[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
Jó példa én is ezt tapasztaltam a kínai éttermekkel kapcsolatban(nagyon kevés kivétellel), de attól még ez egy presztizsberuházás lesz a kínai állam számára is nem véletlenül nevezte példamutatónak és külön ki is emelte a kínai elnök ezt a projektet az értékelésében.
szerkesztettem még ehez a kommentemhez ,. abban megfejtettem a nyitját az egyetemnek
 
W

Wilson

Guest
Nem vagyok a barátod, nem véletlen nem kezdek veled soha beszélgetést, mert ahogy látom sajátosan értelmezed általában itt a fórumon a leírtakat. Itt sem a te hozzászólásaidra reagáltam, megnyugodhatsz veled mint sok más fórumtaggal itt nem fogok beszélgetésbe elegyedni.
Ha a véleményemet sajátosnak érzed akkor vállalom,az meg,hogy nem akarsz velem vagy más fórumtaggal beszélgetésbe elegyedni az a te döntésed.Neked is szép napot!:)
 
W

Wilson

Guest
Amúgy viccen kívűl szerintem rájöttem mire kell az egyetem

az európai kínai lakosságnak , azért Kína elég nagy kontrolt szeretne rakni a országon kívüli polgáraira is ... ausztráliában egész kém hálózatok működnek az ausztráliaiában élő kínaiak figyelésére ...

Meg is van a válasz , kell az európai kínaiaknak egy kínai egyetem
Mivel Magyarországon él az egyik legnagyobb (de lehet,hogy a legnagyobb) kínai közösség szerintem reálisan lehet számolni ezzel a szemponttal is.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha én hozzád vágok 2 mrd eurót és azt mondom , kövi olimpiára kvalifikáj , 2024 , akkor menni fog ? nem ... ez nem ilyen egyszerű hogy 2 mrd euró és top 100-as egyetem lesz valami ... Fundam egy nagyobb egyetem mint a mi legnagyobbaink együtt véve ... több egyetemi dolgozója van mint nálunk egyes egyetemeken diák
Ha hozzám vágsz én nem fogok. Ha az úszószövetséghez, akkor belépünk a 20+osok elit szövetségébe. Ja várj ehhez 200 millió ft elég volt...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
Mivel Magyarországon él az egyik legnagyobb (de lehet,hogy a legnagyobb) kínai közösség szerintem reálisan lehet számolni ezzel a szemponttal is.

Kb tényleg ez lehet , ugye az európába jött kínaiak gyerekeit akik már kíná kívül születtek vagy nőttek fel , valszeg ezzel az egyetemmel szeretné vissza kapcsolni kína az anyaországhoz
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ott van némi tudáskoncentráció azért az elmúlt 30 évben fejlődtek 60-at.
Hatalmas teljesítmény. Európában kb nincs olyan ország akinek ne lett volna ilyen periódusa. De tényleg, a középkor/kora ujkor szintjéről eljutni pár patyomkin településen modern színvonalra tényleg megsüvegelendő.

Most már csak azt mond meg, hogy hol vannak a nagy tudományos áttörések?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 766
65 063
113
Íme:)

A Panyi Szabolcs irta. :D Semmi bizonyitek, hivatalos doksi nincs beteve. Ezek szerint a Kis hableany is letezik mert Andersen megirta.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 824
113
Csak egy példa gyógyszeripar gyógyszerkutatás,ahhoz ,hogy Magyarország létrehozzon egy a világeleitbe tartozó felsőoktatási központot erős (a különböző kormányzati ciklusokon átívelő) kormányzati akarat kell és hidd el ebben az esetben lesz hozzá megfelelő anyagi forrás is.
Olyannal példálózól ami nincs. (Különböző kormányzati ciklusokon átívelő) kormányzati akarat kell) röhög a vakbelem. Ilyen maszlaggal etesd a rózsás arcú, csillogó szemű, buborékban élő fb. -ről ismereteket szerző mindenhez is értőket!
Teljesen komolytalan érvekkel érvelést.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Olyannal példálózól ami nincs. (Különböző kormányzati ciklusokon átívelő) kormányzati akarat kell) röhög a vakbelem. Ilyen maszlaggal etesd a rózsás arcú, csillogó szemű, buborékban élő fb. -ről ismereteket szerző mindenhez is értőket!
Teljesen komolytalan érvekkel érvelést.
És erre az a megoldás, hogy önként bepucsítunk Kínának?
Ebből a pénzből 10 ezer phds kaphatna 10 évig fél millás fizut. És akkor talán maradnának is kutatni.
Ebből a pénzből az összes nagy egyetemünk minden laborját fel lehetne szerelni modern eszközökkel, és még maradna is.
Ebből a pénzből rendezni lehetne végre az egyetemi finanszírozási rendszert, így nem lenne az egyetemek létének alapvető, hogy minnél több embert vegyenek fel, és minnél tovább benntartsák a rendszerbe.
Ebből a pénzből nobel-díjas oktatókat lehetne hozni a 10 nagy egyetemünkhöz...
És miután a 10 éves átlagban mindegyik most is világ top 5% így igazán nem lenne meglepő akár a top 100 is.
(Ja igen a QA listáján is kb mind benn van 10 éves átlagban a top 1000be. 20 ezer felsőoktatási intézményt listáz, és messze nem az összeset. Így nézd azt a "csak az első 500at"
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
És erre az a megoldás, hogy önként bepucsítunk Kínának?
Ebből a pénzből 10 ezer phds kaphatna 10 évig fél millás fizut. És akkor talán maradnának is kutatni.
Ebből a pénzből az összes nagy egyetemünk minden laborját fel lehetne szerelni modern eszközökkel, és még maradna is.
Ebből a pénzből rendezni lehetne végre az egyetemi finanszírozási rendszert, így nem lenne az egyetemek létének alapvető, hogy minnél több embert vegyenek fel, és minnél tovább benntartsák a rendszerbe.
Ebből a pénzből nobel-díjas oktatókat lehetne hozni a 10 nagy egyetemünkhöz...
Egy dolgot értsétek már meg! Ez kínai hitel, celzottan adják beruházásokra. Másra nem adják.
Viszont a többi egyetemi fejlesztésre lehívtunk 1.500 milliárd HUF Uniós Covid hitelt. Soha nem öntötték ennyi zsét a felsőoktatásba mint most.

A kínai egyetemfejlesztés nem veszibel a többitőlna pénzt. Egy lepukkant részt megújítanak Pesten, ti meg politizáltok rajta..... Elég szűklátókörű gondolkodás. Ne dőljetek be az antiNER propagandának.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 072
113
Egy dolgot értsétek már meg! Ez kínai hitel, celzottan adják beruházásokra. Másra nem adják.
Viszont a többi egyetemi fejlesztésre lehívtunk 1.500 milliárd HUF Uniós Covid hitelt. Soha nem öntötték ennyi zsét a felsőoktatásba mint most.

A kínai egyetemfejlesztés nem veszibel a többitőlna pénzt. Egy lepukkant részt megújítanak Pesten, ti meg politizáltok rajta..... Elég szűklátókörű gondolkodás. Ne dőljetek be az antiNER propagandának.
Attól még ugyanúgy ki kell csöngetni. :) Nem ingyenpénz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Beteges ez a Kína fobia.
Nézzük a tenyeket.
Chinese-investments-in-the-EU-hu.png
 
W

Wilson

Guest
Olyannal példálózól ami nincs. (Különböző kormányzati ciklusokon átívelő) kormányzati akarat kell) röhög a vakbelem. Ilyen maszlaggal etesd a rózsás arcú, csillogó szemű, buborékban élő fb. -ről ismereteket szerző mindenhez is értőket!
Teljesen komolytalan érvekkel érvelést.

Akkor ha megkérhetnélek megindokolnád nekem ez miért lenne maszlag csak azért vagyok erre kiváncsi mert jó pár ország több kormányzati cikluson keresztül komoly forrásokat biztosítva elég sikeresen fejlesztette az oktatását/felsöoktatását.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 824
113
Akkor ha megkérhetnélek megindokolnád nekem ez miért lenne maszlag csak azért vagyok erre kiváncsi mert jó pár ország több kormányzati cikluson keresztül komoly forrásokat biztosítva elég sikeresen fejlesztette az oktatását/felsöoktatását.
Magyarországról van szó. Nem más országokról. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Látom már az is baj, ha oktatásra több pénz van kötve. ;) Ingyen pénz még nem volt, nincs és nem is lessz!
Csakhogy ez egy külső érdeket képviselő beruházás,amit nekünk kell kifizetni.CEU legalább fizetett adót,és nem vitte a pénzt.És nem állt egy külső nagyhatalom közvetlen állami irányitása alatt.
Ez a kinai egyetem elsősorban kinai érdekeket szolgál.Semmi kifogásom ellene-a saját pénzünkön.De államunk és pártunk a magyar adófizetők pénzét költi kinai,idegen érdekekre.EZ hazaárulás.