[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 714
30 213
113

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 976
27 029
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 889
82 443
113
Tényleg váltani akartok 7 pártira? :)

"Átláthatóság!" - vagy mivel kampanyolnak?

 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Ha elbukjuk a csatát ami folyik a szuverén közösség vs use harcban, akkor valószínű.
A realitás talaján maradva: előbb-utóbb kormányra fog kerülni az ellenzéki összefogás, onnan pedig egyértelmű, hogy mi fog történni. Ezért kell még idejében(!) kilépni, hogy ne legyen esélyük ezeknek az erőknek még jobban megcsonkítani az ország szuverenitását.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Srácok! Nem kell kiszállni sehonnan.
Az EU maga fog "kiszállni belőlünk", ahogy lehanyatlik. Új-Germániához meg nem szabad majd csatlakoznunk, hanem jószomszédként kereskedni vele. De ez még jóval odébb van...
..
Ha pedig nem hallgatnak az okos szóra, még lehetnek tényleges kilépők ám! Főleg, ha az €uró kerülne esetleg veszélybe, pl. felelőtlen gazdálkodást folytató "déliek" miatt, s ekkor egyenesen Németország "rugdalna ki finoman" egy-két szájtátót a fészekből.
Spanyolország esetleg, de Katalónia nélkül? o_O;)
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Mint a példa mutatja ilyen egyszerűen:).Elhatározás kérdése,mivel 40

Amúgy nem értem a kínai éttermest mivel köztudott,hogy Magyarországon a kínaiak nagy többsége halhatatlan:):) csak annyi a dolga,hogy egy halott kínai okmányait odadja a kínai szakácsnak úgyis annyira egyformák senkinek sem fog feltűnni ,hogy ez egy másik kínai:):)

Némi igazság van a dologban:)


https://www.borsonline.hu/aktualis/ez-tortenik-a-kinai-halottakkal-magyarorszagon/104792
20 évvel ezelőtt Olaszországról írták, hogy több tízezer kínai él ott, és papíron senki nem hal meg közülük.
Általános iskolában az egyik osztálytársam egy sárga pufók arcú mandula szemű fekete tüsihajú srác volt. 8 évig a legjobb haverom. A faterjának az volt a csúfneve, hogy a mongol. Így utólag azt gondolom, a nagymamáját felszabadíthatta egy szovjet katona. De akkor nem gondolkoztam ezen.
Amikor jöttek Magyarországra az első kínaiak, nekem semmi furcsa nem volt bennük. Egyformának se láttam őket.
(Ma is csak a négerek tűnnek aliennek a szememnek.)
Szorgalmasan dolgoznak, és jó kereskedők. Nem nagyobb simlisek pl adóugyben mint a magyarok. Nem értem az ellenszenvet velük szemben. Ami szerintem sokszor van, bár nem beszélnek róla. Azt gondolják magukról, ők itt vendégek ezért nekik kuss!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
Ha nem szállunk ki, akkor felfogunk benne oldódni végül és úgy lesz nekünk annyi.
Ez rajtunk múlik,és nem az EU-n.Ha ez a falangista pártállami berendezkedés marad,akkor bizton elmenekül minden épkézláb fiatal,és középtávon ziegunerland lesz az országbol,az elég valószinű.De pl az OMM 1867-1914 közötti fennállása egy igen komoly fejlődést hozott az országnak-még ha a Tiszák országlása ezt tévútra is vitte politikailag,megágyazva Trianonnak.1526-és 1918 között nincs független Mo,és nem tüntünk el.Ahogy nem tüntek el a szerbek/bulgárok/albánok/görögök sem,mig az Oszmán birodalom része voltak.Vagy ahogy máig léteznek az USAban a nyugati parton orosz közösségek,és nem tüntek el miután a terület az USA része lett.
Minket leginkább egyvalami veszélyeztet,a saját idióta hülyeségünk.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
W

Wilson

Guest
20 évvel ezelőtt Olaszországról írták, hogy több tízezer kínai él ott, és papíron senki nem hal meg közülük.
Általános iskolában az egyik osztálytársam egy sárga pufók arcú mandula szemű fekete tüsihajú srác volt. 8 évig a legjobb haverom. A faterjának az volt a csúfneve, hogy a mongol. Így utólag azt gondolom, a nagymamáját felszabadíthatta egy szovjet katona. De akkor nem gondolkoztam ezen.
Amikor jöttek Magyarországra az első kínaiak, nekem semmi furcsa nem volt bennük. Egyformának se láttam őket.
(Ma is csak a négerek tűnnek aliennek a szememnek.)
Szorgalmasan dolgoznak, és jó kereskedők. Nem nagyobb simlisek pl adóugyben mint a magyarok. Nem értem az ellenszenvet velük szemben. Ami szerintem sokszor van, bár nem beszélnek róla. Azt gondolják magukról, ők itt vendégek ezért nekik kuss!
Én vagy 15 éve a korábbi munkahelyem révén kapcsolatban voltam pár kínai emberkével és én is úgy tapasztaltam nem simlisebbek mint a magyar vállalkozók,bár azt meg kell jegyeznem az üzleti döntések területén (Lenny Cole után szabadon) "hogy baromi gyorsak voltak és kenték-vágták az étolaj témát":)

