[BIZTPOL] Magyarország

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
26 088
44 710
113
Lezàrnàk az osztràk szlovàk szlovén határt és mi úgy jàrnànk mint most a szerbek. Itt tanyaznànak és probàlnanak àtjutni. Vidàm lenne ...
At is jutnanak hidd el, a nyolcas tersegeben, Szombathely mogott, tolunk kb Kophazaig, fentebb Hegyesnel. Amugy meg az sok penzbe fajna a labancnak, mostanaban minden ilyenen sporolni akarnak. Itt az osztrak oldalon Repcesarudtol Nemetkereszturig szolo van, domb es erdo... Na nem fog tudni a Hanzi minden sor szolo koze kiskatonat allitani, eddig se tudott, koze meg nem lat semmifele kameraval. Eu-s belso hatart lezarni nekik lehet hogy lehet...

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
18 867
51 211
113
Ez de hülye!

... a beleköltöztetitek a migriket rész kimaradt ...

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
26 088
44 710
113
Nem arról van szó, hogy sajnálni kéne az osztrákokat.
Burgenlandban kaptak el csak idén 5400-at. Tessék megnézni a térképet. Burgenland határai.
Van egy pici szlovák határszakasz, meg egy pici szlovén. A többi mind magyar. A Burgenlandban elkapott migrik gyakorlatilag mind rajtunk keresztül mennek oda. A csodálatos, acélos, magyar határzáron keresztül. Vagy nem is olyan acélos? Átlagosan napi 30 fő.
Hol mennek át? A szerb határszakaszon, ahol tényleg masszív védelmi rendszer van? Vagy a horvát-szlovén szakaszon ahol nincs? Netán a románok felől?

A határvédelem vezetői tudják a választ. A kormány is. Mi nem. Mi csak annyit tudunk, hogy tegnap elkaptak ennyit, ma meg annyit.
Roman, szerintem, a maradek 10-20% meg a szerb + ukran hataron.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
18 867
51 211
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 249
23 150
113
NÉPSZAVAZÁS lesz!
"Brüsszel megtámadta Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt, mert sérelmezi azt, hogy nálunk nem lehet az mint ami Nyugat-Európában állandósult, vagyis, hogy az LMBTQ aktivisták bejárnak az iskolákba, óvodákba. Nálunk is ezt akarják - mondta a kormányfő. Ezért lesz népszavazás."

"Összességében elmondható, hogy a gyermekei számától és korától függetlenül a felnőtt magyarok egyértelmű többsége egyetért azzal, hogy a homoszexualitást nem szabad a médiában népszerűsíteni vagy megjeleníteni a gyermekek számára. Érthető okokból a kiskorút nevelő szülők és nagyszülők egyetértése a legerősebb."
..
Dia1.jpg

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
2 539
8 032
113
A számuk sokkal gyorsabban nő.
Amit a közmédia ez ügyben előad az egy sima, önfényező hazudozás.

Magyarországot bírálta az osztrák belügyminiszter, aki szerint nem elég erős a magyar határvédelem

És mellébeszélés itt azt mondani, hogy "telex". Aki vitatja a dolgot az cáfolja az osztrák belügyminisztert.

"A tartományi rendőrség szerint Burgenlandban az idén eddig 5400 menekültet tartóztattak fel. "
Ez pedig ugye az akiket elkaptak. Hányan voltak akiket nem?
Ez attól is lehet, hogy 2015-18 környékén 2 alkalomból 1x tuti megállítottak a rendőrök igazoltatni (engem is). El is tünt a migránsmotyó (hálózsák, ruhák, telefonok, kések, stb) az árterekről is. Aztán átvette a mélységi ellenőrzést az a helyi rendőrség, akik a kerítés megépítése előtt, a szemem láttára pacsiztak le a migráns-szállító "sziauramokkal".

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
2 539
8 032
113
Vennem kene valami csoffadt panelhazat...

Laktam benne...életem holtpontja volt (mindig tudtam, mikor van segélyosztás). Tehát a bolgár-banya máris eltapsolt szóban 1000-2000 milliárdot, és lesz egy olyan lakás, ami nyáron 2-3 nappal később melegszik 30 fok fölé (cserébe 1-2 nappal később hűl le. Megtérülést meg hagyjuk is...bontanám az összeset.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
18 867
51 211
113
Laktam benne...életem holtpontja volt (mindig tudtam, mikor van segélyosztás). Tehát a bolgár-banya máris eltapsolt szóban 1000-2000 milliárdot, és lesz egy olyan lakás, ami nyáron 2-3 nappal később melegszik 30 fok fölé (cserébe 1-2 nappal később hűl le. Megtérülést meg hagyjuk is...bontanám az összeset.
Jönnek a migrik, kell nekik a panel. Ezt sohasem teszi hozzá Frau Boiler.

T

Törölt tag 008

Guest
Nagyon sok ember csak ezt tudja megfizetni és a helyzet nem lesz jobb. Jobban emelkednek a lakás árak mint a fizetés ergó a panelra még sokáig lesz kereslet.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
2 539
8 032
113
Nagyon sok ember csak ezt tudja megfizetni és a helyzet nem lesz jobb. Jobban emelkednek a lakás árak mint a fizetés ergó a panelra még sokáig lesz kereslet.
Erre már reagáltam korábban, h anno 38 havi fizum volt az a lakás, ami most 30 alatt. Szándékosan 1 fizuval számoltam, mellékesek nélkül. Szerintem a jelenlegi civilizáció életidegen és fenntarthatatlan. Nem lehet a termőterületekről már most sem annyi élelmet előállítani, amennyi erőforrás visszapótlódik (humusz, víz, stb). A városlakó soha nem szembesül azzal, h az a paradicsomsali, amit kihajít a kukába, az bizony (ha bio) 100 m2-nyi terület 3-5 éves erőforrásába kerül. Falvakat kell visszafejleszteni. Nincs egyébként sem annyi jó képességű ember (sehol a világon), mint ahány gimi-egyetemi férőhely. Ráadás még, h akkor a városlakó zöldmozgalom ráébredne, h nem megoldás mindenre az erdőtelepítés, mivel naponta akár 100 liter vizet elpárologtat.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
566
2 650
93

Pedig egy új panelprogram lassan nem ártana. Kicsit átgondolva, normális minőségből, központi klímával, szigetelve, átgondolt fűtésrendszerrel stb. A jelenlegi lakótelepek előbb-utóbb kifutnak, és valamiben lakni kell akkor is, ha azok lakhatatlanná válnak. Nem tudom elképzelni hogy a 10 emeletes lakótömbök ne kisérnének el minket valamilyen formában a közeli és távoli jövőben is. Persze ezt lehet nem szeretni, de sok esélyt nem adok annak ,hogy lesz más megoldás.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
5 399
11 373
113
Ez de hülye!

... a beleköltöztetitek a migriket rész kimaradt ...
Milyen kis aranyos! Közpénzből akarunk magántulajdont ingyen felújítani. Ez nő nemcsak hazug, hanem buta is. Persze a választók egy része meg ezt is benyeli mint kacsa nokedlit. Amúgy ezek után verni fogom az asztalt, hogy az állam ugyan vegyen már nekem egy minimum 150 nm-es házat, mert ez jár. Azok is megérdemlik a sorsukat akik ezt a nettó faszságot el is hiszik.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
5 399
11 373
113
Pedig egy új panelprogram lassan nem ártana. Kicsit átgondolva, normális minőségből, központi klímával, szigetelve, átgondolt fűtésrendszerrel stb. A jelenlegi lakótelepek előbb-utóbb kifutnak, és valamiben lakni kell akkor is, ha azok lakhatatlanná válnak. Nem tudom elképzelni hogy a 10 emeletes lakótömbök ne kisérnének el minket valamilyen formában a közeli és távoli jövőben is. Persze ezt lehet nem szeretni, de sok esélyt nem adok annak ,hogy lesz más megoldás
Panel program most is van, volt is, fel is újítottak jó pár panel házat a fővárosban is, és vidéken is.

• Tetszik
Reactions: jurgenbauer