[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 008
30 913
113
Biztos olyan jó, hogy egy olyan oktatási intézmény ahol jelenleg kb az egyik legelvetemültebb neokon/globalista ideológiai irányvonalak mentén oktat, kőkeményen beletéve azt a nem társadalomtudományi szakokba is?

Úgy gondolom, hogy ezeket hazai viszonyoktól függetlenül azért te sem komálod túlzottan, szóval a CEU az sok minden csak nem egy olyan intézmény ami jó hatással van az európai társadalom további fejlődésére.
Liberális vagyok,de konzervativ nemzeti szabadelvű liberális.Nem,nem hiszem,hogy a Soros nemzetekfeletti ábrándjai reálisak.
Ugyanakkor a globalizmus nem egy irányvonal,hanem egy realitás.Egyszerűen egy globális gazdasági rendszerben élünk,ami már 500 éves fejlődés után elérte azt a szintet,hogy nem lehet elzárkózni előle.
Viszont nem hiszem,hogy a kinai kommunista államdiktatúra egyeteme jobb befolyást jelent.Sőt,szerintem rosszabb.A CEU valójában elég csekély jelentőségű volt belpolitikailag,mig Orbán meg nem támadta.Lényegében csak egy érdekes zárvány volt,különösebb jelentőség nélkül,hazai viszonylatban.
 
T

Törölt tag 008

Guest
... az igazság,hogy a közgazdaság-tudománytól a nemzetközi tanulmányokig nyújt képzéseket pont ugyanazokban amelyekben a jelenleg legversenyképesebb egyetemeink a Corvinus v az ELTE, tehát egyértelműen konkurenciát fog jelenteni....
Hát az elte meg a corvinus elég rossz irányba indult el, szóval az egészséges konkurencia jó lesz nekik, de les zitt más is.
"a tervek szerint 2024-re készülhet el a kampusz, az oktatás négy-öt – gazdasági, nemzetközikapcsolatok-, orvosi, műszaki tudományok – karon kezdődhet meg"
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 840
113
Liberális vagyok,de konzervativ nemzeti szabadelvű liberális.Nem,nem hiszem,hogy a Soros nemzetekfeletti ábrándjai reálisak.
Ugyanakkor a globalizmus nem egy irányvonal,hanem egy realitás.Egyszerűen egy globális gazdasági rendszerben élünk,ami már 500 éves fejlődés után elérte azt a szintet,hogy nem lehet elzárkózni előle.
Viszont nem hiszem,hogy a kinai kommunista államdiktatúra egyeteme jobb befolyást jelent.Sőt,szerintem rosszabb.A CEU valójában elég csekély jelentőségű volt belpolitikailag,mig Orbán meg nem támadta.Lényegében csak egy érdekes zárvány volt,különösebb jelentőség nélkül,hazai viszonylatban.
Hazai viszonylatban, viszont a nemzetközi szak nagyon sok EU-s hivatalnokod adott az Unió rendszerének akik a valós Európai értékektől elég távol álló elveket vallanak és a kontinens politikai viszonyai közt baromi destruktív befolyást gyakoroltat magára az Unióra. Konkrétan az amerikai szélsőbal trójai falova a CEU.
Nem visongok az örömtől a kínai egyetem miatt, de a CEU-ért sem hullajtok könnyeket...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 008
30 913
113
Hazai viszonylatban, viszont a nemzetközi szak nagyon sok EU-s hivatalnokod adott az Unió rendszerének akik a valós Európai értékektől elég távol álló elveket vallanak és a kontinens politikai viszonyai közt baromi destruktív befolyást gyakoroltat magára az Unióra. Konkrétan az amerikai szélsőbal trójai falova a CEU.
Nem visongok az örömtől a kínai egyetem miatt, de a CEU-ért sem hullajtok könnyeket...
Ehez a nemistudom,minek nevezhető katyvasz ideológiához nem kell trójai faló.(igazábol semmi köze a rendes baloldalisághoz,tényleg csak egy katyvasz)Terjed az magátol is az Eu-i egyetemek jórészén.
Orbán,ki Soros pénzén és mentorálásán tanulta ki a szakmát,elötte meg komcsi elitegyetem diákja volt,pedig a legjobb példa,hogy az oktatás ideológiai háttere másodrangú kérdés.
Kinai autokráciának való engedelmesség oktatása majd jobb lesz?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 840
113
Ehez a nemistudom,minek nevezhető katyvasz ideológiához nem kell trójai faló.(igazábol semmi köze a rendes baloldalisághoz,tényleg csak egy katyvasz)Terjed az magátol is az Eu-i egyetemek jórészén.
Orbán,ki Soros pénzén és mentorálásán tanulta ki a szakmát,elötte meg komcsi elitegyetem diákja volt,pedig a legjobb példa,hogy az oktatás ideológiai háttere másodrangú kérdés.
Kinai autokráciának való engedelmesség oktatása majd jobb lesz?
Őszintén? Annál a szarnál még az is jobb mint ami újonnan terjeng az agyakban szépen lassan kivégzi a Európai civilizációt. De ez az én magánvéleményem.
És én csak ezért nézem el a kormány mocsokságait mert az alternatíva konkrétan rettenettel tölt el.
 
