[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ez önmagában semmit sem jelent.
Gulácsi simán tolhatja heteróként a homárok szekerét.
Erre származása is predesztinálja.
Dehogyisnem, hogy jelent szerinted mennyire hitelesen lehet tolni a homárok szekerét úgy, hogy egy boldog heteró párkapcsolatban heteró családban él az illető.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 715
113
Az a gond, hogy szerintem a médiának hála túlságosan fel lett fújva a probléma az antik Görögországban teljesen elfogadott volt a homoszexualitás még sem sérült a hagyományos család modell nem halt ki az emberiség. Visszatérve Gulácsira az egyáltalán nem normális, hogy miután közzétette ezt a bejegyzését gyalázkodó, őt és családját fenyegető üzeneteket kap.



Már miért nem minden értelmes ember el tudja dönteni, hogy ezzel egyetért-e vagy nem, belefér az értékrendjébe-e vagy nem.
Megspórolhatta volna mindezt, ha nem akar szerepelni, csak a gyepen. Ez öngól volt.
Nem az ókori Görögországban élünk. Ott ha valaki hibázott, azt meglincselték, illetve kivégezték. Azért a görögök sem véletlenül buktak, a rómaiakkal egyetemben. A túlzásokba eső gyönyörkultusz kontraszelekciót idéz elő. A mai veszély a társadalmunk alapjait kezdi ki. Ráadásul tudatosan, szándékosan. Gulácsi akarttal/akaratlanul a szekértolójává vált egy emberellenes ideológiának. Erre van az a mondásunk:
"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna."
 
W

Wilson

Guest
A hetero párkapcsolat nem kizáró tényező. Van aki "két kapura" játszik. És csak "alibi a liba"! :eek: :oops:
Igen de ők nem közszereplők akiknek bármilyen véleményformáló szerepük lenne másrészt nagy százalékban ezek az emberek ilyen vagy olyan okból nem akarják felvállalni a másságukat a közelmúltban volt erre példa.
Megspórolhatta volna mindezt, ha nem akar szerepelni, csak a gyepen. Ez öngól volt.
Nem az ókori Görögországban élünk. Ott ha valaki hibázott, azt meglincselték, illetve kivégezték. Azért a görögök sem véletlenül buktak, a rómaiakkal egyetemben. A túlzásokba eső gyönyörkultusz kontraszelekciót idéz elő. A mai veszély a társadalmunk alapjait kezdi ki. Ráadásul tudatosan, szándékosan. Gulácsi akarttal/akaratlanul a szekértolójává vált egy emberellenes ideológiának. Erre van az a mondásunk:
"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna."
A társadalmunk alapjait nem a másik térfélen játszók kezdik ki tetszik vagy sem saját nemükhöz vonzódók mindig is voltak az emberi történelem folyamán még sem hullott szét a társadalom.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 715
113
Igen de ők nem közszereplők akiknek bármilyen véleményformáló szerepük lenne másrészt nagy százalékban ezek az emberek ilyen vagy olyan okból nem akarják felvállalni a másságukat a közelmúltban volt erre példa.

A társadalmunk alapjait nem a másik térfélen játszók kezdik ki tetszik vagy sem saját nemükhöz vonzódók mindig is voltak az emberi történelem folyamán még sem hullott szét a társadalom.
Aki megnyilatkozik akármilyen témában nyilvánosan pro/kontra, az véleményformáló, ez pedig felelősséggel is jár. Nyilván "Mari néni" közléskényszere nem említhető egy napon Gulácséval.

