[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Románia USA védnökség alatt van már most is, senki nem próbálna meg bosszút állni rajtuk semmilyen vélt vagy valós múltbéli sérelemért. Az is reális forgatókönyv, hogy a Lengyelek dominálta V4-ek végül ugyan abban a táborba kötne ki egy ilyen általad vázolt nagy krah után mint a románok, az USA vezette tömörülésbe, aztán fegyverkezhetünk valóban az oroszok ellen!

Addig jó nekünk amíg az EU-ban nincs krah!

Addigra az USA-nak is meg lesz a saját fontosabb dolga minthogy egy szaros romániát védjen, ahogy az orosz sem fog keperkedni a térségért.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem akarok én ebben veled vitatkozni, de amit állítasz még ha igaz is, nem mond ellent annak amit én állítottam. Simán magukkal ránthatják a V4-eket, a románokat, a teljes térségünket. A V4 legdominánsabb állama Lengyelország, ők meg tökéletesek az USA szempontjából mint alapanyag, hogy gyengítsék a gazdasági ellenlábas EU-t, s arra is hamarabb kaphatóak lesznek valószínűleg, hogy az oroszokkal bajuszt akasszanak, mint mondjuk a németek vagy a franciák. Jó dolog ez a V4 jelenleg, de szerintem óvatosan kéne annak szurkolni, hogy kilépve az EU-ból V4 ként gondoljunk magunkra, mert az tuti hogy jóra nem vezet!

Az EU-nak kell szorítsunk, saját érdekből, csak én sajnos nem sok bizalmat szavazok annak hogy elég erős - kompetens vezetése lesz ahhoz hogy hosszú távon legyen esélye.

Ha dobbant a térség nem V4 dobbant hanem 10-12 ország.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 455
17 714
113
Maradjunk annyiban, hogy ha a kompromisszumok ellenére MÉGSE UvdL lenne, akkor még mindig van egy kis francia, akinek a neve csak fel-felmerült.

Merkelnek vége. Senki sem akarja Merkel embereit támogatni. Macron erős ember még, most az ő emberei jönnek. Ezért is győzelem, hogy egy Néppárti és emellett német jelöltet a franciák is elfogadtak.
Hááát. Azért ezt még kicsit korai kijelenteni, hogy vége lenne. Ursula meg elvileg az ő embere.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ursula, hát kinek az embere vagy te? :rolleyes:
a_000_dv1337389_europress_eza-e1562170980390-1024x576.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 465
113
Értsd meg, hiába hallod mindenhonnan a paneleket, hogy nincs befolyásuk, Macron embere, kinek ki a bizalmasa, ez nekünk biztos nem jó, lényegtelen. Ez egy hosszú folyamat. Migránssimogató? Oké, legyen. A médiának jó volt, tetszett. Orbánék mégis őt jelölték. Ők többet tudnak, fogadjuk el.

Ha az utált Macron ameddig létezik nem pofázik bele a magyar belpolitikába, max. a Momentum van talpon nálunk a franciák köreiből, akkor az nekünk jó, főleg, hogy a Momentum nem parlamenti párt és tök mindegy, hogy a partvonalról mit kiabálnak be.

A franciáknál és a németeknél is előbb-utóbb választások lesznek. Nem Macron fog nyerni és Merkel pedig már indulni sem fog. A német vonal gyengült. Merkelnek NINCS igazán utódja (Orbán sosem anyázta Merkelt pont emiatt, mert NINCS NÁLA JOBB akit egy koala - köszönhetően a német választási rendszernek - elfogadna). A franciáknál pedig csak jobb, vagy hasonló helyzet várható.

Egyszerűen 2022ig - hacsak meteorit nem esik ránk, vagy Paks nem robban fel - valószínűleg nyugalom lesz. És ez nekünk csak jó. Ha az EUban is gyengül a harc MO ellen, tényleg csak a napi Orbán bukásokat kell majd megtudnunk Dobrevtől és a Momentumosoktól, meg még ki tudja kitől, akkor egy szép fejlődési irány várható.

Nem hinném, hogy neoliberális agymenés lesz 5 évig. Lagardot sem véletlenül akarták kicsinálni a kezdetektől fogva. Macron és Merkel pedig már a múlt. Hogy akik utána jönnek, azok mire lesznek képesek? Sokkal rosszabb, mint 2015 óta nem hinném, hogy lesz.

Salvini még csak belgyminiszter. Az olasz választások után térjünk vissza erre témára. Az EU pedig kompromisszumokra épül. Ha te elveszed az én játékom, akkor én is a tiédet. De ha hagysz játszani a negyedik vonalban, kicsiben, hogy fontosnak érezzem magam, én a zöld, akkor én nem firtatom mit csinálsz a La Ligában.

Donáth Annáék azon akadtak ki, hogy nem tudta senki, hogy Járóka Fideszes, és elkezdtek ellene kampányolni, hogy a népek tudják meg, hogy Járóka Fideszes. Járókát mindenki ismeri ...

Ameddig ez a szint megy, nem pedig ahogy Járóka kezelte ("Jó dolog, hogy két magyar EP-alelnök van"), addig sok nem fog változni országos szinten. Én sem vagyok oda Dobrevért, sőt, de ez van. Ha Járóka pozitívumként értékeli, legyen.

Mindeközben az überdemokratáknál:

https://mandiner.hu/cikk/20190704_dobrev_klara_en_nem_szavaztam_meg_jaroka_livia_jeloltseget

"Járóka Lívia gratulált Dobrev Klárának miután mindkettőjüket megválasztották az EP alelnökének. Járóka így nyilatkozott a Magyar Nemzetnek: „Örülök neki, hogy ketten vagyunk. Jó dolog, hogy több magyar van az Európai Parlament elnökségében.” A Mandinernek adott interjújában pedig a következőt mondta: „Az egyértelműen pozitív fejlemény, hogy az Európai Parlament tizennégy alelnökéből ketten is magyarok vagyunk, ketten is képviselhetünk magyar érdekeket.”
ga1.gif


Ezzel szemben Dobrev Klára elárulta az ATV-nek, hogy ő nem szavazta meg Járókát, hiszen az egyik oldalon az elzárkózás, ellenségkeresés, a folyamatos harc, az EU-ellenesség uralkodik, míg a másikon a nyitottság és a szövetségek keresése – fogalmazott."
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 465
113
Mindeközben az überdemokratáknál:

https://mandiner.hu/cikk/20190704_dobrev_klara_en_nem_szavaztam_meg_jaroka_livia_jeloltseget

"Járóka Lívia gratulált Dobrev Klárának miután mindkettőjüket megválasztották az EP alelnökének. Járóka így nyilatkozott a Magyar Nemzetnek: „Örülök neki, hogy ketten vagyunk. Jó dolog, hogy több magyar van az Európai Parlament elnökségében.” A Mandinernek adott interjújában pedig a következőt mondta: „Az egyértelműen pozitív fejlemény, hogy az Európai Parlament tizennégy alelnökéből ketten is magyarok vagyunk, ketten is képviselhetünk magyar érdekeket.”
ga1.gif


Ezzel szemben Dobrev Klára elárulta az ATV-nek, hogy ő nem szavazta meg Járókát, hiszen az egyik oldalon az elzárkózás, ellenségkeresés, a folyamatos harc, az EU-ellenesség uralkodik, míg a másikon a nyitottság és a szövetségek keresése – fogalmazott."

Azért megérne egy misét, hogy miként is lesz valakiből már az első körben EP alelnök, sőt, még előtte Timmermans 2. számú kihívója, akinek ZÉRÓ politikai tapasztalata van, kb. egy szarul betanított női Medgyessy Péter szintjén mozog, és akit két perc alatt össze lehetne zavarni, mert betanult szöveget mond.

És még Ujhelyi szövegelt Wéber és Timmermans kapcsán poltikai háttéralkukról ...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Az egy dolog, de ettől függetlenül még mindig nem látom, hogy Ursula miért volt megfelelő jelölt a V4-ek számára. Mert az nem lehet indok, hogy csak ne Weber és csak ne Timmermans, ha mindeközben olyan jelöltet támogatok aki jelen állás szerint kb ugyanazt az álláspontot képviseli mint az a kettő akiket nem akartunk látni az elnöki székben.
Csak tipp: a hölgy talán erős kapcsolatokat ápol a német ipari lobbival. Ebben a régióban ez nagyon jó ajanlólevél.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 887
113
Most mondták a tvben,hogy a német nagyvárosokban anonim egészség kártyákat osztogatnak a kedves bevándorlóknak,hogy ingyen igénybe vehessék az ottani eü rendszert.
Az adófizetők kontójára....:D
Ja,a legfrissebb felmérések szerint a németek sokkal jobban félnek a helyi szélsőjobb akcióitól a migrik ellen,mint a migrik akcióitól a németek ellen.:rolleyes::D
Csak gratulálni tudok nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and tindalos

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 465
113
Most mondták a tvben,hogy a német nagyvárosokban anonim egészség kártyákat osztogatnak a kedves bevándorlóknak,hogy ingyen igénybe vehessék az ottani eü rendszert.
Az adófizetők kontójára....:D
Ja,a legfrissebb felmérések szerint a németek sokkal jobban félnek a helyi szélsőjobb akcióitól a migrik ellen,mint a migrik akcióitól a németek ellen.:rolleyes::D
Csak gratulálni tudok nekik.

Lassan a migri hírek kapcsán az egyszerű német is úgy fog reagálni, mint a székely bácsi amikor kijött a Csillagok háborújáról ... :)

("Én bizony ezt nem hiszem.")
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Lassan a migri hírek kapcsán az egyszerű német is úgy fog reagálni, mint a székely bácsi amikor kijött a Csillagok háborújáról ... :)

("Én bizony ezt nem hiszem.")
Az egyszerű német már úgy reagál. Csak tartja a száját, mert hamar beültetik a többi kétezer politikai fogoly mellé, akik véleményt alkottak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 150
10 875
113
Az egyszerű német már úgy reagál. Csak tartja a száját, mert hamar beültetik a többi kétezer politikai fogoly mellé, akik véleményt alkottak.
Nem tudom, mondtam-e már, hogy halál lazán megcsinálják Mürkülisztánban, hogy a szervezetet, aminek a tagja vagy kedden délután betiltják, és szerda hajnalban rárúgják az ajtót a teljes tagságra, mert egy betiltott szervezet tagjai. És el is meszelik őket.
De akár azért is, mert tiltott zenét találnak a saját lejátszódon, amit magadban hallgathattál.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 455
17 714
113
Nem tudom, hogy ide, vagy az USA topikba kéne rakni, de lehet mindegy is. Jót röhögtem :D

 
R

rejsz felügyelő

Guest
A borító marad, a törvény vagy az értelmezése változik és buktál. Amúgy, van olyan zene is, aminek nincs hivatalos albuma. :)
A konkrét eset az volt hogy ismerősöm meg akart jelentetni egy death metal lemezt, underground zene, első körben 500db-ot gyártott le a kiadójuk. A szövegek a szokásos klisék, gyilkosság, halál, keresztényellenesség, ilyesmi. Utóbbi témában az eastern plague című szám szólt, erre azt mondta az ügyvéd hogy a zsidósággal is azonosíthatják ami sértő, meg nyilván eredendő bűn, így christian plague-nek kellett utólag elnevezni és a szövegben is át kellett írni néhány szót.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
A konkrét eset az volt hogy ismerősöm meg akart jelentetni egy death metal lemezt, underground zene, első körben 500db-ot gyártott le a kiadójuk. A szövegek a szokásos klisék, gyilkosság, halál, keresztényellenesség, ilyesmi. Utóbbi témában az eastern plague című szám szólt, erre azt mondta az ügyvéd hogy a zsidósággal is azonosíthatják ami sértő, meg nyilván eredendő bűn, így christian plague-nek kellett utólag elnevezni és a szövegben is át kellett írni néhány szót.
Na, ez kemény... És ha kitartanak az eredeti mellett, és kiadják úgy, mit kockáztatnak? Pereket? Rossz sajtót?