[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 810
81 099
113
A Németországba érkező „menekültek” között nagy számban vannak az iszlám jog szerint kötött házasságban élő kislányok, a Bambergi Tartományi Felsőbíróság viszont úgy döntött, hogy nem avatkozik be a shari'a ügyekbe. A bíróság döntése hatalmas felháborodást váltott ki Németországban
http://delhir.info/cimlap/friss-hireink/56898-panik-nemetorszagban-elismert-a-sharia-jog
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Légihíd Merkel módra...
http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-maehler/tief-in-der-nacht-bundesregierung-schleust-fluechtlingsmassen-ueber-flughaefen-ein.html
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A Németországba érkező „menekültek” között nagy számban vannak az iszlám jog szerint kötött házasságban élő kislányok, a Bambergi Tartományi Felsőbíróság viszont úgy döntött, hogy nem avatkozik be a shari'a ügyekbe. A bíróság döntése hatalmas felháborodást váltott ki Németországban
http://delhir.info/cimlap/friss-hireink/56898-panik-nemetorszagban-elismert-a-sharia-jog

Németorzság területén a sharia felülír minden törvényt? Remek.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 459
17 757
113
A Németországba érkező „menekültek” között nagy számban vannak az iszlám jog szerint kötött házasságban élő kislányok, a Bambergi Tartományi Felsőbíróság viszont úgy döntött, hogy nem avatkozik be a shari'a ügyekbe. A bíróság döntése hatalmas felháborodást váltott ki Németországban
http://delhir.info/cimlap/friss-hireink/56898-panik-nemetorszagban-elismert-a-sharia-jog

Helyes! Így hozzák létre a párhuzamos társadalmakat. Balfasz németek.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Németorzság területén a sharia felülír minden törvényt? Remek.


Helyes! Így hozzák létre a párhuzamos társadalmakat. Balfasz németek.

Izraelben ugyanígy elismerik a muszlim népesség esetében a sharía érvényességét és a bíróságok ítéletét.
Nem egyedi eset de európai környezetben valóban példátlan a kettős jogrendszer alkalmazása.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="2ndt">@papajoe: ?
@fip7:

Ja-ja, bar a kufarok kiuzeset valahogy a koherens gondolkodas hianyanak tudtam be gyerekkent is (szkeptikus gyerek voltam, na:)))))

A "masik orcadat" milliokepp ertelmezheto (meg is tettek milliokepp). Szamomra a kereszteny vallas alapveteseinek fenyeben (no meg Jezus aldozata fenyeben) a kereszteny hitnek semmilyen eroszak nem lehet resze; sokkal inkabb az aldozat szerepe az iranyado.



Csak azt jeleztem,hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz,akit a kereszténység jézusként ismer/tanít/hivatkozik rá,az nem létezik,létezett,csak kellett valami hivatkozási alap,amivel majd évezredekig fújhatják a nép szemébe a port.
És 100%-osan működik,már arra sem veszik a fáradtságot az emberek,hogy értelmezzék a sztorit,nagyjából olyan a keresztény egyház,és a tanításai,mint a liberalizmus manapság,minden nagyon szép,jó,barátságos,kicsit lemészárolunk népeket,felszámolunk kultúrákat,összenövünk apolitikával,az meg a pénzvilággal,minden nagyon csodálatos lesz,majd megáldjuk nektek a fegyvereket ugyanazon csóka nevében mindkét oldalon,csak vágjátok egymást,és hozzátok az aranyat.Isten szent nevében,majd mi megmondjuk nektek kik a pogányok,kik nem,aztán ha úgy fordulna akkor ők is ): ,adunk zsét,zászlót ha kell csak harcoljatok,és akkor minden fasza lesz.Mi tudjuk a tutit,isten szolgái vagyunk,ti meg isten gyermekei,de ha ez nem tetszik,akkor a szeretet nevében eltüzelünk,kerékbe törünk,halálra kínzunk,mert az úgy a jó,te vagy a hülye ha nem érted.Persze mi nem dőzsölünk,nem fajtalankodunk,nem tartunk saját elit alakulatokat,és nem titkolózunk,nem avatunk szentté senkit később,hogy ne lehessen majd utána nézni ha kicsit huncutabb volt a derék fő emberünk.
Kitalálunk neked egy tuti istent,aki a szeretetről szól,és mindenható,de ha nem tartod be a 10 parancsolatot,akkor a pokolra kerülsz,ahonnan nincs kiút.
Világos nem?
Isten összedobta neked ezt kis naprendszert 6 nap alatt,benne mindennel amire szükséged lesz,de elcseszett valamit,mert a saját fia(i),meg saját maga közé betett pár pingvint,mert majd ők tudnak mindent,te meg nem,és majd milyen jó lesz,hogy ők intézkednek helyetted,meg majd neki elmondod mi kell,ő nekem,én odaadom nekik,ők meg odaadják neked.
Világos nem?
De ez nem sportszerű tőlem,mert szerénységem már előrébb jár a témában,pöppet utánamentem a dolognak,hogy mit tanított Jézus,és kik,kiknek,miért találták ki a kereszténységet,nincs összefüggés a kettő között,azt a jézust akire hivatkoznak,ők ferdítették el,találták ki,ahogy éppen megfelelt a szándékaiknak,nem azonos a valódi Jézussal,sem a tanításaival.</blockquote>

