.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
az a jobbik aki szerint a világ megváltója az iszlám? na ne röhögtess :-D

Elolvastad az teljes szöveget, vagy az idézetet "idézed" ? Mert én annak idején elolvastam a teljes esszét (csak kurucon láttam kint teljes terjedelemben), mert első augenblikkre nálam is kiverte a biztosítékot és be vallom őszintén, az esszé tartalmával egyet tudtam érteni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Oszt amikor cselekedni kellett volna akkor 9 hónapig (!!!) nem történt semmi.
Nem tortent kerites epites, de informacio szerzes az igen.
Lementek az illetekesek a deli hatarra vizsgalodni es kozoltek a lakossaggal, hogy viseljek el az athalado migransokat. Aljas lekezelo hozzaallas volt a rendori vezetok reszerol, de akkor még nem volt politikai akarat, azt se tudtak mi lesz ebbol.
Beszeltek a szerbekkel, akik szettettek a kezuket. Persze hogy atengedik a koszovobol lelepo fiatal ferfiakat es a kisgyermekes csaladokat. Orultek neki, hogy lelepnek onnan.
Kesobb derult ki, hogy ezzel (valakik:)) csak teszteltek az europai hatarokat. Nem par tizezer beszivargo feketemunkasrol volt szo, hanem korlatlanul milliokrol. Muzulmanokrol, agysebeszekrol, terroristakrol, verhigitasrol, migransimogato jogvedokrol stb, stb. Nem mi hallgattuk le Merkelt. Igy idobe telt mire osszeallt a kep.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nem is, hanem kizárólag
A határőrség igen, de a kerítés nem.
beálltak a kormány mellé a népszavazáskor,
Dehogy álltak.
Ha aktív részvételre buzdítottak volna, akkor érvényes. Sok olyan jobbikos ismerősöm van akik nem mentek szavazni - épp ezért. A kormány ügye - őket nem érdekli, mondták.
És nagyon jól tették, hogy számon kérték rajtuk, hogy milyen jogon engednek be ide bárkit is 2 disznóért borjuért, marháért,
Ez így valótlan állítás ui. itt dohányról van szó nem is kevésről. Továbbá jó pár nyugati országban gyakorlat ez a pénzszerzési mód. Ha jogtalan volna Brüsszel kettő perc alatt megszünteti. Egy putris csóró arab ilyen módon nem tud bejutni hiába "nemzetbiztonságikockázatoztak" Vonáék.
Az, hogy tavasszal kivezették volna, talán soha meg sem történt volna.
Hát persze hogy nem nyúltak volna hozzá. Csakhogy a Jobbik bement ebbe utcába és ebből jól már nem fog kijönni. Mert megszüntetik és csak a tény marad hogy kivezették az eszközt és nem a Jobbik közbenjárására. Miközben ők szorgalmazták, de pont lemaradtak az eseményről ....
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Elolvastad az teljes szöveget, vagy az idézetet "idézed" ? Mert én annak idején elolvastam a teljes esszét (csak kurucon láttam kint teljes terjedelemben), mert első augenblikkre nálam is kiverte a biztosítékot és be vallom őszintén, az esszé tartalmával egyet tudtam érteni.
számomra a vona meg a lobbik már 2007-ben hiteltelenné vált és mindent el fogok követni, hogy odajusson ahová való a pöcegödörbe
toroczkait meg inkább hagyjuk, mert kb. júdás pénzért eladták a hvimet a lobbiknak, hogy a zagyva képviselő lehessen
amit budaházyval csináltak azt meg inkább fel se hozom, ment a pr ezerrel meg a lenyúlása a nemzeti oldalnak, kb. ezt tette a hős ügyvédúr is
én még emlékszem amikor a testünkkel védtük a gárdistákat a gödörnél, ott álltam a telefonáló mellett aki egy óráig könyörgött a vonának, hogy csak ki kellene jönnie, aztán nagy kegyesen kivánszorgott és majdnem sírva fakadt amikor elvitték a rendőrök, egy beszari alak aki a pénzre és a hatalomra hajt, a lobbik tagsága már hányszor cserélődött ki közben mert vagy elegük lett a vezetőség hazugságaiból, vagy mert a vezetőség kinyírt mindenkit aki nem őket tolta bármi áron
és akkor hab a tortán, hogy az ügyvédúr felhívást tett közzé, hogy képviselik a gödörtől elhurcolt vagy sérelem ért hazafikat, aztán kiderült hogy a kárpótlás jelentős részére igényt tartanak a munkájuk fejében, na akkor mondtam azt, hogy inkább nem kérek semmit de ezek zsebét én nem töltöm tovább, arcátlan és pofátlan lenyúlás volt semmi más
jöhetnek nekem itt a lobbik hívők, ott voltam végig ahol kellett és számtalanszor töröltem az arcomról amit a lobbik a képembe köpött
köszönöm, megtanultam a leckét!
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Nem tortent kerites epites, de informacio szerzes az igen.
Lementek az illetekesek a deli hatarra vizsgalodni es kozoltek a lakossaggal, hogy viseljek el az athalado migransokat. Aljas lekezelo hozzaallas volt a rendori vezetok reszerol, de akkor még nem volt politikai akarat, azt se tudtak mi lesz ebbol.
Beszeltek a szerbekkel, akik szettettek a kezuket. Persze hogy atengedik a koszovobol lelepo fiatal ferfiakat es a kisgyermekes csaladokat. Orultek neki, hogy lelepnek onnan.
Kesobb derult ki, hogy ezzel (valakik:)) csak teszteltek az europai hatarokat. Nem par tizezer beszivargo feketemunkasrol volt szo, hanem korlatlanul milliokrol. Muzulmanokrol, agysebeszekrol, terroristakrol, verhigitasrol, migransimogato jogvedokrol stb, stb. Nem mi hallgattuk le Merkelt. Igy idobe telt mire osszeallt a kep.

Ezzel azért nem tudok egyet érteni teljesen, mert kezdetektől fogva a jobboldal nem annyira ostoba jobb oldalán folyamatosan verték és kongatták a vészharangot, hogy ez para, hogy ebből baj lesz és minél előbb zárni kéne és még emlékszem, amikor le ostoba "iszlamophob náciztak" mindenkit, aki azt merészelte mondani, hogy Európa asszonyság most kezdett csak igazán iszlamista kígyót melengetni a keblén. Már volt akinek az elején feltűnt, hogy ide szinte csak férfiak jönnek, és már az elején voltak akik új fajta stratégiát hódítási stratégiát láttak a dolgok mögött. Közben itthon nem történt semmi. Az, hogy később az élet őket igazolta.. ahogy az ismerőseim mondták Köln után.."ezt nem láthattuk előre". Több mint 300 éven keresztül harcolt Magyarország a "törökök" nevű iszlamisták ellen. Senki ne mondja nekem, hogy nem volt időnk levonni a következtetéseket. Csak kiragadok egy adatot a sok közül : Mátyás Magyarországában 4 millió fő fizetett adót. Miután véget ért a török hódoltság alig kábé 2 millió adófizető volt. Magyarország elvesztette a lakosságának a felét. (És ebben a különböző betörések országrész felégetések rabszolgának elvivések nincsenek benne korábbról.)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez így valótlan állítás ui. itt dohányról van szó nem is kevésről. Továbbá jó pár nyugati országban gyakorlat ez a pénzszerzési mód. Ha jogtalan volna Brüsszel kettő perc alatt megszünteti. Egy putris csóró arab ilyen módon nem tud bejutni hiába "nemzetbiztonságikockázatoztak" Vonáék.

....
Hogy jogos vagy nem, az más kérdés, hiszen a jogot jelenleg a kormánytöbbség csinálja (egyébként ilyen alapon a hitleri zsidóüldözés is jogos volt?). Viszont abszolút erkölcstelen és etikátlan valamit törvényben megtiltani, de meghagyni egy kiskaput, hogyha nekem fizetsz akkor azt mégis szabad!! Ez pont olyan, mint mikor a katona/rendőr elkapja a migránst mikor átbújik a szétvágott kerítésen, aztán elengedik ha kapnak egy kis zsebpénzt!! Szóval ez nálam korrupció - ha a kerítés-őr csinálja saját zsebre akkor kicsi, ha a kormány csinálja letelepedési kötvénnyel akkor meg hatalmas!!
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
számomra a vona meg a lobbik már 2007-ben hiteltelenné vált és mindent el fogok követni, hogy odajusson ahová való a pöcegödörbe
toroczkait meg inkább hagyjuk, mert kb. júdás pénzért eladták a hvimet a lobbiknak, hogy a zagyva képviselő lehessen
amit budaházyval csináltak azt meg inkább fel se hozom, ment a pr ezerrel meg a lenyúlása a nemzeti oldalnak, kb. ezt tette a hős ügyvédúr is
én még emlékszem amikor a testünkkel védtük a gárdistákat a gödörnél, ott álltam a telefonáló mellett aki egy óráig könyörgött a vonának, hogy csak ki kellene jönnie, aztán nagy kegyesen kivánszorgott és majdnem sírva fakadt amikor elvitték a rendőrök, egy beszari alak aki a pénzre és a hatalomra hajt, a lobbik tagsága már hányszor cserélődött ki közben mert vagy elegük lett a vezetőség hazugságaiból, vagy mert a vezetőség kinyírt mindenkit aki nem őket tolta bármi áron
és akkor hab a tortán, hogy az ügyvédúr felhívást tett közzé, hogy képviselik a gödörtől elhurcolt vagy sérelem ért hazafikat, aztán kiderült hogy a kárpótlás jelentős részére igényt tartanak a munkájuk fejében, na akkor mondtam azt, hogy inkább nem kérek semmit de ezek zsebét én nem töltöm tovább, arcátlan és pofátlan lenyúlás volt semmi más
jöhetnek nekem itt a lobbik hívők, ott voltam végig ahol kellett és számtalanszor töröltem az arcomról amit a lobbik a képembe köpött
köszönöm, megtanultam a leckét!

Engem 2006- ban sztárügyvédúrék kihúztak a szarból, örökké hálás leszek nekik. Rengeteg ilyen sértett emberrel találkoztam a jobbik környékén, de kevésnek tudtam igazat adni, mert sokan közülük azt hitték, hogy ez valamilyen Karitász lesz és nem egy politikai párt annak minden mocskával. Ezért ez a ki kit és hogyan ez nem érdekel. Ennek az egész témának ez a Rozalinda része. Nekem a munkájuk vált unszimpatikussá illetve magának a gábornak a személye. Az évek alatt egyre kevesebb dologgal értettem együtt és ez a középre tolódás tette fel az i-re a pontot, illetve ahogy elbántak Előddel.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Engem 2006- ban sztárügyvédúrék kihúztak a szarból, örökké hálás leszek nekik. Rengeteg ilyen sértett emberrel találkoztam a jobbik környékén, de kevésnek tudtam igazat adni, mert sokan közülük azt hitték, hogy ez valamilyen Karitász lesz és nem egy politikai párt annak minden mocskával. Ezért ez a ki kit és hogyan ez nem érdekel. Ennek az egész témának ez a Rozalinda része. Nekem a munkájuk vált unszimpatikussá illetve magának a gábornak a személye. Az évek alatt egyre kevesebb dologgal értettem együtt és ez a középre tolódás tette fel az i-re a pontot, illetve ahogy elbántak Előddel.
nagyon tévedsz ha azt hiszed sértett vagyok a jobbik által, a nemzetet árulták el, azokat akik mindent feltettek az ügyre
én megoldottam és meg is oldom a magamét, de nyitott szemmel járok és nem fogom be a szám csak azért mert állítólag ők a nemzeti oldal
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
A határőrség igen, de a kerítés nem.

Torockai László vetette ezt fel először, hogy elvtársak zárni kéne a határt.

Dehogy álltak.
Ha aktív részvételre buzdítottak volna, akkor érvényes. Sok olyan jobbikos ismerősöm van akik nem mentek szavazni - épp ezért. A kormány ügye - őket nem érdekli, mondták.

És sok olyan is volt aki elment (mi is elmentünk a teljes család, senki nem maradt otthon pedig utáljuk a tolvajt nagyon) és sok olyan fideszes ismerősöm nem ment el aki szentül meg van győződve róla, hogy viktor aranyrögöket tojik és az tartja két kézzel a Magyar GDP-t :)

Ez így valótlan állítás ui. itt dohányról van szó nem is kevésről. Továbbá jó pár nyugati országban gyakorlat ez a pénzszerzési mód. Ha jogtalan volna Brüsszel kettő perc alatt megszünteti. Egy putris csóró arab ilyen módon nem tud bejutni hiába "nemzetbiztonságikockázatoztak" Vonáék.

Ez nem azt jelenti, h a nyugati vezetőknek nincs bitófán a helyük. És szeretnélek emlékeztetni, hogy az Iszlám állam nem tudjuk pontosan hány százmillió vagy inkább milliárd dollárt keres az ember csempészetből, olajból, műkincsekből stb és ne mondd nekem, hogy ebből nem telik letelepedési kötvényre. Én gazdag és szegény arab között nem látok különbséget.

Hát persze hogy nem nyúltak volna hozzá. Csakhogy a Jobbik bement ebbe utcába és ebből jól már nem fog kijönni. Mert megszüntetik és csak a tény marad hogy kivezették az eszközt és nem a Jobbik közbenjárására. Miközben ők szorgalmazták, de pont lemaradtak az eseményről ....

És lesznek olyanok mint én akik erre emlékezni fognak és emlékeztetni fognak másokat is mint én a kerítéses cumira, a nagy tömeg amúgy sem emlékszik szinte semmire. Így lett horn gyuszkó miniszterelnök. Ez a demokratúra egyik alaptézise. A tömeg memóriája nem több 5 percnél.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Vicceltem, ne ved komolyan :) Azért tettem oda a mosoly jeleket ;)

Inkább egy türelmes stratéga. Kis hazánk még mindig földrajzilag fontos helyen van európán belül. Amúgy Ortodox egyház feje is tiszteletét teszi nálunk.

