[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Amúgy meg rakjanak tüzet a Bundestagban akkor nem fognak fázni.
És nevezzék át Reichstag-ra? :rolleyes:
R.e55948a7ddcd7965923b0d593c6245fc
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Holland tudósok.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
162
977
93
Igen, gondolom ilyen Magyarországon nincs :) még szerencse..


Én mondjuk Ausztriáról beszéltem. Mondjak én is példát? Egy bajtársam itthon 10 évig mentőzött, kiment Bécs környékére, betegszállítón dolgozni, 3000EUR sokkal jobb körülmények. Egyik barátomnak az apja szobafestő, precíz, jó szakember kiment 5 évre (Németorszgába).. jelenleg hazajött a megtakarításából házakat épít fel és adja el (igen a feleségéhez jött haza, meg a gyerekeihez, bár nem mintha elkéne számolnia bárkinek). Neki sem jött be biztosan. :) Gyerekkori barátom CNC-zik, itthon 500e ft volt a fizetése vége, kényelmes munkában (4 vagy 6 óránként beállította a gépet és néha ránézett), 4400EUR Frankfurtnál. Másodunokbtyám 10 éve él kint Angliában egy idősekotthonában ápol, annyira rossz neki, ő is csak a szüleit, rokonságot látogatja.

Még szerencse, hogy itthon nincs hosszú várólista. Még szerencse, hogy nincs olyan kórház ahol úgy konzultálnak a szakorvossal , hogy beleírják a zárójelentésedbe, ennyi volt a konzultáció. Illetve ugye gondolom ott is bevett szokás, hogy patológus egyeztet az osztály orvosával, hogy mi is kerüljön a papírra... de ilyen biztosn nincs. Ja mondjuk tényleg egyébként a kórterem , a kórház felszereltsége és a kaja is ugyanolyan, igaz?

Sokan jönnek ám haza, mert nem tudják megtanulni és magabiztosan használni az adott nyelvet, vagy épp nem tudnak beilleszkedni / nem akarnak.


Az tök jó. Bár gondolom te valami panellakást bérelsz, ő pedig egy közepes méretű családiházat, garázzsal. Nem, nem jól érted, de igen félreérthetően fogalmaztam: ott az embereknek nincs prolémája a fűtéssel, nem költöznek be az állatkertbe a fókák mellé ( amit lassan majd hall az ember a hiteles M1-en ), Ami egyedül szerintem továbbra sem rossz 0 hitellel ahhoz képest, hogy 1 vagy 2M ft hiteltartozása volt mikor kiment.

Bár az is érdekes, hogy nyugaton nem lehet jobban keresni, mégis oda mennek az emberek és pl. nem a német,osztrák, svéd ..stb jön Magyarországra.. miért? :) Sőt valamiért általában külföldre jártak a magyarok megszedni magukat és még mindig több használtautót hoznak be külföldről , mint fordítva. Vannak például ilyen furcsa dolgok is.


Természetesen nem mindegy. hogy hol, miből és hogyan kezded.
Közepes házat bérel Burgenland-ban garázzsal ca. 420 Eur-ért ?
Mi Burgenlandban élünk, de ilyet még nem is hallottam. Mindenesetre elhiheted nekem hogy itt sincs kolbászból a kerítés, nem fényévekkel jobb , nem is rosszab, én ugy szoktam mondani "más" az itteni élet.
Nyilván az a 40 év "for"-juk az megvan, mivel itt nem pusztítottak a komunisták, soha senkinek nem vették el a földjét, állatát, traktorát, kastélyát, (najo, kivétel a Habsburgok teljes vagyonát :) ) viszont sokkal több a szabály , sokkal több a fizetni való, gyakorlatilag mindenért fizetni kell , a jelszó a straf !
Amit írtál az emberekről hogy milyen kedvesek , meg elfogadóak, aha persze a felszinen, Ausztriában a Rechtsschutzversicherung (jogi biztosítás) mindenkinek alap, képesek egymást semmi dolgokért is feljelenteni, de akár egy sima autós koccanáskor is szükség lehet rá.
A bünőzésről pedig annyit sokkal több van mint régen volt, sok köthető az új migránsokhoz, de többszöröse lett pl. a családon belüli , és a nők elleni erőszak, szóval vannak bajok nem kicsik!
Amugy én mindenkinek azt javaslom próbálja ki , éljen külföldön, családostól, csak akkor fogja a saját bőrén megtapasztalni milyen is valójában, sokan akkor jönnek rá hogy nem is volt olyan szar nekik otthon .
Tényleg az a legfontosabb ahogy fent is írták, hogy az ember elégedett legyen a szivében, minden más másodlagos.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Finnország védelmi minisztériuma jövő év elején jóváhagyja 323 millió dollár (126 milliárd forint) értékű rakéták és fegyverzet megvásárlását az Egyesült Államoktól - közölte kedden Iikka Marttila, a finn védelmi tárca kormánytanácsosa.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/252046/
Beveszik magukat a Natoba? :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Közepes házat bérel Burgenland-ban garázzsal ca. 420 Eur-ért ?
Mi Burgenlandban élünk, de ilyet még nem is hallottam. Mindenesetre elhiheted nekem hogy itt sincs kolbászból a kerítés, nem fényévekkel jobb , nem is rosszab, én ugy szoktam mondani "más" az itteni élet.
Nyilván az a 40 év "for"-juk az megvan, mivel itt nem pusztítottak a komunisták, soha senkinek nem vették el a földjét, állatát, traktorát, kastélyát, (najo, kivétel a Habsburgok teljes vagyonát :) ) viszont sokkal több a szabály , sokkal több a fizetni való, gyakorlatilag mindenért fizetni kell , a jelszó a straf !
Amit írtál az emberekről hogy milyen kedvesek , meg elfogadóak, aha persze a felszinen, Ausztriában a Rechtsschutzversicherung (jogi biztosítás) mindenkinek alap, képesek egymást semmi dolgokért is feljelenteni, de akár egy sima autós koccanáskor is szükség lehet rá.
A bünőzésről pedig annyit sokkal több van mint régen volt, sok köthető az új migránsokhoz, de többszöröse lett pl. a családon belüli , és a nők elleni erőszak, szóval vannak bajok nem kicsik!
Amugy én mindenkinek azt javaslom próbálja ki , éljen külföldön, családostól, csak akkor fogja a saját bőrén megtapasztalni milyen is valójában, sokan akkor jönnek rá hogy nem is volt olyan szar nekik otthon .
Tényleg az a legfontosabb ahogy fent is írták, hogy az ember elégedett legyen a szivében, minden más másodlagos.
Pâr éve voltam egy borkostolón Rust-ban a Fertö tó mellett. A 10hektáros birtok a csalâd tulajdonâban van 1526 óta. Most képzeld mi történt itthon Mohács óta...
Az ilyen fajta stabilitás azèrt ad egy kis szellemi önbizalmat, szerintem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 345
113
Finnország védelmi minisztériuma jövő év elején jóváhagyja 323 millió dollár (126 milliárd forint) értékű rakéták és fegyverzet megvásárlását az Egyesült Államoktól - közölte kedden Iikka Marttila, a finn védelmi tárca kormánytanácsosa.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/252046/

Csilingel a(z amcsi) pénztárgép, dől a lé, jó tejel az EU-s (és benne a magyar) marha.
...LNG, eltűnő német(EU-s) konkurenciák a világpiacról, védelmi-pénz haditechnika-vásárlások!
Szép az élet, és az orosz sem merte megnyomni a piros gombot, Juhééééj!, toljuk: "... még, még, még, soha/semmi nem elég!"

Beveszik magukat a Natoba? :D

A finneknél (is) megérte a naiv, bulizós "kis-csajT "betolni" a hatalomba," sikerült ebbe a táncba, is belevinni, nem csak a "másikba" :oops: !

" " ""THX" " " " USA!


U.I.: Igen, a tuti --ironikus/szarkasztikus-- érthetőségért háromszor azaz 3-szor idézőjelbe téve!

.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
162
977
93
A fenti témához kapcsolódóan ,a sztereotípiákról, és hogy egy adott hely ,vagy város szép, attól még nem biztos hogy az ott élő emberek is barátságosak, és befogadóak.

A világ legbarátságosabb nagyvárosaiból Bécs 2022-ben 50 városból az utolsó 50.-ik helyet kapta
Érdekes tény az is hogy az utolsó 10 helyen lévő nagyvárosból 7 német nyelvterületen van.

 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
162
977
93
Pâr éve voltam egy borkostolón Rust-ban a Fertö tó mellett. A 10hektáros birtok a csalâd tulajdonâban van 1526 óta. Most képzeld mi történt itthon Mohács óta...
Az ilyen fajta stabilitás azèrt ad egy kis szellemi önbizalmat, szerintem.
pont tegnap este egy hasonlón röhögtünk itthon :) erősített hátsó rugot rendeltem a Volvohoz, a gyári beszállító a Svéd LESJÖFORS alapítva 1675.
vazze ezek már a 16.-ik században svéd acélból kalapálták a kardokat valakinek ;)
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 843
113
Nincs ebben semmi érdekes, amikor volt a nagy tűzoltó sztrájk 2002-2003-ban, akkor
is a hadsereg (+raf +navy) tűzoltó szakszolgálatai vették át a szolgálatot.
Az a kva nagy különbség, hogy képesek ellátni az érdemi munkát.
Mo-n mi is volt, amikor a honvédség beállt? LoL
/sok minden nem, csak intézményesült hírzárlat/
Miről beszélsz Higgi? A covidos időkről mikor logisztikai feladatot hajtottak végre? Vagy mikor a kőrházakban beadott védőoltásoknál betegirányítási és adminisztratív feladatokat végeztek? Mit találtál ezen olyan roppant humorosnak? Bár mondjuk az angol humorhoz képest még egy középsúlyos fertőzés is nevetséges.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Oroszország "örökre" elveszítette legnagyobb energiavásárló ügyfelét, Európát - szögezte le Fatih Birol, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) török származású ügyvezető igazgatója egy keddi energetikai konferencián.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/252051/
Meglehet...
Tegnap olvastam hogy az EU (zöld meg minden ugye) Ausztraliabol vesz LNG-t. Onnan jön a hajó!
Ma meg azt olvastam hogy az EU 41%-al novelte iden az orosz LNG vasarlasat.
Holnap is lehet olvasok valami fantasztikusat.
Lehet ezt igyis, ugyis nezni, le lett irva sokszor. Csak a vegere az jön ki hogy az EU megy a sullyesztobe gazdasagilag, anyagilag, a helyet meg atveszi India mert neki van olcso energiaja es az EU cegek odamenekulnek.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Közepes házat bérel Burgenland-ban garázzsal ca. 420 Eur-ért ?
Mi Burgenlandban élünk, de ilyet még nem is hallottam. Mindenesetre elhiheted nekem hogy itt sincs kolbászból a kerítés, nem fényévekkel jobb , nem is rosszab, én ugy szoktam mondani "más" az itteni élet.
Nyilván az a 40 év "for"-juk az megvan, mivel itt nem pusztítottak a komunisták, soha senkinek nem vették el a földjét, állatát, traktorát, kastélyát, (najo, kivétel a Habsburgok teljes vagyonát :) ) viszont sokkal több a szabály , sokkal több a fizetni való, gyakorlatilag mindenért fizetni kell , a jelszó a straf !
Amit írtál az emberekről hogy milyen kedvesek , meg elfogadóak, aha persze a felszinen, Ausztriában a Rechtsschutzversicherung (jogi biztosítás) mindenkinek alap, képesek egymást semmi dolgokért is feljelenteni, de akár egy sima autós koccanáskor is szükség lehet rá.
A bünőzésről pedig annyit sokkal több van mint régen volt, sok köthető az új migránsokhoz, de többszöröse lett pl. a családon belüli , és a nők elleni erőszak, szóval vannak bajok nem kicsik!
Amugy én mindenkinek azt javaslom próbálja ki , éljen külföldön, családostól, csak akkor fogja a saját bőrén megtapasztalni milyen is valójában, sokan akkor jönnek rá hogy nem is volt olyan szar nekik otthon .
Tényleg az a legfontosabb ahogy fent is írták, hogy az ember elégedett legyen a szivében, minden más másodlagos.
Nyilván nincs, az eddig látottak alapján simán jobb. (Bár én nem éltem ott kint.) Hát az nem csak 40 év, mert pár éve csinálták még ezt itthon is.. itthon is sokmindenért fizetned kell, kivéve pár rétegnek, ha ők nem az nem baj.. Mindenhol több van, mint régen, csak pl én ott nem láttam c***nysorokat ahol éppen nem túl biztonságos este kint lenni, persze volt ott is lövöldözés.. mondjuk ott annyi különbség van, hogy tömeges esményt is képes kezelni a rendőrség,mentőszolgálat és a tűzoltóság is.
Sőt , mondok jobbat: ott biztosan nem vársz 1-2 órát napközben a mentőre egy fejsérüléssel. Nem igazán van olyan, hogy járműveket állítanak le, mert nincs rá pénz vagy elég kétes műszaki állapotban van. Nincs olyan, hogy kiérkezel a lakástűzhöz és a haverikör által "gyártott" tűzoltóautó ha úgy gondolja akkor nem ad vizet. A kórházban normális színvonal van. Nem egy járőr van 30-40 km-enként.
Nyilván számít, hogy miben és hogyan szocializálódtál. Az utolsó két soroddal pedig nem igazán lehet vitatkozni.