A baj ott van, h mindenki összekeveri a vallást és a hitet.
A manicheizmust nem véletlenül tüntették el.</blockquote>

Hát komám volt valaha egy "ukrajnai" lengyel, akik angolul lett világhírű író. Úgy hívták, hogy Joseph Conrad. Na ő mondta, hogy a hit férfiaknak, a vallás meg asszonyoknak(fujj a szexista disznaja) való. Igyekszem is e szerint élni, és legutóbb a helyi református egyház már kiátkozott, mert azt mertem mondani, hogy azért nem járok templomba, mert számomra a madárdalban benne van Isten teljes valójában, egy kalász búza maga a Biblia. Ráadásul nekem nem kell "közvetítő" ahhoz, hogy az Úrral megbeszéljem ügyes-bajos dolgaimat. Azóta én vagyok a falurossza, aki ráadásul "pogánynak" számít.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
Nem egyedi eset de európai környezetben valóban példátlan a kettős jogrendszer alkalmazása.
A briteket mar megeloztek a nemeteket. Bar azt nem tudom, hogy ilyen durva torvenyserteseket ki lehet-e ott mosdatni sariaval.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
<blockquote rel="phaidros">
Németorzság területén a sharia felülír minden törvényt? Remek.


Helyes! Így hozzák létre a párhuzamos társadalmakat. Balfasz németek.

Izraelben ugyanígy elismerik a muszlim népesség esetében a sharía érvényességét és a bíróságok ítéletét.
Nem egyedi eset de európai környezetben valóban példátlan a kettős jogrendszer alkalmazása.

</blockquote>
Csak azt nem értem, ha pl. a sharia jogrend szerint mondjuk egy fiatalkorú kislányt hozzáadnak egy felnőtt emberhez, és nyilván nem csak a két szép szeméért, akkor az európai jogrendben pedofília, kiskorú megrontása, szülő részéről veszélyeztetés stb. tehát elég komolyan és sok felől büntethető. Akkor melyik jogrend lép hatályba? Melyik írja felül a másikat?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="2ndt">@papajoe: ?
@fip7:

Ja-ja, bar a kufarok kiuzeset valahogy a koherens gondolkodas hianyanak tudtam be gyerekkent is (szkeptikus gyerek voltam, na:)))))

A "masik orcadat" milliokepp ertelmezheto (meg is tettek milliokepp). Szamomra a kereszteny vallas alapveteseinek fenyeben (no meg Jezus aldozata fenyeben) a kereszteny hitnek semmilyen eroszak nem lehet resze; sokkal inkabb az aldozat szerepe az iranyado.



Csak azt jeleztem,hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz,akit a kereszténység jézusként ismer/tanít/hivatkozik rá,az nem létezik,létezett,csak kellett valami hivatkozási alap,amivel majd évezredekig fújhatják a nép szemébe a port.
És 100%-osan működik,már arra sem veszik a fáradtságot az emberek,hogy értelmezzék a sztorit,nagyjából olyan a keresztény egyház,és a tanításai,mint a liberalizmus manapság,minden nagyon szép,jó,barátságos,kicsit lemészárolunk népeket,felszámolunk kultúrákat,összenövünk apolitikával,az meg a pénzvilággal,minden nagyon csodálatos lesz,majd megáldjuk nektek a fegyvereket ugyanazon csóka nevében mindkét oldalon,csak vágjátok egymást,és hozzátok az aranyat.Isten szent nevében,majd mi megmondjuk nektek kik a pogányok,kik nem,aztán ha úgy fordulna akkor ők is ): ,adunk zsét,zászlót ha kell csak harcoljatok,és akkor minden fasza lesz.Mi tudjuk a tutit,isten szolgái vagyunk,ti meg isten gyermekei,de ha ez nem tetszik,akkor a szeretet nevében eltüzelünk,kerékbe törünk,halálra kínzunk,mert az úgy a jó,te vagy a hülye ha nem érted.Persze mi nem dőzsölünk,nem fajtalankodunk,nem tartunk saját elit alakulatokat,és nem titkolózunk,nem avatunk szentté senkit később,hogy ne lehessen majd utána nézni ha kicsit huncutabb volt a derék fő emberünk.
Kitalálunk neked egy tuti istent,aki a szeretetről szól,és mindenható,de ha nem tartod be a 10 parancsolatot,akkor a pokolra kerülsz,ahonnan nincs kiút.
Világos nem?
Isten összedobta neked ezt kis naprendszert 6 nap alatt,benne mindennel amire szükséged lesz,de elcseszett valamit,mert a saját fia(i),meg saját maga közé betett pár pingvint,mert majd ők tudnak mindent,te meg nem,és majd milyen jó lesz,hogy ők intézkednek helyetted,meg majd neki elmondod mi kell,ő nekem,én odaadom nekik,ők meg odaadják neked.
Világos nem?
De ez nem sportszerű tőlem,mert szerénységem már előrébb jár a témában,pöppet utánamentem a dolognak,hogy mit tanított Jézus,és kik,kiknek,miért találták ki a kereszténységet,nincs összefüggés a kettő között,azt a jézust akire hivatkoznak,ők ferdítették el,találták ki,ahogy éppen megfelelt a szándékaiknak,nem azonos a valódi Jézussal,sem a tanításaival.</blockquote>

A baj ott van, h mindenki összekeveri a vallást és a hitet.
A manicheizmust nem véletlenül tüntették el.</blockquote>

Hát komám volt valaha egy "ukrajnai" lengyel, akik angolul lett világhírű író. Úgy hívták, hogy Joseph Conrad. Na ő mondta, hogy a hit férfiaknak, a vallás meg asszonyoknak(fujj a szexista disznaja) való. Igyekszem is e szerint élni, és legutóbb a helyi református egyház már kiátkozott, mert azt mertem mondani, hogy azért nem járok templomba, mert számomra a madárdalban benne van Isten teljes valójában, egy kalász búza maga a Biblia. Ráadásul nekem nem kell "közvetítő" ahhoz, hogy az Úrral megbeszéljem ügyes-bajos dolgaimat. Azóta én vagyok a falurossza, aki ráadásul "pogánynak" számít.</blockquote>

Pedig részben igazad van... mert van a különös és általános kijelentés. A különös kijelentés, mikor Isten önmagát a Szentírásban és Jézus Krisztusban jelentette ki, az általános kijelentésben pedig a természetben, a búzakalászban, a madárdalban, a tudományokban vagy éppen a történelemben. (De a kettő nem helyetesíti egymást, nem választható el.)
A ref. egyházban egyébként sincs közvetítő. Azt vallja, hogy nem kell közvetítő Isten és ember közé (pl.: épp ezért sincs fülbegyónás)

Azért a Kárpátaljai lelkészek is megérik a pénzük...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 459
17 757
113
<blockquote rel="melampo"><blockquote rel="phaidros">
Németorzság területén a sharia felülír minden törvényt? Remek.


Helyes! Így hozzák létre a párhuzamos társadalmakat. Balfasz németek.

Izraelben ugyanígy elismerik a muszlim népesség esetében a sharía érvényességét és a bíróságok ítéletét.
Nem egyedi eset de európai környezetben valóban példátlan a kettős jogrendszer alkalmazása.

</blockquote>
Csak azt nem értem, ha pl. a sharia jogrend szerint mondjuk egy fiatalkorú kislányt hozzáadnak egy felnőtt emberhez, és nyilván nem csak a két szép szeméért, akkor az európai jogrendben pedofília, kiskorú megrontása, szülő részéről veszélyeztetés stb. tehát elég komolyan és sok felől büntethető. Akkor melyik jogrend lép hatályba? Melyik írja felül a másikat?
</blockquote>

Hovatovább ezek után milyen jogon ítélnek el akárcsak egy német állampolgárt is pedofília vádjával? A jog egyik alapköve a törvény előtti egyenlőség és ez nem csak a jogok tekintetében van így. Nem tehetek kivételt az elkövetővel szemben és nem hivatkozhatok arra, hogy azért nem büntetem mert az ő kultúrája más, amikor az országban a jogrend szerint ez bűncselekmény. Szóval ez egy nagyon veszélyes és nagyon komoly semmibevétele a jogrendnek.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 382
8 581
113
Csak azt nem értem, ha pl. a sharia jogrend szerint mondjuk egy fiatalkorú kislányt hozzáadnak egy felnőtt emberhez, és nyilván nem csak a két szép szeméért, akkor az európai jogrendben pedofília, kiskorú megrontása, szülő részéről veszélyeztetés stb. tehát elég komolyan és sok felől büntethető. Akkor melyik jogrend lép hatályba? Melyik írja felül a másikat?

Nem tudom, hogy ez az eset igaz-e, elég bizonytalan a hírforrás. De elvileg szerintem az ilyen dolgokat, mint a családi állapot (meg iskolai végzettség, jogsi, tehát valamilyen állapot), azt honosítani kéne egy országba érve. Mivel a kiskorúval való házasság Németországban tilos, így nem kéne hogy érvényes legyen ott.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
https://www.youtube.com/watch?v=K4FNpUfbKuc


Régen szóltam már hozzá a vallási vitához. Igen az keresztény egyháznak effektíve nagy a vagyona. De sokáig az egyház egyedüli módon szociális szerepet töltött be.
Régen mikor még volt közösségi összetartást egy egy faluba a pap a plébános volt a közösség egyik vezetője és szervezője.
Reformátusuk manapság olyanok mint egy céltalan kamasz. Lázadnak meg felsőbb rendűnek tekintik magukat az katolikustól és ortodox felekezettől. Tapasztaltam sajnos reformátis egyetemi gyülekezetbe járta évekig (gyarló ok miatt tetszett egy lány aki oda járt).
Ők a bibliára hivatkoznak de alap tanait se tartják már be. Esetek zömébe már sajnos nemzet ellenesek. Mondván mind Isten gyermekei vagyunk stb.
De az egésznek a végeredményebe mondogatják szerintük mi rossz, biblia így meg úgy, viszont a Szent Írás parancsolataiból csak szemezgettek, az teszik ami számukra kényelmes, és nem azt amit kell!

Máskülönben akik elfogadja Isten teremtette a világot. Annak evidens, hogy az Úr törvényeit követi maga a természet!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 536
113
https://www.youtube.com/watch?v=K4FNpUfbKuc


Régen szóltam már hozzá a vallási vitához. Igen az keresztény egyháznak effektíve nagy a vagyona. De sokáig az egyház egyedüli módon szociális szerepet töltött be.
Régen mikor még volt közösségi összetartást egy egy faluba a pap a plébános volt a közösség egyik vezetője és szervezője.
Reformátusuk manapság olyanok mint egy céltalan kamasz. Lázadnak meg felsőbb rendűnek tekintik magukat az katolikustól és ortodox felekezettől. Tapasztaltam sajnos reformátis egyetemi gyülekezetbe járta évekig (gyarló ok miatt tetszett egy lány aki oda járt).
Ők a bibliára hivatkoznak de alap tanait se tartják már be. Esetek zömébe már sajnos nemzet ellenesek. Mondván mind Isten gyermekei vagyunk stb.
De az egésznek a végeredményebe mondogatják szerintük mi rossz, biblia így meg úgy, viszont a Szent Írás parancsolataiból csak szemezgettek, az teszik ami számukra kényelmes, és nem azt amit kell!

Máskülönben akik elfogadja Isten teremtette a világot. Annak evidens, hogy az Úr törvényeit követi maga a természet!

Nem szabad más vallású - és ebből a szempontból az ateizmusis egy vallás - lánnyal kezdeni, mert ha az illető ill. akár a családja is komolyan veszi a dolgot, abból igen komoly ideológiai konfliktusforrások lesznek, főleg ha már gyerek is lesz. ebben az esetben pedig valamelyik fél vagy enged - és akkor

Amúgy én a reformátusokat nem tartom keresztényeknek, mert bár formálisan annak tartják magukat, de a predestiáció hirdetésével gyakorlatilag felmetenek minden embert cselekedetinek erkölcsi következményei alól, hiszen a predestináció szerint Isten már úgyis - még a születés előtt - eldöntötte, ki fog üdvözülni, és ki nem, ill. az emberek földi sorsa is Isten akaratának tükröződése (pl. ha valaki gazdag az azt jelzi, hogy Isten szereti őt, és még véletlenül sem azt, hogy pl. egy gátlástalan korrupt gazember).

Nem véletlenül ez vált a korai kapitalisták kedvenc vallásává.

Ez kb. direktben szembe áll konkrét Újszövetségi szövegekkel (lásd teve és a tű foka), és megkérdőjelezi Jézus kereszthalálának értelmét, meg kb. mindent a Paradicsomból kiűzetéstől kezdődően.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 969
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="2ndt">@papajoe: ?
@fip7:

Ja-ja, bar a kufarok kiuzeset valahogy a koherens gondolkodas hianyanak tudtam be gyerekkent is (szkeptikus gyerek voltam, na:)))))

A "masik orcadat" milliokepp ertelmezheto (meg is tettek milliokepp). Szamomra a kereszteny vallas alapveteseinek fenyeben (no meg Jezus aldozata fenyeben) a kereszteny hitnek semmilyen eroszak nem lehet resze; sokkal inkabb az aldozat szerepe az iranyado.



Csak azt jeleztem,hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz,akit a kereszténység jézusként ismer/tanít/hivatkozik rá,az nem létezik,létezett,csak kellett valami hivatkozási alap,amivel majd évezredekig fújhatják a nép szemébe a port.
És 100%-osan működik,már arra sem veszik a fáradtságot az emberek,hogy értelmezzék a sztorit,nagyjából olyan a keresztény egyház,és a tanításai,mint a liberalizmus manapság,minden nagyon szép,jó,barátságos,kicsit lemészárolunk népeket,felszámolunk kultúrákat,összenövünk apolitikával,az meg a pénzvilággal,minden nagyon csodálatos lesz,majd megáldjuk nektek a fegyvereket ugyanazon csóka nevében mindkét oldalon,csak vágjátok egymást,és hozzátok az aranyat.Isten szent nevében,majd mi megmondjuk nektek kik a pogányok,kik nem,aztán ha úgy fordulna akkor ők is ): ,adunk zsét,zászlót ha kell csak harcoljatok,és akkor minden fasza lesz.Mi tudjuk a tutit,isten szolgái vagyunk,ti meg isten gyermekei,de ha ez nem tetszik,akkor a szeretet nevében eltüzelünk,kerékbe törünk,halálra kínzunk,mert az úgy a jó,te vagy a hülye ha nem érted.Persze mi nem dőzsölünk,nem fajtalankodunk,nem tartunk saját elit alakulatokat,és nem titkolózunk,nem avatunk szentté senkit később,hogy ne lehessen majd utána nézni ha kicsit huncutabb volt a derék fő emberünk.
Kitalálunk neked egy tuti istent,aki a szeretetről szól,és mindenható,de ha nem tartod be a 10 parancsolatot,akkor a pokolra kerülsz,ahonnan nincs kiút.
Világos nem?
Isten összedobta neked ezt kis naprendszert 6 nap alatt,benne mindennel amire szükséged lesz,de elcseszett valamit,mert a saját fia(i),meg saját maga közé betett pár pingvint,mert majd ők tudnak mindent,te meg nem,és majd milyen jó lesz,hogy ők intézkednek helyetted,meg majd neki elmondod mi kell,ő nekem,én odaadom nekik,ők meg odaadják neked.
Világos nem?
De ez nem sportszerű tőlem,mert szerénységem már előrébb jár a témában,pöppet utánamentem a dolognak,hogy mit tanított Jézus,és kik,kiknek,miért találták ki a kereszténységet,nincs összefüggés a kettő között,azt a jézust akire hivatkoznak,ők ferdítették el,találták ki,ahogy éppen megfelelt a szándékaiknak,nem azonos a valódi Jézussal,sem a tanításaival.</blockquote>

