[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 345
113
Mi a f@sz van? Milyen viszonyt rontanék meg b+? Szóval szerinted minden a leggggnagyobb rendben van? Vagy miről beszélsz te szerencsétlen?

Ezek szerint te olyan okos vagy, hogy gazdaságilag kötnéd magadhoz az összes nyugati kis kalifátust is amik ki fognak alakulni. Ja nem, ott fejeket akarsz levágni jelzésértékűen, hogy nem etnikai rendezést akarsz, hanem vallásit, szóval ez mégiscsak sokkal tisztább és érthetőbb. :D Ha száz levágott fej után elmenekülnek, akkor tök normális az egész, de ha kell, mert nem értik, akkor akár a siker érdekében a kilencvenöt százalék fejéig elmész védve az élet szentségét, hiszen te csak jelzel, nem népírtasz. Értjük mi b+.

Gyáva vagy még a saját gondolataid beismeréséhez is, de azért osztod az eszet, majd ártatlanul a libsi szöveges után, hiszen te jó vagy, ahogy ők is jobbnak képzelik magukat, adod az ártatlant. Képmutató vagy, hisz bőrszínre és etnikumra fognád a gondolataimat, igazi libernyák szar előítéletes szöveggel, mintha nem is lenne évszázados történelmi utóítélet és ismeret amire alapoznék. Ugyanúgy valóságot hazudsz magadnak és a környezetednek.

Aztán a hispán fsz. régi lakosságát, ariánusokat hirtelen önmagadhoz sorolod keresztényként, hogy szent keresztény földet hazudhass oda. Az hogy a bolsevik anyaszentegyházad a kiírtásukat rendelte el, hogy ti voltatok az egyetlenek akik nem ismertétek el kereszténynek, de még embernek sem az ott élő ispán/hun származékokat, gót és alán tömegekből létrejött katalánokat, az hirtelen nem előzménye annak a gyengülésnek, ami által a mórok behatolhattak. Az csak úgy lett, nem a katolikus féktelen gyűlölet és hatalomvágy terméke. :rolleyes:


Nyugodtan másold be azt a kommentem, ahol azt írtam volna, hogy minden rendben van a román-magyar viszonyban.

Vallási rendezésre szükség lenne, hiszen az iszlám nem kompatibilis más vallással, sem a kereszténnyel, hinduval, főleg nem az ateizmussal, tehát sehogy nem passzol Európához... ezért volt az öreg kontinenssel szemben elkövetett bűntett a beengedésük, nem csak az éppen aktuális, hanem a 50 évvel ezelőtti török vendégmunkások befogadása is.

Ne magadból indulj ki /fej levágás/, nem a szobor póza a lényeg, hanem a szimbolikája, hogy elűzték a hódítókat. Fu.. nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell valakinek. :D
Belinkelhettem volna a Szent György téren álló Háború című szobrot is, amin egy magyar vitéz áll, lábát az alatta fekvő halott türk harcos törött szablyáján nyugtatva...

Te akarsz fegyvertelen civileket lemészárolni és én vagyok a gyáva ? :D Nem értem a logikád...

A gondolataim arról szólnak, hogy megvédjem a sajátjaimat, ahogy anno az egyházi lovagrendek is azzal a célzattal jöttek létre, hogy megvédjék a zarándokokat.

Én törekszem a jóra, szüleim azért megtanították, hogy mi a jó és mi a rossz.. Egyértelműen különbséget tudok tenni a kettő közt... másokat ok nélkül bántani, vagy megölni, egyértelműen rossz és aki ilyet tesz, remélem azzal ugyanúgy bánnak majd el. /hopp: megint csak visszajutunk a Máté 24,52-hez./

Az arianizmus a kereszténység egyik ága, bármit is olvastál össze róla.. később az ortodox és katolikus egyház eretneknek nyilvánította,de attól még keresztény volt az a terület a muszlimok előtt. Az arianizmusnak észak-afrikában /Arius hazájában/ az iszlám hódítás vetett véget, Európában a frankok megtérésével kezdett leáldozni.
A mórok azért hatolhattak be, mert behívták őket egy vízigót belharc során...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Uraim! A Katolikus Egyház cselekedeteit szét kellene választani a szekularizáció előtti és utáni időszakra! Mivel a papok is csak emberek, így a szekularizáció előtt természetes hatalmi súlyt képeztek nem csak a lelkekben, de materiális értelemben is. Ekkor - hatalmi pozícióban - igen sok emberiség-ellenes bűnt is elkövettek, az Egyház nevében. A mohamedán egyház, kb. most tart itt.
Mióta az államhatalmat elválasztották a lelki hatalomtól, az Egyház materiális szerepe is csökkent. Természetesen a konzervatív értékek védelme nem változott, nem változhatott. Noha már nem az államhatalom része a modern demokráciákban, az értékképviselet miatt az Egyház máig hatalmi tényező. Ezért van az, hogy a baloldali ateista, libertárius erők elsősorban a keretény/keresztyén egyházakat kívánják megsemmisíteni. Ha ez sikerül, a mérgezett lelkekbe már könnyen bevésik embertelen tanaikat.
Tehát, lehet valaki ateista, de az jobban ki van téve e káros tanoknak, izmusoknak, mint akinek szilárd hite, világnézete van.
 
  • Tetszik
Reactions: Rex Meus Deus Meus

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
csodás lenne :d utána a fizetéseink versenyezhetnének az albán-szerb-moldáv trióval

És minden a pénz?
A nyugati, jólétben ellustult polgárnak is erre hívatkozva tolták le a bevándoroltatottakat a torkán. Mondták, suttogták, hogy: ha nem tetszik a migri, akkor nem fogsz jól élni, mert nem lesz aki dolgozzon és fizesse a járulékot, hogy neked legyen nyugdíj.
Na itt az eredménye. Lassan üldözni fogják őket saját hazájukban a "szorgalmas" munkavállalok.
Akkor inkább essen az életszinvonal a 80-as évek szintjére, akkor is volt élet itt. Esetleg nem áztatja a nagyérdemű a seggét az Adriában (csak a Balatonban), télen nem megy sileni Osztriába (egyébként sem nemzeti sport, csak az utóbbi 30 évben vált azzá, főleg a sznobok körében), illetve közben havonta 2x welneszelni). Ezek nélkül jól meg lehet élni. Idén nem voltanm egyáltalán külföldön (előtte évente többször is) csak Magyarországon belül több helyen, és el kell árulnom, hogy ilyen tartalmas három hetet az emlúlt 20 évben még nem éltem meg.

1. Az a baj a gazdaság gallyra menne. A hiteleinket csak qrva magas kamat mellett tudnánk finanszírozni. Nem 400-as, 500-as euro lenne...
2. ...és beállhatnánk qrvának a kínai stricihez.

1.
Tény, hogy átkéne hangolni a gazdaságot, mint 1990-ben tették Bokrosék, de most legalább a jó irányba, nem mint az a komprádor tette volt.
Addig amíg ez megtörténne, természetesen lenne életszinvonal esés rendesen, de ahogy kibírtuk Bokrosékat - úgy, hogy minent eladtak tönkretettek és az adóság is megmaradt - ezt az átállást is kibírnánk. Főleg ha a magyar ember látná, hogy az irány jó.
Ne feledjük, hogy nem csak az EU-s piac van! Az egész atlanti bagázs (USA, UE, Ausztrália és még Japán is) együtt sem tesz ki 1 milliárd embert. Ezzel szemben csak kelet és délkelet Ázsiában van vagy 3 milliárd ember. Ezenkívül ott van Barzilia és egy csomó olyan piac, amiről a nyugat parancsára jöttünk ki (pl. Afrika számos állama).
Persze a leírtaktól függetlenül én is azt mondom, hogy amíg lehet bent kell maradni az EU-ban, DE azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a fényességes EU-n kívül is van élet.

2.
Miért? Most jobb kúrvának lenni az EU mellett, úgy, hogy folyton meg akar ba@ni (nem elég a napi ügyfélkör). A kínai strici legalább messze van, így nem verekedik mindan nap, sőt ha a részét megkapja, békén hagy. Az EU olyan mint egy részeges, kártyás strici. Nem lehet annyi menetet csinálni, hogy elégedett legyen a bevétellel (esetünkben az "európai elvek betartásával").
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
Uraim! A Katolikus Egyház cselekedeteit szét kellene választani a szekularizáció előtti és utáni időszakra! Mivel a papok is csak emberek, így a szekularizáció előtt természetes hatalmi súlyt képeztek nem csak a lelkekben, de materiális értelemben is. Ekkor - hatalmi pozícióban - igen sok emberiség-ellenes bűnt is elkövettek, az Egyház nevében. A mohamedán egyház, kb. most tart itt.
Mióta az államhatalmat elválasztották a lelki hatalomtól, az Egyház materiális szerepe is csökkent. Természetesen a konzervatív értékek védelme nem változott, nem változhatott. Noha már nem az államhatalom része a modern demokráciákban, az értékképviselet miatt az Egyház máig hatalmi tényező. Ezért van az, hogy a baloldali ateista, libertárius erők elsősorban a keretény/keresztyén egyházakat kívánják megsemmisíteni. Ha ez sikerül, a mérgezett lelkekbe már könnyen bevésik embertelen tanaikat.
Tehát, lehet valaki ateista, de az jobban ki van téve e káros tanoknak, izmusoknak, mint akinek szilárd hite, világnézete van.
Jók az írásaid, ahogy ez is, de az ateistákkal kapcsolatban szerintem tévedsz. Az ateista nem kívánja megdönteni a keresztény egyházakat, ha mégis, nem célozza jobban mint bármelyik más vallásszerveződést.
Egy vallásra nem az ateista hanem egy másik vallás jelenti a veszélyt.
Továbbá egy ateista sincs jobban kitéve káros tanok, mint bárki más, bármit is jelentsenek azok a tanok. Sőt, sok esetben kifejezetten vallási tanokkal lehet eltéríteni a hívő embereket. És a vallási fundamentalizmust meg sem említettük.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
.
.
Ne feledjük, hogy nem csak az EU-s piac van! Az egész atlanti bagázs (USA, UE, Ausztrália és még Japán is) együtt sem tesz ki 1 milliárd embert. Ezzel szemben csak kelet és délkelet Ázsiában van vagy 3 milliárd ember. Ezenkívül ott van Barzilia és egy csomó olyan piac, amiről a nyugat parancsára jöttünk ki (pl. Afrika számos állama).
Ugyan áruld már el mit akarsz eladni Ázsiába? Csak mert ez a valami lenne az évszázad üzlete, de évtizedek óta pár TúróRudin meg Meggybefőttön kívül nem nagyon adtunk el oda.
Tök jók az ilyen elméletek, csak semmi köze a realitáshoz.
Hozzá vagyunk fizikailag is kötve Európához, aki ezt nem képes felérni ésszel az harcoljon egyedűl a realitások ellen!
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 345
113
Uraim! A Katolikus Egyház cselekedeteit szét kellene választani a szekularizáció előtti és utáni időszakra! Mivel a papok is csak emberek, így a szekularizáció előtt természetes hatalmi súlyt képeztek nem csak a lelkekben, de materiális értelemben is. Ekkor - hatalmi pozícióban - igen sok emberiség-ellenes bűnt is elkövettek, az Egyház nevében. A mohamedán egyház, kb. most tart itt.
Mióta az államhatalmat elválasztották a lelki hatalomtól, az Egyház materiális szerepe is csökkent. Természetesen a konzervatív értékek védelme nem változott, nem változhatott. Noha már nem az államhatalom része a modern demokráciákban, az értékképviselet miatt az Egyház máig hatalmi tényező. Ezért van az, hogy a baloldali ateista, libertárius erők elsősorban a keretény/keresztyén egyházakat kívánják megsemmisíteni. Ha ez sikerül, a mérgezett lelkekbe már könnyen bevésik embertelen tanaikat.
Tehát, lehet valaki ateista, de az jobban ki van téve e káros tanoknak, izmusoknak, mint akinek szilárd hite, világnézete van.


"Tehát, lehet valaki ateista, de az jobban ki van téve e káros tanoknak, izmusoknak, mint akinek szilárd hite, világnézete van."

Továbbá a nyugat-európai történések fényében:

Arról nem is beszélve, hogy az iszlám elismeri a kereszténységet, mint a könyv népét, Jézust prófétaként tisztelik, valamiféle tisztelet azért van bennük a keresztények iránt, amennyiben megfizetik a dzsizját, talán még át sem kell térniük.

Ezzel szemben az ateistákat, pogányokat a kutya alá pozicionálják.
Nyugat-Európa /legalábbis a vezetői/ már nem tartja magát kereszténynek - csak ezért írtam ezt le.

Elvesztette/megtagadta az identitását, kulturális talapzatát nyugat-európa.. ezért van nagy veszélyben.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
"
Arról nem is beszélve, hogy az iszlám elismeri a kereszténységet, mint a könyv népét, Jézust prófétaként tisztelik, valamiféle tisztelet azért van bennük a keresztények iránt, amennyiben megfizetik a dzsizját, talán még át sem kell térniük.

Ezzel szemben az ateistákat, pogányokat a kutya alá pozicionálják.
Nyugat-Európa /legalábbis a vezetői/ már nem tartja magát kereszténynek - csak ezért írtam ezt le.

Elvesztette/megtagadta az identitását, kulturális talapzatát nyugat-európa.. ezért van nagy veszélyben.

Birom amikor a keresztény értékekről van szó, szabadon értelmezzük ha az Európai identitás elvesztése, vagy ha a migráció kerül szóba...

Azt meg, hogy az Iszlám elismeri a katolikus egyházat kitehetjük az ablakba, mert ha úgy adódik hogy Mohamed a katolikusok eltiprását kéri híveitől, vezetőin keresztűl, akkor baromira nem fog számítani, hogy tiszteli e Jézust...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Jók az írásaid, ahogy ez is, de az ateistákkal kapcsolatban szerintem tévedsz. Az ateista nem kívánja megdönteni a keresztény egyházakat, ha mégis, nem célozza jobban mint bármelyik más vallásszerveződést.
Egy vallásra nem az ateista hanem egy másik vallás jelenti a veszélyt.
Továbbá egy ateista sincs jobban kitéve káros tanok, mint bárki más, bármit is jelentsenek azok a tanok. Sőt, sok esetben kifejezetten vallási tanokkal lehet eltéríteni a hívő embereket. És a vallási fundamentalizmust meg sem említettük.

Kedves Zapp.....
Zavart érzek az Erőben......
Én nem írtam olyat, hogy az ateista meg kívánja dönteni az egyházat. Én azt írtam: .. lehet valaki ateista, de az jobban ki van téve e káros tanoknak....
...és ezt igaznak vélem, mivel nincs meg az a világnézeti fundamentum, mely immunitást kölcsönöz néki.
A vallási fundamentalizmusról pedig írásom szekularizáció előtti része szól. A fundamentalizmus ugyanis kizárja a szekularizációt, mitöbb, egy szekularizált környezetben a vallási fundamentalizmus (bármelyik) kvázi bűncselekmény az állammal szemben.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Az újkori keresztény fundamentalizmus egyik jól látható esete a spanyol polgárháború Requete csoportjai, akik - válaszul az anarchisták és kommunisták egyházellenes progromjaira -, ugyanezen eszközzel éltek velük szemben. Persze a keresztény fundamentalizmus iskolapéldája a Szent Inkvizíció.
Ezek ma, a szekularizált államok között nem elfogadható cselekmények.
Ám, szokták mondani: "..keresztény vagyok, nem pedig hülye..." így, ha világnézetem erőszakosan akarják megváltoztatni, vagy életmódomat erőszakosan befolyásolni, én is fegyvert ragadok. A fegyver lehet ideológiai, érvekkel stb., vagy... végső esetben fegyverrel...
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Ugyan áruld már el mit akarsz eladni Ázsiába? Csak mert ez a valami lenne az évszázad üzlete, de évtizedek óta pár TúróRudin meg Meggybefőttön kívül nem nagyon adtunk el oda.
Tök jók az ilyen elméletek, csak semmi köze a realitáshoz.
Hozzá vagyunk fizikailag is kötve Európához, aki ezt nem képes felérni ésszel az harcoljon egyedűl a realitások ellen!

