[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Nyilván NEM ennek kéne lennie az első opciónak, de az hogy az embercsempészek mára olyan szemtelenek mint a piaci légy, az sem frankó!

Nemcsak az embércsempészek sajnos, hanem sok más bűnöző is.
Ha meg az európai gyomor nem vesz be dolgokat, mert eltöketlenedett, akkor szevasz van. A megszállóknak nincsen iylen kényes gyomruk(élve elégetés, fejezés stb.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na az enyém repetát is kért, mikor először láttam ahogy a kis kalózbárkát szétcsapták az oroszok akik elnézték hogy hányas a kabát!
Amikor már a szakács szergejt is felhozták a napra, hogy lőjön már egyet RPG-vel a süllyedő roncsra, ott már a könnyeim törölgettem!
No persze csak a röhögéstől!
Van olyan, amikor valakik csak ebből értenek, és nem érdemelnek mást!
Nyilván NEM ennek kéne lennie az első opciónak, de az hogy az embercsempészek mára olyan szemtelenek mint a piaci légy, az sem frankó!
Így van, eccerű a dolog nagyon. Mindenkivel olyan nyelven kell beszélni, amilyet megért, egy japánnal a max jóindulattal se fogunk szuahéli nyelven kommunikálni. A többség a kérésből, szép szóból is ért, van aki csak a parancsból, leordításból, és van akinek a gumibot, gázspray és a figyelmeztető vaklőszer se használ. Ilyenkor sajnálatosan csak az éleslőszer használhat ... vagy hátralép a rendfenntartó, de akkortól nem lesz határ és mindent szabad, de tényleg MINDENT, BÁRMIT ... ezt akarjuk?!!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Na az enyém repetát is kért, mikor először láttam ahogy a kis kalózbárkát szétcsapták az oroszok akik elnézték hogy hányas a kabát!

Amikor már a szakács szergejt is felhozták a napra, hogy lőjön már egyet RPG-vel a süllyedő roncsra, ott már a könnyeim törölgettem!

No persze csak a röhögéstől!


Van olyan, amikor valakik csak ebből értenek, és nem érdemelnek mást!

Nyilván NEM ennek kéne lennie az első opciónak, de az hogy az embercsempészek mára olyan szemtelenek mint a piaci légy, az sem frankó!

Elég frappáns példával világítottàl rá az orosz és a ny-európai mentalitás eltérésére.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Ja, és remélem tiszta mindenkinek, s GONDOLOM Kriss is úgy gondolta, hogy előtte levesszük róla a legénységet/menekülteket aztán vissza ahonnan jöttek.

Működik - nem működik.
hááááát persze, hogy úgy gondoltam. Amúgy elég lenne egykét figyelmeztető lövést leadni és szépen visszatekernének a kiindulópontra szerintem az NGO hajók.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ja, és remélem tiszta mindenkinek, s GONDOLOM Kriss is úgy gondolta, hogy előtte levesszük róla a legénységet/menekülteket aztán vissza ahonnan jöttek.
giphy.gif

;)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Elég frappáns példával világítottàl rá az orosz és a ny-európai mentalitás eltérésére.
Amikor nem a feminácik, és egyéb deviánsok hisztiztek, akarom mondani irányítottak addig a civilizált nyugaton is tudták hogy kell bánni a barbárokkal, amióta a csokifudzsira ácsingózó kielégítetlen bányarémek véleménye az irányadó addig van ez a viselkedés, de ha így haladnak hamar ismét másodrendű állampolgárok lesznek.....
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
hááááát persze, hogy úgy gondoltam. Amúgy elég lenne egykét figyelmeztető lövést leadni és szépen visszatekernének a kiindulópontra szerintem az NGO hajók.
Így van, erről beszéltem én is! No de ez csak addíg áll mint lehetőség, amíg nem lőnek akár csak egy szoknyást is felénk! Mert utána mint jó kapitány, én minden csöves ÉS rakéta fegyverzetnek tűzparancsot adnék!
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Sok kretén bíró van, valóban, de a jogszabályok sem egyértelműek nagyon sok esetben. Jogászok írják őket, jogászkodva, pont azért hogy lehessen benne jogászoknak kiskaput találni, arra hivatkozni és nyammogni.

Én írnék olyan törvényeket, hogy azt pl. értené mindenki, akkor a sok léhűtő jogász mi a túróból élne :D?
Menjen kapálni!!!:D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and zsolti

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Amikor nem a feminácik, és egyéb deviánsok hisztiztek, akarom mondani irányítottak addig a civilizált nyugaton is tudták hogy kell bánni a barbárokkal, amióta a csokifudzsira ácsingózó kielégítetlen bányarémek véleménye az irányadó addig van ez a viselkedés, de ha így haladnak hamar ismét másodrendű állampolgárok lesznek.....

Ezt igazából nem értem. "Feminácik és deviánsok" nélkül -bármik is legyenek ezek- mások lennének az idegenrendészeti meg a határőrizeti eljárások?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
Sok kretén bíró van, valóban, de a jogszabályok sem egyértelműek nagyon sok esetben. Jogászok írják őket, jogászkodva, pont azért hogy lehessen benne jogászoknak kiskaput találni, arra hivatkozni és nyammogni.

Én írnék olyan törvényeket, hogy azt pl. értené mindenki, akkor a sok léhűtő jogász mi a túróból élne :D?
Kedvencem az utolsó Jogi ismeretek előadásomon sulibezárás előtt (ügyvéd tartja):
Pampog mindenféléről majd benyög 1 ilyet: "az emberi fejekben lehet hézag, a jogban nincs" ... pampog még 1 kört majd ezt mondja: " az első kocsimat egy a védencem számára vesztes per megnyeréséből vettem, ugyanis a szerződések a lap tetején voltak aláírva, én meg azzal érveltem, hogy ami az aláírás alatt van azt utólag írták oda"
később megemlíti azt is, hogy a védence volt a szarházi a történetben de egy hézag miatt megnyerte neki a dolgot...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Neked úgy tűnik bárki is azon igyekszik h működjön?
Igen, úgy tűnik. A brüsszeli "elit" szerintem szeretné hogy működjön, csak elpuhultak a jólétben, illetve rózsaszín ködben élnek, egy utópiát kergetnek, ahol minden ember egyenlő, és alapvetően jó, s hálás - békés EU-s állampolgár lesz majd a 23 éves háborús bűnös muzulmánokból! Nos ez a valóságban nem így van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Kedvencem az utolsó Jogi ismeretek előadásomon sulibezárás előtt (ügyvéd tartja):
Pampog mindenféléről majd benyög 1 ilyet: "az emberi fejekben lehet hézag, a jogban nincs" ... pampog még 1 kört majd ezt mondja: " az első kocsimat egy a védencem számára vesztes per megnyeréséből vettem, ugyanis a szerződések a lap tetején voltak aláírva, én meg azzal érveltem, hogy ami az aláírás alatt van azt utólag írták oda"
később megemlíti azt is, hogy a védence volt a szarházi a történetben de egy hézag miatt megnyerte neki a dolgot...
Tehát valakit akinek igaza volt, megkárosított az a patkány úgy, hogy ennek teljes tudatában volt, s még büszkén hirdeti is miközben oktat!

Szép!

A politikusok nagy része jogász, ez gondolom nem lehet véletlen ;)!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Ezt igazából nem értem. "Feminácik és deviánsok" nélkül -bármik is legyenek ezek- mások lennének az idegenrendészeti meg a határőrizeti eljárások?
Igen, egy hangyafasznyit. Meg kell nézni hogy régen a nagy EU államok mennyire voltak érzékenyek még a nagy neoliberális agymosás előtt! Mint ma az oroszok kb...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Ezt igazából nem értem. "Feminácik és deviánsok" nélkül -bármik is legyenek ezek- mások lennének az idegenrendészeti meg a határőrizeti eljárások?

Nem akartam túl bonyolult kifejezést használni és kifejteni a nyugati társadalom elmúlt 100 évének átalakulását, mert legtöbbször az egyszerűbb a jobb, arra gondoltam hogy 100-150 évvel ezelőtt de akár 80 évvel ezelőtt is nem volt ennyire elnőiesedve a politika, ugyebár a világot agresszív de intelligens fehér férfiak irányították akik magas szintű társadalomszervezésre képesek, és képesek megszervezni a más kultúrájú népek irányítását is a maguknak tetsző és megszokott módon. Viszont ahogy a nők politikai szerepekhez jutottak ezek az addig használt és más népekhez viszonyítva előnyöket hozó viselkedési forma folyamatosan erodálódott, annak idején nem volt megbotránkoztató az hogy a kínaiak és kutyák nem léphettek be a saját országukban valahova ma már vigyázni kell hogy ha megszólítasz valakit akkor ő hímnemű vagy nőnemű vagy valami egyéb mert bajban találhatod magad, és ezt én nem tartom jónak. Az már filozófiai kérdés hogy bűn e a magam fajtáját jobban szeretni mint a mást.

Ez most csak ismét egy rövid szösszenet, lehet ezt sem fogod megérteni vagy mert nem akarod vagy mert egyszerűen másként látjuk az összefüggéseit a világnak.

