1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Nyugat-Európa

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Tcat által indítva @ 2013. május 13..

1. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

fip7, ornagy, Pogány and 3 others like this.
  2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én így, ilyen formában ismertem:

3. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Hat akkor haboruzzunk mert az keménnyé tesz. Hagyjuk mar ezeket a magvas gondolatokat!!

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Senki nem mondta hogy csak háborúzás által lehet "keménnyé" válni. Ott van példának a II. VH után tönkrevert német nép. Dolgoztak, kő keményen, precízen, pontosan. Sokat.

Aztán a mostani fiataljaik generációra - az unokáikra - ez annyira nem jellemző már sokak szerint.

therob, tindalos and Magor Zoltán like this.
  5. Serathis

Serathis Active Member

Sajnos ez van ha jutalmazzák az egyedüli anyaságot. Katasztrofális következménye van ha társadalmi szinten jelentkezik.

6. papajoe

papajoe Well-Known Member

A háború után a nagyfaterék sem dolgoztak kevesebbet,vagy szarabbul,csak ott mehetett a nyomdagép,itt meg nem.
    El ne aléljunk már a németektől,inkább ha fordított helyzet lett volna, akkor hol lenne a pannónia,dutra,ikarusz,rába,stb.

fip7, Pogány, dragonette and 2 others like this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nyilván sokat dolgoztak a mi nagyszüleink is, csak ők Ikaruszt és Bábolnát értek el(mindkettő komoly eredményeket tudott felmutatni a maga idejében), a németek meg Mercedest és Airbust. A mostani fiataljaik hogy mit fognak elérni, arra nagyon kíváncsi vagyok.

dragonette likes this.
  8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mára meg egyértelműen megváltozott a helyzet. A németek otthon kevesebbet melóznak, mint a görögök. A külföldi vállalataik hazautalt profitjából és a technológiai előnyükből eredő jobb hatekonyságukból élnek.

9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mivel az EUs nyitott piacon vagyunk, ahol a hazai terméket semmilyen vámmal nem lehet védeni, új magyar brand megjelenése elég sansztalan. A németek szépen letarolják a piacot. Ezt el kell fogadni és megprobálni az oldalvizükön előretörni. Nagyjából most ezen az úton vagyunk és egész jól döcögünk.

fip7, emel, tindalos and 4 others like this.
  10. papajoe

papajoe Well-Known Member

Igen, de ez nem a nagyfaterékon múlt,hanem a nyomdagépen,nem attól tartanak ott a németek ahol,mert több eszük van, vagy jobban vezetik a buszt(pl), csak őket finanszírozták,minket/szu-t meg nem igazán.

fip7, Pogány, dragonette and 2 others like this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Egyet értünk!

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezzel is egyet értek, hogy más volt a játéktér nekünk, meg nekik is. De ettől függetlenül ők nagyon nagyot mentek, ahogy a japánok is.

Pogány and dragonette like this.
  13. Roni

Roni Well-Known Member

Max" egy jó travi" fog belőlük válni :D:D:D:D

SilvioD likes this.
  14. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Sajnos terjedőben van ez a buta kép/mondás. Azért buta, mert "Strong men" -ek nem csak "good times"-t csinálhatnak, hanem nagyon gyakran "hard times"-t is.
    Gondoljunk csak például Hitlerre vagy Sztálinra. Strong men-ek voltak mind, és good times-t csináltak?

dragonette likes this.
  15. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Arra akar utalni ez a mondás hogy a kemény idők erős embereket szülnek, mint róma alapítása, az USA megszületése mennyi áldozattal járt és bizony nehéz évek voltak, de szorgos munkával, kemény harcok árán egy birodalmat hoztak létre igy jött el az aranykor, majd a jólét a birodalmi tudat elkényelmesitette a lakosokat, már nem akartak harcolni érte, sőt már keményen dolgozni sem akartak, sőt jó dolgukban azt sem tudták mit csináljanak és ezek az elpuhult pöcsök újra kemény időket hoztak, hanyatló gazdaságot elporladó birodalmat. De mindig jönnel erős emberek akik újra teremtik a régi dicső időket pl Róma után a Frank Birodalom.

fip7, blitzkrieg, dragonette and 2 others like this.
  16. szuvorov

Ja kérem a Marshall segéllyel könnyű ám!

Pogány, dragonette and Magor Zoltán like this.
  17. haubagoi

Pontosan tudom mit mond ez a mondás, egyrészt mert én is tudok angolul, másrészt rendelkezem legalább 8 általános végzettséggel, hogy megértsem. Mindössze annyit kérdeztem, hogy akkor Hitlerre és Sztálinra is igaz, hogy "Strong men create good times"?
    Igen vagy nem? Mert ha nem, akkor ez a mondás egy baszottnagy hazug általánosítás a poén és a populizmus kedvéért.

dragonette likes this.
  18. szuvorov

Hitlerre szerintem igaz, a weimari köztáraság után visszahozta Nemetországot, Sztálinra szerintem kevésbé. Bár a mondás inkább a kisemberekről szól, akik kemény munkával és harccal építenek fel egy országot és azokról akik a dekadenciájukkal ezt szépen lerombolják.

fip7, borisz, blitzkrieg and 5 others like this.
  19. haubagoi

"Bár a mondás inkább a kisemberekről szól, akik kemény munkával és harccal építenek fel egy országot"

Így már jobban igaz a mondás, viszont a "kisemberek" ritkán voltak kemények erős vezető nélkül...

gergo55 likes this.
  20. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Szerintem a mondas a lakossagra ervenyes, nem vezetokre. + szerintem nem populizmus inkabb tapasztalat, megfigyeles. Tortenelmi-tarsadalomtudomanyi ciklikussag.

Stalin vagy Hitler se menne sokra, ha a csapatai visszairnanak egy adott parancs utan, hogy nem torhetnek be a szomszedos orszagba, mert vedett novenyek es mormotak vannak azon a hatarszakaszon, a szakszervezet tiltja a 4 oranal tobb tulorat, meg egyebbkentis nem euro 6-os a tankok motorja es ez nem tenne jot a legkornek... :p:p:p

Poenkodast felreteve. Ezt is inkabb tarsadalom kutatok tudnak pontositani, de szerintem arra is celoz mikor kiveszik a tettvagy, alkotasi/epiteni akaras (vagy aminek nevezni akarjuk). Szoval, ahogy fentebb is irtak, nem feltetlen csak haboruskodasra ertendo.

Ezen a teman szepen el lehetne ragodni egy darabig de, az inkabb mar a "tarsadalmi folyamatok" topicba tartozna.

fip7, Pogány, blitzkrieg and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása