1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Magyarország

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Guest által indítva @ 2013. február 20..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. boki

boki Well-Known Member

További döbbenetes részletek derültek ki Soros György kiszivárogtatott aktáiból. A dokumentumok között egy hosszú névsort tartalmazó összeállítást is találtunk, melyen az Európai Parlamentben tevékenykedő, "megbízható szövetségeseknek" nevezett politikusok szerepelnek. Köztük két magyarral az élen.
    http://888.hu/article-soros-titkok-kiszivargott-ket-magyar-szovetseges-neve

2. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Támogatni kell Erdogán t, de nem szabad elfelejteni, h nem egy oldalon állunk. Sok az ellentétes érdekünk.

3. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??

4. emel

emel Well-Known Member

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.

5. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Ezért írtam a minap, h ne érzelmi alapon döntsünk. Mert úgy fogunk kinézni, mint a politikusaink! :D

6. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.</blockquote>

+1

Ettől függetlenül, nagyon jól látszik azért, hogy a nagypolitikában nincsenek nemes tettek, megbízható partnerek, jóban rosszban barátságok, szövetségek. Mindenki mindenki ellen a jelszó!

8. emel

emel Well-Known Member

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.</blockquote>

+1

Ettől függetlenül, nagyon jól látszik azért, hogy a nagypolitikában nincsenek nemes tettek, megbízható partnerek, jóban rosszban barátságok, szövetségek. Mindenki mindenki ellen a jelszó!</blockquote>

Persze hogy nincsenek, minden politikus "abból és addig él", amíg saját országának érdekeit a köznép számára is eladhatóan jobban érvényesíteni tudja bárki ellenében (már amennyiben időnként leváltható, és nem egy bárkin átgázoló diktátor az illető, mert akkor viszont sokáig abból él). Ez viszont nem mindig sikerülhet ugyanúgy (kivételek persze legtöbbször a nagyhatalmak), ezért - főleg a kisebbek - bizonyos ügyekben kénytelenek érdek-szövetségeseket keresni, ez viszont törvényszerű hogy nem vonatkozik minden ügyre és nem is örök érvényű szövetség. Ezért ilyen húzd meg-ereszd meg stílusú a külpolitika.

9. plushun

plushun Well-Known Member

Még csak meg sem lepődöm azon, hogy ezek "lefeküdtek" Sorosnak. Enélkül is kb mindenki tudta, hogy mifélék. A szomorú viszont az, hogy hiába lett ez kiszivárogtatva, kb annyi következménye lesz mint a Clinton nyanya levelezéseinek. Semmi.

10. plushun

plushun Well-Known Member

No igen. A politika lényege, ahhoz, hogy sikeres politikus légy felejtsd el az elveidet. Elég undorító amúgy. Egyébként meg Erdogan változatlanul egy aljas, elvtelen, szarházi szemétláda és ez tökéletesen látszik abból, ahogy most az oroszokhoz viszonyul. 180 fokos fordulatot vett. Persze ez az oroszoknak jól jön ezt én értem, de azt már kevésbé, hogy itt voltak jó páran akik eddig szidták mint a bokrot, most, hogy meg a ruszkik barátja lett már nem is annyira rohadék. Legalább mi fórumozók ne legyünk már elvtelenek ha már a világ politikusai azok.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ebből nem derül ki, hogy "lefeküdtek", csak annyi, hogy "megbízható szövetségesek". A kettő nem ugyanaz.
    A másik dolog ami szemet szúrt

8 millió dollár az semmi. Egy pici falvacska pici stadionja több mint 13 millió dollár.

12. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

http://index.hu/kulfold/2016/08/24/nemetorszag_katasztrofavedelem_felhalmozas_veszelyhelyzet_esetere/

<i>Magyarországon épp nemrégiben változott nagyot az állami tartalékolás rendszere. 2015 októberében jelent meg a kormányhatározat, amely szerint "a Kormány a földművelésügyi miniszter javaslatára megtárgyalta a gazdaságbiztonsági készletezés kérdéskörét és megállapította, hogy a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek esetében Magyarországon nem indokolt gazdaságbiztonsági készletek fenntartása.
    (...)
    Ez a gazdaságbiztonsági tartalék arra szolgált, hogy "bármely okból keletkező piaci zavar, vagy “minősített időszak” esetén biztosítja a lakosság alapvető ellátását, a fegyveres erők és rendvédelmi szervek egyes szükségleteinek kielégítését".</i>

13. xfotel

xfotel New Member

nem a 8milla az erdekes hanem h mennyi kart okozott vele

14. Mackensen

Ezek szerint nagyon hatékonyak, ha ilyen kevés pénzzel ekkora befolyást lehet szerezni.

15. Eltorro

Eltorro New Member

Kelet-magyarországi faluban ilyeneket dobálnak be:

Szöveg alapján a Suzuki keres így dolgozókat...

16. xfotel

xfotel New Member

hát ez a focilabda és az üveges esete. vagy méginkább a rézkábel ellopásába fektetett energia és az azt követő vasúti tömegszerencsétlenség arányrendszere.

17. Mackensen

Lehet benne valami, habár én nem látom ennyire borúsan a képet.

18. panoz

panoz Well-Known Member

Nem tudom honnan van ez a statisztika, de kiábrándító hogy egy diplomás köztisztviselő, sőt kormánytisztviselő nettó fizetése alatta van a legszegényebb megyei átlagbérnek is. Pedig a felelősség nem mérhető össze egy asztaloséval. Ebből újra tüntetések lesznek.

19. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Az átlagot a bankbiztosítósok júdáspénze húzza fel!8

20. aquarell

aquarell Well-Known Member

Senki nem akadàlyoz meg, hogy oda menj dolgozni, miutàn olyan jól fizetnek.

Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása