[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Nocsaknocsak! Amióta a kibucinfo fullra beleállt a kormányba, a választások előtt ismét osztható messengeren? :D
Híroldalként az szól mellettük hogy változatos híreket is lehoznak, amit más oldalaknál nem tesznek ki magyarul. Talán? Mondjuk nálam akkor kerültek bóvli kategóriába amikor szerbiában voltak választások, és dél szerbiában a sok cigány a magyar pártra szavazott, mikor nem is élnek ott magyarok, és ezt úgy hozták le hogy "Zorbán már Szerbiában is elcsalja a választásokat". Hát a jó édes k. anyátokat, ha így tenne bármilyen kormányunk az süvegelendő mert a magyar érdekeket képviseli. Ráadásul már itt még a hír megjelenése előtt már altx mondta hogy a helyi jelölt kente meg őket csak a magyar lista is azon a sorszámon volt és a sok eszes behúzta őket is.
Egy elméletileg magát nemzetinek valló oldal, képtelen felülemelkedni a kicsinyes gyűlöletén a nemzet egészének érdekében akkor az nem is szereti a hazáját.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Híroldalként az szól mellettük hogy változatos híreket is lehoznak, amit más oldalaknál nem tesznek ki magyarul. Talán? Mondjuk nálam akkor kerültek bóvli kategóriába amikor szerbiában voltak választások, és dél szerbiában a sok cigány a magyar pártra szavazott, mikor nem is élnek ott magyarok, és ezt úgy hozták le hogy "Zorbán már Szerbiában is elcsalja a választásokat". Hát a jó édes k. anyátokat, ha így tenne bármilyen kormányunk az süvegelendő mert a magyar érdekeket képviseli. Ráadásul már itt még a hír megjelenése előtt már altx mondta hogy a helyi jelölt kente meg őket csak a magyar lista is azon a sorszámon volt és a sok eszes behúzta őket is.
Egy elméletileg magát nemzetinek valló oldal, képtelen felülemelkedni a kicsinyes gyűlöletén a nemzet egészének érdekében akkor az nem is szereti a hazáját.

A kuruc.info akkor lett népszerű amikor hazánkban még sajtó szabadság volt 2002-2010 között. Olyan nagy volt a sajtó szabadság, hogy központi utasításra nem lehetett bizonyos témákban hírt közölni. Az egyetlen híroldal ami minden hírt lehozott cenzúra nélkül az a kuruc volt.
Amióta nincs sajtó szabadság (2010-) azóta nagyon kevesen nézik. Hiszen ugyan az a hír van ott is, mint más portálokon is. Esett is a színvonal, meg nem is azok írják ma már, mint annak idején amikor szabad volt a sajtó, és minden olyat megírhattak a médiumok amit a kormány szerint szabad volt nekik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 995
113
A kuruc.info akkor lett népszerű amikor hazánkban még sajtó szabadság volt 2002-2010 között. Olyan nagy volt a sajtó szabadság, hogy központi utasításra nem lehetett bizonyos témákban hírt közölni. Az egyetlen híroldal ami minden hírt lehozott cenzúra nélkül az a kuruc volt.
Amióta nincs sajtó szabadság (2010-) azóta nagyon kevesen nézik. Hiszen ugyan az a hír van ott is, mint más portálokon is. Esett is a színvonal, meg nem is azok írják ma már, mint annak idején amikor szabad volt a sajtó, és minden olyat megírhattak a médiumok amit a kormány szerint szabad volt nekik.



Kb.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 994
32 318
113
Híroldalként az szól mellettük hogy változatos híreket is lehoznak, amit más oldalaknál nem tesznek ki magyarul. Talán? Mondjuk nálam akkor kerültek bóvli kategóriába amikor szerbiában voltak választások, és dél szerbiában a sok cigány a magyar pártra szavazott, mikor nem is élnek ott magyarok, és ezt úgy hozták le hogy "Zorbán már Szerbiában is elcsalja a választásokat". Hát a jó édes k. anyátokat, ha így tenne bármilyen kormányunk az süvegelendő mert a magyar érdekeket képviseli. Ráadásul már itt még a hír megjelenése előtt már altx mondta hogy a helyi jelölt kente meg őket csak a magyar lista is azon a sorszámon volt és a sok eszes behúzta őket is.
Egy elméletileg magát nemzetinek valló oldal, képtelen felülemelkedni a kicsinyes gyűlöletén a nemzet egészének érdekében akkor az nem is szereti a hazáját.

