[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Továbbra sem örülök neki. Ahogy amúgy Christine Lagarde-nak sem, az is egy volt IMF-es pénzvilági svindler némber.
Ha o figyelembe veszi a franciak erdeket, akkor tovabbra is penzboseg es alacsony kamat varhato - az usa is ilyen iranyba mozdult el a napokban - ez pedig jo a magyar gazdasagnak. Oke, Ozymandias nem fog orulni a tozsden, de az most egy masik kerdes. :)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ha o figyelembe veszi a franciak erdeket, akkor tovabbra is penzboseg es alacsony kamat varhato - az usa is ilyen iranyba mozdult el a napokban - ez pedig jo a magyar gazdasagnak. Oke, Ozymandias nem fog orulni a tozsden, de az most egy masik kerdes. :)
Azt nem látjátok szerintem, hogy Lagarde pont ugyan azok érdekét fogja kiszolgálni, akik felépítették Macront a semmiből 2 hónap alatt, és megnyerették vele az elnökséget. Milyen jól védi a francia emberek érdekeit azóta is, ugye?

Egy migránsbefogadó Ursula Von der Leyen, egy Chrisine Lagarde, egy Merkel vagy Macron nem azt az Európát képzeli el és védi amit én szeretnék sajnos. Legtöbbször egyet értek veled is, meg Jurgenbauerrel is, de most nem tudok úgy tapsikolni - bizakodni ahogy számomra érthetetlen okokból nektek megy...

Ez nem a jó irány. A Salvini féle vonalnak nagyjából LÓFASZ-SEMMI befolyása nem lesz. Oké hogy a Fidesz idehaza tarolt, Marine Le Pen és Salvini is nagyot ment odahaza, de összességében ez BUKTA. Ezt aki nem fanatikusként nézi az össz EU szempontjából, annak azért látni kell.

Újabb 5 év neoliberális agymenés jön, felkészül vigyázz kész rajt!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Ez már csak játék a szavakkal :(!

Gyakorlatilag 5 évre jó eséllyel ISMÉT egy kretén fogja vezetni az EU-t, csak a Fidesz most eljátssza a szavazóbázisának/azoknak akik elhiszik, hogy a szar az tulajdonképpen FINOM!!!

Nem annyira vagyok boldog, sajnos sok jót ettől a leendő EU-s vezetéstől én nem várok, s azt gyanítom hogy PONT olyan idők jöhetnek, ahol égető szükség lesz majd határozott és kompetens vezetőkre.

Oké. Juncker. Két ország ME-e nem támogatta: GBR, HUN. Az egyik Brexitelt, Juncker is benne volt, mert a hülyéje nem értette meg, hogy támogatni kell a bentmaradást, a másik szégyenpadon 9 éve.

És kinek lett igaza?

Wéber, Timmermans, előválasztási rendszer? Ez nem jó.

Kinek lett igaza?

Gyurcsány főnyeremény a Fidesznek?

Kinek lett igaza?

stb.

De vegyünk egy történelmi példát. A britek tudják, hogy lesz második front, tudják, hogy megnyerik a második világháborút, tudják, hogy Mihajlovic nem tesz meg mindent a németek ellen, tudják, hogy Szálin úgyis bele fog szólni Jugoszlávia sorsába, Londonban székelő emigráns jugó kormány ide v. oda, akkor kockáztatnak, és Titora pakolnak mindent.

Tito felszabadítja az országot, és már, már úgy tűnik, hogy ott is simán Sztálin barát kommunizmus lesz, Churchill mégsem izgul.

Két szar (a csetnik Mihajlovics és a kommunista Tito) közül - különösen, hogy a jugó emigráns kormány Londonban van - a kevésbé rosszat választják, és végül bejön.

Tito berendezkedése után Sztálin láncos kutyája lesz, mert egy nyugat felé is baráti politikát folytat úgy, hogy bár kommunizmus, mégis, idővel egy viszonylag békés, korrekt Jugoszláviát csinál ahhoz képest, ami pl. itthon vagy a Szovjetunióban volt.

Esetünkben, amikor egy Wéber és egy Timmermans az esélyes jelölt, miközben mindkettő nekünk tényleg szar lenne, akkor olyat jelölni, amit a franciák is elfogadnak, majd utána szépen mindenki? Akkor itt ez kérem szépen győzelem, nem pedig vereség. Amikor a német szoci elnök MS sivalkodik, hogy Orbán győzött, amikor egy Ujhelyi is ugyanezt teszi, akkor ne meséljük már be, hogy Soros mindkét jelöltje helyett egy hétgyermekes anya=jövőkép, az rossz választás, csak mert nem szeretjük Orbánt.

Ha minket nem szopatnak, és csak a mani és a beruházások jönnek ide, akkor szépen lépkedünk felfelé.

Ugyanez a Trump vs Clinton eset. Trump politikája közelebb állt hozzánk. Clintonnal egy általános letámadást élnénk át megválasztása óta. Most pedig csend van, mi pedig anélkül tudhatjuk magunk mögött az USÁt, hogy bármi szart is kellett volna tőlük venniük, mint pl. a Románoknak. Nem vagyunk a ruszki ellenesség kellős közepén, és még a lengyelek barátsága ellenére is jó a kapcsolat az oroszokkal.

Persze, minden lehetne jobb is, de akkor nem egy ekkora vízfej kellene, mint ami most az EU.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Újabb 5 év neoliberális agymenés jön, felkészül vigyázz kész rajt!
Nem gondoltam egy percig sem, hogy majd egy fidesz-barat vezetese lesz az EU-nak.
Arra szamitottam csak, hogy max par betegagyu kiesik a hatalombol. Ez bejott. Arra szamitottam, hogy a kritikusainknak csokken a legitimacioja. Macron eseteben ez mukodott. A holland szocik most kaptak egy nagy pofont. A nemet szocik is hisztiznek. Nem jo a helyzet, de azert nem is rosszabb mint volt.

A foldtorvenyunk unios kritikaja nemreg zarult a birosagi szinten es nem jottunk ki jol belole. Na ez a jobban aggaszt, mint az aktualis cirkusz.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Azt nem látjátok szerintem, hogy Lagarde pont ugyan azok érdekét fogja kiszolgálni, akik felépítették Macront a semmiből 2 hónap alatt, és megnyerették vele az elnökséget. Milyen jól védi a francia emberek érdekeit azóta is, ugye?

Egy migránsbefogadó Ursula Von der Leyen, egy Chrisine Lagarde, egy Merkel vagy Macron nem azt az Európát képzeli el és védi amit én szeretnék sajnos. Legtöbbször egyet értek veled is, meg Jurgenbauerrel is, de most nem tudok úgy tapsikolni - bizakodni ahogy számomra érthetetlen okokból nektek megy...

Ez nem a jó irány. A Salvini féle vonalnak nagyjából LÓFASZ-SEMMI befolyása nem lesz. Oké hogy a Fidesz idehaza tarolt, Marine Le Pen és Salvini is nagyot ment odahaza, de összességében ez BUKTA. Ezt aki nem fanatikusként nézi az össz EU szempontjából, annak azért látni kell.

Újabb 5 év neoliberális agymenés jön, felkészül vigyázz kész rajt!

Értsd meg, hiába hallod mindenhonnan a paneleket, hogy nincs befolyásuk, Macron embere, kinek ki a bizalmasa, ez nekünk biztos nem jó, lényegtelen. Ez egy hosszú folyamat. Migránssimogató? Oké, legyen. A médiának jó volt, tetszett. Orbánék mégis őt jelölték. Ők többet tudnak, fogadjuk el.

Ha az utált Macron ameddig létezik nem pofázik bele a magyar belpolitikába, max. a Momentum van talpon nálunk a franciák köreiből, akkor az nekünk jó, főleg, hogy a Momentum nem parlamenti párt és tök mindegy, hogy a partvonalról mit kiabálnak be.

A franciáknál és a németeknél is előbb-utóbb választások lesznek. Nem Macron fog nyerni és Merkel pedig már indulni sem fog. A német vonal gyengült. Merkelnek NINCS igazán utódja (Orbán sosem anyázta Merkelt pont emiatt, mert NINCS NÁLA JOBB akit egy koala - köszönhetően a német választási rendszernek - elfogadna). A franciáknál pedig csak jobb, vagy hasonló helyzet várható.

Egyszerűen 2022ig - hacsak meteorit nem esik ránk, vagy Paks nem robban fel - valószínűleg nyugalom lesz. És ez nekünk csak jó. Ha az EUban is gyengül a harc MO ellen, tényleg csak a napi Orbán bukásokat kell majd megtudnunk Dobrevtől és a Momentumosoktól, meg még ki tudja kitől, akkor egy szép fejlődési irány várható.

Nem hinném, hogy neoliberális agymenés lesz 5 évig. Lagardot sem véletlenül akarták kicsinálni a kezdetektől fogva. Macron és Merkel pedig már a múlt. Hogy akik utána jönnek, azok mire lesznek képesek? Sokkal rosszabb, mint 2015 óta nem hinném, hogy lesz.

Salvini még csak belgyminiszter. Az olasz választások után térjünk vissza erre témára. Az EU pedig kompromisszumokra épül. Ha te elveszed az én játékom, akkor én is a tiédet. De ha hagysz játszani a negyedik vonalban, kicsiben, hogy fontosnak érezzem magam, én a zöld, akkor én nem firtatom mit csinálsz a La Ligában.

Donáth Annáék azon akadtak ki, hogy nem tudta senki, hogy Járóka Fideszes, és elkezdtek ellene kampányolni, hogy a népek tudják meg, hogy Járóka Fideszes. Járókát mindenki ismeri ...

Ameddig ez a szint megy, nem pedig ahogy Járóka kezelte ("Jó dolog, hogy két magyar EP-alelnök van"), addig sok nem fog változni országos szinten. Én sem vagyok oda Dobrevért, sőt, de ez van. Ha Járóka pozitívumként értékeli, legyen.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Megszopatták? :) Felfüggesztve, partvonalról buktatja Wébert és Timmermanst? Ha ez bukás, akkor oké, Szilágyinak is igaza van a Jobbik kapcsán. :D
Nem adok fél évet és legalább 25-30% al fogják csökkenteni az uniós támogatásokat.
Lehet tapsikolni de attól tartok hogy ursula sokkal keményebben fog fellépni a kelet europaikkal szemben mint egy gyenge bábú. Kivülről egy határozatlan gyengének irányíthatónak tűnnik. Ami részben igaz is lehet az utóbbbi. Nem nem a szívás csak most fog kezdődni részünkre. És ezt már eldöntötték jó pár hónapja. A többi csak szinjáték.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Még az is lehet, hogy végül tényleg valami Kelet-Európai V4 emberke lesz a kompromisszumos megoldás. Bár ennek esélye a nullához konvergál, a néppárti frakciónak és a "lehetséges" szövetségeseiknek van annyi szavazatuk, amivel át tudják nyomni a három jelöltet. A szocik, különösen meg a német szocik hisztizzenek. Merkel anélkül is a végét járja. A védelmi miniszter jelölésével Németország jár jól. Az új miniszter tuti tökösebb lesz. Persze, biztosan lesz csörténk Ursula von der Leyennel, de ez természetes. Engem változatlanul Macron aggaszt. Most, hogy Merkel egyre gyengébb, lassan ideje lenne Macront is kigolyózni valahogy...

Maradjunk annyiban, hogy ha a kompromisszumok ellenére MÉGSE UvdL lenne, akkor még mindig van egy kis francia, akinek a neve csak fel-felmerült.

Merkelnek vége. Senki sem akarja Merkel embereit támogatni. Macron erős ember még, most az ő emberei jönnek. Ezért is győzelem, hogy egy Néppárti és emellett német jelöltet a franciák is elfogadtak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Ez mind semmi! Valójában a stadionoktól az energiatakarékos közvilágításig mindent ők "erőszakolnak ránk". Szerencsére a szabadságharcban elértük hogy végre a családtámogatásra meg a hadseregre is költhessûnk egy keveset!

Erről van egy véleményem, de túl belpol lenne. :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Legyen így! Csak nehogy kiderüljön hogy továbbra is akkora lesz rajta a nyomás odahaza a liberális oldalról, hogy marha nagy pofára esés legyen belőle! Manfred Weber is sokáig szépen beszélt, aztán kapott egy kis ösztökét, és elmondta hogy nem kér a fideszesek támogatásából, Orbánból. Én megértem hogy reálpolitikusként Ursulanak is az fizet odahaza hogy lóval és családjához befogadott migránssal fényképezkedik, meg ömleng róla hogy milyen jó dolog a házi migráns, csak aztán nehogy belejöjjön, ha már lendületben van nehéz ám kifarolni.

Továbbra sem örülök neki. Ahogy amúgy Christine Lagarde-nak sem, az is egy volt IMF-es pénzvilági svindler némber. Alakul ez, csupa csupa kiváló szakembör, jobban mondva szaknémbör :(.

Ha nem hagyná jóvá az Európai Parlament, akkor még van egy jelölt aki eddig a háttérben maradt. Egy francia. Akár még erre is kimehet a játék, de azért nem hinném, hogy ki fog. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Kit érdekel Weber és Timmermans??! Nekem marhára tök mindegy a személyes ellentét, rivalizálás a sok arany kakas közt! Ez az én szememben csak arról szólt, hogy most akkor lesz-e értelmes vezetés az EU élén, vagy sem??!

Addig egyet értek veled, hogy Weber és Timmermans alkalmatlanok lettek volna pont úgy, ahogy a mostani Junkcer fémjelezte is egy rossz vicc volt. A gondom nekem annyi, hogy én veled ellentétben annak nem tudok örülni, hogy az Orbán ellenfelek buktak, mert ez így sehova nem visz önmagában, mikor azt látom hogy lesz helyettük más alkalmatlan vezetőség.

Minek örüljek??! Ursula-nak, Lagarde-nak, vagy Dobrev Klárának, Cseh Katkának? Melyiknek?

Nincs itt mit szépíteni, a fő sodor az úgy fog kinézni az EU életében az elkövetkező 5 évben is, ahogy eddig. NEM tudott megújulni a néppárt, és nem, nem kapott megsemmisítő vereséget az EU balliberális szárnya. Ők fogják fújni a passzátszelet a következő ciklusban is, csak már nem csak a szocdemek, meg a liberálisok név alatt, de berágták magukat a zöldekhez és sajnos a néppártba is.

Ez az én szememben totális csőd.

Junkcer alkalmatlan volt. Wéber és Timmermans szintén. Nem is tudom, évek óta ez a nő az első olyan jelölt, aki a média felé migribarát, cselekedeteiben viszont nem az. És nekünk az a lényeg, hogy NE migribarát EB elnök legyen. Amióta uniósok vagyunk, nem is emlékszem olyanra, aki nekünk igazán jó lett volna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Erre meg már tényleg csak annyit tudok írni, hogy Kohl legnagyobb kedvence Merkel volt, a saját örökösét látta benne. Aztán ahogy ő hívta, a "kislány" az első adandó alkalommal megpuccsolta, eltávolította, és látjuk a mai napig hogy mennyi jó ötlete volt, és milyen szinten konzisztens a véleménye: hétfőn azt mondja egy síró kislánynak élő egyenesben hogy nem tudnak mindenkit befogadni, szerdán meg meghívta a fél világot. Egy évre rá meg már kvótákkal osztaná annak a nyakába is őket, akiket előtte korholt hogy kerítésnél visszatartja azt aki erőszakkal/kontroll és papírok nélkül ostromolt.

Na Ő is Kohl egyik kedvence volt. Sőt, nem az egyik, hanem A kedvence.
Innentől mit számít ez?

Ez igaz. Merkel érzelmek nélkül, egy lehallgatási botránnyal a háta mögött ki tudja miért kezdett úgy viselkedni 2015ben, ahogy. Kohl azt, hogy tömeges bevándorlás politikusként nem tapasztalta meg. Merkel is jól muzsikált 2015ig.

Merkel azért bukott politikus, mert rosszul kezelt egy problémát. Még él, még rángatózik, de már 2015 óta megbukott. Ez a nő kiút lehet. Persze lehet, hogy nem ez a nő lesz, és az EP nem választja meg.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Maradjunk annyiban, hogy ha a kompromisszumok ellenére MÉGSE UvdL lenne, akkor még mindig van egy kis francia, akinek a neve csak fel-felmerült.

Merkelnek vége. Senki sem akarja Merkel embereit támogatni. Macron erős ember még, most az ő emberei jönnek. Ezért is győzelem, hogy egy Néppárti és emellett német jelöltet a franciák is elfogadtak.
Macron az idősebb csajokat komázza, így került képbe Ursula vdL.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ez igaz. Merkel érzelmek nélkül, egy lehallgatási botránnyal a háta mögött ki tudja miért kezdett úgy viselkedni 2015ben, ahogy. Kohl azt, hogy tömeges bevándorlás politikusként nem tapasztalta meg. Merkel is jól muzsikált 2015ig.

Merkel azért bukott politikus, mert rosszul kezelt egy problémát. Még él, még rángatózik, de már 2015 óta megbukott. Ez a nő kiút lehet. Persze lehet, hogy nem ez a nő lesz, és az EP nem választja meg.
Meglátjuk. Amúgy igen, Merkel kb. 2015 ig az egyik kedvencem volt, az a büdös nagy helyzet. Valamit nagyon elléphetett, nem tudom mivel tudják így fogni, de már nem is érdekel. Németország és így az EU sírásója.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Ez igaz. Merkel érzelmek nélkül, egy lehallgatási botránnyal a háta mögött ki tudja miért kezdett úgy viselkedni 2015ben, ahogy. Kohl azt, hogy tömeges bevándorlás politikusként nem tapasztalta meg. Merkel is jól muzsikált 2015ig.

Merkel azért bukott politikus, mert rosszul kezelt egy problémát. Még él, még rángatózik, de már 2015 óta megbukott. Ez a nő kiút lehet. Persze lehet, hogy nem ez a nő lesz, és az EP nem választja meg.

... viszont akkor Ő lesz a kancellár.

Ezért is vannak jóba vele jobbról.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Meglátjuk. Amúgy igen, Merkel kb. 2015 ig az egyik kedvencem volt, az a büdös nagy helyzet. Valamit nagyon elléphetett, nem tudom mivel tudják így fogni, de már nem is érdekel. Németország és így az EU sírásója.

Ugyanezt érzem én is és a német barátaim is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Még Kohl mutatta be Orbánnak, és elég erős orosz vonala van a csaj családjának.
Sőt, azt mondják, hogy Bismarck lemond(at)ása után a család legfontosabb leszármazottjának (b. Ludwig Knoop) a halála a németek orosz politikából történő kiesésével párosult, és ennek is köze lehetett ahhoz, hogy a Romanovok végül az Antant mellett döntöttek.Pechükre.

Pechünkre.