[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/boris-johnson-a-brit-konzervativ-part-uj-vezetoje-7145372/
"A várakozásoknak megfelelően Boris Johnson volt brit külügyminisztert, London egykori polgármesterét választották a kormányzó brit Konzervatív Párt új vezetőjévé a távozó Theresa May miniszterelnök utódjaként. Johnson szerdán átveszi Maytől a kormányfői tisztséget is...
...Győzelmének bejelentése utáni rövid beszédében Johnson közölte: kormányának elsődleges feladata a brit EU-tagság megszűnési folyamatának (Brexit) végigvitele, az ország egyesítése és a Munkáspárt vezetőjének, Jeremy Corbynnak a legyőzése lesz. Boris Johnson megerősítette azt a sokszor hangoztatott álláspontját, hogy Nagy-Britanniának a Brexit jelenleg érvényes október 31-i határnapján ki kell lépnie az Európai Unióból. A Konzervatív Párt új vezetője ugyanakkor egyenes utalást tett beszédében arra is, hogy a kilépés után szabadkereskedelmi megállapodást kíván kötni az EU-val, és szoros biztonsági, védelmi együttműködést is fenn akar tartani az unióval..."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 145
113
És az a marhaság is le van írva, hogy csak át akartak menni nyugatra?
Valami remlik nekem hogy olvastam ilyesmit vagy 1-2 eve. A Habsburg Karollyal volt fo problemajuk nem velunk. Ha jol remlik valahol delen akartak volna atmenni, es ellatast is kertek, csak a delvideki befolyasos fourak meg a horvat birtokosok ez ellen nagyon pruszkoltek meg amugy is elvbol nem volt a valasz. Amugy is Habsburg kapcsolataink voltak. Valamikor 1524-25 korul voltak ezek a kovetvaltasok. Pedig ha rajtam mulott volna elzalogositottamvolna nekik par horvat megyet aztan menjenek, meg jol eluzletelgettem volna veluk az ellatast meg miegymast.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Valami remlik nekem hogy olvastam ilyesmit vagy 1-2 eve. A Habsburg Karollyal volt fo problemajuk nem velunk. Ha jol remlik valahol delen akartak volna atmenni, es ellatast is kertek, csak a delvideki befolyasos fourak meg a horvat birtokosok ez ellen nagyon pruszkoltek meg amugy is elvbol nem volt a valasz. Amugy is Habsburg kapcsolataink voltak. Valamikor 1524-25 korul voltak ezek a kovetvaltasok. Pedig ha rajtam mulott volna elzalogositottamvolna nekik par horvat megyet aztan menjenek, meg jol eluzletelgettem volna veluk az ellatast meg miegymast.
Nagyjából nyilvánvaló, hogy egyre több lett volna a követelésük és/vagy megtámadják Magyarországot, már ha egyáltalán igaz bármi a fent leírtakból. 1526-ban volt ugyebár a mohácsi vész.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Talán a nemzettest egyben maradhatott volna és talán nem lett volna végleges az iszlamizációnk, de hogy tükörbe nézés közben most gyorsan fogyna a nyálunk az biztos.
Viszont a 150 év háború a magyar lakosságot a határ mindkét oldalán 100-100 kilóméterre minimum lefelezte. A számok még rosszabbak. A törzsterületen a török kort követő felmérés csak minden tizedik falut találta, azt is jelentősen megfogyott lakossággal.A határvidéken mindkét fél a lakosságot ölte, hogy a másiknak ne legyen utánpótlása, várépítője, útépítője, szekeres, favágója. Ez a mi katasztrófánk. Megvédtük a saját feudális berendezkedésünk és elpusztult a nemzet.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Hát, ez egyáltalán nem biztos.
Abban a korban a távoli hódításokat nem lehetett gyorsan integrálni, száz évekig félperifériák voltak. A központi oszmán birodalom hatótávja kb. Bécs környékéig ért.
Egy stabil, muzulmán Magyarországgal nyilván tovább nyújtózkodhattak volna, de valójában még Magyarországnak is csak részeit uralták. Pont ez volt a mi bajunk.
Ez az akciórádiusz elmélet már idejét vesztette. Perzsia, Afrika vagy a Kaukázusi részek foglalása sokkal nagyobb távon folytak. Sőt, már a 15 éves háborúban is telet át itt a főseregük, hogy a következő évben korán indulhassanak.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Valami remlik nekem hogy olvastam ilyesmit vagy 1-2 eve. A Habsburg Karollyal volt fo problemajuk nem velunk. Ha jol remlik valahol delen akartak volna atmenni, es ellatast is kertek, csak a delvideki befolyasos fourak meg a horvat birtokosok ez ellen nagyon pruszkoltek meg amugy is elvbol nem volt a valasz. Amugy is Habsburg kapcsolataink voltak. Valamikor 1524-25 korul voltak ezek a kovetvaltasok. Pedig ha rajtam mulott volna elzalogositottamvolna nekik par horvat megyet aztan menjenek, meg jol eluzletelgettem volna veluk az ellatast meg miegymast.
Nagyjából igazad van. Mátyás két hadjáratot is átengedett Frigyes ellen. A horvát rendek ezidőtől távolodnak a magyar rendektől és 1522-től már Ferdinánd fizeti a horvát rendek határvédelmi pénzét. Csak egy rövid pillanat volt, mikor meginogtak pár hónapra, az 1538-as Katziáner szervezkedés, de végül a Zrinyí testvérek egy tárgyaláson megölték Katziánert, mert a Zrínyiek Klisszai várát át akarta engedtetni a töröknek.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nagyjából nyilvánvaló, hogy egyre több lett volna a követelésük és/vagy megtámadják Magyarországot, már ha egyáltalán igaz bármi a fent leírtakból. 1526-ban volt ugyebár a mohácsi vész.
Csoda, hogy ezt tudod. Sok ország egész jól elvolt a szövetségükben. Lásd, Krím, vagy Erdély, míg szembe nem fordult.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Nagyjából nyilvánvaló, hogy egyre több lett volna a követelésük és/vagy megtámadják Magyarországot, már ha egyáltalán igaz bármi a fent leírtakból. 1526-ban volt ugyebár a mohácsi vész.