Szerintem nem kell annyira véresen komolyan venni a címadásaikat.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A kuruc.info akkor lett népszerű amikor hazánkban még sajtó szabadság volt 2002-2010 között. Olyan nagy volt a sajtó szabadság, hogy központi utasításra nem lehetett bizonyos témákban hírt közölni. Az egyetlen híroldal ami minden hírt lehozott cenzúra nélkül az a kuruc volt.
Amióta nincs sajtó szabadság (2010-) azóta nagyon kevesen nézik. Hiszen ugyan az a hír van ott is, mint más portálokon is. Esett is a színvonal, meg nem is azok írják ma már, mint annak idején amikor szabad volt a sajtó, és minden olyat megírhattak a médiumok amit a kormány szerint szabad volt nekik.
Ma nem szabad a sajtó? Az RTL ,atv, a 24.hu stb. nem arról beszél amiről akar és úgy ahogy kedve tartja? Amikor már nincs más akkor előhuzzatok a sajtoszabadsag kártyát.
 
W

Wilson

Guest
Nem szoktam ilyen egyetemes temakkal ezen a forumon foglalkozni (inkabb presztizsharcocskaknak tartom), de ahogy atfutottam a hozzaszolasokat kicsit mintha rossz oldalrol neznek itt sokan az egesz temat. Nem olvastatok/hallotatok a hireket mennyi kinai oltas erkezik manapsag? Ennek "ara" van. Hatterben egyezmenyek vannak. Az embereletek fontosak, ezert lehet erdemes beigerni/leegyezni egy egyetemet.

A CEU-t ugy erzem hiaba engednek vissza abbol pl. tobb oltas vagy gyorsabb szallitas nem nagyon lenne.

Nem hiszem, hogy ettől függne,hogy mennyi kínai vakcina érkezik hozzánk, mivel egyrészt a kínaiak számára presztízs kérdés,hogy az ő vakcinájukat egy EU tagállam
"használja" másrészt a kínaiak nyíltan vállalják, hogy megakarják törni a nyugati vakcinagyártók a piacon betöltött hegemóniáját és harmadrészt a kínaiak nagyon is aktívan használják a covid vakcinájukat a világban a befolyásuk növelésére.Tehát összefoglalva a kínaiaknak egy remek reklám,hogy mi EU-s tagállamként az ő covid vakcinájukkal oltjuk a lakosságot.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 687
113
Nem hiszem, hogy ettől függne,hogy mennyi kínai vakcina érkezik hozzánk, mivel egyrészt a kínaiak számára presztízs kérdés,hogy az ő vakcinájukat egy EU tagállam
"használja" másrészt a kínaiak nyíltan vállalják, hogy megakarják törni a nyugati vakcinagyártók a piacon betöltött hegemóniáját és harmadrészt a kínaiak nagyon is aktívan használják a covid vakcinájukat a világban a befolyásuk növelésére.Tehát összefoglalva a kínaiaknak egy remek reklám,hogy mi EU-s tagállamként az ő covid vakcinájukkal oltjuk a lakosságot.

Nem "ettol" fugg a szalitas. Ez ugy mukodik, hogy gesztusokat tesz mindket fel tobb ativelo projekten keresztul. Az, hogy lesz egyetem az globalisan hatarozza meg a viszonyunkat a kinaiakkal. Kicsit gyorsabban intezik a burokraciat, kicsit tobb jut mint mas orszagnak ebbol abbol. En igy latom. Hidd el figyelik ki, hogyan reagal mindenfajta nemzetkozi nyilatkozatok kapcsan. Huawei is maradhatott, egyetem is lesz, vonat projektet se mondtak meg le ny-i nyomas ellenere. Ez ugymond mindig 1 bizonyitek a szemukben, hogy szavahiheto partner vagyunk. Ha valamiben megegyezunk, tartjuk magunkat hozza. Ez nemzetkozi kapcsolatokban egy ilyen filozofiaju orszagnal mint Kina fontos.

Oszinten, meg olyan allapotban van a nemzetkozi helyzet, hogy en nem tudom megitelni hibas vagy megterulo inveszticio-e ez. Vannak a forumon akik elhibazottnak tartjak, vannak akik szukseges rossznak, vannak akik helyesnek.

Amit latok mert laikusoknak is konnyen eszreveheto az csupan az, hogy az osszes nagy jatekos az erdekeinek megfeleloen reagal (US, OO, CH, Tr) az egyeduli csapat aki onmaga ellen dolgozik allandoan az az EU.
 
W

Wilson

Guest
Nem "ettol" fugg a szalitas. Ez ugy mukodik, hogy gesztusokat tesz mindket fel tobb ativelo projekten keresztul. Az, hogy lesz egyetem az globalisan hatarozza meg a viszonyunkat a kinaiakkal. Kicsit gyorsabban intezik a burokraciat, kicsit tobb jut mint mas orszagnak ebbol abbol. En igy latom. Hidd el figyelik ki, hogyan reagal mindenfajta nemzetkozi nyilatkozatok kapcsan. Huawei is maradhatott, egyetem is lesz, vonat projektet se mondtak meg le ny-i nyomas ellenere. Ez ugymond mindig 1 bizonyitek a szemukben, hogy szavahiheto partner vagyunk. Ha valamiben megegyezunk, tartjuk magunkat hozza. Ez nemzetkozi kapcsolatokban egy ilyen filozofiaju orszagnal mint Kina fontos.

Oszinten, meg olyan allapotban van a nemzetkozi helyzet, hogy en nem tudom megitelni hibas vagy megterulo inveszticio-e ez. Vannak a forumon akik elhibazottnak tartjak, vannak akik szukseges rossznak, vannak akik helyesnek.

Amit latok mert laikusoknak is konnyen eszreveheto az csupan az, hogy az osszes nagy jatekos az erdekeinek megfeleloen reagal (US, OO, CH, Tr) az egyeduli csapat aki onmaga ellen dolgozik allandoan az az EU.
Én ezt máshogy látom a Fundan egyetemre csak mi jelentkeztünk be egyetlen más EU-s ország sem,nagyon beszédes dolog az,hogy az az Egyesült Arab Emirátusok is amely közismerten jó viszonyt ápol Kínával sem kínai egyetemet választott, amikor úgy döntött,hogy bevásárolja magát a felsőoktatás világ elitjébe.

Ha ez akkora előnyökkel kecsegtető dolog lenne akkor biztos lehetsz benne,hogy más ország is bejelentkezett volna ezért az egyetemért itt Európában,arról nem is beszélve,hogy amilyen formában ennek a fizikai megvalósítását tervezik az bennem még jobban megkérdőjelezi ennek a projektnek a létjogosultságát, mivel én változatlanul azon az állásponton vagyok,hogy nem a magyar adófizetők több száz milliárdjából kell finanszírozni a kínai felsőoktatás külföldi terjeszkedését,ha a kínai egyetem Magyarországra akar jönni,akkor tárt karokkal várjuk,de csak abban az esetben ha a saját pénzéből finanszírozza a projektet.

Az tény,hogy a Kína figyeli,hogy a számára valamilyen módon fontos országok hogyan nyilvánulnak meg Kínával kapcsolatban,de én ennek nem tulajdonítanék óriási jelentőséget,a Kínaiak pragmatikusak,ha egy olyan ország mint Magyarország aki egyetlen EU-s tagállamként vakcinát akar rendelni Kínától minden további nélkül teljesítik a kérését (ehhez nem kell egy kínai egyetemet a magyar adófizetők pénzén felépíteni Budapesten és arról sem szabad megfeledkezni ,hogy kifizettük a kínai vakcina (a többi vakcinához képest) magas árát is),
mivel ez a kínai gyógyszer/vakcina gyártásnak áttételesen a kínai tudománynak és így magának Kínának is nagyon jó reklám és elismerés ami hozzá segíti őket a már korábban felvázolt céljaik elérésében.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Én ezt máshogy látom a Fundan egyetemre csak mi jelentkeztünk be egyetlen más EU-s ország sem,nagyon beszédes dolog az,hogy az az Egyesült Arab Emirátusok is amely közismerten jó viszonyt ápol Kínával sem kínai egyetemet választott, amikor úgy döntött,hogy bevásárolja magát a felsőoktatás világ elitjébe.

Ha ez akkora előnyökkel kecsegtető dolog lenne akkor biztos lehetsz benne,hogy más ország is bejelentkezett volna ezért az egyetemért itt Európában..
"2019 februárjában indult a Corvinus és a Fudan Egyetem közös, az MNB szakmai támogatásával működő, magyar-kínai kettős diplomát adó MBA-képzése, de ez nem az első nyugati bástyája a kínai oktatásnak.

De ami a lényeg, a Fudannak 1996 óta van a világ legjobb egyetemének számító, amerikai MIT-val közös nemzetközi MBA-programja, de van két diplomát adó képzésük az London School of Economics-szal és a Sydney Egyetemmel is. A sanghaji Tongcsi Egyetem 2014-ben Firenzében, a Peking Egyetem 2018-ban Oxfordban nyitott campust, a Csinghuának pedig Seattle-ben és Milánóban is vannak kisebb intézményei. A Harvard 2010 óta van campussal jelen Sanghajban, a New York Egyetem 2011 óta szintén ott, a Yale 2014 óta Pekingben is oktat, de két brit egyetemnek (Nottingham és Liverpool) is van kínai campusa.

„Nyugat-Európa már évekkel ezelőtt megkezdte a kínai egyetemek befogadását. Nyugat-Európában nem káros ez az egyetemek és országok számára, Magyarországon sem lesz az” – összegez Horváth Levente. Úgy fogalmaz: „Az eurázsiai korszak idején sok Ázsiához és Kínához értő szakemberre lesz szükségünk, a Fudan Egyetem magyarországi campusa mindenképpen nagy támogatást fog biztosítani Magyarországnak e téren” – vallja Horváth, aki szerint a gazdasági és a turisztikai kapcsolatokra is áldásos hatással lesz a kínai egyetem megjelenése – tudomása van több kínai cégről, akik a Fudan Egyetem megjelenése kapcsán terveznek magyarországi befektetéseket, gyáralapításokat.

Míg Horváth Levente „a magyar oktatási rendszer minőségének növelését” és „egészséges versenyt” jósol, Salát Gergely lát a magyar egyetemek számára kockázatot is a Fudan terjeszkedésében: „Ha a Fudan komolyan veszi a dolgot, és fogad magyar diákokat, akkor nagyon komoly versenytársa lehet a magyar egyetemeknek. Ez az egyetemeknek nem lesz jó, a hallgatóknak és az országnak jó eséllyel igen”, elemez a Kína-szakértő."


Szóval mielőtt tolod ezt az csúsztatásos libernyák narratívát, kicsit nézz utánna a dolgoknak.;)
 
W

Wilson

Guest
"2019 februárjában indult a Corvinus és a Fudan Egyetem közös, az MNB szakmai támogatásával működő, magyar-kínai kettős diplomát adó MBA-képzése, de ez nem az első nyugati bástyája a kínai oktatásnak.

De ami a lényeg, a Fudannak 1996 óta van a világ legjobb egyetemének számító, amerikai MIT-val közös nemzetközi MBA-programja, de van két diplomát adó képzésük az London School of Economics-szal és a Sydney Egyetemmel is. A sanghaji Tongcsi Egyetem 2014-ben Firenzében, a Peking Egyetem 2018-ban Oxfordban nyitott campust, a Csinghuának pedig Seattle-ben és Milánóban is vannak kisebb intézményei. A Harvard 2010 óta van campussal jelen Sanghajban, a New York Egyetem 2011 óta szintén ott, a Yale 2014 óta Pekingben is oktat, de két brit egyetemnek (Nottingham és Liverpool) is van kínai campusa.

„Nyugat-Európa már évekkel ezelőtt megkezdte a kínai egyetemek befogadását. Nyugat-Európában nem káros ez az egyetemek és országok számára, Magyarországon sem lesz az” – összegez Horváth Levente. Úgy fogalmaz: „Az eurázsiai korszak idején sok Ázsiához és Kínához értő szakemberre lesz szükségünk, a Fudan Egyetem magyarországi campusa mindenképpen nagy támogatást fog biztosítani Magyarországnak e téren” – vallja Horváth, aki szerint a gazdasági és a turisztikai kapcsolatokra is áldásos hatással lesz a kínai egyetem megjelenése – tudomása van több kínai cégről, akik a Fudan Egyetem megjelenése kapcsán terveznek magyarországi befektetéseket, gyáralapításokat.

Míg Horváth Levente „a magyar oktatási rendszer minőségének növelését” és „egészséges versenyt” jósol, Salát Gergely lát a magyar egyetemek számára kockázatot is a Fudan terjeszkedésében: „Ha a Fudan komolyan veszi a dolgot, és fogad magyar diákokat, akkor nagyon komoly versenytársa lehet a magyar egyetemeknek. Ez az egyetemeknek nem lesz jó, a hallgatóknak és az országnak jó eséllyel igen”, elemez a Kína-szakértő."


Szóval mielőtt tolod ezt az csúsztatásos libernyák narratívát, kicsit nézz utánna a dolgoknak.;)
Teljesen komolyan kérdezem tőled mielőtt nagy hangon nekiállsz bárkinek ezzel az egy bites fidesz troll szöveggel egyáltalán elolvasod a legalapabb mértékben is a kínai Fundan egyetemről szóló híreket?Mivel megint elhamarkodottan szálltál bele a dologba segítek neked,direkt vastagon "szedett" betűkkel írom ki neked,hogy még véletlenül sem téveszd szem elől.

A budapesti campusz lesz a kínai Fundan Egyetem első Kínán kínán kívüli campusa.

Ha veszed a fáradságot és visszaolvasol akkor láthatod egy szóval sem írtam képzésről hanem komplett egyetemről beszéltem,de persze,ha csak a hozzászólásom egy részét idézed be akkor ezt nehéz észrevenni,persze értem én ha beidézted volna akkor nem tudtad volna egy jót libernyákozni,ha ezekután esetleg még mindig nem világos számodra mi a különbség egy 550 milliárd forint értékű campus és egy sima képzés között akkor nagyon szívesen elmagyarázom neked.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Teljesen komolyan kérdezem tőled mielőtt nagy hangon nekiállsz bárkinek ezzel az egy bites fidesz troll szöveggel egyáltalán elolvasod a legalapabb mértékben is a kínai Fundan egyetemről szóló híreket?Mivel megint elhamarkodottan szálltál bele a dologba segítek neked,direkt vastagon "szedett" betűkkel írom ki neked,hogy még véletlenül sem téveszd szem elől.

A budapesti campusz lesz a kínai Fundan Egyetem első Kínán kínán kívüli campusa.

Ha veszed a fáradságot és visszaolvasol akkor láthatod egy szóval sem írtam képzésről hanem komplett egyetemről beszéltem,de persze,ha csak a hozzászólásom egy részét idézed be akkor ezt nehéz észrevenni,persze értem én ha beidézted volna akkor nem tudtad volna egy jót libernyákozni,ha ezekután esetleg még mindig nem világos számodra mi a különbség egy 550 milliárd forint értékű campus és egy sima képzés között akkor nagyon szívesen elmagyarázom neked.
Fordítok magyarra: nem elég, hogy Kína megfarkal minket análisan, de mi hívtuk be a lakásba, és tőle kérünk az aktusra kölcsönt, horroráron.

