[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 625
113
De,tisztában vagyok.Tökéletesen illik ránk a banánköztársaság jelző.Az,hogy mi nem az United Fruit,hanem az RM/VW/stb érdekeltsége vagyunk,és egy XXI.századi európai viszonyokhoz illesztett banánköztársaság,a jelző lényegi tartalmi részén nem változtat.
Ja értem ha nem lenne Rheinmetal meg volkswagen cég csoport jelen az országban akkor kitörne az anarchia ... még modern értelmezésedben se állja meg a helyét

Vagy épp azt szeretnéd meg elmagyarázni hogyan írányítják ezek a cégek az országot ? akkor ne is orbánál kopogtassunk a Fundan egyetem miatt hanem A Samsung ceojánál ? De mi érdeke koreának ez? :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 972
113
Igen, de nem balliberális fészkekben. A vidéki egyetemek ezer szállal kötődtek a vidéki fideszes önkormányzatokhoz, ezzzel szemben az ELTE...
Az elte az az egyik hazai tüntetésekhez toborzóközpont. Eszméletlen mennyi hülye van ott. Volt lakótársam mint már párszor írtam, ott tanult politikatudományt, állandóan szervezkedett a tüntetésekre, engem is mindig hívni akart, pénzt kapott fejenként a beszervezett emberek után, nem akartam tőle pénzt elvenni mondtam neki, hogy mondja, hogy beszervezett +1 főt, igen ám, ezek a férgek még nevet is kérnek, így már nem vállaltam, a franc sem akart valami ellenzéki adatbázisba bekerülni, milyen tüntetés az, ahova úgy kell pénzért toborozni, aztán még a nevedet is felírják?
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 625
113
De amúgy mi az érdekünk van abban, hogy Kínai érdekből kínai egyetem nyílik itt?
Főleg, hogy ezek a rangsorok nem a képzés minőségére, hanem a publikációk számára szűrnek inkább.
Már meg írtam (fél viccesen) hogy első és második hong kongi döntésért ... Nincs igyen pénz és senki nem csinál semmit a világban a másik két szép szeméért , minden mögött érdek képviselet van , amögött is amikor segélyt nyújtanak országok bajba jutottaknak , Soft power projection ... Ezeknek a Britek a legnagyobb mesterei ...

Kína egy szuper hatalom , ez ilyen egyszerű , egy olyan szuper hatalom akikbe a Orbánék úgy érzik megéri befektetni
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 002
30 905
113
Ja értem ha nem lenne Rheinmetal meg volkswagen cég csoport jelen az országban akkor kitörne az anarchia ... még modern értelmezésedben se állja meg a helyét

Vagy épp azt szeretnéd meg elmagyarázni hogyan írányítják ezek a cégek az országot ? akkor ne is orbánál kopogtassunk a Fundan egyetem miatt hanem A Samsung ceojánál ? De mi érdeke koreának ez? :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
????????.
Ennek se füle,se farka.
 
  • Tetszik
Reactions: Koleszkaja

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 972
113
De amúgy mi az érdekünk van abban, hogy Kínai érdekből kínai egyetem nyílik itt?
Főleg, hogy ezek a rangsorok nem a képzés minőségére, hanem a publikációk számára szűrnek inkább.
Csak az oktatott irányzatokat hasonlítsd össze. Mennyi esély van arra, hogy a "kínai egyetem" olyan sebészt nevel ki aki majd ember életeket ment vagy olyan villamosmérnök kerül ki onnan aki mondjuk valamilyen trükkel 10%-al csökkenti a távvezetékeken keletkező veszteségeket. Ezzel szemben milyen pluszt ad egy gender professzor azzal, hogy létrehozza az 2+n+1-dik hülyeséget?
 
W

Wilson

Guest
Én nem látom így , a Magyar Nemzetre felnézek kb. naponta, igaz, csak átfutom; meg megnézek 1-2 jobboldali politikai műsort, de igazából talán egyszer találkoztam az ördög ügyvédje témával mostanság. Lehet, hogy vannak platformok, ahol ez fel van hájpolva; én nem találkozom vele.

Egyébként ezek szerint beismered, hogy amit állítasz, arra nincs semmi kézzelfogható bizonyíték. Ami nem gond, mert meséket bárki kitalálhat, hogy nincs odaírva, hogy -az össz ellenzéki tömörülés- vélemények szerint, vagy arra gondolunk, hogy ... és akár még igaz is lehet, csak hát így... nem túl hiteles.