Azért nem, mert a "másként" játszadozók nem kerültek a politikum célkeresztjébe. Korábban titkolni való volt, ma büszkeség, sőt elvárás bizonyos körökben. Ne felejtsük el a komoly zsarolási potenciált államférfiak ill. katonai potentáltak esetében. A téma súlyozásával van gond. Lassan elvárás legalább a ***** támogatása. Ez a gond. Ez a "genderfasizmus" kora.
(Ha nem is megfelelő teljesen a terminológiám.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Milyen érdekes, hogy pont a választásokkor világosodott meg... És pont azon a választáson amikor a jobbik összefogott az ellenzékel
Figyelj, nekem igazán nincs nagy elvárásom a politikusokkal szemben. Ha szavazok, a Fideszre szoktam, pedig ott is bőven van hulladék. Rogán, Kósa, Borkai stb.... De ez a mai Jobbik és az ott maradt szimpatizánsok mindennek az alja!!! Karácsony, Fegyőr és társai Jakabékhoz képest képviselnek valamit, amit el lehet fogadni, ha a szimpátiámmal nem is találkozik. De ez a Jakab csapat lefúrt Gyurcsány pöcegödrébe és ott lubickolnak. Ahogy Torockai mondta hányinger banda!!!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Az a gond, hogy szerintem a médiának hála túlságosan fel lett fújva a probléma az antik Görögországban teljesen elfogadott volt a homoszexualitás még sem sérült a hagyományos család modell nem halt ki az emberiség.
Ahogy az antik görög, úgy a római birodalom is elbukott, a társadalom elhanyagolható százaléka (legalább is nálunk) deviáns, mégis ők akarnak minél több jogot, minél többet ebből, abból sőt még amabból is. A média már csak egy eszköz ami csak a deviáns kisebbség akaratát erősíti és tolja rá a társadalomra (eszköz az ideológia kezében). Ez a szerencsecsomag sportoló meg ennek az alvállalkozója, szintén egy eszköz a hangos kisebbség kezében.

Mellesleg, Én is akarok extra jogokat magamnak, például falra mászok a közgáz tárgyaktól, akarom, mi több követelem, hogy adjanak rá 4-est mert csak, de ha már megadták akkor adjanak mellé egy diplomát is, mert csak. Én is a társadalom elhanyagolható %-a vagyok, így a többiekkel szemben én is előjogokat akarok élvezni, mert csak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
az antik Görögországban teljesen elfogadott volt
R. Gusztáv a Te embered. :D

Némely antik kultúrákban az emberáldozat bemutatása teljesen elfogadott volt, némely kultúrákban a pedofilizmus, másokban pedig az ember-evés teljesen elfogadott volt, illetve elfogadott "még sem sérült a hagyományos család modell nem halt ki az emberiség".

Ha mondjuk a történészek, ezer, vagy kétezer év múlva előszednek valami irodalmi darabot, vagy egy Alföldi színdarab leírást, meg egynémely "művészi" vagy filozófiai "darabot", akkor majd vajon, hogy fogják megítélni a korszakot? Nem az lenne a kép, hogy a homoszexualitás teljesen elfogadott volt... aztán mégsem ez a többségi álláspont. De majd legalább mutogathatnak rá. 'De hát az antik Európában teljesen elfogadott volt' fogadjuk el mi is.

Ezzel vitatkoznék mivel lehet, hogy a hivatalosan ez így van de gyakorlat mást mutat, igen abban igazad van, hogy elméletileg az a szándék, hogy minél hamarabb nevelőszülőkhöz kerüljenek de azért nem ilyen egyszerű a helyzet mivel egy részt elég sok gyerek van akik több nevelőszülőt is megjárnak és utána vissza kerülnek az intézetbe, másrészt a nevelőszülői rendszer is számos problémával küzd mivel sok nevelőszülő számára ez a tevékenység elsősorban pénzkereseti lehetőség ,természetesen vannak olyan nevelőszülők akik tényleg a gyerekeket nézik én is ismerek ilyeneket de ők vannak kisebbségben sajnos, és ezt nem én állítom hanem azok akik már több évtizede ebben dolgoznak. Hozzáteszem nem tartom könnyű feladatnak ezen a téren az állami szerepvállalást mivel ez egy nagyon összetett helyzet.
Igazad van. A fő gond, hogy kevesen jelentkeznek nevelőszülőnek és nagyon válogatni sem lehet.