Ja. mellesleg megszavazva az alapítványi rendszer, szét lesz lopva minden...
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Teljesen komolyan kérdezem tőled mielőtt nagy hangon nekiállsz bárkinek ezzel az egy bites fidesz troll szöveggel egyáltalán elolvasod a legalapabb mértékben is a kínai Fundan egyetemről szóló híreket?Mivel megint elhamarkodottan szálltál bele a dologba segítek neked,direkt vastagon "szedett" betűkkel írom ki neked,hogy még véletlenül sem téveszd szem elől.

A budapesti campusz lesz a kínai Fundan Egyetem első Kínán kínán kívüli campusa.

Ha veszed a fáradságot és visszaolvasol akkor láthatod egy szóval sem írtam képzésről hanem komplett egyetemről beszéltem,de persze,ha csak a hozzászólásom egy részét idézed be akkor ezt nehéz észrevenni,persze értem én ha beidézted volna akkor nem tudtad volna egy jót libernyákozni,ha ezekután esetleg még mindig nem világos számodra mi a különbség egy 550 milliárd forint értékű campus és egy sima képzés között akkor nagyon szívesen elmagyarázom neked.

Vili vili! Szíved joga, hogy ne tetszen a Fudan. Meg is írhatod. Csak amikor az összelegózott hihhhetelenül okos hozzértő szakembert kezded el tolni, (itt is :rolleyes:) azt is persze csak ilyen libernyák elbeszélési módon és szinten, na olyankor szoktam bőrbajuszt rajzolni neked.
Aztán hogy te erre személyeskedéssel válaszolsz.. igazság szerint jogod van. Engem pedig nem érdekel. ;)

...
De ami a lényeg.
"A World University Rankings nemzetközi egyetemi rangsorban a Fudan Egyetem a 34. helyet foglalja el. Kontextusába helyezve: a legjobb tizenötben olyan nagyágyúk foglalnak helyet, mint az MIT, a Stanford, a Harvard, a Princeton, az Oxfordi, a Cambridge-i és a Chicagói Egyetem, valamint két szingapúri és egy kínai egyetem, a Csinghua.

Németország legerősebb egyeteme, a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) az 50. helyet foglalja el, a legjobb francia egyetem, a párizsi PSL az ötvenkettedik, Oroszország csúcsegyeteme, a Lomonoszov a hetvennegyedik, Közép-Európa legjobb egyeteme, a Bécsi Egyetem a százötvenedik.
Magyarországról egyetlen egyetem sem jutott be a legjobb ötszázba, az 500-550. hely környékén van a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem, az ELTE és a Pécsi Tudományegyetem pedig a legjobb hétszázban vannak. A magyar egyetemeket a rangsor szerint előzi többek között a Varsói Egyetem, a Belarusz Állami Egyetem és a Novoszibirszki Állami Egyetem is.

Magyarországon és Közép-Európában tehát jelenleg egyetlen olyan egyetem sem működik, amely a Fudannal összemérhető volna. A kínai egyetemek között „a Fudant az informális beszélgetésekben, de a különböző rangsorokban is a harmadik hely körülre szokták tenni – a pekingi Csinghua Egyetem és a Pekingi Egyetem után –, vagyis abszolút elit egyetemről van szó, a saját kiemelt területein pedig első” – magyarázza Salát Gergely sinológus, a PPKE tanszékvezető docense.
...
Szóval ennek a történetnek csak örülni lehet. A pénzt pedig majd Varga és Matolcsi előteremti rá és megnyugtatlak sehonnan nem fog hiányozni, pláne nem a te vagy a szeretteid zsebéből.
Aztán a magadfajtáról pedig véleményem marad ami volt, mert ami úgy néz ki mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa... az bíz kacsa.:oops:
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 447
113
Fordítok magyarra: nem elég, hogy Kína megfarkal minket análisan, de mi hívtuk be a lakásba, és tőle kérünk az aktusra kölcsönt, horroráron.

Ja. mellesleg megszavazva az alapítványi rendszer, szét lesz lopva minden...
Mondjuk az alapítványok általi nemzetrablást vajon hogy magyarázzák meg a hívők?
 
Status
Not open for further replies.