Egy nem elpuhult világban nem kérdés hogy ha megszeged a szabályokat azért büntetés jár, jelenleg a kultúránkban ez már kérdéses, szóval ha mélyebbre tekintünk aki nem vak az rájöhet könnyen arra hogy ami most probléma az miért nem volt az 150 vagy 80 évvel ezelőtt.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Igen, úgy tűnik. A brüsszeli "elit" szerintem szeretné hogy működjön, csak elpuhultak a jólétben, illetve rózsaszín ködben élnek, egy utópiát kergetnek, ahol minden ember egyenlő, és alapvetően jó, s hálás - békés EU-s állampolgár lesz majd a 23 éves háborús bűnös muzulmánokból! Nos ez a valóságban nem így van.

A jólétben elpuhultal rendesen egyet értünk, meg abban is h ez elég nagy probléma, csak nekem úgy tűnik mindenki arra vágyik h a jólétben elpuhulhasson.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Nem akartam túl bonyolult kifejezést használni és kifejteni a nyugati társadalom elmúlt 100 évének átalakulását, mert legtöbbször az egyszerűbb a jobb, arra gondoltam hogy 100-150 évvel ezelőtt de akár 80 évvel ezelőtt is nem volt ennyire elnőiesedve a politika, ugyebár a világot agresszív de intelligens fehér férfiak irányították akik magas szintű társadalomszervezésre képesek, és képesek megszervezni a más kultúrájú népek irányítását is a maguknak tetsző és megszokott módon. Viszont ahogy a nők politikai szerepekhez jutottak ezek az addig használt és más népekhez viszonyítva előnyöket hozó viselkedési forma folyamatosan erodálódott, annak idején nem volt megbotránkoztató az hogy a kínaiak és kutyák nem léphettek be a saját országukban valahova ma már vigyázni kell hogy ha megszólítasz valakit akkor ő hímnemű vagy nőnemű vagy valami egyéb mert bajban találhatod magad, és ezt én nem tartom jónak. Az már filozófiai kérdés hogy bűn e a magam fajtáját jobban szeretni mint a mást.

Ez most csak ismét egy rövid szösszenet, lehet ezt sem fogod megérteni vagy mert nem akarod vagy mert egyszerűen másként látjuk az összefüggéseit a világnak.

Egy nem elpuhult világban nem kérdés hogy ha megszeged a szabályokat azért büntetés jár, jelenleg a kultúránkban ez már kérdéses, szóval ha mélyebbre tekintünk aki nem vak az rájöhet könnyen arra hogy ami most probléma az miért nem volt az 150 vagy 80 évvel ezelőtt.

Őszintén szólva ezt én egy -többé kevésbé hamis- nosztalgiának érzem. 100-150 éve sokkal durvább, veszélyesebb, keményebb hely volt a világ, nyilván máshogy mentek a dolgok a politikában is. Helyesen mondod elpuhultunk, az átlagpolgár, a katona, meg a politikus is.
Ha összehasonlítod a 30-50 évvel ezelőtti női politikusok (pl. Golda Meir, Margaret Teacher) macsóságát a mai átlagférfi politikusokkal, nem biztos h a csajoknak kell szégyenkezni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
A jólétben elpuhultal rendesen egyet értünk, meg abban is h ez elég nagy probléma, csak nekem úgy tűnik mindenki arra vágyik h a jólétben elpuhulhasson.
Puhuljon el jólétben akármelyik mérnök, tanár, zöldséges! A dolgát ettől még jól el fogja tudni végezni!

De egy vezető, egy ország élén álló képviselők csoportja, aki(k)nek ha kell DÖNTÉST kellene tudni hozni gyorsan, még ha kellemetlen is, nem lehetnek elpuhulva fejben!

Nem lehet utópiáktól megterhelt aggyal egy nemzetet sem, pláne egy laza szövetséget eredményesen vezetni!

El lehet bújni amíg jól megy a szekér Brüsszeli elefántcsonttornyokba, és ott játszani a tévedhetetlen finom filantróp úriembert, de ha nem tudsz(tudnak) ebből a szerepből kurva hamar váltani amikor kell akár úgy, hogy térdig gázolsz a szarban, vérben, mocsokban, hogy tudatosan valakiknek KÁRT okozol/ártasz azért hogy a többségnek, vagy a SAJÁTJAIDNAK jó, jobb, vagy csak élhető legyen, akkor szerintem alkalmatlanok vezetőnek!

S most egy igazi tróger Hímsoviniszta DISZNAJ leszek, FEL VAGYOK HÁBORODVA, mikor inkompetens BURDA ASSZONYSÁGOKAT látok Védelmi Miniszternek berakva, mert kvótanő, meg trendi, s szivárvány!

A hasonló okos húzások miatt tart ott az EU amúgy, hogy nem sok, csak 5 év késéssel kezdik nagyon óvatosan és lassacskán belátni, hogy a hülye magyarnak itt az ugaron hát lehet hogy mégis csak igaza volt migráncskérdésben!


Ez az EU így kudarc, borítékolhatóan!