Én már egyedülállóknak sem adnék ki gyereket, mert ez így csak egy kiskapu a rendszerben.
Attól, hogy valaki élettársi, vagy házassági kapcsolatban él -egy másik neművel, attól még lehet meleg, meg mindenféle szexuális vagy más jellegű beállítottságú ember. Tehát kizárni nem tudod. A szexuális beállítottság és a családi állapot nem biztos, hogy mindig teljes mértékben fedik egymást.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ezzel vitatkoznék mivel lehet, hogy a hivatalosan ez így van de gyakorlat mást mutat, igen abban igazad van, hogy elméletileg az a szándék, hogy minél hamarabb nevelőszülőkhöz kerüljenek de azért nem ilyen egyszerű a helyzet mivel egy részt elég sok gyerek van akik több nevelőszülőt is megjárnak és utána vissza kerülnek az intézetbe, másrészt a nevelőszülői rendszer is számos problémával küzd mivel sok nevelőszülő számára ez a tevékenység elsősorban pénzkereseti lehetőség ,természetesen vannak olyan nevelőszülők akik tényleg a gyerekeket nézik én is ismerek ilyeneket de ők vannak kisebbségben sajnos, és ezt nem én állítom hanem azok akik már több évtizede ebben dolgoznak.
A nevelőszülők nem akarnak a biológiai szülők vagy az örökbefogadók helyébe lépni. Az nem erről szól. Konkrétan tudatosítaniuk is kell a hozzájuk kerülő gyerekekben, hogy ők csak segítenek, mert ez a munkájuk, (amit pénzért vállaltak, és ezzel semmi baj nincs,) de ők csak a nevelőik lesznek. (Ha komolyabb kötődést alakít ki a gyermekkel, de mégsem indítja meg az örökbefogadást, akkor az súlyos hiba és szereptévesztés, ami később nagyon fog fájni, ha megjelennek azok a szülők, akik be merték vállalni a valódi örökbefogadást...)
A nevelők legtöbbje már saját gyermekeket felnevelt, tapasztalt szülő, szóval sokat nyerhetnek a gyerekek, ha ilyen helyen szocializálódnak. Viszont a kis távolságtartás miatt nem akkora trauma, ha elkerülnek egyik helyről a másikra, mert egy kicsit amúgy is átjáróház az ilyen nevelők otthona.
Félreértesz valamit én egy szóval sem mondtam, hogy ezeket a gyerekeket mindenáron meleg pároknak kell örökbefogadniuk.
Több normális család vár örökbefogadható gyerekre, mint ahány gyerek vár szülőkre, szóval (ha a rendszerben kiskaput keresőket nem számítom, akkor) okafogyott a téma, esetleg provokációnak jó.
Visszatérve Gulácsira az egyáltalán nem normális, hogy miután közzétette ezt a bejegyzését gyalázkodó, őt és családját fenyegető üzeneteket kap.
A történetben Gulácsi a nem normális.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
de mégsem indítja meg az örökbefogadást
Nem a nevelőszülő indítja. Nem minden esetben a cél az örökbefogadás. Igazából 3 éves kor után már kb. nulla az esély, hogy örökbe legyen adva a gyerek.
A nevelőszülő mellett és felett ott a gyám, a felett pedig a gyámügy. Nem a nevelőszülő dönt ezekben.
A nevelők legtöbbje már saját gyermekeket felnevelt, tapasztalt szülő, szóval sokat nyerhetnek a gyerekek, ha ilyen helyen szocializálódnak.
Hát, némelyik nevelőszülő azért mégiscsak kb úgy tartja a gyereket, mint a marhát. Legyen haszon belőle... Még ha a saját gyerekeit felnevelte már. Sép elmélet, amit leírsz, a gyakorlat nem biztos, hogy ez; csak nyilván nem azt mutogatják a médiában sem, ami gáz.
 
