[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 889
82 434
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Semmilyen körülmények között nem térhetünk vissza az orosz fosszilis energiahordozóktól való függőséghez - szögezte le Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a német, ellenzéki, "jobbközép" Kereszténydemokrata Unió (CDU) düsseldorfi újévi fogadásán szombaton.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/254490/

Meloni földgázfejlesztési megállapodást írt alá Líbia tripoli felével
Forrás: https://kuruc.info/r/4/254497/
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Amíg fel kell, hogy tüntetve legyen az adott termék összetevői között, és nem lesz kötelező használni, nem látom mi a probléma vele.
...
Na jo, de majd ugy lesz hogy E638..12 (ez lesz a tucsok), E538..13 (kukac) stb. Azt meg, hogy mi kotelezo vagy mi nem eleg megnezni az uzemanyagoknal ahol kotelezo, hogy legyen benne X% biouzemanyag, fuggetlenul hogy jot tesz-e a motornak vagy sem . . . ;) Szoval en semmi jot vagy az atlag ember szamara pozitivumot nem varok ettol...

+ a termekek ara majd nezzetek meg nem lesz annyival olcsobb amennyivel tobb tucsok lesz benne ezt most mondom...:oops:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Na jo, de majd ugy lesz hogy E638..12 (ez lesz a tucsok), E538..13 (kukac) stb. Azt meg, hogy mi kotelezo vagy mi nem eleg megnezni az uzemanyagoknal ahol kotelezo, hogy legyen benne X% biouzemanyag, fuggetlenul hogy jot tesz-e a motornak vagy sem . . . ;) Szoval en semmi jot vagy az atlag ember szamara pozitivumot nem varok ettol...

+ a termekek ara majd nezzetek meg nem lesz annyival olcsobb amennyivel tobb tucsok lesz benne ezt most mondom...:oops:
Megértem, hogy csak a rosszat látjátok benne, de várjuk ki a végét.

Fundamentálisan egy organikus állati hozzávalórol beszélünk, amit gusztus és kulturális okok miatt nem tudunk elfogani.

Nagyszüleimnél vidéken sok gyümölcsfa volt, és gyerekként sokat lógtam azokon. Volt pár öreg nagy cseresznyefa, es amikor érett, kétpofára ettem, felmászva a tetejére.
Egyik alkalommal unokanővérem is ott volt, és látom, hogy mielőtt megenné a szemet megnézni kettészedve azt, és kipiszkálja a benne lévő kukacot. Kiderült, hogy ugyan voltak a fák permetezve, de a nagy fák tetejét már nem nagyon érte a cucc így azok a szemekben minimum minden másodikában volt kukac.
Addig fel se tünt, ízén nem vetted észre, de miután láttam a kukacokat, nekem is muszáj volt bontogatni a szemeket...

Kb. Így vagyok ezzel a mostani helyzettel is. Akar a nyavaja tücsköt vagy kukacot enni, de igazándiból az se feltétlen különb mint a kagyló, rák, stb.
A desznyó egy évig tapicskol a ganyéban de az oké. Szeretem a pacalt, de feldolgozás előtt nem egy gusztusos cucc, ahogy a bél se az, töltöttem öklendezve a langyos vizet öreganyámnak gyerekként amikor mosta a belet, majd bőröstűl ettem a frissen sült disznó torost. Az ember megtanulja kezelni ezeket. A tücsökkel meg a kukaccal még nincsenek meg ezek a tapasztalatok, plusz még társul hozzá negatív konnotáció.

Nemrég a Lipóti sajátmárkás egyébként nagyon finom joghurtjában látom, hogy van pl. guargumi. Na most speciel én tudom hogy az növényi származék, de ha épp kukac adalék lenne, hát lehet, hogy fintorognék egy darabig aztán bontanák megegyet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 842
113
Nincs mit virítani, a haderőfejlesztés befejeződött, ezt világosan kifejtette a miniszter úr. Gyakorlatilag már minden szükséges (nehéz)tekknikát megrendeltünk, ezek lassan beérkeznek és akkor hátradőlhetünk, mert megvan a térség meghatározó hadereje. Az országhatáron belül legalábbis bizonyosan a legmeghatározóbb. Szomszédok közül talán egy szlovén támadást ki tudunk majd védeni (esetleg még egy ideig egy szlovákot is, most hogy odaadták a tankjaikat meg nincs légierejük); persze csak akkor, ha egyedül támadnak - ami igazán megnyugtató (stratégiai nyugalommal tölt el).
Itt szeretném én is megkövetni @Negan -t, jól látta, hogy gyakorlatilag egy BW szárnysegéd kiépítése zajlik és mi gondoltunk ebbe a történetbe többet. (Mellesleg pont annak a BW-nek, ami modern története harmadik veresége felé lavírozik, erre van predesztinálva, de ez már nem ennek a topiknak a témája.)
BW a veresége felé lavírozik? Hol harcol most a BW?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 853
27 332
113
Megértem, hogy csak a rosszat látjátok benne, de várjuk ki a végét.