Most per pillanat semmit nem adunk el keletre (ha csak a béenyvét nem, ami nem magyar) mert a rendszerváltáskor az ország elárulói minden ipari kapacitásunkat szétcseszték. Tudom, elavult volt (már amelyik, mert, hogy csak egyet mondjat a több tucatból, a Tunsgram nem volt az - le is csapott rá a GE mint tyuk a takonyra). De egy kis átalakítással müködtethető lett volna, illetve idővel rentabilisá is lehetett volna tenni. Például a MOM (Magyar Optikai Művek) kis fejlesztéssel élvonalbeli termékeket gyárthatott volna. Nem. Inkább Plázát a helyére! Hogy mondjak egy hasonló esetet, ott a DEDAL optikai termék (éjjelátó/hőkamera) az oroszoktól. Világelsők! Egy kanadai cég van a szintjén. Civil optikáik is 10 ezer euró körül indítanak. Szóval lett volna hová fejlődni a MOM-al is. Vagy lásd a Csehek példáját is (ott sem volt ez a privatizációnak csúfolt nemzetgyilkossági kísérlet, bokros csomaggal megspékelve).
Tudom, ez volt. De ne feledjük, hogy 1920 után is összeszedte magát a magyar (annyira, hogy nem egésszen 20 év múlva még az oláhokat is befenyítettük, hogy ha nem adják Erdély egy részét, akkor háború lesz).
Most sem lenne másként a fejlődésünkkel, ha nem lenne más lehetőségünk. Sok mindent újból fel kellene építeni, de meg lehet csinálni áldozatvállalással. Pont ahogy az antalék által szétcseszett élelmiszeripartunkat (amit nem mellékesen 1989 körül újították fel pártdirktíva alapján) is szép lassan kezdjük újjáépíteni. Csak hát valakik nagyon nem akarják ezt a Magyar fejlődést. Meg is tesznek mindent a megakadályozása érdekében (lásd, kintről /fényességes nyugatról/ vezérelt privatizáció, majd a hadseregünk lezüllesztése USA tanácsadók jótékony közreműködésével/.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
Kedves Zapp.....
Zavart érzek az Erőben......
Én nem írtam olyat, hogy az ateista meg kívánja dönteni az egyházat. Én azt írtam: .. lehet valaki ateista, de az jobban ki van téve e káros tanoknak....
...és ezt igaznak vélem, mivel nincs meg az a világnézeti fundamentum, mely immunitást kölcsönöz néki.
A vallási fundamentalizmusról pedig írásom szekularizáció előtti része szól. A fundamentalizmus ugyanis kizárja a szekularizációt, mitöbb, egy szekularizált környezetben a vallási fundamentalizmus (bármelyik) kvázi bűncselekmény az állammal szemben.
Had vitatkozzak azzal továbbra is, hogy az ateista jobban ki lenne téve káros tanoknak. Már csak azért is mert az ateismusnak is van fundamentuma.
Sőt szerintem egy vallásos fundamentummal rendelkezőt még könnyebb is lehet eltéríteni, hisz nem kell az alapjaitól felépíteni benne valami újjat, elég csak a meglévőt kicsit átformálni.
Előbb áttérítesz egy vallásos embert egy másik vallásra, mint egy ateistát megtérítesz.
Az ateista fundamentuma pedig ugyanúgy az erkölcsben gyökerezik, csak megszabadítva a vallási dogmákól.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
Most per pillanat semmit nem adunk el keletre (ha csak a béenyvét nem, ami nem magyar) mert a rendszerváltáskor az ország elárulói minden ipari kapacitásunkat szétcseszték. Tudom, elavult volt (már amelyik, mert, hogy csak egyet mondjat a több tucatból, a Tunsgram nem volt az - le is csapott rá a GE mint tyuk a takonyra). De egy kis átalakítással müködtethető lett volna, illetve idővel rentabilisá is lehetett volna tenni. Például a MOM (Magyar Optikai Művek) kis fejlesztéssel élvonalbeli termékeket gyárthatott volna. Nem. Inkább Plázát a helyére! Hogy mondjak egy hasonló esetet, ott a DEDAL optikai termék (éjjelátó/hőkamera) az oroszoktól. Világelsők! Egy kanadai cég van a szintjén. Civil optikáik is 10 ezer euró körül indítanak. Szóval lett volna hová fejlődni a MOM-al is. Vagy lásd a Csehek példáját is (ott sem volt ez a privatizációnak csúfolt nemzetgyilkossági kísérlet, bokros csomaggal megspékelve).
Tudom, ez volt. De ne feledjük, hogy 1920 után is összeszedte magát a magyar (annyira, hogy nem egésszen 20 év múlva még az oláhokat is befenyítettük, hogy ha nem adják Erdély egy részét, akkor háború lesz).
Most sem lenne másként a fejlődésünkkel, ha nem lenne más lehetőségünk. Sok mindent újból fel kellene építeni, de meg lehet csinálni áldozatvállalással. Pont ahogy az antalék által szétcseszett élelmiszeripartunkat (amit nem mellékesen 1989 körül újították fel pártdirktíva alapján) is szép lassan kezdjük újjáépíteni. Csak hát valakik nagyon nem akarják ezt a Magyar fejlődést. Meg is tesznek mindent a megakadályozása érdekében (lásd, kintről /fényességes nyugatról/ vezérelt privatizáció, majd a hadseregünk lezüllesztése USA tanácsadók jótékony közreműködésével/.
Szerintem neked nincsen valós képed Ázsiáról, és a piacáról.
Ha nem is cseszték volna szét a Tungsramot, meg a többit akkor sem lennénk ott azokon a piacokon, mert akkora tételben nem tudjuk kiszolgálni. Ők meg fogják a szuper termékünket lemásolják és árulják harmadannyi áron.
A mi akkori top cégeintől nagyságrendekkel komolyabb nyugati cégek példáit nézd meg...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Had vitatkozzak azzal továbbra is, hogy az ateista jobban ki lenne téve káros tanoknak. Már csak azért is mert az ateismusnak is van fundamentuma.
Sőt szerintem egy vallásos fundamentummal rendelkezőt még könnyebb is lehet eltéríteni, hisz nem kell az alapjaitól felépíteni benne valami újjat, elég csak a meglévőt kicsit átformálni.
Előbb áttérítesz egy vallásos embert egy másik vallásra, mint egy ateistát megtérítesz.
Az ateista fundamentuma pedig ugyanúgy az erkölcsben gyökerezik, csak megszabadítva a vallási dogmákól.

