[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 783
26 901
113
Egy kis helyzet jelentes a nyugati fertobol: Dortmundba jottem ma munka miatt. Erkezes utan azzal kezdodott a nap, hogy nem tudtam lemenni metrozni, mert sztrajk van. Nem csak olyan buziskodos, minden zarva, U Bahn, S Bahn nem megy es megkoronaztak, hogy a buszokbol is csak a tavolsagi. Beremelest kovetelnek a megemelkedett arak miatt. Az fel varos asssetudta mivel menjen meg hova…
Amikor az osztrákoknál vasutassztrájk volt, a klímahisztizők megfejelték az útra ragasztós pörformansszal.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 971
113
A kollégám Teslája télen 300 - 350 km-t bír, nyáron 400 - 450 -et. 80 kWh -s akku van benne. Télen átlag 23 kWh/100 km -t fogyaszt, nyáron kb. 17 kWh/100 km -t. :) Jelenleg leginkább az okoz neki problémát, hogy hirtelen nagyon megnőtt az elektromos autók száma, és nehéz töltőt találni. Egyenlőre az infrastruktúra nem tart lépést az igényekkel.
Haaat nekem meg soha nem sikerult ilyen km-eket mennem. Mondom a tegnapit es felteszem melle a toltesrol a kepernyofoto is, hogy ne mondjak a levegobe beszelek vagy okoskodok.
Szoval 713 km-t mentem, az auto egy Polestar 2, ami a gyar szerint 420 km-t tudna. -1 es -4 fok volt, 130-al csorogtam kiveve kb 80 km, mert ilyen hosszan van egy folyamatos es egybefuggo autopalya epites, itt 80-100 volt a tempo. Egyszer toltottem toltottem 65,3 KWh-t, aztan 61,2 KWh-t es vegul 42 KWh-t. Tehat ezt a 713 km-t ilyen kis temponal is 3 toltessel tudtam megtenni es mi t a foton lathato 168,5 KWh-t toltottem 91,13 €-ert. Az erkezeskor 25 km-el volt tobb a megteheto tavolsag mint indulasnal, azaz elhanyagolhato. Es akkor lehet matekozni megeri-e ez a baszkodas es ez a penz… nem kell nagy zseninek lenni!

1200 km-t kellett volna mennie az autonak a gyari adat szerint, pont a felet sikerult. Nem igazan jon ki tobb telen.
ad9bffecd52a527508754774ffcfb10c.jpg
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 980
113
Haaat nekem meg soha nem sikerult ilyen km-eket mennem. Mondom a tegnapit es felteszem melle a toltesrol a kepernyofoto is, hogy ne mondjak a levegobe beszelek vagy okoskodok.
Szoval 713 km-t mentem, az auto egy Polestar 2, ami a gyar szerint 420 km-t tudna. -1 es -4 fok volt, 130-al csorogtam kiveve kb 80 km, mert ilyen hosszan van egy folyamatos es egybefuggo autopalya epites, itt 80-100 volt a tempo. Egyszer toltottem toltottem 65,3 KWh-t, aztan 61,2 KWh-t es vegul 42 KWh-t. Tehat ezt a 713 km-t ilyen kis temponal is 3 toltessel tudtam megtenni es mi t a foton lathato 168,5 KWh-t toltottem 91,13 €-ert. Az erkezeskor 25 km-el volt tobb a megteheto tavolsag mint indulasnal, azaz elhanyagolhato. Es akkor lehet matekozni megeri-e ez a baszkodas es ez a penz… nem kell nagy zseninek lenni!