Fundamentálisan egy organikus állati hozzávalórol beszélünk, amit gusztus és kulturális okok miatt nem tudunk elfogani.

Nagyszüleimnél vidéken sok gyümölcsfa volt, és gyerekként sokat lógtam azokon. Volt pár öreg nagy cseresznyefa, es amikor érett, kétpofára ettem, felmászva a tetejére.
Egyik alkalommal unokanővérem is ott volt, és látom, hogy mielőtt megenné a szemet megnézni kettészedve azt, és kipiszkálja a benne lévő kukacot. Kiderült, hogy ugyan voltak a fák permetezve, de a nagy fák tetejét már nem nagyon érte a cucc így azok a szemekben minimum minden másodikában volt kukac.
Addig fel se tünt, ízén nem vetted észre, de miután láttam a kukacokat, nekem is muszáj volt bontogatni a szemeket...

Kb. Így vagyok ezzel a mostani helyzettel is. Akar a nyavaja tücsköt vagy kukacot enni, de igazándiból az se feltétlen különb mint a kagyló, rák, stb.
A desznyó egy évig tapicskol a ganyéban de az oké. Szeretem a pacalt, de feldolgozás előtt nem egy gusztusos cucc, ahogy a bél se az, töltöttem öklendezve a langyos vizet öreganyámnak gyerekként amikor mosta a belet, majd bőröstűl ettem a frissen sült disznó torost. Az ember megtanulja kezelni ezeket. A tücsökkel meg a kukaccal még nincsenek meg ezek a tapasztalatok, plusz még társul hozzá negatív konnotáció.

Nemrég a Lipóti sajátmárkás egyébként nagyon finom joghurtjában látom, hogy van pl. guargumi. Na most speciel én tudom hogy az növényi származék, de ha épp kukac adalék lenne, hát lehet, hogy fintorognék egy darabig aztán bontanák megegyet.
Igen, kulturális dolog, h a rák oké, a tücsök nem. (Nekem a rák se.) A probléma a, h rád erőltetik. A steak nem oké, a tücsök-bogár meg igen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 819
113
Mint Nato katona nem tudod, hogy a BW jelenleg nem harcol sehol?
Amig a NATO létezik,az USA haderő biztositja védelmét,addig nem is fog olyan háborúban részt venni,mire gondoltok.
És nem az a legnagyobb baj,hogy egy BW segéderőt csinálnak (NATO felajánlás teljesitése a cél),hanem ahogy azt csinálják.Lehetne ezt egy legalább helyi szinten önálló honvédelemre is képes hadszervezetbe illesztve is csinálni.De ez csak propi lózung szinten van.És a német jóindulatvásárlás szempontja is előbre való a rezsimnek,mint a tényleges haderőfejlesztés.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Össze-vissza beszélsz.
Hát a külügyminiszterük szerint éppenséggel háborúban állnak. Bár én nem hiszem kiérnének a frontra. A legutóbbi hírek szerint az eszközeik nagy részét be sem tudjak indítani a karbantartás hiánya miatt. A katonák meg elkezdtek leszerelni mert nem gondolták, hogy valaha is harcolniuk kell majd.


“A német hatóságok jelentése szerint az ukrajnai harcok kezdete óta ugrásszerűen megemelkedett a német hadseregből lelkiismereti okok miatt kilépők száma. Sokan azzal indokolták leszerelési kérelmüket, hogy nem számítottak háborúra”
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 668
35 816
113
“A német hatóságok jelentése szerint az ukrajnai harcok kezdete óta ugrásszerűen megemelkedett a német hadseregből lelkiismereti okok miatt kilépők száma. Sokan azzal indokolták leszerelési kérelmüket, hogy nem számítottak háborúra”
Melegedni jártak a BW-be?! :D
Minek álltak katonának, ha ennyire rettegnek a háborútól - ami nem is érinti őket közvetlenül...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU