[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 809
7 186
113
Rólad azért feltételezném h esetleg egy Tálas Péterről hallottál !
@milagro
Erről a történetről tudsz valamit?
https://www.google.com/amp/s/24.hu/...ertoje-a-migransok-elott-az-ufoktol-felt/amp/

"Éjszakánként a szolgálati fegyveremmel ültem az ágyamon, felkészültem arra, hogy végső esetben öljek, ha a szürke lények újra feltűnnének nálam."
Ahaha, ez jó. Szóval mert Georg 15 éve megtrollkodott valami német ufómagazint, abból a 444 szerint az következik, hogy nincsenek is migránsok.
Na ez a röhejes, nem az ufók.
Jobban meg kéne erőltetni magát az ügynököknek, mert ez elég sovány karaktergyilkossági kísérlet volt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 256
113
Ezt mondd az idejáró oroszoknak is. Folyton megbántódnak.


A munkahelyeden (lásd kép) szóltak, hogy kéne egy kicsit oroszozni hétvégén is? :)

6a6cda8c0700e85ae7f0e1e17c695e618d168462a9fe77cd2119cfc4b5cb4e54.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 781
65 136
113
Legendává vált mert mesélik mindenhogy, de az alapja az hogy nincs meg a mennyiség a terítéshez, nem tudja a nagyker kiteríteni mindenhova mikor beindul és még boltok esetében csak csak,de éttermek esetében ez már csúnya.



Azért a mostani agrárminiszter egy elég felkészült ember, jövőbemutató víziókkal,de a modern mezőgazdaság már nem csak annyi mint régen, és ahhoz hogy sok dolog meginduljon amivel mondjuk kisebb gazdák megtudnak indulni kéne a helyi piac is, de a magyarok nem túl igényesek arra hogy mit esznek, isznak, az okokat lehet sorolni de ez a helyzet. Így meg nehéz megindulni külföldre ha a saját piacon se tudsz annyi profitot termelni hogy fejlessz és kijuss.
Én nem tartom a jelen koncepciót a vas és acél országa hibás irányvonalával egyenértékűnek, a világgazdaság is átalakult.
A mezőgazdaságba meg kell találnunk a helyünket, de az nem az hogy olyan területeken akarunk másokat megverni mikor valamiből egy afrikai ültetvény nagyobb mint a teljes hazai termőterülete az adott terménynek.
A mezőgazdaságnak van helye a nemzetgazdaság egészében de ma Európában, de az egész világon sem lehet ez már az alapja, de lehet a fejlődő és élő vidék alapja. Csinos gazdaságok, turizmus és mezőgazdaság találkozása,stb,stb... maradva Tokajnál, hiába menne ki a turista szétnézni, elkapja a hányinger, a brazilgépsort hiába viszed ki a szőlőbe hogy csak olaszosan nyomják a melót, attól még ez nem lesz Toszkána. A márkához nem elég ma már a jó bor, mert azt szakemberek bárhol elő tudják állítani. A borhoz kéne egy hozzákapcsolt kép is, amivel a minőséget megtámasztod.



A nyúltenyésztés is tipikusan az ami sok ezer pár száz anyás, és több igazi nagy tenyészet létrehozásával sokat tehetne a fejlődő élhető vidékért, de sajnos a felvásárlás eltűnt, nem éri meg felvásárlónak tenyészteni, vágópontok pedig ritkák pedig nem nagy ügy, de ha letudod hivatalosan vágni és van egy ügyfélköröd bejutsz boltokba akkor szépen tud termelni. De a magyarok nem esznek nyulat, én szerencsére úgy nőttem fel hogy rengeteget ettem és ma is nagy örömmel eszek rendszeresen, de a magas bolti ára miatt, sokan életükben nem esznek nyulat. Ezért kéne sok vágópont és könnyített feltételek, hogy ne a sokszereplős kereskedelembe tegyen rá mindenki hanem a tenyésztőtől hivatalosan eljusson a fogyasztóhoz közvetlenül, és a kereskedőhöz és közvetítő nélkül. Ekkor kialakulhatna egy nyúlfogyasztó réteg, ami eltartaná az új belépőket is és lehetne a profitból fejleszteni.
Ezért meg leszek kövezve, de ha lenne egy olyan genetikailag legalább a myxomatozis és RHD ellen védett fajta azzal még a felvásárlós módszer is képes lenne profitot termelni, mert így rengeteget visz el a gyógyszerezés, mert egy nagy (igazából semmilyen) állománynál nem megengedhető ennek az elhagyása
Gyerekkoromban abbol volt a zsebpenzem, 10-12 anyaval. Rengetegen foglalkoztak vele egykor falun, megerte. A myxomatozis megjelenesekor en befejeztem. Par eve a felvasarlas is befejezodott, alacsonyak voltak az arak. Most lehet kapni a boltokban nyulat, az eljet a bordaval, amin nem sok minden van 1500/kg-ert. Na ennyiert veszem most darabjat elve, fel evente kb 5-6-ot. Egy ora alatt jegre teszem szep nyugodtan oket. De pl ma delelott egy birkat szedtem szet, elfogy a fu, ment a jegre, jonnek vele lassan a tarsai is. Nem tudom mennyi husa lett, nem mertem, 10kg,15? passz, viszont a minap pont racsodalkoztam hogy az oldalasa 7000, a combja meg 4000 ft/kg a metroban... Biztos van aki megveszi annyiert... A felvasarlo ket tuz kozott van, aki diktalja az arat az a hipermarket, a felvasarlo meg azon szorit akin tud, tehat lefele.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 256
113
https://www.nyest.hu/hirek/a-neger-nem-fekete
Timbuktu városánál a tuareg Egerew n-Igerewen, ’folyók folyója’ nevet viselte. A Niger mentén található települések közül Timbuktuba érkezett a legtöbb európai kereskedő, mert ez a nagyváros volt számos, a Szahara-sivatagot átszelő karavánútvonal végállomása; Leo Africanus is megfordult itt. (Timbuktu a kultúra fellegvára is volt: már a tizenkettedik században a korabeli európai egyetemekhez mérhető intézmény működött a városban.) Az európai utazókat valószínűleg a tuareg elnevezés a latin nigerhez hasonló hangzása ihlette meg, és innen eredt a folyó általunk is használt neve.

Timbuktu, a sárból tapasztott "csodás" építményeivel? Mert kb. így nézhetett ki akkor is. A béke vallása hívei (sajnos visszafelé fejlődnek a 12. század óta) a hírek szerint szét is romboltak a közelmúltban pár ilyen vályogcsodát, nem lehetett túl nehéz sajnos kárt tenni bennük.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 781
65 136
113
Én mondjuk szoktam, de tény, hogy drágább mint a csirkemell, a monokultúrás fitnessz-étrendek alapköve. A hülye dietetikai hóbortok többet ártottak az egészséges vegyes étrendnek, és a minőségi alapanyagok iránti igénynek, mint 50 év kommunizmus.
Vannak akik minden nap csirkemellet esznek. Mindezt a fitness es az egeszseg jegyeben. Azt a budos, tapos, xarban felnott, antibiotikumos, ket hete levagott csirkemellet. Egy nyul messze egeszsegesebb szerintem mint egy broiler.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 020
11 852
113
Vannak akik minden nap csirkemellet esznek. Mindezt a fitness es az egeszseg jegyeben. Azt a budos, tapos, xarban felnott, antibiotikumos, ket hete levagott csirkemellet. Egy nyul messze egeszsegesebb szerintem mint egy broiler.
Csak lassan a nyúlhússal!
A megemésztése több energiába kerül, mint amennyit tartalmaz.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
"Éjszakánként a szolgálati fegyveremmel ültem az ágyamon, felkészültem arra, hogy végső esetben öljek, ha a szürke lények újra feltűnnének nálam."
Ahaha, ez jó. Szóval mert Georg 15 éve megtrollkodott valami német ufómagazint, abból a 444 szerint az következik, hogy nincsenek is migránsok.
Na ez a röhejes, nem az ufók.
Jobban meg kéne erőltetni magát az ügynököknek, mert ez elég sovány karaktergyilkossági kísérlet volt.

gyenge mentés.

Szóval akkor egy ufósztorikkal éveken át szélhámoskodó fazon szava számítson?

Egyébként Spöttlére most írok rá, megkérem, tisztázzon pár dolgot, amit állít, és az másként történt olyanok szerint, akik akik akkor és ott szolgáltak ,amikor állítása szerint ő átélt dolgokat.
pld 2005 vagy 2006 átél egy öngyilkos merényletet Dzslalabadban. ciki, hogy az évre sem emlékszik, na itt az a gond, ha jól olvasom, abban az időszakban egyetlen ilyen történt a tartományban. az sem külföldiek ellen irányult...
https://www.securitycouncilreport.o...CD3-CF6E4FF96FF9}/Afgh 2007SuicideAttacks.pdf

Nem tudta, mi merre volt a bázison, ahol állítólag lakott. Ilyesmik.

Nógrádi meg ...
https://24.hu/poszt-itt/2015/10/29/het-eros-szakmai-erv-amellett-hogy-nogradi-gyorgy-nem-szelhamos/
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nógrádinak is csodás önéletrajza van, aztán sokak szerint sincs a topon. Én Tálastól is hallottam már olyan szakértéseket, ahol kilógott a lóláb, hogy azért hívták hogy azt mondja amit, vagy inkább azért jöhetett Ő, mert az mondta amit kellett. Olyan marha messze van egy elfogulatlan független biztonságpolitikai szakembertől legalább, mint az általad megcirmogott Nógrádi, legalább!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 319
113
Na ez viszont eldurvulhat. Németek nem támogatjáka az esetleges fegyverembargót.többek között azért sem, mert 6 tengot szállítanának Ankarának. Görögök ezen-nem véletlenül felhúzták magukat.
https://www.politico.eu/article/greece-blasts-berlin-for-shunning-plea-for-turkey-arms-embargo/
A görögök ezen semmit sem veszíthetnek, de a németek igen, megint más faszával vernék a csalánt. Az Unión anyagilag élősködnek, közben F-35-ösöket vesznek. Hát azért....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A görögök ezen semmit sem veszíthetnek, de a németek igen, megint más faszával vernék a csalánt. Az Unión anyagilag élősködnek, közben F-35-ösöket vesznek. Hát azért....
Na igen, a földközi tenger keleti-medemcéjében 6 tengo a szultánnak nem okoz senkinek prob
Nógrádinak is csodás önéletrajza van, aztán sokak szerint sincs a topon. Én Tálastól is hallottam már olyan szakértéseket, ahol kilógott a lóláb, hogy azért hívták hogy azt mondja amit, vagy inkább azért jöhetett Ő, mert az mondta amit kellett. Olyan marha messze van egy elfogulatlan független biztonságpolitikai szakembertől legalább, mint az általad megcirmogott Nógrádi, legalább!
azért jár az inforádióba?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
azért jár az inforádióba?
Járkál az mindenhova ahová hívják, és úgy is beszél ahogy elvárják tőle az adott helyen. Pont erről beszélek, mivel TE kezdted el azt hogy Nógrádit/Spöttlét állítottad pellengérre, kiröhögve azt aki tőlük hozott bármit is nem azt nézve hogy mi az épp amit linkelt Nógráditól, hogy nem igen van olyan ember akit hívnak nagy nézettségű TV-be rendszeresen, és komolyan vehető figura lenne. Ennek az oka pont az, hogy sem az idő keret nem elég, sem a célközönség nem arra kíváncsi, hogy mi történik a geopolitikában. Ennek a biznisznek része Tálas, Nógrádi, és Spöttle is. De akkor azért tegyük ezt tisztába, hogy nem igen van miért ok körberöhögni őket, vagy akkor mindet aki kiszolgálja ezt a cirkuszt!