Már bocs, de én meg még soha nem is hallottam pl. erről a Direkt oldalról, ha nekem írnának, én se biztos, hogy válaszolnék; illetve nem tudjuk, hogy milyen stílusban, formában tették fel a kérdést, csak annyit, hogy nem válaszoltak. -Már ha ez valós egyáltalán, mert ezt is "bárki mondhassa". Sőt, konkrétan mikor egy témában megkerestek se nyilatkoztam sajtónak, pedig ott arccal, névvel bemutatkoztak, nem levelet írtak. Nem nagyon szabad ilyen válaszolgatásokba belemenni az eddigi tapasztalataink szerint.

Tehát az a véleményem, hogy mindenki sokkal hitelesebb lenne, ha mint véleményt fogalmazná meg a meséit/valóságait, nem pedig konkrét tényként.
Csak neked egy link a baloldali ellenzékiséggel abszolút nem vádolható Mandínertől az ügyészségi nyomozásról az Ördög Ügyvédje kapcsán.

https://mandiner.hu/cikk/20210419_amerikai_jogsegelyt_kert_az_ugyeszseg_az_ordog_ugyvedje_miatt

Attól még,hogy nem hallottál Direkt36-l attól az még nagyon is létezik,ha te csak a jobb oldali sajtóból tájékozódsz akkor nem csoda,hogy nem hallottál róla:).Azzal meg,hogy te azt sem hiszed el,hogy feltették a kérdéseket,nem sok mindent lehet kezdeni,mivel ehhez jogod van,azért halkan megjegyzem ilyen alapon bármit meg lehet kérdőjelezni.
A miniszteri előterjesztéssel kapcsolatban pedig az az érdekes,hogy sem Palkovics sem a Fidesz nem cáfolta a létezését(más esetben ilyenkor már bőszen menne a tagadás,minden bizonnyal azért mert ez a minisztériumi előterjesztés tényleg kiszivárgott és így értelmetlen lenne tagadni a létezését) ők csak annyit mondtak,hogy az ellenzéki híresztelések ellenére még nem választották ki a kivitelezőket és ez még minden bizonnyal így is van,felhívnám a figyelmedet arra,hogy a Direkt36 cikkében sem állították azt,hogy már hivatalosan kiválasztották a kínai kivitelezőt.Ahhoz persze nem kell nagy jóstehetség,hogy megjósoljam azt,hogy az egyetem kivitelezését a kínaiak fogják csinálni.
 
W

Wilson

Guest
Csak az oktatott irányzatokat hasonlítsd össze. Mennyi esély van arra, hogy a "kínai egyetem" olyan sebészt nevel ki aki majd ember életeket ment vagy olyan villamosmérnök kerül ki onnan aki mondjuk valamilyen trükkel 10%-al csökkenti a távvezetékeken keletkező veszteségeket. Ezzel szemben milyen pluszt ad egy gender professzor azzal, hogy létrehozza az 2+n+1-dik hülyeséget?
És szerinted a magyar egyetemek csak gender professzorokat képeznek?És képtelenek jó sebészeket vagy jó villamosmérnököket képezni?Szerinted ezért kell a magyar adőfizetők pénzéből súlyos százmilliárdokat áldozni egy kínai egyetem Magyarországra hozatalára?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and Bleroka

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 625
113
De amúgy mi az érdekünk van abban, hogy Kínai érdekből kínai egyetem nyílik itt?
Főleg, hogy ezek a rangsorok nem a képzés minőségére, hanem a publikációk számára szűrnek inkább.
Már meg írtam (fél viccesen) hogy első és második hong kongi döntésért ... Nincs igyen pénz és senki nem csinál semmit a világban a másik két szép szeméért , minden mögött érdek képviselet van , amögött is amikor segélyt nyújtanak országok bajba jutottaknak , Soft power projection ... Ezeknek a Britek a legnagyobb mesterei ...

Kína egy szuper hatalom , ez ilyen egyszerű , egy olyan szuper hatalom akikbe a Orbánék úgy érzik megéri befektetni


Maga az hogy mért egyetem és mért itt , mert ez tudjuk kínálni kínának , európai és magyar egyetemi kutató hálózatokat, ez olyan hogy még kína itt vonatot épít addig a dunaaszfalt sztrádát afrikába , mi nem tudnánk egyetemet nyitni a kínába , fordítva nem működik , ergo ha pontokat akarunk gyűjteni kínánál akkor úgytűnik egy evidens lehetőség az hogy ő egyetemük hozzuk ide
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 981
113
És szerinted a magyar egyetemek csak gender professzorokat képeznek?És képtelenek jó sebészeket vagy jó villamosmérnököket képezni?Szerinted ezért kell a magyar adőfizetők pénzéből súlyos százmilliárdokat áldozni egy kínai egyetem Magyarországra hozatalára?
Van mit tanuljunk tőlük, ezt be kell látni, a többi duma, az átpolitizált fajtából való.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 625
113
Szerinted ma Magyarországon (a hatályos törvények következtében) egy kiszivárogtatott minisztériumi előterjesztést (hivatalos engedély hiányában) ki fog valamelyik Magyarországon is bejegyzett magyar médium a tenni az oldalára,csak emlékezz arra,hogy az ördög ügyvédje után is milyen hajtóvadászat folyik.De persze semmit sem kötelező elhinni de neked is csak azt tudom tanácsolni,hogy ne rakd fel a házat arra,hogy nem a kínaiak fogják felépíteni a ezt az egyetemet:).
Az meg,hogy sem a kínai vállalat sem a minisztérium nem válaszolt az égadta egy világon semmit sem jelent.

https://rangado.24.hu/magyar_foci/2021/02/23/stummer-janos-orban-viktor-titkos-alagut-puskas-arena/


Ofc tudjuk hogy mennek ezzek az iratok , olvasnak valamit aztán hozzá fantáziálnak még 50 oldalt

Szerintem Látta valaki hogy oda van írva egyetemhez hogy kína és ennyi elég is volt neki , kész is a cikk
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak az oktatott irányzatokat hasonlítsd össze. Mennyi esély van arra, hogy a "kínai egyetem" olyan sebészt nevel ki aki majd ember életeket ment vagy olyan villamosmérnök kerül ki onnan aki mondjuk valamilyen trükkel 10%-al csökkenti a távvezetékeken keletkező veszteségeket. Ezzel szemben milyen pluszt ad egy gender professzor azzal, hogy létrehozza az 2+n+1-dik hülyeséget?
De basszus, ha belenyomod ezt a kamatokkal együtt majd 2 mrd eurót mondjuk a bme sote szte 3asba, akkor lesz 3 top 100as egyetemünk.
Ha a technopolis projektet végre megvalósítanák megint ugyanitt lennénk.
De nem, mi építünk egy kínai egyetemet Kínának.
Miért?
Arról most tényleg ne beszéljünk, hogy ennyi pénzből összedobható egy 2es alapimpakzu folyóirat, ahol a magyar egyetemek publikálhatnak egyszerűen, és ha community fees lesz, akkor még külföldről is sokan fognak, és hirtelen megint ott vagyunk, hogy a publikációszámos rendszert ugyanúgy meghekkeltük mint kína, és hopp így lesz a top 100as egyetem...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Maga az hogy mért egyetem és mért itt , mert ez tudjuk kínálni kínának , európai és magyar egyetemi kutató hálózatokat, ez olyan hogy még kína itt vonatot épít addig a dunaaszfalt sztrádát afrikába , mi nem tudnánk egyetemet nyitni a kínába , fordítva nem működik , ergo ha pontokat akarunk gyűjteni kínánál akkor úgytűnik egy evidens lehetőség az hogy ő egyetemük hozzuk ide
De miért gyűjtünk pontokat kínában? Leszarja, nekik csak hasznos idióták vagyunk, akik még fizetnek is azért, hogy kínai gyarmat legyünk.
 
W

Wilson

Guest
T

Törölt tag 4082

Guest
Van mit tanuljunk tőlük, ezt be kell látni, a többi duma, az átpolitizált fajtából való.
Megmondod mit tanulhatunk tőlük?
Mert egy hozzájuk képest 100szor régebbi, a kínainál öregebb de még a modern európait figyelembe véve is egykorú kultúrkörhöz tartozó országk állampolgáraként én nem látom, hogy mit lehetne tőlük tanulni.
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 625
113
De basszus, ha belenyomod ezt a kamatokkal együtt majd 2 mrd eurót mondjuk a bme sote szte 3asba, akkor lesz 3 top 100as egyetemünk.
Ha a technopolis projektet végre megvalósítanák megint ugyanitt lennénk.
De nem, mi építünk egy kínai egyetemet Kínának.
Miért?
Arról most tényleg ne beszéljünk, hogy ennyi pénzből összedobható egy 2es alapimpakzu folyóirat, ahol a magyar egyetemek publikálhatnak egyszerűen, és ha community fees lesz, akkor még külföldről is sokan fognak, és hirtelen megint ott vagyunk, hogy a publikációszámos rendszert ugyanúgy meghekkeltük mint kína, és hopp így lesz a top 100as egyetem...

Ha én hozzád vágok 2 mrd eurót és azt mondom , kövi olimpiára kvalifikáj , 2024 , akkor menni fog ? nem ... ez nem ilyen egyszerű hogy 2 mrd euró és top 100-as egyetem lesz valami ... Fundam egy nagyobb egyetem mint a mi legnagyobbaink együtt véve ... több egyetemi dolgozója van mint nálunk egyes egyetemeken diák