1200 km-t kellett volna mennie az autonak a gyari adat szerint, pont a felet sikerult. Nem igazan jon ki tobb telen.
ad9bffecd52a527508754774ffcfb10c.jpg
Nem sokkal tér el a fogyasztása a Teslától. Aki rendszeresen ekkora távolságokat megy, annak még egyenlőre nem igazán nyerő.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 573
113
.
Haaat nekem meg soha nem sikerult ilyen km-eket mennem. Mondom a tegnapit es felteszem melle a toltesrol a kepernyofoto is, hogy ne mondjak a levegobe beszelek vagy okoskodok.
Szoval 713 km-t mentem, az auto egy Polestar 2, ami a gyar szerint 420 km-t tudna. -1 es -4 fok volt, 130-al csorogtam kiveve kb 80 km, mert ilyen hosszan van egy folyamatos es egybefuggo autopalya epites, itt 80-100 volt a tempo. Egyszer toltottem toltottem 65,3 KWh-t, aztan 61,2 KWh-t es vegul 42 KWh-t. Tehat ezt a 713 km-t ilyen kis temponal is 3 toltessel tudtam megtenni es mi t a foton lathato 168,5 KWh-t toltottem 91,13 €-ert. Az erkezeskor 25 km-el volt tobb a megteheto tavolsag mint indulasnal, azaz elhanyagolhato. Es akkor lehet matekozni megeri-e ez a baszkodas es ez a penz… nem kell nagy zseninek lenni!

1200 km-t kellett volna mennie az autonak a gyari adat szerint, pont a felet sikerult. Nem igazan jon ki tobb telen.
ad9bffecd52a527508754774ffcfb10c.jpg
Egy 8 literes átlagfogyasztású dízel autónál az üzemanyag költsége 1.77 EUs áron olyan 100 EUra jön ki, ha jól számoltam.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
.

Egy 8 literes átlagfogyasztású dízel autónál az üzemanyag költsége 1.77 EUs áron olyan 100 EUra jön ki, ha jól számoltam.
azért egy átlag modern diesel személyautó nem eszik annyit autópályatempónál szerintem... én elmegyek a 15 éves szomjas benzinessel 8 literből azon a tempón.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 971
113
azért egy átlag modern diesel személyautó nem eszik annyit autópályatempónál szerintem... én elmegyek a 15 éves szomjas benzinessel 8 literből azon a tempón.

Vilagos, igy van. Egy olyan kategoriaju diesel, mint az emlitett elektromosok, azok a kozelebe nincsenek ennek a 8 literes fogyasztasnak ilyen temponal. 160 km/h felett mar hasonloan alakul, de alatta joval gazdasagosabb. Az idot pedig ne is emlitsuk. Ugyanezen a 700-720 km-es tavon egy nem elektromos max egyszer all meg tankolni, pisilni, enni… fel ora. A 3 toltesem ideje 28, 44, 58 percek voltak. Itt mar eleve buko a dolog, aztan meg adodik hozza a sebesseg miatti ido veszteseg is.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Az egyik kollégám 2021 őszén vett egy Teslát. Most azzal bosszant bennünket, hogy ha otthon tölti a kocsiját, akkor 8 Ft. / km az üzemanyag költsége. Nekem meg 42-48 Ft. / km. Ha lenne rá pénzem, nem kellene erőltetni hogy vegyek egy elektromos autót. :D

Vagy a felárból vehetsz 10 évre elegendő üzemanyagot és akkor azzal szúrkálhatod, hogy te ugyanannyi pénzbők ingyen jársz. :D
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Itt válaszolok, mert ez nem igazán az ukrán topikba való.

Ezért is van az, hogy Magyarország számára az lenne a legkedvezőbb, ha Oroszország durván elbukná ezt a háborút.

Ezzel messzemenően nem értek egyet. Magyarország számára az lenne a kedvező, ha az EU beleszaladna egy olyan pofonba, amelytől felébred.

Ha Oroszország bukik, az "európai felsőbbrendűség" és a "tiszta európai gondolkozás" megerősítést nyer, és ennél károsabb dolgot sem helyileg, sem a teljes világ szempontjából nem tudok elképzelni.

Azért rettenetesen káros, mert végtelenül hazug. "Demokrácia" címszó alatt jelentős tömegeket kényszerít arra, amit nem szeretnének csinálni, azzal a felkiáltással, hogy "ezt akarja a többség".

