[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ott van még a kis gömböc románia is aki majd félidőben eldönti hova áll.
Ebben nem vagyok biztos. Tudom, hogy eddig bejott Romanianak a taktika, de ma mar mindenki ismeri oket. Nezd meg hogy banik veluk az USA... mar a latszatra sem adnak, hogy szuveren allam lenne. Szoval nem hiszem, hogy most bejonne megint nekik ami multkor, mert akkor sem arrol volt szo, hogy ugyesen politizaltak, helyezkedtek, csak Ausztria-Magyarorszagot kellett megsemmisiteni (egy serult capara lecsapott a masik capa 4) es epp ok voltak ott, ha Bulgaria lett volna ott, akkor meg ok nottek volna.
Romaniat ma csak az USA csatlos statusz tartja fenn, Fro mar reg nem tudja oket megvedeni, a kisantant meg szetesett. Es amint az USA-nak mar nem lesz erdekes, akkor bizony rengeteg pravoszlav fogja oket szetcincalni (Szerbekkel is van bajuk, Bulgarokkal is van bajuk, Oroszokkal is van bajuk, es meg Mo is beleszolhat, ha jol politizal)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and marton

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/01/06/brusszel-benyujtotta-a-szamlat-putyinnak/
"Az Európai Unió 5,6 milliárd eurót (mintegy 1735 milliárd forintot) követel Brüsszel az oroszoktól. Azért várnak pénzt Moszkvától, mert szerintük Moszkva jogtalanul vetett ki embargót az európai sertéshúsra – írja a 444..."


Még hogy Brüsszel. "Brüsszel" kezd kissé önjáróvá válni. - mert igazából egyenként egy országot sem tudnék felhozni, akinek ez a mostani húzás segítene az oroszokkal fennálló kapcsolatainak a javításában.
Miközben a politikai , katonai helyzet egyre forróbb az EU -Oroszország határon, ez egy nagyon barátságtalan lépés , és villámgyorsan befagyhatnak emiatt a kapcsolatok. És vélhetően ez is a cél. Lehet hogy ez is Merkel "búcsú ajándéka, mert úgy véli ha lesz is a pártjával Németországban koalíció, akkor nélküle + az olaszoknál is szinte bizonyosan kurzus váltás lesz, ezek miatt is az unió irányvonala gyorsan változhat. ezért az utódjai (nem csak a leendő német kormányról, hanem lényegében az eddig általa vitt EU - befolyásról is van szó) lehetőségét még korlátozni akarja.
Az a lehetőség, hogy Merkel ezzel akarna szimpátia támogatókat szerezni a koalíciós tárgyalások előtt, ha így lenne, az inkább kontraproduktív lenne...
De akár Merkel, akár egy tágabb EU-s vagy EU-n kívüli csoport áll emögött, az biztos, hogy az EU esetleg bekövetkező irányváltása miatt (Németországban még nincs kormány, Olaszországban még a választások előtt állnak, Franciaországban meg Macron lebegtette meg hogy Kína és Oroszország felé fognak nyitni, Lengyelország meg erősen szemben áll Németországgal, közben a Bulgároknál kitört egy kisebb válság hirtelen 3 északi megyéjük hirtelen Romániához akarna csatlakozni - mindennek hátterében nyilván nem állhat az alternatív déli áramlat - miközben újból realitássá válhat Katalónia függetlenedése...) ez egy időzített nem is hosszú távú, hanem azonnali akadálynak tűnik a kapcsolatok normalizálásának az útjában. (elég nagy összeg, hogy akár ne engedjenek a politikusok a csábításnak lecsapni rá, miközben esély nincs arra, hogy az oroszok fizessenek, vagy pláne ne emlegessenek minimum nagyságrendekkel nagyobb EU által nekik okozott kárt a szankciósdival..)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Értem, tehát a kellemetlen kérdésekre nem válaszolunk, hanem megsértődünk.
Rendben.
Nem, csak mar ezt korabban nagyon hosszan es reszletesen kiveseztuk, meghat ahogy egy vegyesznek sem lennek en partner kemiahoz, te sem vagy partner ehhez nekem. (Termeszetesen mashoz meg te ertesz jobban nyilvan.)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Egy pár gondolat a Pal és haubagoi közötti szombati nagy vitához, amelyben számos kulcskérdést érintettek. A téma szerintem inkább a nagy sakktábla fórumrészlegbe illik, de mivel itt vitatkoztak, itt tennék néhány megjegyzést. A kiindulópontom "A nagy sakktábla", aminek fő megállapításai szerintem ma is állnak, és meghatározóak nemcsak az amerikai külpolitikában, hanem - ellentétes előjellel - az oroszban is. :)

Kicsit olyan érzésem volt a vita során, mintha a NATO létével nem törődnétek (különösen haubagoi), olyan könnyen terveztetek háborúkat NATO országok között. Bár Trump a nemzetállami Amerika megerősítésében gondolkodott, rájöhetett, hogy a deep state a birodalmi Amerika elhanyagolása esetén Kennedy sorsot szán neki, ennek az eredménye a hadi büdzsé 8-10%-os emelése, és szó sincsen itt egyetlen NATO tagállam elengedéséről sem. Németországban most is kb. 40 ezer amerikai katona van, Németország most is egy megszállt ország, értelmetlen hadrafoghatóságról vitatkozni, katonailag nem értelmezhetők önálló pólusként, és esze ágában sincsen szerintem Amerikának ezt a kényelmes pozíciót feladni. Nem látom, hogy bármiért is érdeke lenne a NATO-n belül konfliktus, így én lengyel-német katonai szembenállást hosszú távon sem gondolok valószínűnek. Egyetértek Pállal, szerintem is "csak" az Eurózóna szétverése, a növekvő német befolyás megállítása Amerika célja, nem pedig Németország megsemmisítése.

Amerika befolyása a V4-re és a térség többi országára. Ez már most is szembetűnő, kérdés mennyiben érdekünk, hogy eszközei (parasztjai) vagyunk Amerikának a nagy sakktáblán. Az Intermarium Trimarium néven való felélesztése amerikai érdek, a célja Oroszországnak a Nyugattól való elszigetelése. Ezáltal egy oroszellenes tömb, így a benne részt vevő országok értelemszerűen ellenségei Oroszországnak. Amennyiben számunkra a biztonság a prioritás, egy kicsit sem előnyös Közép- és Kelet-Európának és ezen belül Magyarországnak ez a szerep. Közép-Európának sem német, sem amerikai befolyás alatt történő megszervezése nem érdekünk: előbbi kulturális, utóbbi biztonsági, geopolitikai szempontok miatt.

Haubagoi szerint Amerika Közép- és Kelet-Európával fizeti ki Amerika Oroszországot a Kína-USA háborúban tanúsított nem Amerika ellenes magatartásáért. Én még mindig nem értem, hogy miért lenne érdeke az oroszoknak most, ha Amerika tönkreverné Kínát. Ha Dugin érvelését elfogadjuk, Oroszország célja az egypólusú világrendszer többpólusúvá tétele, nem pedig annak fenntartása egy Kína elleni amerikai győzelemmel. Brzezinski éppen az Oroszország és Kína közötti együttműködést tartja az egyik fő veszélyforrásnak Amerika birodalmi pozíciójára nézve.

Mik Oroszország céljai Közép- és Kelet-Európával? Szerintem Ukrajna és a Baltikum fontos az oroszoknak, ezeket akarják teljes mértékben ellenőrzésük alá vonni. Ukrajnáért cserébe el tudom képzelni, hogy belemennének egy alkuba másutt, de semmiképpen sem Kína kezét engednék el. A V4 kapcsán ha az teljesül, hogy ezek nem ellenségként viselkednek velük (értsd: nincsenek rakétatelepítések, nagyobb amerikai csapattestek az országokban), az Oroszországnak szerintem elegendő. A V4-ben egyáltalán nem látok erőteljes orosz nyomulást kulturális téren, a sajtóban, amiből arra lehetne következtetni, hogy komoly céljaik lennének ezzel a térséggel.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy pár gondolat a Pal és haubagoi közötti szombati nagy vitához, amelyben számos kulcskérdést érintettek. A téma szerintem inkább a nagy sakktábla fórumrészlegbe illik, de mivel itt vitatkoztak, itt tennék néhány megjegyzést. A kiindulópontom "A nagy sakktábla", aminek fő megállapításai szerintem ma is állnak, és meghatározóak nemcsak az amerikai külpolitikában, hanem - ellentétes előjellel - az oroszban is. :)

Kicsit olyan érzésem volt a vita során, mintha a NATO létével nem törődnétek (különösen haubagoi), olyan könnyen terveztetek háborúkat NATO országok között. Bár Trump a nemzetállami Amerika megerősítésében gondolkodott, rájöhetett, hogy a deep state a birodalmi Amerika elhanyagolása esetén Kennedy sorsot szán neki, ennek az eredménye a hadi büdzsé 8-10%-os emelése, és szó sincsen itt egyetlen NATO tagállam elengedéséről sem. Németországban most is kb. 40 ezer amerikai katona van, Németország most is egy megszállt ország, értelmetlen hadrafoghatóságról vitatkozni, katonailag nem értelmezhetők önálló pólusként, és esze ágában sincsen szerintem Amerikának ezt a kényelmes pozíciót feladni. Nem látom, hogy bármiért is érdeke lenne a NATO-n belül konfliktus, így én lengyel-német katonai szembenállást hosszú távon sem gondolok valószínűnek. Egyetértek Pállal, szerintem is "csak" az Eurózóna szétverése, a növekvő német befolyás megállítása Amerika célja, nem pedig Németország megsemmisítése.

Amerika befolyása a V4-re és a térség többi országára. Ez már most is szembetűnő, kérdés mennyiben érdekünk, hogy eszközei (parasztjai) vagyunk Amerikának a nagy sakktáblán. Az Intermarium Trimarium néven való felélesztése amerikai érdek, a célja Oroszországnak a Nyugattól való elszigetelése. Ezáltal egy oroszellenes tömb, így a benne részt vevő országok értelemszerűen ellenségei Oroszországnak. Amennyiben számunkra a biztonság a prioritás, egy kicsit sem előnyös Közép- és Kelet-Európának és ezen belül Magyarországnak ez a szerep. Közép-Európának sem német, sem amerikai befolyás alatt történő megszervezése nem érdekünk: előbbi kulturális, utóbbi biztonsági, geopolitikai szempontok miatt.

Haubagoi szerint Amerika Közép- és Kelet-Európával fizeti ki Amerika Oroszországot a Kína-USA háborúban tanúsított nem Amerika ellenes magatartásáért. Én még mindig nem értem, hogy miért lenne érdeke az oroszoknak most, ha Amerika tönkreverné Kínát. Ha Dugin érvelését elfogadjuk, Oroszország célja az egypólusú világrendszer többpólusúvá tétele, nem pedig annak fenntartása egy Kína elleni amerikai győzelemmel. Brzezinski éppen az Oroszország és Kína közötti együttműködést tartja az egyik fő veszélyforrásnak Amerika birodalmi pozíciójára nézve.

Mik Oroszország céljai Közép- és Kelet-Európával? Szerintem Ukrajna és a Baltikum fontos az oroszoknak, ezeket akarják teljes mértékben ellenőrzésük alá vonni. Ukrajnáért cserébe el tudom képzelni, hogy belemennének egy alkuba másutt, de semmiképpen sem Kína kezét engednék el. A V4 kapcsán ha az teljesül, hogy ezek nem ellenségként viselkednek velük (értsd: nincsenek rakétatelepítések, nagyobb amerikai csapattestek az országokban), az Oroszországnak szerintem elegendő. A V4-ben egyáltalán nem látok erőteljes orosz nyomulást kulturális téren, a sajtóban, amiből arra lehetne következtetni, hogy komoly céljaik lennének ezzel a térséggel.

Closed society, köszönöm az értékes gondolatokat. Mivel éjszaka van, csak annyit fűznék most hozzá, hogy Amerika nem tudja tönkreverni Kínát akkor sem, ha Oroszország nem tanúsít Amerika-ellenes magatartást. Ezért a kérdést úgy érdemes megfordítani, hogy érdeke-e Oroszországnak Kína Amerika feletti győzelme?
A kérdést nem válaszolnám meg, kíváncsi vagyok a gondolataidra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Normalis (ertsd nem kuldetes tudatos) kulpolitika nincs. Akinek volt lehetosege mindig hegemoniara torekedett.

Nem az a kerdes higy lesz e Kina USA meccs az elso helyert hanme az hogy hol es hogyan. Na meg ki hova all.