Nem hinném,akkoriban még betartották az egyezségeket,ill velünk nem volt bajuk,a nyugatra vásott a pofájuk,mai napig féltesóként kezelnek minket.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem hinném,akkoriban még betartották az egyezségeket,ill velünk nem volt bajuk,a nyugatra vásott a pofájuk,mai napig féltesóként kezelnek minket.
A féltesó nem jelent semmit egy hatalmi játszmában. Az sozmán alapította birodalom úgy alakult ki, hogy a többi török törzset leigázta. Mohács után is sietős volt haza az anatóliai törzsek lázadása miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Van. Mátyás többször átengedte őket a horvát részeken. A fő ellenségük a spanyol-habsburg ház volt a XVI. szd-ban.
Ez én is meg akartam jegyezni de gondoltam úgyis mindenki elmondja a kedvenc történésze aktuális véleményét és más úgy se számít :)

Arra amúgy kíváncsi lennék hogy képes lett volna e a török fősereg rendezetten átvonulni az országon. A reguláris egységekkel nem hiszem hogy baj lett volna de a fosztogató balkáni bandákat lehet párszor felnyársalta volna lovasságunk.

Az biztos hogy utólag talán jobb döntésnek tűnik egy török szövetség, utólag...
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ez én is meg akartam jegyezni de gondoltam úgyis mindenki elmondja a kedvenc történésze aktuális véleményét és más úgy se számít :)

Arra amúgy kíváncsi lennék hogy képes lett volna e a török fősereg rendezetten átvonulni az országon. A reguláris egységekkel nem hiszem hogy baj lett volna de a fosztogató balkáni bandákat lehet párszor felnyársalta volna lovasságunk.

Az biztos hogy utólag talán jobb döntésnek tűnik egy török szövetség, utólag...
A horvátok ezért haragudtak meg Mátyásra. Az akindzsiknek nem lehetett parancsolni. Főleg visszafele.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
https://m.origo.hu/nagyvilag/201907...alasztasa-magyar-kapcsolatok-szovetseges.html
Boris Johnson, korábbi külügyminiszter, London volt polgármestere az új brit miniszter elnök aki a Brit Konzervatív Párt színeiben győzött.
Azt hittem, nincs lejjebb.
Az idegméregről álmodó most már nem külügyminiszterként csinál idiótaságot.
Otthagyták 1526-ban, 1529-ben. De, nem bíztak Török Bálintban. Nem csoda, 30 év alatt hatszor váltott tábort. :)
Bocsánatot kérek Török Bálinttól. Ehhez az eredményhez elég volt neki húsz év. :)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Vannak akik vitatják, de ez nem azt jelenti, hogy idejétmúlt. Az afrikai és európai hódítások párhuzamba állítása meg elég komolytalan.
Ami déli vonalat illeti: miért is épített a török állandó átkelőt Eszéknél?
Ne tegyél úgy, mintha máshol nem épített volna. Azért, mert te nem tudsz róla, nem ez az egyetlen. A szolnoki állandó török hidat nemrég tárták fel például. Na, ehhez mit szólsz?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 145
113
Nagyjából igazad van. Mátyás két hadjáratot is átengedett Frigyes ellen. A horvát rendek ezidőtől távolodnak a magyar rendektől és 1522-től már Ferdinánd fizeti a horvát rendek határvédelmi pénzét. Csak egy rövid pillanat volt, mikor meginogtak pár hónapra, az 1538-as Katziáner szervezkedés, de végül a Zrinyí testvérek egy tárgyaláson megölték Katziánert, mert a Zrínyiek Klisszai várát át akarta engedtetni a töröknek.
Szerintem Elter Tamas cikk volt az origon, bar lehet hogy nem. Vissza kene keresni a tavalyi vagy az elotti augusztus vegi cikkeit.