[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 687
113
<blockquote>Nézd meg az öltözéküket. Nincs az az isten, hogy abban az országban így öltöznének fel

Lehet hogy van az az isten....

record breaking cold hits rio de janeiro and sao-paulo/#

Amúgy nem a srácok öltözéke a lényeg....
Kicsit keresgélj még a fotón!

</blockquote>

Ok néha van extrém eset, de az olimpia kezdete óta nem volt ilyen hideg. Amúgy igen igazad van, nem az a lényeg, hogy hol készült, hanem, hogy milyen a zászló.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
origo.hu
<i>"Merénylet előkészítésén kaptak rajta egy németet ..."</i>

Nem is a cikk a lenyeg, hanem alatta egy igen korrekt hozzaszolas:
<i>"progresszív konzervatív 2016.08.17. 16:11:27

Segítek: Elmebeteg elkövető, az igazolványa alapján állampolgár. Véletlen egybeesés, hogy a szülei bevándorlók voltak, és ő pedig az integráció sikere érdekében az Abdullah/Allah/Mohammed nevet kapta. Nem volt vallásos muzulmán, sőt ivott, drogozott, kurvázott és amúgy meleg pedofil is volt. A hatóságok látókörében volt erőszakos bűncselekmények miatt és pszichiátriai kezelés alatt is állt, de az utóbbi időben nem jelent meg a kezeléseken, illetve a barátnője is szakított vele pont tegnap. Az iszlámra ippeg tegnap tért át de amúgy is: Ferenc pápa szerint a keresztények is követnek el bűncselekményeket, szóval a vallása igazából nem is számít.Ne legyünk rasszisták, a magyarok is követnek el ilyeneket."</i>
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
origo.hu
<i>"Merénylet előkészítésén kaptak rajta egy németet ..."</i>

Nem is a cikk a lenyeg, hanem alatta egy igen korrekt hozzaszolas:
<i>"progresszív konzervatív 2016.08.17. 16:11:27

Segítek: Elmebeteg elkövető, az igazolványa alapján állampolgár. Véletlen egybeesés, hogy a szülei bevándorlók voltak, és ő pedig az integráció sikere érdekében az Abdullah/Allah/Mohammed nevet kapta. Nem volt vallásos muzulmán, sőt ivott, drogozott, kurvázott és amúgy meleg pedofil is volt. A hatóságok látókörében volt erőszakos bűncselekmények miatt és pszichiátriai kezelés alatt is állt, de az utóbbi időben nem jelent meg a kezeléseken, illetve a barátnője is szakított vele pont tegnap. Az iszlámra ippeg tegnap tért át de amúgy is: Ferenc pápa szerint a keresztények is követnek el bűncselekményeket, szóval a vallása igazából nem is számít.Ne legyünk rasszisták, a magyarok is követnek el ilyeneket."</i>

Ez csak következmèny nem ok. Èkes pèldája a gyökerèt vesztett, gazdag nyugati fogyasztói társadalmak vadhajtásainak, a morális váz nèlkül maradt embertömegnek. Indokolatlan gyilkosságok, bűntettek, kiszámíthatatlan cselekvèsek. Ez mind gyakoribb lesz a felènk mindig pèldakènt állított országokban.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
... Mikor elhagytam az állomás épületét még mindig ott álldogált ahol hagytam és akkor eset le, hogy lehet most igazítottam útba a következő robbantót Bécs elé...

Ha tényleg robbant vagy az utolsó pillanatban lelövik / agyonverik a merénylet előtt, szomorú sorsod lesz mikor megtalálják a fejedet az övé mellett valamelyik biztonsági kamera felvételén. A TEK-nél három váltásban verik ki belőled a társai nevét, és el fogod mondani :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Erdélyi magyarokat ekéző hazátlanok ajánlom figyelmébe
http://hvg.hu/sport/20160817_a_magyar_no_aki_csapatokat_rendszert_es_ket_tornanagyhatalmat_epitett
Egy Erdélyi házaspár aki a torna sportot meghatározták.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Erdélyi magyarokat ekéző hazátlanok ajánlom figyelmébe
http://hvg.hu/sport/20160817_a_magyar_no_aki_csapatokat_rendszert_es_ket_tornanagyhatalmat_epitett
Egy Erdélyi házaspár aki a torna sportot meghatározták.
Kb egy hete olvastam róluk egy cikket, csak akkor a román sajtóban. Ilyenkor jellemzően a magukénak tartják a románok, mert Udvarhelyen született a nő, ami jelenleg Románia része. Aztán voltak nem túl népszerű hozzászólók, akik megemlítették, hogy ez a nő magyar, és még olyan is volt aki szólt, hogy 42-ben (amikor született) Udvarhely nem is volt Románia része.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 757
65 000
113
Az én történetem nem ilyen érdekes (elnézést a förtelmes angolért, szökőévente egyszer használom):

Múlt hét csütörtökön RailJet-tel utaztam Keletiből Tatabányára, rögtön feltűnt a régóta nem látott hármas váltó (magyar-osztrák-német rendőr).