W

Wilson

Guest
Hát az elte meg a corvinus elég rossz irányba indult el, szóval az egészséges konkurencia jó lesz nekik, de les zitt más is.
"a tervek szerint 2024-re készülhet el a kampusz, az oktatás négy-öt – gazdasági, nemzetközikapcsolatok-, orvosi, műszaki tudományok – karon kezdődhet meg"
Ha ez az egyetem megépül az nem "jó konkurencia" lesz az ELTE-k v a Corvinusnak ,mivel nem lesznek egy súlycsoportban.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 008
30 913
113
Őszintén? Annál a szarnál még az is jobb mint ami újonnan terjeng az agyakban szépen lassan kivégzi a Európai civilizációt. De ez az én magánvéleményem.
És én csak ezért nézem el a kormány mocsokságait mert az alternatíva konkrétan rettenettel tölt el.
Semmi extra nincs ebben.A tartós jólét,a hedonizmus termeli ki az ilyen idióta dolgokat-ahogy a szegénység és reménytelenség a szélsőséges ideológiák táptalajai.De mivel az ilyen idiótaságok viszont rontják a gazdasági teljesitményt,tulajdonképpen saját magukat végzik ki.Utánuk meg jöhet a megújulás.
Viszont a kormány konzerválni akarja a hatalmát,aminek alapja a lopás.Feudális osztályszemléletükben ráadásul a népet,a dolgozókat ugyanúgy lecserélhető árúciknek tartják,ahogy a neokonok.Semmivel se jobbak,sőt,hazai viszonylatban sokkal rosszabbak.Az EU problémája meg pont az,hogy nem unió.Ha ténylegesen szövetségi állammá válna,akkor tudna rendsen fejlődni.Ez viszont az Orbán féle falangisták végét jelentené,hát bármi áron meg akarják akadájozni.
Unio alatt meg ne a Szovjetunio mintáját értsük,az egy bolsevik birodalom volt,valójában nem unio.A kiegyezéssel létrejött OMM (elötte az Habsburg Birodalom volt,az OMM lett unio) viszont jó minta.Mo számára a "boldog békeidők" voltak történelmúnk egyik legfejlődőképesebb időszaka,ha nem egyenesan A legfejlődőképesebb időszaka.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 543
113
Ugyanezt nyújtotta a CEU is-de Soros pénzéböl.
Ne legyenek illúzióid,ez a kinai egyetem nem magyar érdeket szolgál,hanem kinait (CEU sem kifejezetten magyar érdekeket szolgált,a járulékos haszon jutott belőle nekünk).
Máshol már irtam erről.Kinának ugyanannyi esélye van rá,hogy 30 év mulva a világ vezető hatalma legyen,mint arra,hogy egy polgárháborúban totállisan szétesett,ipari hulladékoktol megmérgezett országroncs legyen.
És én biz nem vennék rá mérget,hogy a második cenárió nem lesz valóság.....
A két szélsőség között meg ott van a szürke 50 árnyalata.

Na, azért ne keverjük már a dolgokat.

A Soros Egyetem egy neotrockista ideológiaiviperafészek volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 930
82 665
113
Ejha!

Kávéhoz:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na, azért ne keverjük már a dolgokat.

A Soros Egyetem egy neotrockista ideológiaiviperafészek volt.
Az volt, nem is nagy kár érte.
De fórumtársnak igaza van.
1. Az Soros pénzből ment
2. Ugyanazok az érvek elsüthetők rá mint a kínaira
3. Azért mert nem szeressük az öreget, még nem kell egy Maoista egyetem Magyarországra.
4. Ha mégis, nem bánom, hogy jön. Kínai pénzből.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 543
113
Az volt, nem is nagy kár érte.
De fórumtársnak igaza van.
1. Az Soros pénzből ment
2. Ugyanazok az érvek elsüthetők rá mint a kínaira
3. Azért mert nem szeressük az öreget, még nem kell egy Maoista egyetem Magyarországra.
4. Ha mégis, nem bánom, hogy jön. Kínai pénzből.

Teljesen mindegy kinek a pénzéből volt, káros volt az országra, a kontinensre és a világra nézve is.