W

Wilson

Guest
nagyon fog fájni, ha megjelennek azok a szülők, akik be merték vállalni a valódi örökbefogadást...)
A nevelők legtöbbje már saját gyermekeket felnevelt, tapasztalt szülő, szóval sokat nyerhetnek a gyerekek, ha ilyen helyen szocializálódnak. Viszont a kis távolságtartás miatt nem akkora trauma, ha elkerülnek egyik helyről a másikra, mert egy kicsit amúgy is átjáróház az ilyen nevelők otthona.

Amit te itt leirtál az az idealizált,ideális állapot ami működik néhány tényleg elkötelezett nevelőszülőnél de nem ez az általános helyzet, phaidros kolléga fentebb jól összefoglalta a helyzetet.

Több normális család vár örökbefogadható gyerekre, mint ahány gyerek vár szülőkre, szóval (ha a rendszerben kiskaput keresőket nem számítom, akkor) okafogyott a téma, esetleg provokációnak jó.
Gondolod te de hidd el ezek a családok sem kapkodnak pl a 6 éves cigánygyerekekért.

A történetben Gulácsi a nem normális

Ez a te véleményed én ezt nem így látom.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 696
113
Emlékszel, mikor Ákos (az énekes) mögül kiált a Telecom (vagy valamelyik magenta T), mert elmondta a véleményét a férfi és női princípiumokról? Akkor van, akit ne báncsatok már mert van véleménye, meg van, akinek lehet gazdasági kárt okozni, mert van véleménye? Hogy is van ez? Csak nem kettősmérce? Akkor hol volt a teljesítmény, hogy volt a szólásszabadság, hol volt a kiállás mellette?
Most rajtam kéred számon Ákos kálváriáját, vagy engem azokkal azonosítasz akik ezt tették vele? minimum kettős mércét alkalmazónak állítasz be, és persze élből hozzárendelsz egy oldalhoz, úgy, hogy már a jóég tudja hányszor leírtam, hogy full Szólásszabadság párti vagyok,és egyik oldalhoz sem tartozok.
Kösz B@&#+$!
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Miért ne szolgált volna rá?
Ennyi erővel pedofilizmust is támogathatná, ugyan olyan szellemi defekt mint a buzulás.
Amennyiben a pedofil aberráltat a társadalom megveti, elítéli, üldözi, miért fogadjon el egy másik aberrációt? Miért kell a normális értékrend sőt a természetes életforma helyett egy betegséget, természetellenes dolgot ráerőszakolni a társadalomra? Beszélnek itt szexuális meg mittudomén milyen társadalmi fejlődésről, komolyan? Ez nem fejlődés, ez nyílt deviancia, a társadalmak megcsúfolása, beszélnek itt olyanokat, hogy a matekot meg a fizikát nem lehet megbaszni, akkor a biológiát a természetet igen?
El van kényelmesedve a társadalom, nincs atyai pofon ami helyrebillentené az értelmet a fejében. Ennek a folyamatnak meg ilyen véglény közszereplők még rá is raknak egy lapáttal. A következő kedvencem pedig, hogy buzik nevelhessenek gyereket! Hát lepetézek, komolyan a gyereknek semmi joga nincs arra, hogy egy anya és egy apa (természetesen biológiai, eredeti nő és férfi nevelje), ezzel a lendülettel akár pedofil is nevelhetné, ugyan olyan lelki sérült lenne mint 2 "apával" vagy 2 "anyával" (ne adj isten még több "szülővel"). Milyen ÉN képe lesz annak, aki úgy nő fel, hogy nem tudja ki is az anyja és az apja mert mind a két "szülő" csak az egyik jegyet (vagy még azt sem) viseli magán?
Ennyi elfojtott agressziót szextémában csak
-elfojtással, tagadással küzdőknél,
-inceleknél
-vallási fanatikusoknál
