[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Ez a válasz elsősorban nem neked szól, hanem a Wilson, Redreg, Rferi66, Negan féle csapatnak, akik azonnal fikázni igyekeznek, ha valami épül Magyarországon és részben zsigeri Kína gyűlöletet nyomnak. Kinek melyik inge, azt vegye magára!
Nem az a probléma, hogy épül valami. Az a probléma, hogy olyan dolgokra költünk sok száz milliárd forintot, ami nem Magyarország érdeke.

Kína egy kommunista diktatúra. És nem az a fajta gulyás kommunizmus, ami nálunk volt a nyolcvanas években. Egy rossz facebook poszt miatt is komoly szankciók vannak. Szerintem nem kellene a óriási pénzeket arra költenünk, hogy pozíciókat szerezzenek Magyarországon.

Nézd meg. hogy mi van Ausztráliában. A kínaik beépültek az ország gazdaságába, az oktatásba, és most azért is balhé van, ha nem tetszik nekik amit a kormány mond.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem kell kínai egyetem - kínai hídfőállás és kémközpont - Magyarországra. Elég baj, hogy így is szét van szakadva az ország amerikás-magyarokra, németes-magyarokra, oroszos-magyarokra, török-türk-ős-magyarokra.

Nem kell még, hogy kínai tudattal rendelkező, kínai propagandát toló magyarokkal is harcolni kelljen idehaza.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Nem kell kínai egyetem - kínai hídfőállás és kémközpont - Magyarországra. Elég baj, hogy így is szét van szakadva az ország amerikás-magyarokra, németes-magyarokra, oroszos-magyarokra, török-türk-ős-magyarokra.

Nem kell még, hogy kínai tudattal rendelkező, kínai propagandát toló magyarokkal is harcolni kelljen idehaza.

Ilyenből sose lesz sok, nyugi. Ahogy Oroszország esetében sem veszed figyelembe, hogy nincsenek kínai tudatú oroszok, Kína nem fogja beszivárgással átvenni náluk a hatalmat. Nyugati, amerikai tudatú oroszok (vagy "oroszok") viszont azért akadnak szép számmal.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 450
113
Ahogy Oroszország esetében sem veszed figyelembe, hogy nincsenek kínai tudatú oroszok, Kína nem fogja beszivárgással átvenni náluk a hatalmat.
Nem is kinai tudatúakkal, hanem komunista tudatú oroszok segitségevel fogja majd Kína megpróbálni leszakítani Oo. egy részét valamiféle komcsi bábállamot létesítve távolkeleten ... (Szu2 ;) )
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Kína egy kommunista diktatúra. És nem az a fajta gulyás kommunizmus, ami nálunk volt a nyolcvanas években. Egy rossz facebook poszt miatt is komoly szankciók vannak.

Ahogy mostanában Nyugaton is. Egyébként nem, nem gulyáskommunizmus, hanem kapitalizmus, bocs szocializmus kínai nemzeti sajátosságokkal.
Hszi valóban bekeményített az elmúlt években, túl soknak találta a liberalizmust, kicsit visszatértek a maoista hagyományok.

Nézd meg. hogy mi van Ausztráliában. A kínaik beépültek az ország gazdaságába, az oktatásba, és most azért is balhé van, ha nem tetszik nekik amit a kormány mond.

Ausztrália azért nem keveset nyert ezen. Persze aztán sírnak, hogy azok is bele akarnak pofázni dolgokba, ami azért egy usák gyarmatként elég vicces tőlük. Mármint a függetlenségük féltése. Tudom persze, azok Öt Szemes tesók, kb. mintha egy nemzet lennének.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Érdekes ez a "papírsárkány" Kína, gyenge,menten összeomlik, mégis rettegéssel tölt el egy csomó embert.

Sokan esnek abba a tévhitbe hogy Kínát majd jól el lehet lehetetleníteni gazdaságilag, én ebben kételkedek, Trump megunta hogy az amerikaiak mindent is Kínából vesznek főleg ami gagyi. Legyenek magas vámok, oké, mi történt? Semmi. Ugyan az a modell megy tovább csak különböző utakon megkerülve, mert akkor is ezen van a profit a kereskedőnek.
A másik dolog, Kína már nem csak egy nagy gyár, olyan ruhagyárakat húztak fel az usa területén ahol pár ember dolgozik az is Kínai, szinte teljesen automatizált, leadja az amcsi a rendelést, a ruhadarab még kész sincs, aztán 1-2 napon belül már kézhez veszi. mekkora profitot visznek ki szerintetek a cégek?
Kiviszed a gyártást Kínából, ez amúgy magától is megindult, a felhúzható játékkacsa kiszervezése még jó is Kínának, mert spórol vele a Kína cég, és versenyképes marad, a beszerzési láncot meg ugyan úgy hálózatra kötik, így nem drágul a decentralizált gyártás, csak a kitelepült országokat is Kínára kötik még jobban, hisz ők válnak a befektetőkké. Az egyszerű dolgokat már nem fogod visszavinni nyugatra, nyugati cég meg nem kezdi el ezeket máshol gyártatni mert nem tud vele profitot termelni, és versenyezni a Kínai tulajdonúval, bármi is a származási ország.
Viszont ha egy nyugati cég konkrétan azért kiviszi a gyártást Kínából hogy kibasszon velük, akkor a kínai piacnak is búcsút inthet, legutóbbi ujgur eset jól megmutatta hogy, "jah bocsi, inkább mégiscsak leszarjuk őket, csak maradhassunk"

Vagy mondok kegy másik példát a kínai piac erejére. Kukorica. Kína úgy veszi mintha nem lenen holnap, az árak már 40-50% ot emelkedtek, itt nálunk is és még nincs vége. ( Már régen korlátozni kellet volna uniós szinten az exportot , mert nem fogják tudni széles rétegek megfizetni a hústermékeket) Ez elmondható bármilyen termékre, amire szüksége van Kínának azt olyan méretekben vásárolja fel hogy abból mindenki részt akar magának, még ha kerülő úton is. És igen ez egy fegyver Kína kezében, ugye az ausztrál mezőgazdaság óriásit menetel mióta Kína egyik kenyereskosara lett, de ha nem viselkednek akkor célzottan megfektetik az ágazatokat korlátozásokkal, amik nekik nem fáj annyira de 1-2 év alatt a feltolt termelést előállító hatalmas gazdaságokat megfektetik és megveszik ők maguk, aztán újraindulhat a termelés és az export.

Na ezt nem szabad hagynunk hogy így megvezessenek. én örülök Kína felemelkedésének mert az usa-ból jövő ideológia el akarja pusztítani azt ami fontos nekem, viszont én nem akarom hogy nyugati gyarmatból keletiek legyünk, én úgy látom hogy az átrendeződő geopolitikai viszonyok miatt nőni fog Magyarország mozgástere és olyan dolgokat változtathatunk meg majd amire eddig semmi esély nem volt, ehhez nem árt majd az új szuperhatalom jóindulata, de elsősorban nekünk kell fejleszteni saját magunkat és mindenki eszén túljárva fejlődnünk minden téren, ebbe nem fér bele az hogy a gazdáink kedvében járva elvágjuk magunkat a lehetőségektől, el kell menni falig amikor az érdekérvényesítésről van szó.
 
W

Wilson

Guest

"Kínai vagy magyar munkások építik az egyetemet? Illetve miért a Kínai Állami Építőmérnöki Vállalatról hallani építőként, és nem hazai cégekről?

Abban az anyagban, amit én a kormány elé vittem, az szerepel, hogy ők jelentkeztek, és felajánlották, hogy megépítik az egyetemet saját vállalatukkal, kínai munkásokkal. A részletekről még nem beszélgettünk, és nem döntöttünk. Ha lesznek részletes tervek, s látjuk, hogy ki mennyiért dolgozna, lehet dönteni."
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ilyenből sose lesz sok, nyugi. Ahogy Oroszország esetében sem veszed figyelembe, hogy nincsenek kínai tudatú oroszok, Kína nem fogja beszivárgással átvenni náluk a hatalmat. Nyugati, amerikai tudatú oroszok (vagy "oroszok") viszont azért akadnak szép számmal.

Ez idő és lehetőség kérdése csak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
de a lényeg az, hogy nem hiányzik, hogy még kínai titkosszolgálatokkal is tele legyünk (egyetemeken lévő fiatalok jó beszervezési alap), meg Kína-imádó magyarokra sincs szükség
 
  • Vicces
Reactions: enzo

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
...főleg ők, igen... :D
0f4ac8183b84e6213ac35454e404ac6b.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 140
113
:DA beruházás adó és járulék tartalma meg azonnal visszatesz majdnem ugyanennyit abba a minden magyar zsebbe. (A jövedelem centralizációs arány névre hallgató, költségvetési bevételek / GDP mutatónk 44 %.) Az egyetem és a diákváros építési költségeinek minimális hányada import. A túlnyomó része magyar GDP és magyar adó- és járulékalap. Azaz még az említett 44 %-nál is több hazai költségvetési bevételt generál pusztán a beruházás.

Majd ezt követően az egyetemen és a diákvárosban megtermelt GDP folyamatosan pakol abba a minden magyar zsebbe bevételt. Akik itt tanulnak, itt is költenek. Meg azok is, akik itt tanítanak, illetve az egyetemen, diákvárosban dolgoznak. És még sokaknak fog munkát adni, akik ráépülnek, kiszolgálják.
Már a rómaiaknál is komplett városok épültek a légiótáborok köré és ez ma sincs másként. Többen fognak ott dolgozni és tanulni és ezáltal többen fognak költeni, mint a legnagyobb magyar ipari beruházások bármelyikében. Csak ez nem ipari beruházás, hanem szolgáltatási.
A külföldi diákok ide csábítása pedig ugyanúgy jövedelmező az ország számára, mint a turizmus.
Ha egy szálloda építésnél nem probléma, hogy hitelből történik, akkor az egyetem és diákváros esetében miért gond? Ha a szállodát eltartják a belföldi és külföldi vendégek és ebből visszafizeti a hitelt, akkor miért probléma, hogy az egyetemet és a diákvárost szintén eltartják a belföldi és külföldi diákok és ebből kitermeli a hitelt?
Ráadásul a belföldi diákok esetleg talán még egy jól használható, értelmes, keresett szakon szerzett és nemzetközileg is elismert diplomát is kapnak, nem pedig gender- és büfé szakosat.

Kicsit egyoldalú egy beruházást úgy szemlélni, hogy csak a kiadásokat nézzük, a bevételeket viszont figyelmen kívül hagyjuk. Ezen logika alapján semmit sem szabadna építeni, mert pénzbe kerül.
Nulla rálátással a mögöttes költségvetési megtérülési számításokra és az egyetem pénzügyi tervére, csalhatatlanul tudni vélik egyesek, hogy ez nekünk milyen rossz lesz.
Persze vannak, akik azt érzik sikernek, ha meg tudnak fúrni valamit.

Ez a válasz elsősorban nem neked szól, hanem a Wilson, Redreg, Rferi66, Negan féle csapatnak, akik azonnal fikázni igyekeznek, ha valami épül Magyarországon és részben zsigeri Kína gyűlöletet nyomnak. Kinek melyik inge, azt vegye magára!
Nyugi, majd felepul aztan jovore Dobrev vagy Fegyor elzavarja oket, es visszajon a Soros egyetem. :D Kinai muszaki helyett lesz liberalis jedi szak.
0 konkretumra, bizonyitekra megy a rugozas mert egy ismert bertollnok irt egy cikket. Szoval eddig konkretum nuku.

Amatorok, ezt ugy kellett volna hogy az allam felojitja az adofizetok penzen, utana eladja, majd az uj tulajdonostol a vetelarnak megfelelo osszegert egy ket evre visszaberelni az ingatlant. Ehh, nem is ertem miert nem igy csinaltak, akkor a Panyi nem irta volna meg a cikket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 140
113
Én vettem a fáradtságot és megnéztem milyen képzésekben is hasít ez a kínai egyetem az az igazság,hogy a közgazdaság-tudománytól a nemzetközi tanulmányokig nyújt képzéseket pont ugyanazokban amelyekben a jelenleg legversenyképesebb egyetemeink a Corvinus v az ELTE, tehát egyértelműen konkurenciát fog jelenteni a kínai egyetem ezeknek a magyar egyetemeknek,arról nem is beszélve,hogy a kínai egyetem hatalmas költségvetése átrendezheti a magyar oktatók piacát is,hiszen ők tudják majd megengedni maguknak a neves külföldi oktatók meghívását és a jó nevű magyar oktatókat is könnyen átcsábíthatják magasabb fizetést kínálva nekik.Úgy,hogy ebből az aspektuskból is érdemes nézni a dolgokat.
Tulajdonkepp errol szol a kapitalizmus is nem? A szabad versenyrol. Egy egyetem nem csinal nyarat, de legalabb kicsit osszekapja magat a sok elpunnyadt oktato es direktor. Igy csak egy hatar penzt olunk az oktatasba hogy ott mindenki el hedereljen nyugdijas allasokban.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Ez idő és lehetőség kérdése csak.

Maximum kínai származásúak, azokat meg könnyű felismerni. Nehéz a kínai nyelv, írás, kevés a rajongója a kínai kultúrának a fehér országokban, vagy bárhol másutt.
Amerikának viszont ott a tömegkultúrája, a hollywoodi filmek, a netflixes sorozatok, a videojátékok (a p betűvel kezdődő és a hub szót tartalmazó oldalt inkább nem teszem hozzá) mind-mind terjesztik a szellemi covidot, olyan mint a cukor, édes, függőséget okoz, bár szétrohasztja a "fogakat" idővel, úgy tűnik. Mi is elkaptuk anno, amikor a komcsi lágerben sínylődtünk. xD
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55