A baj ott van, h mindenki összekeveri a vallást és a hitet.
A manicheizmust nem véletlenül tüntették el.</blockquote>



Akkor én nem vagyok mindenki. ):
Mindkettő csak feltételezésen/feltételezéseken alapszik,és függ valamitől/valakitől.
Úgy szoktam magyarázni a megakadt tesóinknak,akikkel dolgom van,hogy vegyél egy kis kalapácsot,tedd az ujjacskádat a satupadra,és hidd,hogy ha rá kattintasz egyet,nem lesz baja,majd csináld meg egy másik ujjadon is,de akkor ne hidd,hogy nem lesz baja,hanem valld!
Persze senki sem akarja kipróbálni,miért?Mert T U D J A hogy zakó lesz,no ez a különbség a hit,vallás,és a tudás között.
A Magyarnak tudása van,s nem hite,vagy vallása,főleg nem egyháza.
Ameddig használta is a tudását,nem is volt gáz,csak bekerült a gyenge láncszem,vajk csávó faterja,aki alkut kötött a saját hatalmának,ill. a családja hatalmának megtartásáért,odaadta a fiát,meg is billentették,még ráment a fél ország,a fél lakosság,meg a vagyon fele.
De jól járt,mert akikkel alkut kötött,még életében rá támadott,vagyis nem ő,hanem nekünk vezette az akkori nato-t,nem is sikertelenül,mert a a vajk gyerek átadott minden infót amit kellett,ő maga lett a belső ellenségünk,először a sajátjaira rávezette az ellent,majd az ellen kitanulta a csíziót,és jött,folyamatosan.
Az eredmény mostanra már látható.
Kerszténység a leg gatyább az összes vallás közül,még neve sincs az istenüknek,teljes mese az egész.Persze,ha visszafejted,akkor láthatod,hogy nem csoda,tekintve az alapítókat.
VAn pár egyház,amelyeket lehet valós entitásokhoz kötni,allah,mohamed,mani,zeusz,stb,buddha még megér egy mondatot,mert csak mi nem hív(hat)juk Budának,minden nyelven(szinte) budának ejtik,vajon miért?

Vajon van itt valaki aki tudja a Magyarok istenének nevét?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 969
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="2ndt">@papajoe: ?
@fip7:

Ja-ja, bar a kufarok kiuzeset valahogy a koherens gondolkodas hianyanak tudtam be gyerekkent is (szkeptikus gyerek voltam, na:)))))

A "masik orcadat" milliokepp ertelmezheto (meg is tettek milliokepp). Szamomra a kereszteny vallas alapveteseinek fenyeben (no meg Jezus aldozata fenyeben) a kereszteny hitnek semmilyen eroszak nem lehet resze; sokkal inkabb az aldozat szerepe az iranyado.