-és metsző részhalmazként csekély értelmű medvebocsoknál figyeltem meg...
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Most rajtam kéred számon Ákos kálváriáját, vagy engem azokkal azonosítasz akik ezt tették vele, minimum kettős mércét alkalmazónak állítasz be, és persze élből hozzárendelsz egy oldalhoz, úgy, hogy már a jóég tudja hányszor leírtam, hogy full Szólásszabadság párti vagyok,és egyik oldalhoz sem tartozok.
Kösz B@&#+$!
Nem, csak Te vagy itt. De akik most -nem személyeskedni akarok!- támogatják a szólásszabadságot, akár cégek, szervezetek esetében; azok valahogy más esetekben valahogy nemigen szokták felemelni a hangjukat.
A szólásszabadságba meg az is beletartozik, hogy az ember véleményét kritikával illethetik, sőt, annak is joga van akkor a szólás szabadságához, akik a szólás szabadsága ellen propagálnak. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem a nevelőszülő indítja. Nem minden esetben a cél az örökbefogadás. Igazából 3 éves kor után már kb. nulla az esély, hogy örökbe legyen adva a gyerek.
A nevelőszülő mellett és felett ott a gyám, a felett pedig a gyámügy. Nem a nevelőszülő dönt ezekben.
Szerintem félreértettél. Csak arra utaltam, hogy ha a nevelőszülő úgy érzi, akkor jelezheti, hogy szeretne valódi örökbefogadó szülő lenni. Nem szeretik az ilyen eseteket, mert ez úgy tűnik, mintha csak a többi gyerekre váró párt akarnák beelőzni, de azért előfordulhat.
Mindegy. Csak Wilson bejegyzését korrigáltam, hogy nem dráma, ha változik a nevelőszülő, mert az másról szól. Nem olyan mintha többször egymás után elvesztené a családját a gyerek.
Hát, némelyik nevelőszülő azért mégiscsak kb úgy tartja a gyereket, mint a marhát. Legyen haszon belőle... Még ha a saját gyerekeit felnevelte már. Sép elmélet, amit leírsz, a gyakorlat nem biztos, hogy ez; csak nyilván nem azt mutogatják a médiában sem, ami gáz.
Ja, nyilván van sok barom is, de akiket én ismertem, azokkal nem volt semmi probléma.
Gondolod te de hidd el ezek a családok sem kapkodnak pl a 6 éves cigánygyerekekért.
Az akkor sem megoldás, hogy majd kitesszük őket az lmbtq+ családokhoz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 886
113
Kína, Oroszország, muzulmán-világ hamarabb fog győzni, mint azt sokan gondolnánk.
Ha az Egyesült Államok megszűnik tényező lenni, akkor a nyugati lippsi agitpropnak is vége!
Érdekes lesz, na. Még a végén ha eltiporják, megszeretjük az USAt ismét.

Kötelezővé tenném a Man in the High Castle sorozatot. Mert remekül bemutatja, hogy egy nagyhatalomnak, ha roppant nagy baromságokat csinál, mert megteheti, milyen magasról lehet qurva nagyot bukni!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 886
113
A gyermekek testi és lelki egészsége a fontos, nem a kamu lmbtq+ jogok!
Anno linkeltem:

"Ősszel a baloldal legfőbb érvei pontosan ugyanazok voltak, mint most, csak éppenséggel ellenkező előjellel:

  1. Ne égessünk már könyveket. Az elmaradott, az középkori.
  2. Különben is senki nem lesz semmi amiatt, mert gyerekkorában a szülei olyan mesét olvasnak neki.
Most az Aranyember kapcsán a legfőbb érvek ezek:

  1. Égessük el a régi világot bemutató könyveket. Az haladó, az modern.
  2. Rendkívül veszélyes ilyet adni gyerekek kezébe. Jó esély van rá, hogy azzá fogsz válni, akiről gyerekként olvasol."