 
W

Wilson

Guest

Azért még tartjuk magunkat! :hadonaszos:
Ilyen bűvésztrükköt már láttam körbe "paravánozzák" aztán mikor lebontják a "paravánokat"már nincs ott semmi.:)
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ez rajtunk múlik,és nem az EU-n.Ha ez a falangista pártállami berendezkedés marad,akkor bizton elmenekül minden épkézláb fiatal,és középtávon ziegunerland lesz az országbol,az elég valószinű.De pl az OMM 1867-1914 közötti fennállása egy igen komoly fejlődést hozott az országnak-még ha a Tiszák országlása ezt tévútra is vitte politikailag,megágyazva Trianonnak.1526-és 1918 között nincs független Mo,és nem tüntünk el.Ahogy nem tüntek el a szerbek/bulgárok/albánok/görögök sem,mig az Oszmán birodalom része voltak.Vagy ahogy máig léteznek az USAban a nyugati parton orosz közösségek,és nem tüntek el miután a terület az USA része lett.
Minket leginkább egyvalami veszélyeztet,a saját idióta hülyeségünk.
Ebben nem értünk egyet, Magyarország szuverenitása sérül az EU miatt. Azért is hozták létre az uniót, hogy felszámolják a nemzetállamokat. Be sem szabadott volna lépni. A Nyugat a szemünk előtt hajt végre kollektív öngyilkosságot, nem hinném, hogy nekünk részt kellene vennünk ebben. Azt bővebben kifejthetnéd mitől látod falangistának a filoszemita kormányzatunkat. Tényleg érdekelne
 
W

Wilson

Guest

Azért még tartjuk magunkat! :hadonaszos:
Amúgy abszolút nem értem mit akar a IX kerületi vezetés ezzel a BLM szoborral semmi közünk ehhez a mozgalomhoz,Ezzel kapcsolatban csak Virág elvtársat tudom idézni:)"Hagyjuk a "BLM-t" a hanyatló Nyugat ópiumának"
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
Ebben nem értünk egyet, Magyarország szuverenitása sérül az EU miatt. Azért is hozták létre az uniót, hogy felszámolják a nemzetállamokat. Be sem szabadott volna lépni. A Nyugat a szemünk előtt hajt végre kollektív öngyilkosságot, nem hinném, hogy nekünk részt kellene vennünk ebben. Azt bővebben kifejthetnéd mitől látod falangistának a filoszemita kormányzatunkat. Tényleg érdekelne
Az EU egy félbemaradt vállalat.Gazdasági közösségnél már több,de államnál meg kevesebb.Ez okozza a problémáját.Jelenlegi formájában lényegében egy burkolt IV.Német Birodalom-de a nagy cégeknek csinálva,nem a német kisembernek.Vagy vissza kéne térni a Közös Piac szintjére,vagy tovább kéne vele már lépni a valódi szövetségi állam szintjére.Pont az OMM mutatja,hogy ez nem jelenti feltétlen a nemzetállami lét megszüntetését.Sőt,ellenkezőleg.Hozhat éppen nemzetállami felvirágzást is.Igazábol rajtunk múlik,hogy mit hozunk ki belőle.
Fenntartom azt a véleményem,hogy a mi problémánk a pártállami államszervezet továbbélése.Amig ettől nem szabadulunk meg,addig ez a jelenleg leginkább félfeudális falangistának mondható katyvasz ideológia nevében regnáló kleptoarisztokrácia érdekét szolgálló rendszer marad,ami egyáltalán nem szolgálja sem Mo,sem a Magyar Nemzet érdekeit,csak és kizárólag a sajátját.A Nemzeti Lobogó számukra csak egy bűvészkendő,amivel eltakarják a való lényüket.Dehogy ezt meg tudják csinálni,ahoz bizony a fenntálló bolsevik államszervezet aktiv közreműködése kell.
Én az intézményi szervezetrendszerben látom a legfőbb problémát.A hirdetett ideológia csak másodlagos agitprop.És ez a komplett megélhetési politikai osztályunkra igaznak látom,nem csak a jelenlegi "kormányoldalra.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 714
30 213
113
Amúgy abszolút nem értem mit akar a IX kerületi vezetés ezzel a BLM szoborral semmi közünk ehhez a mozgalomhoz,Ezzel kapcsolatban csak Virág elvtársat tudom idézni:)"Hagyjuk a "BLM-t" a hanyatló Nyugat ópiumának"
Mutatni szeretné a megfelelő körök számára, hogy ő a megfelelő ember. Nem illik ilyet, de legalább annyira csúnya, amennyire haladó. ;)
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Szerbia is az EUba törekszik,Norvégia és Svájc meg nagyon más tészta.Messze vagyunk tőlük,mint Makó Jeruzsálemtől.
A gazdasági teljesítmény sokat mondó, de közel sem minden!
Akár már az is egy jó megegyezés alapja lehet, hogy nyugat-euban jól el tudnák adni, hogy a kolonc M.O-t kipakolták, cserébe egy jutányos megállapodás.
De mondok más, lichtenstein, Izland.
 
  • Tetszik
Reactions: vata