Elfogadom érvelésed, bár nem értek egyet véle........ Az ateista két okból lehet az szerintem. Az egyik a csalódás a vallásban, ami általában nem a vallásban gyökerezik, hanem annak földi képviselőiben. A másik pedig a nem ismerés vagy az érdeklődés hiánya, ami bizonyos élethelyzetekben igen gyorsan megváltozik.
A másik: amit mi ma erkölcsnek nevezünk, az a vallási parancsolatokból gyökerezik. Ha az ateista ezen erkölcsöket betartja, akkor már nem ateista, hanem idealista....
SZERINTEM :)
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
Elfogadom érvelésed, bár nem értek egyet véle........ Az ateista két okból lehet az szerintem. Az egyik a csalódás a vallásban, ami általában nem a vallásban gyökerezik, hanem annak földi képviselőiben. A másik pedig a nem ismerés vagy az érdeklődés hiánya, ami bizonyos élethelyzetekben igen gyorsan megváltozik.
A másik: amit mi ma erkölcsnek nevezünk, az a vallási parancsolatokból gyökerezik. Ha az ateista ezen erkölcsöket betartja, akkor már nem ateista, hanem idealista....
SZERINTEM :)
De van itt egy harmadik ok is. Nem feltétlen kiábrándúlt a vallásból, hanem felismerte azok korlátait és ellentmondásait, és egyszerűen meghaladta a vallási világképeket.

Az erkölcs valóban vallási parancsolatokban és tanításokban gyökerezik, de nem egy az egyben.
Ne ölj! Ok
Ne paráználkodj! Háát..

Na de nagyon elkanyarodtunk a topik témájától..
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Most per pillanat semmit nem adunk el keletre (ha csak a béenyvét nem, ami nem magyar) mert a rendszerváltáskor az ország elárulói minden ipari kapacitásunkat szétcseszték. Tudom, elavult volt (már amelyik, mert, hogy csak egyet mondjat a több tucatból, a Tunsgram nem volt az - le is csapott rá a GE mint tyuk a takonyra). De egy kis átalakítással müködtethető lett volna, illetve idővel rentabilisá is lehetett volna tenni. Például a MOM (Magyar Optikai Művek) kis fejlesztéssel élvonalbeli termékeket gyárthatott volna. Nem. Inkább Plázát a helyére! Hogy mondjak egy hasonló esetet, ott a DEDAL optikai termék (éjjelátó/hőkamera) az oroszoktól. Világelsők! Egy kanadai cég van a szintjén. Civil optikáik is 10 ezer euró körül indítanak. Szóval lett volna hová fejlődni a MOM-al is. Vagy lásd a Csehek példáját is (ott sem volt ez a privatizációnak csúfolt nemzetgyilkossági kísérlet, bokros csomaggal megspékelve).
Tudom, ez volt. De ne feledjük, hogy 1920 után is összeszedte magát a magyar (annyira, hogy nem egésszen 20 év múlva még az oláhokat is befenyítettük, hogy ha nem adják Erdély egy részét, akkor háború lesz).
Most sem lenne másként a fejlődésünkkel, ha nem lenne más lehetőségünk. Sok mindent újból fel kellene építeni, de meg lehet csinálni áldozatvállalással. Pont ahogy az antalék által szétcseszett élelmiszeripartunkat (amit nem mellékesen 1989 körül újították fel pártdirktíva alapján) is szép lassan kezdjük újjáépíteni. Csak hát valakik nagyon nem akarják ezt a Magyar fejlődést. Meg is tesznek mindent a megakadályozása érdekében (lásd, kintről /fényességes nyugatról/ vezérelt privatizáció, majd a hadseregünk lezüllesztése USA tanácsadók jótékony közreműködésével/.

Az a baj hogy ők ezt másként látják, miért vegyék meg a drágább nyugati terméket ha lemásolhatják és legyárthatják saját maguknak? Amit aztán sokkal olcsóbban szétszórnak világban, Afrikában pl nincs igény drága nyugati gépekre és kacatra sem, hanem megveszik a kínait olcsón, széthajtják és bütykölik abból ami van.Az pedig ha van néhány élvonalbeli cég, aminek a termékét jó lenne eredeti minőségben beszerezniük az nem viszi el az hátán az országot. Ami sikeres lehet az az amit ők nem "tudnak" előállítani, pl Tokaji borral volt kint csapat, és olyan mennyiséget kértek volna a Kínaiak ami képtelenség volt ( tegyük hozzá a tokaji borvidéken 5000 hektár van kihasználatlanul ami alkalmas a minőségi szőlőtermelésre és több ezer családnak adna megélhetés, helyi szinten nagyon jó volna )
Persze ázsiai nem csak Kína és rengeteg lehetőség van, de nem a legkönnyebb piac hanem a legnehezebb. Például a közel keleten, Közép Ázsiában, volna lehetőség, csak egyet mondjak a bútoriparnak, imádják a cigányrokokót az arabok, plusz ők nem nagyon állítanak elő semmit de van pénzük :)

Viszont nem leszólni akarlak, egy kis országnak mint mi, minden lehetőségért le kell hajolni, és kreatívnak lenni mert a sok kicsi összeadódik, és amúgy is nem jó ez az egyirányú függés nyugat felé.

Ha pl lenne hazai motorkerékpár gyártás,lehetne az hogy a fejlődő országokban ahol nincs pénz autót fenntartani, megjelennék hitellehetőséggel is a termék mellé,ez lehet több konstrukció, a lényeg hogy annyira jó legyen, hogy le lehessen vele nyomni a konkurenciát, még a Kínait is és hirtelen nagy piaci részesedést szerezni, de ehhez kell pénz bőven, és pénzintézeti hajlandóság is, bár itt ha magyar bankok kapnak szerepet alapból bejutnak egy új piacra komoly részesedést és ügyfél elégedettséget kapva, a jövőbeni fejlődéshez.
Hát igen, ez így szokott lenni az üzleti tervekben, ilyen pozitívan, aztán jön a pofon a valóságtól, de akkor is próbálkozni kell, és újra és újra.
Szóval nem a legnagyobb falatokat kell megpróbálni lenyelni feltétlenül, Azerbajdzsánban azt hiszem pl a Hell piacvezető energiaitalmárka.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Szerintem neked nincsen valós képed Ázsiáról, és a piacáról.
Ha nem is cseszték volna szét a Tungsramot, meg a többit akkor sem lennénk ott azokon a piacokon, mert akkora tételben nem tudjuk kiszolgálni. Ők meg fogják a szuper termékünket lemásolják és árulják harmadannyi áron.
A mi akkori top cégeintől nagyságrendekkel komolyabb nyugati cégek példáit nézd meg...

Van valós képem az Ázsiai piacokról. És igazad is van 80%-ban.
Tudom, hogy másolnak lemindent és csak nagy mennyiséget lehet oda vinni. Pl. borásztól hallottam, hogy kínai-magyar üzleti vacsorán mutatta be borait, ahol is a kínaiaknak nagyon izlett a paletta. Vacsora végén az egyik vendég odaovatoskodott és jelezte, hogy érdekelné nagyobb tételben a bór, hogy Kínába vigye. A borász mondta ok, mennyi kell. Válasz, kezdetnek, mint bemutató, promociós tétel jöhet 1-2 millió palack, de aztán minimum 10 felett számoljon. Emberünk köpni nyelni nem tudott és jelezte, hogy az egész borvidéken nincs ennyi a lőrét is beleszámítva. A vendég sajnálkozva jelezte, hogy akkor nem érdekli az üzlet. Egy kínai piacot legfeljebb egy Dél-afrikai, Csillei vagy Ausztrál borászat tud kielégíteni (persze ott évente kétszer szüretelnek).
Visszatérve a lényegre. Nem csak Ázsiában kell gondolkodni, hanem Dél-amerikában, Afrikában is. Utóbbiban még vannak is kontaktok, hisz nem egy diák végzett Mo-on, akik az elmúlt 30 évben már fontos beosztásban vannak (na meg beszélnek magyarul is). Nekem is volt az egyetemi 23 fős csoportomban három afgán, egy arab, egy kurd, két fekete fiú. Ezek közül egy afgán itt maradt, kető nyugatra ment a többi külföldi hazatelepült. Valamennyiből felsővezető lett. Szóval ha dolgom lenne feléjük, nem mennék ismeretlenbe.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 345
113
Birom amikor a keresztény értékekről van szó, szabadon értelmezzük ha az Európai identitás elvesztése, vagy ha a migráció kerül szóba...

Azt meg, hogy az Iszlám elismeri a katolikus egyházat kitehetjük az ablakba, mert ha úgy adódik hogy Mohamed a katolikusok eltiprását kéri híveitől, vezetőin keresztűl, akkor baromira nem fog számítani, hogy tiszteli e Jézust...

A keresztény értékek, Európa alapja: a Biblia - Görög tudomány - Római jog... a három együtt jár, ez a három pillér jelenti az öregkontinenst. Én legalábbis ezt értem alatta, amikor erről írok. Erről egy kifejtő, szerintem nagyon jó és világos videó:


A második résszel végülis egyetértek.. látva, hogy templomokban miséző pap torkát vágják át és imádkozó nő fejét vágják le... úgy tűnik mindenkivel bajuk van... egymással is. /szunnita vs siíta/. Ebből kiindulva még nagyobb bűnt követ el, aki behordja őket Európába, vagy asszisztál hozzá.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Az a baj hogy ők ezt másként látják, miért vegyék meg a drágább nyugati terméket ha lemásolhatják és legyárthatják saját maguknak? Amit aztán sokkal olcsóbban szétszórnak világban, Afrikában pl nincs igény drága nyugati gépekre és kacatra sem, hanem megveszik a kínait olcsón, széthajtják és bütykölik abból ami van.Az pedig ha van néhány élvonalbeli cég, aminek a termékét jó lenne eredeti minőségben beszerezniük az nem viszi el az hátán az országot. Ami sikeres lehet az az amit ők nem "tudnak" előállítani, pl Tokaji borral volt kint csapat, és olyan mennyiséget kértek volna a Kínaiak ami képtelenség volt ( tegyük hozzá a tokaji borvidéken 5000 hektár van kihasználatlanul ami alkalmas a minőségi szőlőtermelésre és több ezer családnak adna megélhetés, helyi szinten nagyon jó volna )
Persze ázsiai nem csak Kína és rengeteg lehetőség van, de nem a legkönnyebb piac hanem a legnehezebb. Például a közel keleten, Közép Ázsiában, volna lehetőség, csak egyet mondjak a bútoriparnak, imádják a cigányrokokót az arabok, plusz ők nem nagyon állítanak elő semmit de van pénzük :)

Viszont nem leszólni akarlak, egy kis országnak mint mi, minden lehetőségért le kell hajolni, és kreatívnak lenni mert a sok kicsi összeadódik, és amúgy is nem jó ez az egyirányú függés nyugat felé.

Ha pl lenne hazai motorkerékpár gyártás,lehetne az hogy a fejlődő országokban ahol nincs pénz autót fenntartani, megjelennék hitellehetőséggel is a termék mellé,ez lehet több konstrukció, a lényeg hogy annyira jó legyen, hogy le lehessen vele nyomni a konkurenciát, még a Kínait is és hirtelen nagy piaci részesedést szerezni, de ehhez kell pénz bőven, és pénzintézeti hajlandóság is, bár itt ha magyar bankok kapnak szerepet alapból bejutnak egy új piacra komoly részesedést és ügyfél elégedettséget kapva, a jövőbeni fejlődéshez.
Hát igen, ez így szokott lenni az üzleti tervekben, ilyen pozitívan, aztán jön a pofon a valóságtól, de akkor is próbálkozni kell, és újra és újra.
Szóval nem a legnagyobb falatokat kell megpróbálni lenyelni feltétlenül, Azerbajdzsánban azt hiszem pl a Hell piacvezető energiaitalmárka.

A boros történet ezek szerint egy boros legenda:(. De attól elég jól kifejezi a piaci lehetőségeinket:eek:.

A Pannonia motrobiciklit már rég fel kellett volna melegíteni. Valahogy ez sem megy, pedig pár éve nagy csindarattával bejelentették, hogy újraindítják a gyártását.

Igen, le kell hajolni minden lehetőség után ami a nyugattól való függőségünket csökkenti. Középázsia éppen egy ilyen terület. Például erdélyi gáborcigányok (nagykalapos, bársonyöltönyben, vasalt ingben járnak a piacokon) most már nem "törökben" üzletelnek, hanem az -isztánokban. Testvérem kérdezte volt az egyik "gábor" ismerősét, hogy mivel boltolnak. Mondja, hogy kézi rádiótól, az akus és generátoros kézi lámpán át, a hamisított svájci bicskát is ide számítva, egészen a nyugatról vitt használt gumikig mindennel.

A lehajlásról még annyit, hogy Szíjártó nagyon jól csinálja. Braziliától repülőt, Szingapurtól gyalogsági szállítót, Törököktől páncélozott harcjárművet, Csehektől repülőipart veszünk. És ezekkel a termékekkel jönnek más üzletek is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Az a baj hogy ők ezt másként látják, miért vegyék meg a drágább nyugati terméket ha lemásolhatják és legyárthatják saját maguknak? Amit aztán sokkal olcsóbban szétszórnak világban, Afrikában pl nincs igény drága nyugati gépekre és kacatra sem, hanem megveszik a kínait olcsón, széthajtják és bütykölik abból ami van.Az pedig ha van néhány élvonalbeli cég, aminek a termékét jó lenne eredeti minőségben beszerezniük az nem viszi el az hátán az országot. Ami sikeres lehet az az amit ők nem "tudnak" előállítani, pl Tokaji borral volt kint csapat, és olyan mennyiséget kértek volna a Kínaiak ami képtelenség volt ( tegyük hozzá a tokaji borvidéken 5000 hektár van kihasználatlanul ami alkalmas a minőségi szőlőtermelésre és több ezer családnak adna megélhetés, helyi szinten nagyon jó volna )
Persze ázsiai nem csak Kína és rengeteg lehetőség van, de nem a legkönnyebb piac hanem a legnehezebb. Például a közel keleten, Közép Ázsiában, volna lehetőség, csak egyet mondjak a bútoriparnak, imádják a cigányrokokót az arabok, plusz ők nem nagyon állítanak elő semmit de van pénzük :)

Viszont nem leszólni akarlak, egy kis országnak mint mi, minden lehetőségért le kell hajolni, és kreatívnak lenni mert a sok kicsi összeadódik, és amúgy is nem jó ez az egyirányú függés nyugat felé.

Ha pl lenne hazai motorkerékpár gyártás,lehetne az hogy a fejlődő országokban ahol nincs pénz autót fenntartani, megjelennék hitellehetőséggel is a termék mellé,ez lehet több konstrukció, a lényeg hogy annyira jó legyen, hogy le lehessen vele nyomni a konkurenciát, még a Kínait is és hirtelen nagy piaci részesedést szerezni, de ehhez kell pénz bőven, és pénzintézeti hajlandóság is, bár itt ha magyar bankok kapnak szerepet alapból bejutnak egy új piacra komoly részesedést és ügyfél elégedettséget kapva, a jövőbeni fejlődéshez.
Hát igen, ez így szokott lenni az üzleti tervekben, ilyen pozitívan, aztán jön a pofon a valóságtól, de akkor is próbálkozni kell, és újra és újra.
Szóval nem a legnagyobb falatokat kell megpróbálni lenyelni feltétlenül, Azerbajdzsánban azt hiszem pl a Hell piacvezető energiaitalmárka.
És hiába a szép szlogen, meg a vidékre támaszkodó vezető politikai párt, a mezőgazdaságot és a ráépülő ipart mégis mostohagyermekként kezelik, holott nagy tartalékok és lehetőségek lennének benne. Nem tudom, hogy meddig és milyen mértékig tartható ez a "vas és acél országa" 2.0 .
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 725
113
Van valós képem az Ázsiai piacokról. És igazad is van 80%-ban.
Tudom, hogy másolnak lemindent és csak nagy mennyiséget lehet oda vinni. Pl. borásztól hallottam, hogy kínai-magyar üzleti vacsorán mutatta be borait, ahol is a kínaiaknak nagyon izlett a paletta. Vacsora végén az egyik vendég odaovatoskodott és jelezte, hogy érdekelné nagyobb tételben a bór, hogy Kínába vigye. A borász mondta ok, mennyi kell. Válasz, kezdetnek, mint bemutató, promociós tétel jöhet 1-2 millió palack, de aztán minimum 10 felett számoljon. Emberünk köpni nyelni nem tudott és jelezte, hogy az egész borvidéken nincs ennyi a lőrét is beleszámítva. A vendég sajnálkozva jelezte, hogy akkor nem érdekli az üzlet. Egy kínai piacot legfeljebb egy Dél-afrikai, Csillei vagy Ausztrál borászat tud kielégíteni (persze ott évente kétszer szüretelnek).
Visszatérve a lényegre. Nem csak Ázsiában kell gondolkodni, hanem Dél-amerikában, Afrikában is. Utóbbiban még vannak is kontaktok, hisz nem egy diák végzett Mo-on, akik az elmúlt 30 évben már fontos beosztásban vannak (na meg beszélnek magyarul is). Nekem is volt az egyetemi 23 fős csoportomban három afgán, egy arab, egy kurd, két fekete fiú. Ezek közül egy afgán itt maradt, kető nyugatra ment a többi külföldi hazatelepült. Valamennyiből felsővezető lett. Szóval ha dolgom lenne feléjük, nem mennék ismeretlenbe.
Sajnos ha nagyon akarnák, és akkora igény lenne a Tokajira, azt is elkezdenék másolni. Kár azt feltételezni, hogy ne lehetne, legalábbis ázsiai színvonalon. Egyébként meg szerintem nem a legjobb példa, már csak nemzetgazdasági jelentőségét tekintve sem.
És még mindíg nem látom, hogy mit akarsz eladni, Ázsiába meg DélAmerikába.

Talán nem véletlen, hogy Europába és a szomszédos országokba megy az exportunk döntő része, (elsősorban a Magyar termékekre és nem az itt összeszerelt autókra gondolok) mert ott élnek olyan emberek akik hasonló kulturális gyökereink vannak hasonló igényekkel, hasonló ízléssel.
Előbb fogsz eladni konzerv babgulyást ezekban az Országokban mint Brazíliában, vagy Ázsiában.