Brusszel eddig ugy viselkedik mintha Hillary Clinton lenne az elnok.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal
D

danielblack

Guest
Németország végleg elveszti német jellegét ha háborút kezd... Rengeteg a drogos, német fiatal. Nagyon sok fiatal rögtön lelépne az országból. A maradék német is ott maradna a harcmezőn, társadalmilag pedig ez jelentené az utolsó szöget a német kúltúra koporsójába...
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://lovasistvan.hu/2018/01/08/a-...a-konyveket-akarnak-eltuntetni-konyvtarakbol/
"DIE UNBESTECHLICHEN
„A németországi, európai és a globális elitek azon dolgoznak, hogy megfosszanak szabadságunktól, biztonságunktól és jogainktól. Vagyonunk és jólétünk is veszélyben.”
Ilyen „felháborító” mondattal kezdődik a cikk. Ami idézet egy könyvből, melyet másokkal együtt el akarnak tüntetni a németországi könyvtárakból.
Ennek szerzője Thorsten Schulte.
De már fenyegetik Udo Ulfkotte Menekült ipar című könyvét, húsz társával együtt."


És mindezt úgy, hogy jelenleg csak ügyvezető kormányuk van. Egyre többször gondolok arra, hogy az "utánam a vízözön stratégiát játszák..
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://888.hu/article-belga-kormanyvalsaghoz-vezethet-a-szudani-migransok-kitoloncolasa
"A La Libre Belgique című belga napilap hétfői számában azt írja, kormányválsághoz vezethet Belgiumban a szudáni illegális bevándorlók hazaküldésének ügye, mert az egyik kormánypárt, az Új Flamand Szövetség (N-VA) a kormánykoalícióból történő kilépéssel fenyegetőzik, ha egyik politikusának, Theo Francken menekültügyi és migrációs államtitkárnak le kell mondania a vitatott intézkedés miatt.
Bart De Wever, a flamand nacionalista párt elnöke hétfőn kijelentette: pártja véleménye az, hogy ha a belga szövetségi kormány többsége úgy döntene, hogy Theo Franckennek le kell mondania a szudáni migránsok visszaküldése miatt, az Új Flamand Szövetség kilép a kormánykoalícióból..."

https://888.hu/article-berlusconi-gyozelem-eseten-megallitjuk-az-olaszorszagi-migraciot
"Silvio Berlusconi volt olasz miniszterelnök, a tavaszi választásokra készülő jobbközép koalíció vezetője az Il Foglio napilapban elmondta: győzelme esetén az olasz jobbközép megállítja a migrációt...
...ha a jobbközép pártok a tavaszi parlamenti választásokon kormányra jutnak, komoly visszatoloncolási politikát vezetnek be eltávolítva azokat, akik nem számítanak menekülteknek és nincs joguk Olaszországban maradni." ...
...ez már nem De Gasperi, Adenauer, Schuman Európája, ez a bürokraták és az ostoba szabályok Európája, amelyet gyökeresen át kell alakítanunk, ha meg akarjuk menteni."
Silvio Berlusconi hozzátette: Európa-pártinak lenni nem azt jelenti, hogy úgy teszünk, mintha minden rendben menne..."


Recseg ropog az egész..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
http://lovasistvan.hu/2018/01/08/a-...a-konyveket-akarnak-eltuntetni-konyvtarakbol/
"DIE UNBESTECHLICHEN
„A németországi, európai és a globális elitek azon dolgoznak, hogy megfosszanak szabadságunktól, biztonságunktól és jogainktól. Vagyonunk és jólétünk is veszélyben.”
Ilyen „felháborító” mondattal kezdődik a cikk. Ami idézet egy könyvből, melyet másokkal együtt el akarnak tüntetni a németországi könyvtárakból.
Ennek szerzője Thorsten Schulte.
De már fenyegetik Udo Ulfkotte Menekült ipar című könyvét, húsz társával együtt."


És mindezt úgy, hogy jelenleg csak ügyvezető kormányuk van. Egyre többször gondolok arra, hogy az "utánam a vízözön stratégiát játszák..