Kedvenc példám a brexit. Tekintsünk el attól, hogy jó vagy rossz döntés. Nézzük meg inkább azt, hogy milyen arányú döntés: 52-48. Vagy az amerikai választások, ahol 100 szavazat 180 fokos változást jelenthet egy 330 milliós ország politikájában.

Nem véletlen, hogy a nyugati demokráciák részeg szamárként közlekednek. A határon billegő szavazások nem teszik lehetővé hosszútávú célok konzisztens követését.

Az egész nyugati berendezkedés az ellenállásra, forradalomra, feszültségre épül. Ez egy ideig nagyon hasznos volt, gondoljunk csak a tudományos fejlődésre.

Mostanra viszont visszájára fordult, akkor is véres forradalmat akarunk, amikor nincs rá szükség. Hosszú társadalmi folyamatokat akarunk belesűríteni 3-5 évbe, ráadásul úgy, hogy a másik oldaltól valami olyasmit várunk el, amit magunk nem adunk.

Nagyon jó példa erre a BLM, LGBT, nemek közötti egyenlőség. Alapvetően mindegyik célja jó (egy bizonyos pontig). De mindegyik forradalmat akar, itt és most. Meg akarják változtatni a világot azonnal, és amikor ez nem megy, akkor elkezdenek nagyon-nagyon hangosan kiabálni.

Az emberek tükörként működnek. Ha te kiabálsz, előbb-utóbb én is kiabálni fogok. Ha tesz személyeskedsz, előbb utóbb én is személyeskedni fogok.

De ez fordítva is igaz. Ha én kultúrált stílusban írok, akkor általában kultúrált választ kapok.

Ami nagyon-nagyon nehéz: az emberek kirántása egy már forgó hit és elvakultság spirálból.

És itt térek vissza az EU jelenlegi legnagyobb problémájához. Benne van egy mély hit és elvakultság spirálban. Benne van egy "megkérdőjelezhetetlen" felsőbbrendűségi érzésben: mindenki aki mást mond rossz, harcolnunk kell vele, el kell nyomnunk.

Reménykedem, hogy a jelenlegi ukrajnai válság kimenetele meg fogja döbbenteni az EU átlagembert. Sok esélyt sajnos nem adhatok neki, de reménykedem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A tegnapi ukrán topikos "A jólétünk megőrzése miatt kell a NATO/USA oldalon lenni, hogy a kizsákmányolók morzsáit megkaphassuk, a színesek úgyis minket is annak tekintenek, mert fehérek vagyunk" narratíva mellé tenném ezt.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
A tegnapi ukrán topikos "A jólétünk megőrzése miatt kell a NATO/USA oldalon lenni, hogy a kizsákmányolók morzsáit megkaphassuk, a színesek úgyis minket is annak tekintenek, mert fehérek vagyunk" narratíva mellé tenném ezt.


Érdekes ez a neokohnon, mivel tudjuk, hogy eredetileg kik fogalmazták meg ezt az "üdvös" célt, nem csak Németországra, hanem az összes fehér országra vonatkozóan. Igen, Ukrajnával is ez a szándék idővel. Mondjuk nem tudom mit akarnak tenni egy esetleges ukrán győzelem után a több millió "nácival". Lehet ezért is igyekeznek elhúzni a háborút, hogy mindkét oldalon minél több fehér szláv férfi essen el a harcmezőn vagy nyomorodjon meg. Az orosz meg persze amennyire tudja a kisebbségeket és a bűnözőket küldi leginkább a darálóba, persze nem feltétlenül rasszista indítékkal, csak azért, hogy a nagyvárosok közhangulatát kevésbé rontsák. A donbászi milicistákat, akik szlávok és fehérek, is első sorba küldte, 50%-os veszteségeket szenvedni.
Szóval tegyük fel, győznek az ukránok, a táncos-komikus zsidó pedig meghirdeti, hogy pár millió afrikai klímamenekült jön a nagy újjáépítésen dolgozni, és benépesíteni az elűzött orosz lakosság miatt üres keleti régiókat... mit fog szólni ehhez az átlag ukrán? "Szlava Ukraini?"
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Érdekes ez a neokohnon, mivel tudjuk, hogy eredetileg kik fogalmazták meg ezt az "üdvös" célt, nem csak Németországra, hanem az összes fehér országra vonatkozóan. Igen, Ukrajnával is ez a szándék idővel. Mondjuk nem tudom mit akarnak tenni egy esetleges ukrán győzelem után a több millió "nácival". Lehet ezért is igyekeznek elhúzni a háborút, hogy mindkét oldalon minél több fehér szláv férfi essen el a harcmezőn vagy nyomorodjon meg. Az orosz meg persze amennyire tudja a kisebbségeket és a bűnözőket küldi leginkább a darálóba, persze nem feltétlenül rasszista indítékkal, csak azért, hogy a nagyvárosok közhangulatát kevésbé rontsák. A donbászi milicistákat, akik szlávok és fehérek, is első sorba küldte, 50%-os veszteségeket szenvedni.
Szóval tegyük fel, győznek az ukránok, a táncos-komikus zsidó pedig meghirdeti, hogy pár millió afrikai klímamenekült jön a nagy újjáépítésen dolgozni, és benépesíteni az elűzött orosz lakosság miatt üres keleti régiókat... mit fog szólni ehhez az átlag ukrán? "Szlava Ukraini?"
Én rendszeresen olvasom a NeoKohn és hallgatom a podcastjukat. Szerintem a Neokohn szerkesztősége azok közé tartozik, akiknek leesett, hogy ez Woke forradalom majd felfalja a gyermekeit. Egyszerűen egyes marxista körök túltolták és a Woke ideológia szerint minden fehér (nyugati keresztény, keleti ortodox és zsidó egyaránt) elnyomó és ezért leküzdendő célpont.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Én rendszeresen olvasom a NeoKohn és hallgatom a podcastjukat. Szerintem a Neokohn szerkesztősége azok közé tartozik, akiknek leesett, hogy ez Woke forradalom majd felfalja a gyermekeit. Egyszerűen egyes marxista körök túltolták és a Woke ideológia szerint minden fehér (nyugati keresztény, keleti ortodox és zsidó egyaránt) elnyomó és ezért leküzdendő célpont.
Ahogy a magyarság sem egységes minden kérdésben, úgy a zsidóság is több frakcióra bomlik. Van egy velünk inkább együtt érző, sok céljában közös frakciójuk, akik itthon emiatt több hangot kapnak, és mi is könnyebben tudjuk velük a közös jövőt elképzelni. Ennyi az egész, végre nem csak magyarellenes zsidó hangok kapnak platformot a médiában.

Személyes ismeretségi köröm alapján is látszik ez a megosztottság, az egyszeri zsidó emberek közt azért sok pragmatikusabb, nem elvakult ember is van, akikkel nagyon sok témában egy irányba tudunk evezni, amikben meg nem, ott sem békésen megoldhatatlan eltérések vannak a nézetek közt. Ahogy én látom a szubjektív mintámon, itt is a hatalom korrumpál, bár ez valószínűleg kiválasztási hiba is a statisztikában, nyilván olyan emberekkel inkább barátkozom akikkel inkább egyetértek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113



:D:D:D
Von der Leyen hirtelen ráébredt, hogy meg kell erősíteni a külső határokat? - Még őrtornyokat is akar
Forrás: https://kuruc.info/r/4/255041/
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Francia képviselők és aktivisták azt követelik, hogy Emannuel Macron államfő vonja vissza a Becsületrend kitüntetést Vlagyimir Putyin orosz elnöktől, miután Macron a héten Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek is átadta ezt a kitüntetést - jelentette pénteken az AP amerikai hírügynökség.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/255038/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 685
32 335
113
Annyira szánalmas ez a kupleráj!
na épp itt vólt az ideje tavasz végére nyár elejére vártam a határpénzek utalását.
Arányos leosztásba a tartalékos rendszernek is egy elég szép összegnek le kell essni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7