Leszálltam, látom, hogy kettővel hátrébb ugyanígy tesz egy napbarnított egyén, aki odajött hozzám:
-Hello friend, can you help me?
-Of course, what do you need?
Nézz rám, nézi az állomástáblát, majd megszólal:
-Tetebinya?
-What?
-Tetebinnnnya?
Leesett, mit akar, néztem a kezében a térképet, de nem magyar utak voltak rajta:
-Yes this is Tatabánya, where do you want to go?
Elkerekedett szemmel néz rám, majd kiböki, hogy:
-Tata.
-Next stop, passenger train will come in 50 minutes.
-Wait, Wien?
-You can go with the next RailJet.
-Where it stops?
-Győr-Hegyeshalom-Wien.
-Hegyeshalom is the border?
-Yes, it's the bordertown... You can buy ticket there. Bye.
-Thank you, my friend.

Mikor elhagytam az állomás épületét még mindig ott álldogált ahol hagytam és akkor eset le, hogy lehet most igazítottam útba a következő robbantót Bécs elé...

Jól tetted legalább nem itt robbant. :D
Kiokosítottál egy migránst merre van nyugat.:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 791
80 954
113
http://meteon.org/2016/08/18/merkel-olyat-mondott-hogy-meg-a-parttarsai-is-csak-pislogtak/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="rudi"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="Mackensen">Ok, nincs gond, csak nagyon belejöttem a moderálásba.

Amúgy a muszlimokkal nincs gond, de lesz, vannak ráutaló jelek. A 177 ezres BW-ből már most is 60 nem német gyökerű.
Számtalan tanulmány leírta már a gyökértelenség következményeit, és annak veszélyeit. Amikor a kibocsátó országgal nincs kapcsolat, viszont ahol élnek ott teljesen lebegő státuszban vannak emberek százezrei. A párhuzamos társadalmak léte ma realitás, és az is, hogy a muzulmánok nem keverednek az őslakosokkal, mivel nem egy befogadó vallás, kultúra, életforma. A hitehagyás tilos és megtorlandó, a többi szintén drákói szabályt nem említvén.
Ergo, biztonsági kockázatot fog jelenteni, mivel az a számarányuk exponenciálisan nő. Tessék újra átfutni a török puccskísérlet kockáit, vagy egy "békés" közel-keleti tüntetés képeit felidézni.

</blockquote>

Német (?) drukkerek Rióból...

felholdas_nemet_zaszlo_04.jpg


</blockquote>

Kötve hiszem, hogy ez a kép Rióban készült volna. Nézd meg az öltözéküket. Nincs az az isten, hogy abban az országban így öltöznének fel. Ezen a képen van kb 10 fok. Brazíliában pedig soha nincs olyan hideg. Ez inkább valamelyik német stadionban készült. </blockquote>

Ez viszont riói felvétel.

was_ist_das_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Török bevándorlók /vendégmunkások/ már régóta élnek Németországban, sőt a német labdarúgó válogatottban is van török származású játékos. Valószínűleg más sportágakban is hasonló a helyzet.
Ezek után héhány "törökösített" német zászlón sem kell csodálkozni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 925
19 165
113
Török bevándorlók /vendégmunkások/ már régóta élnek Németországban, sőt a német labdarúgó válogatottban is van török származású játékos. Valószínűleg más sportágakban is hasonló a helyzet.
Ezek után héhány "törökösített" német zászlón sem kell csodálkozni.

Senki sem csodálkozik. Csak szomorúan konstataljuk.

<del>A te fajtád pedig tapsikol ehhez mint a sikeres sokazinusitett tarsadalom egy peldajahoz.</del>

Fejezd be a személyeskedést
-Mack-
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 687
113
Török bevándorlók /vendégmunkások/ már régóta élnek Németországban, sőt a német labdarúgó válogatottban is van török származású játékos. Valószínűleg más sportágakban is hasonló a helyzet.
Ezek után héhány "törökösített" német zászlón sem kell csodálkozni.

Na ja. De legalább tudjuk már, hogy hogy fog kinézni 2-3 évtized múlva Deutschlandisztán hivatalos zászlaja :D
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Újabb meteon-os cikk.
http://meteon.org/2016/08/19/kiszivargott-egy-jelentes-merkel-hatalmas-bajban-van/
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<bloc kbkquote rel="Eltorro">

... Mikor elhagytam az állomás épületét még mindig ott álldogált ahol hagytam és akkor eset le, hogy lehet most igazítottam útba a következő robbantót Bécs elé...

Ha tényleg robbant vagy az utolsó pillanatban lelövik / agyonverik a merénylet előtt, szomorú sorsod lesz mikor megtalálják a fejedet az övé mellett valamelyik biztonsági kamera felvételén. A TEK-nél három váltásban verik ki belőled a társai nevét, és el fogod mondani :D</blockquote>

:) Ezen marha jót kacagtam!
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Egyre süllyednek a Svédek .
http://www.epochtimes.de/politik/europa/schwedens-polizei-verzweifelt-acht-von-zehn-beamten-erwaegen-kuendigung-a1923719.html