Milyen más is akönyvek elégetése,bezúzása,ha azt a demokrácia nevében teszik....:D
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Egy pár gondolat a Pal és haubagoi közötti szombati nagy vitához, amelyben számos kulcskérdést érintettek. A téma szerintem inkább a nagy sakktábla fórumrészlegbe illik, de mivel itt vitatkoztak, itt tennék néhány megjegyzést. A kiindulópontom "A nagy sakktábla", aminek fő megállapításai szerintem ma is állnak, és meghatározóak nemcsak az amerikai külpolitikában, hanem - ellentétes előjellel - az oroszban is. :)

Kicsit olyan érzésem volt a vita során, mintha a NATO létével nem törődnétek (különösen haubagoi), olyan könnyen terveztetek háborúkat NATO országok között. Bár Trump a nemzetállami Amerika megerősítésében gondolkodott, rájöhetett, hogy a deep state a birodalmi Amerika elhanyagolása esetén Kennedy sorsot szán neki, ennek az eredménye a hadi büdzsé 8-10%-os emelése, és szó sincsen itt egyetlen NATO tagállam elengedéséről sem. Németországban most is kb. 40 ezer amerikai katona van, Németország most is egy megszállt ország, értelmetlen hadrafoghatóságról vitatkozni, katonailag nem értelmezhetők önálló pólusként, és esze ágában sincsen szerintem Amerikának ezt a kényelmes pozíciót feladni. Nem látom, hogy bármiért is érdeke lenne a NATO-n belül konfliktus, így én lengyel-német katonai szembenállást hosszú távon sem gondolok valószínűnek. Egyetértek Pállal, szerintem is "csak" az Eurózóna szétverése, a növekvő német befolyás megállítása Amerika célja, nem pedig Németország megsemmisítése.

Amerika befolyása a V4-re és a térség többi országára. Ez már most is szembetűnő, kérdés mennyiben érdekünk, hogy eszközei (parasztjai) vagyunk Amerikának a nagy sakktáblán. Az Intermarium Trimarium néven való felélesztése amerikai érdek, a célja Oroszországnak a Nyugattól való elszigetelése. Ezáltal egy oroszellenes tömb, így a benne részt vevő országok értelemszerűen ellenségei Oroszországnak. Amennyiben számunkra a biztonság a prioritás, egy kicsit sem előnyös Közép- és Kelet-Európának és ezen belül Magyarországnak ez a szerep. Közép-Európának sem német, sem amerikai befolyás alatt történő megszervezése nem érdekünk: előbbi kulturális, utóbbi biztonsági, geopolitikai szempontok miatt.

Haubagoi szerint Amerika Közép- és Kelet-Európával fizeti ki Amerika Oroszországot a Kína-USA háborúban tanúsított nem Amerika ellenes magatartásáért. Én még mindig nem értem, hogy miért lenne érdeke az oroszoknak most, ha Amerika tönkreverné Kínát. Ha Dugin érvelését elfogadjuk, Oroszország célja az egypólusú világrendszer többpólusúvá tétele, nem pedig annak fenntartása egy Kína elleni amerikai győzelemmel. Brzezinski éppen az Oroszország és Kína közötti együttműködést tartja az egyik fő veszélyforrásnak Amerika birodalmi pozíciójára nézve.

Mik Oroszország céljai Közép- és Kelet-Európával? Szerintem Ukrajna és a Baltikum fontos az oroszoknak, ezeket akarják teljes mértékben ellenőrzésük alá vonni. Ukrajnáért cserébe el tudom képzelni, hogy belemennének egy alkuba másutt, de semmiképpen sem Kína kezét engednék el. A V4 kapcsán ha az teljesül, hogy ezek nem ellenségként viselkednek velük (értsd: nincsenek rakétatelepítések, nagyobb amerikai csapattestek az országokban), az Oroszországnak szerintem elegendő. A V4-ben egyáltalán nem látok erőteljes orosz nyomulást kulturális téren, a sajtóban, amiből arra lehetne következtetni, hogy komoly céljaik lennének ezzel a térséggel.
Lehetne igy-ugy cizellalni (amiert grafoman enem uvolt), de asszem' eleg ha annyit irok erre: pontosan.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Németország végleg elveszti német jellegét ha háborút kezd... Rengeteg a drogos, német fiatal. Nagyon sok fiatal rögtön lelépne az országból. A maradék német is ott maradna a harcmezőn, társadalmilag pedig ez jelentené az utolsó szöget a német kúltúra koporsójába...
Ugyan nem kivanom amit irtal, de: pontosan.