Kína már Teng óta nem Maoista. A megvalósult/létező kínai kommunizmus Csang Kaj-Sek-nek jobban tetszene mint Maonak.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 498
5 043
113
.....
Máshol már irtam erről.Kinának ugyanannyi esélye van rá,hogy 30 év mulva a világ vezető hatalma legyen,mint arra,hogy egy polgárháborúban totállisan szétesett,ipari hulladékoktol megmérgezett országroncs legyen.
És én biz nem vennék rá mérget,hogy a második cenárió nem lesz valóság.....
A két szélsőség között meg ott van a szürke 50 árnyalata.
Szerintem a legvalószínűbb az, hogy kiszorítják a kínai cégeket a fejlett országok piacáról, a nyugati cégek elviszik a gyártást máshová, és technológiai embargó lesz. Kínát pedig a lendület viszi egy darabig tovább, aztán szép lassan egy közepesen fejlett, elszigetelt ország lesz. kb. mint a Szovjetunió a hetvenes években.
 
T

Törölt tag 008

Guest
nyugati cégek elviszik a gyártást máshová
Ha ez könnyű lenne, már megtörtént volna.
Ami szóba jöhet, az vagy drága és akkor nem lesznek versenyképesek ráadásul ezeken a helyeken a környezetvédelmi előírások is mások.
Vagy nincs infrastruktúra
vagy nincs képzett munkaerő
vagy nem stabil a környezet.

Jelenleg Vietnam és Malajzia ahová lehet telepedni. Mindkét helyre az átköltözés irgalmatlan pénz, ráadásul Viet komcsi, abban azért sok cég nem bízik, Malajziát meg ugye már egy ideje nyaldossa a kínai befolyás. Bár az új elnökük fellépett ellene és kitette az OBOR-t, de ki tudja a következőt majd hogy veszik meg.

Ezért szeretne nagyon hidegháborút az USA mert akkor vissza kellene költöznie a gyárainak és mivel mindenki ordenáré drágán gyártana így a versenyképtelen termékeket kénytelen lenne megvenni a nyugati világ + csatlósok.
Megnézem majd a balliberók arcát amikor a 70 000 Ft-os UBI-jából meg akarja venni a 2500 USDs iPhonet :p
 
W

Wilson

Guest
Ha ez könnyű lenne, már megtörtént volna.
Ami szóba jöhet, az vagy drága és akkor nem lesznek versenyképesek ráadásul ezeken a helyeken a környezetvédelmi előírások is mások.
Vagy nincs infrastruktúra
vagy nincs képzett munkaerő
vagy nem stabil a környezet.

Jelenleg Vietnam és Malajzia ahová lehet telepedni. Mindkét helyre az átköltözés irgalmatlan pénz, ráadásul Viet komcsi, abban azért sok cég nem bízik, Malajziát meg ugye már egy ideje nyaldossa a kínai befolyás. Bár az új elnökük fellépett ellene és kitette az OBOR-t, de ki tudja a következőt majd hogy veszik meg.

Ezért szeretne nagyon hidegháborút az USA mert akkor vissza kellene költöznie a gyárainak és mivel mindenki ordenáré drágán gyártana így a versenyképtelen termékeket kénytelen lenne megvenni a nyugati világ + csatlósok.
Megnézem majd a balliberók arcát amikor a 70 000 Ft-os UBI-jából meg akarja venni a 2500 USDs iPhonet :p
Annyiban egyetértek veled,hogy a telepítsünk ki minden gyártást Kínába/Ázsiába szellemét nagyon nem egyszerű történet lenne visszagyömöszölni a palackba.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Nem szoktam ilyen egyetemes temakkal ezen a forumon foglalkozni (inkabb presztizsharcocskaknak tartom), de ahogy atfutottam a hozzaszolasokat kicsit mintha rossz oldalrol neznek itt sokan az egesz temat. Nem olvastatok/hallotatok a hireket mennyi kinai oltas erkezik manapsag? Ennek "ara" van. Hatterben egyezmenyek vannak. Az embereletek fontosak, ezert lehet erdemes beigerni/leegyezni egy egyetemet.

A CEU-t ugy erzem hiaba engednek vissza abbol pl. tobb oltas vagy gyorsabb szallitas nem nagyon lenne.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
Annyiban egyetértek veled,hogy a telepítsünk ki minden gyártást Kínába/Ázsiába szellemét nagyon nem egyszerű történet lenne visszagyömöszölni a palackba.
Viszont, ha szét van osztva az országok között (Vietnám, Kambodzsa, Laosz, Bangladesh, stb.), akkor könnyebb őket külön-külön befolyásolni, mint az egy nagy tömbben "öntudatra ébredő" S̶k̶y̶n̶e̶t̶e̶t̶ Kínát.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Viszont, ha szét van osztva az országok között (Vietnám, Kambodzsa, Laosz, Bangladesh, stb.), akkor könnyebb őket külön-külön befolyásolni, mint az egy nagy tömbben "öntudatra ébredő" S̶k̶y̶n̶e̶t̶e̶t̶ Kínát.
Ebben igazad van de ez részben természetes folyamat is,hiszen ahogy növekednek a kínai átlagkeresetek egyre kevésbé éri meg bizonyos iparágak tekintetében Kínában gyártatni.