Mai gyöngyszem
Geert Wilders,a holland Szabadságpárt vezetője nálunk volt anyós látogatóba. Nem hiába a magyar nők szépek.
http://hvg.hu/itthon/20170109_Nyirparasznyan_turnezik_az_europai_szelsojobboldal_sztarja

Ásotthalmon brit szélsőjobboldaliak jelennek szoktak meg jelenni.

Egy szó mint száz hazánk lassan Eu-ba egy eszmei iránytű lesz. Még pedig az iszlám ellenes, konzervatív európai embereknek egy fajta erő központ vagyunk, plusz egy béke szigete.
Ez részben a mai politikai vezetésünk eredménye, részben nyugati média karakter gyilkosságának kísérlete. Annyira mi vagyunk a patás ördög, hogy akinek elege van a multikultiból egyből kis hazánkra ugrik be!

Ehhez jön, hogy Orbán Viktor ma külpolitika terén leginkább reál politikus képes fel ismerni az emberek kívánalmait. Nem csak itthon hanem külföldön is. Pl Trump kés Európai támogatója volt. Ezért megint támadták nagy negatív nyugati média felületet kapott. Erre Trump nyert, ergo mezei emberek az a benyomása van külföldön, hogy magyar kormányfő tudja kit miért támogat!

Vona és képmutató köpönyeg forgatásához egy gondolat! Ő egy megjátszós, soha nem volt mozgalmi ember, csak maga mögé tudta állítani azon embereket. Ez addig nem volt feltűnő, amíg a mozgalmi embereket nem kezdte fenéken billenteni.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Hogy jogos vagy nem, az más kérdés, hiszen a jogot jelenleg a kormánytöbbség csinálja (egyébként ilyen alapon a hitleri zsidóüldözés is jogos volt?). Viszont abszolút erkölcstelen és etikátlan valamit törvényben megtiltani, de meghagyni egy kiskaput, hogyha nekem fizetsz akkor azt mégis szabad!! Ez pont olyan, mint mikor a katona/rendőr elkapja a migránst mikor átbújik a szétvágott kerítésen, aztán elengedik ha kapnak egy kis zsebpénzt!! Szóval ez nálam korrupció - ha a kerítés-őr csinálja saját zsebre akkor kicsi, ha a kormány csinálja letelepedési kötvénnyel akkor meg hatalmas!!
Azért tegyünk már különbséget aközött aki becsönget az ajtón, hogy barátom xy vagyok, itt egy kis zseton, szeretnék egy darabig nálad lakni ha beleeggyezel. És aközött aki bemászik az ablakon, megkérdezed hogy hívják, honnan jött, hány éves, a 3 kérdésre 6 félét hazudik és ha már nálad lakik szól, hogy főzz neki egy kávét!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Hogy jogos vagy nem, az más kérdés, hiszen a jogot jelenleg a kormánytöbbség csinálja (egyébként ilyen alapon a hitleri zsidóüldözés is jogos volt?).
A példa fals, mert a hitleri német törvényekkel szemben kontroll nem volt, itt pedig van, egyrészt hazai AB, másrészt uniós.
iszont abszolút erkölcstelen és etikátlan valamit törvényben megtiltani, de meghagyni egy kiskaput, hogyha nekem fizetsz akkor azt mégis szabad!!
Ez igaz, de fejétől bűzlik a hal. Ennél mocskosabb sztem az off-shore. Ott szállnak el igazás a pénzek. Ki nem vet véget ennek ? Éppen az aki a hasznot húzza. Magyarul összeér a kettő.
Szóval ez nálam korrupció - ha a kerítés-őr csinálja saját zsebre akkor kicsi, ha a kormány csinálja letelepedési kötvénnyel akkor meg hatalmas!!
Sajnos ilyen a világ, egyeseknek lehet, másoknak nem. Az orvos zsebreteszi, de bárki mást kirúgnának ezért. Nagyban szintén.
A uralkodó elit módszereit veszi át mindenki, amit ha megismersz, egyre inkább mocskosabbak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért tegyünk már különbséget aközött aki becsönget az ajtón, hogy barátom xy vagyok, itt egy kis zseton, szeretnék egy darabig nálad lakni ha beleeggyezel. És aközött aki bemászik az ablakon, megkérdezed hogy hívják, honnan jött, hány éves, a 3 kérdésre 6 félét hazudik és ha már nálad lakik szól, hogy főzz neki egy kávét!
Bocsika, ha törvény tiltja (márpedig a Fidesz ezt akarta) akkor ne legyen kivétel, illetve legyen benne az is a törvényben, meg az is, hogy hova kerül/het az érte kapott pénz!! És állami bevételként ne lehessen titkosítani semmit ez ügyben (sem).