Csak azt jeleztem,hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz,akit a kereszténység jézusként ismer/tanít/hivatkozik rá,az nem létezik,létezett,csak kellett valami hivatkozási alap,amivel majd évezredekig fújhatják a nép szemébe a port.
És 100%-osan működik,már arra sem veszik a fáradtságot az emberek,hogy értelmezzék a sztorit,nagyjából olyan a keresztény egyház,és a tanításai,mint a liberalizmus manapság,minden nagyon szép,jó,barátságos,kicsit lemészárolunk népeket,felszámolunk kultúrákat,összenövünk apolitikával,az meg a pénzvilággal,minden nagyon csodálatos lesz,majd megáldjuk nektek a fegyvereket ugyanazon csóka nevében mindkét oldalon,csak vágjátok egymást,és hozzátok az aranyat.Isten szent nevében,majd mi megmondjuk nektek kik a pogányok,kik nem,aztán ha úgy fordulna akkor ők is ): ,adunk zsét,zászlót ha kell csak harcoljatok,és akkor minden fasza lesz.Mi tudjuk a tutit,isten szolgái vagyunk,ti meg isten gyermekei,de ha ez nem tetszik,akkor a szeretet nevében eltüzelünk,kerékbe törünk,halálra kínzunk,mert az úgy a jó,te vagy a hülye ha nem érted.Persze mi nem dőzsölünk,nem fajtalankodunk,nem tartunk saját elit alakulatokat,és nem titkolózunk,nem avatunk szentté senkit később,hogy ne lehessen majd utána nézni ha kicsit huncutabb volt a derék fő emberünk.
Kitalálunk neked egy tuti istent,aki a szeretetről szól,és mindenható,de ha nem tartod be a 10 parancsolatot,akkor a pokolra kerülsz,ahonnan nincs kiút.
Világos nem?
Isten összedobta neked ezt kis naprendszert 6 nap alatt,benne mindennel amire szükséged lesz,de elcseszett valamit,mert a saját fia(i),meg saját maga közé betett pár pingvint,mert majd ők tudnak mindent,te meg nem,és majd milyen jó lesz,hogy ők intézkednek helyetted,meg majd neki elmondod mi kell,ő nekem,én odaadom nekik,ők meg odaadják neked.
Világos nem?
De ez nem sportszerű tőlem,mert szerénységem már előrébb jár a témában,pöppet utánamentem a dolognak,hogy mit tanított Jézus,és kik,kiknek,miért találták ki a kereszténységet,nincs összefüggés a kettő között,azt a jézust akire hivatkoznak,ők ferdítették el,találták ki,ahogy éppen megfelelt a szándékaiknak,nem azonos a valódi Jézussal,sem a tanításaival.</blockquote>

A baj ott van, h mindenki összekeveri a vallást és a hitet.
A manicheizmust nem véletlenül tüntették el.</blockquote>

Hát komám volt valaha egy "ukrajnai" lengyel, akik angolul lett világhírű író. Úgy hívták, hogy Joseph Conrad. Na ő mondta, hogy a hit férfiaknak, a vallás meg asszonyoknak(fujj a szexista disznaja) való. Igyekszem is e szerint élni, és legutóbb a helyi református egyház már kiátkozott, mert azt mertem mondani, hogy azért nem járok templomba, mert számomra a madárdalban benne van Isten teljes valójában, egy kalász búza maga a Biblia. Ráadásul nekem nem kell "közvetítő" ahhoz, hogy az Úrral megbeszéljem ügyes-bajos dolgaimat. Azóta én vagyok a falurossza, aki ráadásul "pogánynak" számít.</blockquote>



Micsoda kellemes meglepetés,nem is menj oda,hagyd meg nekik azt az élvezetet,megérdemlik.
Azért az mekkora már,ott van a 10 parancsolatban,hogy nem lakozik a nagyfőnök kőből épült templomokban,bennetek van.
Vajon,ha egy hófehér terítőre felírnánk 1 méteres vörös betűkkel,ott,a templom előtt,hogy nem lakozik kőből épült templomokban,hány hívő lenne képes értelmezni,és másként dönteni?
No,így működik a tömeg butítás,bizonyos értelemben a kereszténység az egyik első médiája a hatalomnak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Komolyan már' ennyi teológust...
"a gazdag azt jelzi, hogy Isten szereti őt" -vagy éppen azt, hogy nagyobb felelősséget bízott rá, mert minél többje van valakinek (pénz, hatalom, ész) annál nagyobb felelősséggel kell vele bánnia.
Eleve elrendelés nem ment fel senkit -de elfogadja, hogy (leegyszerűsítve) a jó és rossz embereknek is helye és célja van a világban. Egyébként egy igen marginális kérdéskör volt ez Kálvinnál, mivel vannak dolgot, amit sejtünk, de nem tudhatunk biztosra.
De a megfelelő művekben megfelelő Bibliai hivatkozások vannak, nem hasraütésre ment.

/És most már tényleg nem reagálok semmi vallási témára./
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 969
113
A vallások nélkül nem lettek volna háborúk,azok nélkül hadi technika,és úgy htka sem,onnan indul a világunk dualitása,anélkül nem igazán értelmezhetők a háborút(miértjei),bár tény,hogy ez a topik csak részben kellenen tartalmazza,bár ami nyugat európában látható,az is közvetlenül a vallások különbözőségéből következik,szóval nem árt ha van tudásunk ez ügyben.