[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Több magyar szervezet is ellenzi, hogy a biotechnológiai iparág nyomására az EU enyhítse a génmódosítási szabályokat - közölte az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) szerdán az MTI-vel.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/226512/
Ezért is kell kilépni az Unióból. Ez egy olyan szinten életellenes szerveződés, hogy előbb-utóbb kénytelenek leszünk elhagyni. Kivéve persze, ha rabszolgaságban szeretnénk élni...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 076
113
Ezért is kell kilépni az Unióból. Ez egy olyan szinten életellenes szerveződés, hogy előbb-utóbb kénytelenek leszünk elhagyni. Kivéve persze, ha rabszolgaságban szeretnénk élni...
Inkább megváltoztatni kell az EU-t. Igazából nem lehetetlen, csak akarni kell, mint minden mást és olyan vezetést hatalomra juttatni ami túlsúlyba tud kerülni a legtöbb helyen. Sajnos az ilyen egyezményeket nagyon nehéz visszamondani, főleg az usával szemben, de ki lehet herélni kiegészítésekkel, hogy csak tudományos célra, blablabla....
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Inkább megváltoztatni kell az EU-t. Igazából nem lehetetlen, csak akarni kell, mint minden mást és olyan vezetést hatalomra juttatni ami túlsúlyba tud kerülni a legtöbb helyen. Sajnos az ilyen egyezményeket nagyon nehéz visszamondani, főleg az usával szemben, de ki lehet herélni kiegészítésekkel, hogy csak tudományos célra, blablabla....
Ez is egy módja lehet a változtatásoknak, de én nem hiszek benne. Az EU magját a nyugati országok adják, ezek viszont túlságosan is agy mosottak és multikulturálisak már.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 076
113
Ez is egy módja lehet a változtatásoknak, de én nem hiszek benne. Az EU magját a nyugati országok adják, ezek viszont túlságosan is agy mosottak és multikulturálisak már.
Nem nagyon hiszünk benne, ez teljesen érthető. Jelenleg a céltáblája vagyunk ennek az elmebeteg folyamatnak, de belülről valamennyire tudunk hatni rá. Ha kiszállunk, ugyenzt fogják csinálni velünk, csak még durvábban, nyersebben tiprova a kiszakadt magyarságot, állandó szankciókkal az országunkkal szemben, egyezmények nélkül. Egyszerűen durva kampányba kell kezdeni, vannak gondolataim róla, ami elkezdhet változást okozni, igyekszek lassan hinteni őket. Hogy lesz e eredménye, vagy sem, nem rajtam múlik.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 423
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Nem nagyon hiszünk benne, ez teljesen érthető. Jelenleg a céltáblája vagyunk ennek az elmebeteg folyamatnak, de belülről valamennyire tudunk hatni rá. Ha kiszállunk, ugyenzt fogják csinálni velünk, csak még durvábban, nyersebben tiprova a kiszakadt magyarságot, állandó szankciókkal az országunkkal szemben, egyezmények nélkül. Egyszerűen durva kampányba kell kezdeni, vannak gondolataim róla, ami elkezdhet változást okozni, igyekszek lassan hinteni őket. Hogy lesz e eredménye, vagy sem, nem rajtam múlik.
Ha kiszállunk az EUbol,nekünk annyi.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
430
478
63
Ha kiszállunk az EUbol,nekünk annyi.
Lásd Szerbia, Norvégia, Svájc, stb.
Persze mind-mind egyedi példa, de meg lehet oldani a kilépést úgy, hogy kevesebb kötelezettségünk és hasonló előnyeink legyenek, nem két véglet van!
És opció még egy erős jobboldali koalíció a parlamenten belül, amiről talán ma, de a hetekben mindenképp kapunk valami érdemleges infót.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Lásd Szerbia, Norvégia, Svájc, stb.
Persze mind-mind egyedi példa, de meg lehet oldani a kilépést úgy, hogy kevesebb kötelezettségünk és hasonló előnyeink legyenek, nem két véglet van!
És opció még egy erős jobboldali koalíció a parlamenten belül, amiről talán ma, de a hetekben mindenképp kapunk valami érdemleges infót.
Szerbia is az EUba törekszik,Norvégia és Svájc meg nagyon más tészta.Messze vagyunk tőlük,mint Makó Jeruzsálemtől.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem tudom hová írjam, ide, vagy a Kína topicba?

A kínai éttermes akinél időnként szoktam kajálni, akar hozni egy új szakácsot Kínából.
Ha jól értem ehhez előbb kell nyitnia egy bankszámlát a fickó részére.
Az OTP-s ügyintéző azt mondta, minden nem magyar állampolgár számla nyitását engedélyeztetni kell a megfelelő csoporttal.
Azok meg azt mondták, hogy nem nyithat bankszámlát az OTP-nél.
Nincs indoklás.
Kíváncsi vagyok, hogy más banknál sikerül-e?
Az étterem tulajdonosának több számlája is van az OTP-nél. Céges és magán egyaránt.

Ez vajon csak véletlen, vagy ránk szóltak, hogy tartsunk nagyobb távolságot Kínától?
 
W

Wilson

Guest
Latszik hogy regimodi az oreg mert a noket szereti. Mondjuk nekem csak a matek nem jott ki hogy egy otven koruli no hogyan szulhet....

Mint a példa mutatja ilyen egyszerűen:).Elhatározás kérdése,mivel 40
Nem tudom hová írjam, ide, vagy a Kína topicba?

A kínai éttermes akinél időnként szoktam kajálni, akar hozni egy új szakácsot Kínából.
Ha jól értem ehhez előbb kell nyitnia egy bankszámlát a fickó részére.
Az OTP-s ügyintéző azt mondta, minden nem magyar állampolgár számla nyitását engedélyeztetni kell a megfelelő csoporttal.
Azok meg azt mondták, hogy nem nyithat bankszámlát az OTP-nél.
Nincs indoklás.
Kíváncsi vagyok, hogy más banknál sikerül-e?
Az étterem tulajdonosának több számlája is van az OTP-nél. Céges és magán egyaránt.

Ez vajon csak véletlen, vagy ránk szóltak, hogy tartsunk nagyobb távolságot Kínától?
Amúgy nem értem a kínai éttermest mivel köztudott,hogy Magyarországon a kínaiak nagy többsége halhatatlan:):) csak annyi a dolga,hogy egy halott kínai okmányait odadja a kínai szakácsnak úgyis annyira egyformák senkinek sem fog feltűnni ,hogy ez egy másik kínai:):)

Némi igazság van a dologban:)


https://www.borsonline.hu/aktualis/ez-tortenik-a-kinai-halottakkal-magyarorszagon/104792
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 076
113
Mint a példa mutatja ilyen egyszerűen:).Elhatározás kérdése,mivel 40

Amúgy nem értem a kínai éttermest mivel köztudott,hogy Magyarországon a kínaiak nagy többsége halhatatlan:):) csak annyi a dolga,hogy egy halott kínai okmányait odadja a kínai szakácsnak úgyis annyira egyformák senkinek sem fog feltűnni ,hogy ez egy másik kínai:):)

Némi igazság van a dologban:)


https://www.borsonline.hu/aktualis/ez-tortenik-a-kinai-halottakkal-magyarorszagon/104792
Mondjuk a cikkben szerintem nem a legjobb embert szólaltatták meg. :D A többit biztos azért nem interjúvolták, mert csak a 'nagyfőnök' ért rá... :D
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos