[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Megmondod mit tanulhatunk tőlük?
Mert egy hozzájuk képest 100szor régebbi, a kínainál öregebb de még a modern európait figyelembe véve is egykorú kultúrkörhöz tartozó országk állampolgáraként én nem látom, hogy mit lehetne tőlük tanulni.
Lehet itt tolni a struccpolitikát, de már a jelen is az övék, a jövő meg egyértelműen. Ott van némi tudáskoncentráció azért az elmúlt 30 évben fejlődtek 60-at. Körbe kell nézni a tengerparti megapoliszukban, megnézni hogy milyen infrastruktúrájuk, reptereik, vonataik vannak, vagy azon elgondolkozni hogy pl. mit NEM tudnak gyártani?
 
  • Tetszik
Reactions: vata

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
De miért gyűjtünk pontokat kínában? Leszarja, nekik csak hasznos idióták vagyunk, akik még fizetnek is azért, hogy kínai gyarmat legyünk.
Lehet hogy nem éri meg , ez egy fogadás , vagy bejön vagy nem , innen nézve most meg nem lehet mondani , majd utólag okosabban leszünk
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
De basszus, ha belenyomod ezt a kamatokkal együtt majd 2 mrd eurót mondjuk a bme sote szte 3asba, akkor lesz 3 top 100as egyetemünk.
Ha a technopolis projektet végre megvalósítanák megint ugyanitt lennénk.
De nem, mi építünk egy kínai egyetemet Kínának.
Miért?
Arról most tényleg ne beszéljünk, hogy ennyi pénzből összedobható egy 2es alapimpakzu folyóirat, ahol a magyar egyetemek publikálhatnak egyszerűen, és ha community fees lesz, akkor még külföldről is sokan fognak, és hirtelen megint ott vagyunk, hogy a publikációszámos rendszert ugyanúgy meghekkeltük mint kína, és hopp így lesz a top 100as egyetem...
Erre az esélyünk pont annyi, mint hogy belenyomunk egy csomó pénzt abba hogy holnaptól űrhajót fejlesztünk, és meg is hódítjuk önerőből a Marsot. Nincs meg egyikhez sem semmink! Nem csak pénz szűke miatt nem tudnánk betolni reálisan a top 30-ba Magyar egyetemet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and zeal
W

Wilson

Guest
Ha én hozzád vágok 2 mrd eurót és azt mondom , kövi olimpiára kvalifikáj , 2024 , akkor menni fog ? nem ... ez nem ilyen egyszerű hogy 2 mrd euró és top 100-as egyetem lesz valami ... Fundam egy nagyobb egyetem mint a mi legnagyobbaink együtt véve ... több egyetemi dolgozója van mint nálunk egyes egyetemeken diák
Ok de még van pár nagy egyetem a világon ami a világ élvonalában van,még sem őket akarjuk idehozni több száz milliárd forintból.Amúgy felettébb érdekes,hogy az Egyesült Arab Emirátusok sem a kínai Fundan egyetemet vitte be az országba.Amúgy rövid távon lehet egyszerűbb idehozni külföldről egy neves egyetemet,dehogy hosszútávon sokkal kifizetődőbb inkább a hazai erőforrásokra támaszkodva létrehozni egy világszínvonalú hazai felsőoktatási bázist ahhoz szerintem nem férhet kétség.Prága és Krakkó csak,hogy két közeli példát mondjak is ezt az utat követi.
 
W

Wilson

Guest
Erre az esélyünk pont annyi, mint hogy belenyomunk egy csomó pénzt abba hogy holnaptól űrhajót fejlesztünk, és meg is hódítjuk önerőből a Marsot. Nincs meg egyikhez sem semmink! Nem csak pénz szűke miatt nem tudnánk betolni reálisan a top 30-ba Magyar egyetemet.
Honnan gondolod,hogy nincs hozzá semmink?
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Csak neked egy link a baloldali ellenzékiséggel abszolút nem vádolható Mandínertől az ügyészségi nyomozásról az Ördög Ügyvédje kapcsán.
csak a jobb oldali sajtóból tájékozódsz
Nem azt mondtam, hogy nincs szó, hanem nem olyan szintű üldözés, meg téma a jobboldali sajtóban, mint azt beállítottad. Nagyon kevés sajtót nézek már, De ha pl. a a HTKA-ról megy valami konkrét cikkre link, akkor megnézem az olyan oldalt is, amit amúgy nem. De nem is lehetne kikerülni a parizeles reklámokat, a youtube folyamatosan feldob 2-3 partizán videót, meg egy puszért, pedig több mint egy éve rá se kattintottam egyikre sem, potyondira meg egyszer, a facebookon is mindig valami prolipeti, vagy hatházy szembejön -tehát a témákat azért látom, ha nem is érdekel. Az meg, hogy jobb oldali sajtóból tájékozódon az nem a napi 2 perc Magyar Nemzet, meg hetente egy 45 perces videó, ami nem is napi politika. Persze valamiért ezeket nem adja fel az algoritmus. Rohadt jobboldali diktatúra...

ilyen alapon bármit meg lehet kérdőjelezni
Úgy gondolom, hogy az életben folyamatos kérdéseket tesz fel az ember. Lehet, hogy ez az én baromságom... nyilváán van, aki nem tesz fel folyamatosan kérdéseket.

sem Palkovics sem a Fidesz nem cáfolta a létezését
Magyarul meg sem erősítette. (Nézőpont kérdése?)

ők csak annyit mondtak,hogy az ellenzéki híresztelések ellenére még nem választották ki a kivitelezőket
Akkor válaszoltak, vagy nem?

Ahhoz persze nem kell nagy jóstehetség,hogy megjósoljam azt,hogy az egyetem kivitelezését a kínaiak fogják csinálni.
Látod, akkor itt a lényeg, hogy pont annyira hiteles, mint egy szuterén ablakpárkányán ücsörgő cigányasszony, hogy 'drágám, megjósolom a jövődet; aztán vagy bejön, vagy nem, de legalább egy cikk kapcsán körbehivatkozhatja egymást a sajtó egy szegmense, meg olyanokkal gerjesztheti az indulatot, ami vagy igaz, vagy sem. (50%, tehát ez már egy középszintű jóslás? :) )
Mondom, ha kihangsúlyoznák, hogy ez az ő, vagy valaki véleménye, az még elfogadható lenne, mint vélemény; de mindenféle ködös dolgokra meg jóstehetségekre hivatkozva tényként beállítani -na ez nekem a gond.
Mellesleg akár még igaz is lehet, csak nem biztos, hogy ez a tény.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Miért kéne bárkinek is a hasznos idiótáinak lennünk?
Ez játék a szavakkal, szerintem ez egy kölcsönösen előnyös üzlet, én mondtam azt HA ezt annak nevezzük, akkor melyik nagy partnerünk számára ne lennénk azok?! Kérem felsorolni, kik lennének ezek alapján különbbek?!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 987
113
És szerinted a magyar egyetemek csak gender professzorokat képeznek?És képtelenek jó sebészeket vagy jó villamosmérnököket képezni?Szerinted ezért kell a magyar adőfizetők pénzéből súlyos százmilliárdokat áldozni egy kínai egyetem Magyarországra hozatalára?
Hogy ha ennyit látsz bele, akkor igen ezért kell.
 
W

Wilson

Guest
Realitás. Miben vagyunk világszinten a toppon? Kutatási-fejlesztési eredmények, publikációk, ipari eredményeink?
Csak egy példa gyógyszeripar gyógyszerkutatás,ahhoz ,hogy Magyarország létrehozzon egy a világeleitbe tartozó felsőoktatási központot erős (a különböző kormányzati ciklusokon átívelő) kormányzati akarat kell és hidd el ebben az esetben lesz hozzá megfelelő anyagi forrás is.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Ok de még van pár nagy egyetem a világon ami a világ élvonalában van,még sem őket akarjuk idehozni több száz milliárd forintból.Amúgy felettébb érdekes,hogy az Egyesült Arab Emirátusok sem a kínai Fundan egyetemet vitte be az országba.Amúgy rövid távon lehet egyszerűbb idehozni külföldről egy neves egyetemet,dehogy hosszútávon sokkal kifizetődőbb inkább a hazai erőforrásokra támaszkodva létrehozni egy világszínvonalú hazai felsőoktatási bázist ahhoz szerintem nem férhet kétség.Prága és Krakkó csak,hogy két közeli példát mondjak is ezt az utat követi

ez trú , itt pont szerzés , meg amúgy lehet ezzel akarunk beépülni kínába , azért ez az egyetem nem egy egyírányú út , oda vissza lehet ezeken közlekedni , pont ugyan annyira nyit be ide az egyetem mint innen az ottani egyetembe

Btw Más nyugati egyetemek is jelen vannak magyarországon , Debreceni egyetemen jelen van az MTI , nyílván ez a kínai egy nagyobb volumenű dolog lesz , vagy csak nagyobbnak van felfújva a sajtó által mint amekkora ez lesz is ...


Azért sokat drágultak a dolgok , ma már nem annyit ér a pénz mint 5 vagy 10 éve , lehet hogy ez egy kb semmilyen kis egyetem lesz , ceu szerű bakfitty
 
W

Wilson

Guest
ez trú , itt pont szerzés , meg amúgy lehet ezzel akarunk beépülni kínába , azért ez az egyetem nem egy egyírányú út , oda vissza lehet ezeken közlekedni , pont ugyan annyira nyit be ide az egyetem mint innen az ottani egyetembe

Btw Más nyugati egyetemek is jelen vannak magyarországon , Debrecenben egyetemen jelen van az MTI , nyílván ez a kínai egy nagyobb volumenű dolog lesz , vagy csak nagyobbnak van felfújva a sajtó által mint amekkora ez lesz is ...


Azért sokat drágultak a dolgok , ma már nem annyit ér a pénz mint 5 vagy 10 éve , lehet hogy ez egy kb semmilyen kis egyetem lesz , ceu szerű bakfitty
Én biztos vagyok abban,hogy ez egy elég nagy egyetem lesz és ezt nem csak a fizikai kiterjedésére értem,a belengetett pénzösszeg és Kína részvétele valamint az ,hogy ez lesz ennek a kínai állami egyetemnek az első Kínán kívüli campusa ráadásul egyből az egyik EU tagország fővárosában gyakorlatilag kizárja a lehetőségét egy himihumi Mao szakos egyetemnek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez játék a szavakkal, szerintem ez egy kölcsönösen előnyös üzlet, én mondtam azt HA ezt annak nevezzük, akkor melyik nagy partnerünk számára ne lennénk azok?! Kérem felsorolni, kik lennének ezek alapján különbbek?!
Nekünk csak hátrányunk van belőle..m
 
W

Wilson

Guest
AZ csak 1 példa volt. Amit sikeresen kiragadtál és a magad értelmezésében visszaböfögtél.
Figyelj barátom én megadtam neked a tiszteletet cserébe elvárom ugyanezt,ha csak a "böfögés" színtjén tudsz kommunikálni velem akkor jobb,ha más beszélgető partnert keresel magadnak.Csak jelzem kinyitottak a teraszok ott lehet lesznek egyesek akik vevők erre a stílusra én nem tartozom közzéjük.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Én biztos vagyok abban,hogy ez egy elég nagy egyetem lesz és ezt nem csak a fizikai kiterjedésére értem,a belengetett pénzösszeg és Kína részvétele valamint az ,hogy ez lesz ennek a kínai állami egyetemnek az első Kínán kívüli campusa ráadásul egyből az egyik EU tagország fővárosában gyakorlatilag kizárja a lehetőségét egy himihumi Mao szakos egyetemnek.

Hát figyelj én azt vettem észre hogy az összes kínai étterembe egy az egybe ugyan azt adják , csak épp szakacsától füg a különbség , valahol betanítják őket ,sokkal egyszerűbb ha ide hozzák a betanítást , mert már elég sok kínaisnak van gyereke aki majd át veszi a boltot , azért jobb a kontinensen tanítani a szakmára mint kínába reptetni hogy meg tanulja az illatos omlós hús készítést

Amúgy viccen kívűl szerintem rájöttem mire kell az egyetem

az európai kínai lakosságnak , azért Kína elég nagy kontrolt szeretne rakni a országon kívüli polgáraira is ... ausztráliában egész kém hálózatok működnek az ausztráliaiában élő kínaiak figyelésére ...

Meg is van a válasz , kell az európai kínaiaknak egy kínai egyetem
 
W

Wilson

Guest
Hát figyelj én azt vettem észre hogy az összes kínai étterembe egy az egybe ugyan azt adják , csak épp szakacsától füg a különbség , valahol betanítják őket ,sokkal egyszerűbb ha ide hozzák a betanítást , mert már elég sok a kínaisnak van gyereke aki majd át veszi a boltot , azért jobb a kontinensen tanítani a szakmára mint kínába reptetni hogy meg tanulja az illatos omlós hús készítést
Jó példa én is ezt tapasztaltam a kínai éttermekkel kapcsolatban(nagyon kevés kivétellel), de attól még ez egy presztizsberuházás lesz a kínai állam számára is nem véletlenül nevezte példamutatónak és külön ki is emelte a kínai elnök ezt a projektet az értékelésében.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 987
113
Figyelj barátom én megadtam neked a tiszteletet cserébe elvárom ugyanezt,ha csak a "böfögés" színtjén tudsz kommunikálni velem akkor jobb,ha más beszélgető partnert keresel magadnak.Csak jelzem kinyitottak a teraszok ott lehet lesznek egyesek akik vevők erre a stílusra én nem tartozom közzéjük.
Nem vagyok a barátod, nem véletlen nem kezdek veled soha beszélgetést, mert ahogy látom sajátosan értelmezed általában itt a fórumon a leírtakat. Itt sem a te hozzászólásaidra reagáltam, megnyugodhatsz veled mint sok más fórumtaggal itt nem fogok beszélgetésbe elegyedni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.