A fenti témához kapcsolódóan ,a sztereotípiákról, és hogy egy adott hely ,vagy város szép, attól még nem biztos hogy az ott élő emberek is barátságosak, és befogadóak.

A világ legbarátságosabb nagyvárosaiból Bécs 2022-ben 50 városból az utolsó 50.-ik helyet kapta
Érdekes tény az is hogy az utolsó 10 helyen lévő nagyvárosból 7 német nyelvterületen van.

Budapest pl. hányadik?


Nincs ebben semmi érdekes, amikor volt a nagy tűzoltó sztrájk 2002-2003-ban, akkor
is a hadsereg (+raf +navy) tűzoltó szakszolgálatai vették át a szolgálatot.
Az a kva nagy különbség, hogy képesek ellátni az érdemi munkát.
Mo-n mi is volt, amikor a honvédség beállt? LoL
/sok minden nem, csak intézményesült hírzárlat/

Azért ezzel lehet vitatkozni. Nem hiszem, hogy sok településen lett volna a katonaságnak tűzoltószolgálata, dehogy létszámban ,felszerelésben és járműben nincs ugyanakkora számban, abban biztos vagyok. Mo.-n nem tudom, hogy a reptéri tűzoltóságon kívűl van-e más, de gondolom a lőterekre is van valamiféle biztosítás a HM-en belül. Meg azért lássuk be, nem menne olyan simán az ismeretlen tűzoltójárművek kezelése. Nem hiszem, hogy ott sűrűn vonulnának liftből mentéshez, magasból mentéshez, kéménytűzhöz, azt is kétlem, hogy megfelelő rutinosággal járnának el egy nagyobb közlekedési balesetnél a sérült kimentésénél , vasúti baleseteknél és még van pár fajta eseményt. Az alaptudás valamennyire megvan, csak jobb ha gyakorlott ember csinálja.
(Nem lebecsülve, lenézve őket csak az egy másik "szakág". )
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Miről beszélsz Higgi? A covidos időkről mikor logisztikai feladatot hajtottak végre? Vagy mikor a kőrházakban beadott védőoltásoknál betegirányítási és adminisztratív feladatokat végeztek? Mit találtál ezen olyan roppant humorosnak? Bár mondjuk az angol humorhoz képest még egy középsúlyos fertőzés is nevetséges.
Arról, hogy vicceskedve szokás szerint lefikázásra került a dolog, pedig effektíve több dolgot végeznek
el az ellátásba bevonandó brit egységek, mint anno Mo-n a pl. fent általad piedesztálra emelt Honvédség,
amiről ugyebár nehogy bárki vmi kritikust mondjon...
A citált hírt lehetett volna mondjuk némi elismeréssel kommentálni, ahogy mindenki megérdemelné, aki
ilyen vagy olyan okokból kiveszi a részét a feladatokból ilyen esetben.
De nyilván ez túl nagy elvárás lenne.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Azért ezzel lehet vitatkozni. Nem hiszem, hogy sok településen lett volna a katonaságnak tűzoltószolgálata, dehogy létszámban ,felszerelésben és járműben nincs ugyanakkora számban, abban biztos vagyok. Mo.-n nem tudom, hogy a reptéri tűzoltóságon kívűl van-e más, de gondolom a lőterekre is van valamiféle biztosítás a HM-en belül. Meg azért lássuk be, nem menne olyan simán az ismeretlen tűzoltójárművek kezelése. Nem hiszem, hogy ott sűrűn vonulnának liftből mentéshez, magasból mentéshez, kéménytűzhöz, azt is kétlem, hogy megfelelő rutinosággal járnának el egy nagyobb közlekedési balesetnél a sérült kimentésénél , vasúti baleseteknél és még van pár fajta eseményt. Az alaptudás valamennyire megvan, csak jobb ha gyakorlott ember csinálja.
(Nem lebecsülve, lenézve őket csak az egy másik "szakág". )
1. Ferihegyen a reptéri tűo a Katvédelemhez tartozik
2. GB-ben a megyei tűo-okon kívül ott volt akkoriban a Navy-, RAF-, Army Fire Service
(pontosabban Ministry of Defence Fire Service, de ebbe nem megyek bele, mert bonyolultabb kicsit)
Ezek nem címzetes vagy milyen-, hanem 'rendes' tűzoltók.
Továbbá saját járműveik voltak/vannak: csak szemléltetésképp, a sztrájk után 1000+ darab, akkoriban már nem túl modern
Green Goddes gépjárműfecskendőt selejteztek le.

Az ún. Operation Fresco -ban 19000 tagja vett részt a fegyveres erőknek.
Nyilván a legalapabb káreseteket -tűo képesítésű vezetésével- a 'mezei' katonák is fel tudták számolni.
A specializáltabbakra meg ott voltak a breathing apparatus rescue teams (BART) és a rescue equipment support teams (REST) -
profikkal.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
1. Ferihegyen a reptéri tűo a Katvédelemhez tartozik
2. GB-ben a megyei tűo-okon kívül ott volt akkoriban a Navy-, RAF-, Army Fire Service
(pontosabban Ministry of Defence Fire Service, de ebbe nem megyek bele, mert bonyolultabb kicsit)
Ezek nem címzetes vagy milyen-, hanem 'rendes' tűzoltók.
Továbbá saját járműveik voltak/vannak: csak szemléltetésképp, a sztrájk után 1000+ darab, akkoriban már nem túl modern
Green Goddes gépjárműfecskendőt selejteztek le.

Az ún. Operation Fresco -ban 19000 tagja vett részt a fegyveres erőknek.
Nyilván a legalapabb káreseteket -tűo képesítésű vezetésével- a 'mezei' katonák is fel tudták számolni.
A specializáltabbakra meg ott voltak a breathing apparatus rescue teams (BART) és a rescue equipment support teams (REST) -
profikkal.
Én tudom, hogy az OKF alá tartozik, voltam is ott párszor.. :D
Az UK rendszert nem ismerem, bár volt ott 1 barátom valami behívós rendszerben volt tűzoltó, az elmondottak alapján valami tartalékos jellegű dolog. Viszont a megyei tűzoltóságokon kívűl milyen tűzoltóságok voltak akkor? Mert valószínűleg tartom ,hogy a létesítményit nem a megye látja el, de szerintem az Army sem.. (Reptér, kikötő, atomerőmű .. egyéb létesítmények).


Nyilván a legalapabb káreseteket -tűo képesítésű vezetésével- a 'mezei' katonák is fel tudták számolni. Persze, egy egyszerű közlekedési balesetet vagy 1 szabadtéri tüzet biztosan. A probléma a kicsit komplikáltabb feladatokkal lehet, ahol már számít és szükséges a skill&knowledge . Azért nagyon nem mindegy, hogy hogy állsz neki 1 zárttéri tűz oltásának, felderítés, személymentés , veszélyes anyagok .. stb. Ha nincs megfelelő ismereted, akkor simán felrobbanhatsz 1 helységet vagy csak simán megfőzheted a benne tartózkodókat, vagy éppen saját magad. Azért ez nem úgy megy, hogy tessék itt a ruha, meg a felszerelés mennyé' a pincébe azt ódd' meg. A legtapasztaltabbaknak meg igencsak célszerű az irányítást végeznie. Itthon is vannak spec. egységek, csak éppen elég keveset vonulnak, mert mindentől messze vannak. (Épp ezért építik le, mert nincs mindig rájuk szükség és kisebb eseményeknél megoldjuk máshogy.. amikor meg tényleg kéne és messziről is akkor meg nincs / nem lesz elég, mert a statisztika alapján felesleges).
Minden fecskendőn volt legalább 1 BART / REST szakember? Mert vagy az lenne az ésszerű vagy külön olyan egységeket kicsit nagyobb , de elérhető távolságban szétszórni. Nyilván ez 1 kényszerhelyzet volt és így tudták megoldani... (nem úgy mint nálunk, hogy nem sztrájkolhatsz) és a semminél sokkal jobb. De valószínűleg messze volt az ideálistól.

De nyilván ha "rendes" tűzoltó volt, akkor ugyanazt a feladatkörét látta el, kb áthelyezéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Én tudom, hogy az OKF alá tartozik, voltam is ott párszor.. :D
Az UK rendszert nem ismerem, bár volt ott 1 barátom valami behívós rendszerben volt tűzoltó, az elmondottak alapján valami tartalékos jellegű dolog. Viszont a megyei tűzoltóságokon kívűl milyen tűzoltóságok voltak akkor? Mert valószínűleg tartom ,hogy a létesítményit nem a megye látja el, de szerintem az Army sem.. (Reptér, kikötő, atomerőmű .. egyéb létesítmények).


Nyilván a legalapabb káreseteket -tűo képesítésű vezetésével- a 'mezei' katonák is fel tudták számolni. Persze, egy egyszerű közlekedési balesetet vagy 1 szabadtéri tüzet biztosan. A probléma a kicsit komplikáltabb feladatokkal lehet, ahol már számít és szükséges a skill&knowledge . Azért nagyon nem mindegy, hogy hogy állsz neki 1 zárttéri tűz oltásának, felderítés, személymentés , veszélyes anyagok .. stb. Ha nincs megfelelő ismereted, akkor simán felrobbanhatsz 1 helységet vagy csak simán megfőzheted a benne tartózkodókat, vagy éppen saját magad. Azért ez nem úgy megy, hogy tessék itt a ruha, meg a felszerelés mennyé' a pincébe azt ódd' meg. A legtapasztaltabbaknak meg igencsak célszerű az irányítást végeznie. Itthon is vannak spec. egységek, csak éppen elég keveset vonulnak, mert mindentől messze vannak. (Épp ezért építik le, mert nincs mindig rájuk szükség és kisebb eseményeknél megoldjuk máshogy.. amikor meg tényleg kéne és messziről is akkor meg nincs / nem lesz elég, mert a statisztika alapján felesleges).
Minden fecskendőn volt legalább 1 BART / REST szakember? Mert vagy az lenne az ésszerű vagy külön olyan egységeket kicsit nagyobb , de elérhető távolságban szétszórni. Nyilván ez 1 kényszerhelyzet volt és így tudták megoldani... (nem úgy mint nálunk, hogy nem sztrájkolhatsz) és a semminél sokkal jobb. De valószínűleg messze volt az ideálistól.

De nyilván ha "rendes" tűzoltó volt, akkor ugyanazt a feladatkörét látta el, kb áthelyezéssel.
Jó, akkor OKF :D Arra utaltam, hogy nem fegyv.erők által kiadott szolg.hely a reptér.

A behívósnál gondolom a retained/on-call firefighter -re gondolsz.
A kisebb állomásokat látják el így, hasonlít a Mo-i önkéntes tűo-hoz.
Kapod a riasztást, rohansz a szerhez és vonultok.

Reptereknél külön van, de van amikor a megyei. Ez változó.
Létesítményi már nincs túl sok, ahol van ott létesítményi :D
Jelenleg Defence Fire and Rescue Service alatt van az összes 'katonai'.
Ez pedig kiszervezésre került a Capita cégnek 2019-ben.
Jelenleg a Capita 53 állomást ad ki GB,Cyprus és Falklandon.
Az 53 azért elég beszédes mennyiség, és ez csak a 'katonai', ehhez jön még a 'rendes', megyei tűzoltóság.
Szóval meglehetősen jó a lefedettség, és ennél 2002-2003-ban azért több állomás volt szolgálatban.

Mint mondtam, kiképzett tűzoltók, vagy kiképzett tűzoltó vezetésével vonultak a sztrájk alatt, saját
eszközökkel. A BART/REST-t meg a RAF állította ki. Nem volt mindegyik fecskendőn, de számtalan ilyen raj volt,
akik szükség szerint vonultak. Azt pontosan nem tudom, hogy hol települtek, de nyilván a megfelelő elosztásban.