[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
527
2 715
93
Az államnak kell szuverénnek lennie, a "nemzet" most sem szuverén.
A nemzet és az állam határai gyakorlatilag sehol sem esnek egybe, a magyarok esetén különösen nem. Az állam pedig lehet többnemzetű, többnyelvű (ahogy a legtöbb ma is ilyen Európában), de attól még szuverén és demokratikus.
Az én érdekem (és a te érdeked is) az, hogy olyan emberek kerüljenek döntési pozícióba, akiknek a politikai céljaik hasonlóak az enyémhez, kb azt a gombot nyomják szavazáskor amit én is nyomnék, és az én szavazatom is szükséges legyen a megválasztásukhoz. Ezen belül lehet szőke, barna, kövér, sovány, magyar vagy portugál az illető, nem ez számít, hanem hogy milyen politikai célokért dolgozik.
Az én érdekem az, hogy a független Magyarországról ne a nyugat döntsön.
Azt már ismerjük, az országunk 2/3a bánja.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Az én érdekem az, hogy a független Magyarországról ne a nyugat döntsön.
Azt már ismerjük, az országunk 2/3a bánja.
Tehát lehet a döntéshozó olyan magyar is, aki pont ellened dolgozik? Az is a te érdeked? Nekem nem.
Az EP-ben jelenleg is van egy csomó olyan képviselő, akik az enyémhez hasonló célokért dolgoznak, ők az én képviselőim. Nekem érdekem, hogy az EP hatásköreit növeljük.
 
  • Hűha
Reactions: cirqle

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
527
2 715
93
Tehát lehet a döntéshozó olyan magyar is, aki pont ellened dolgozik? Az is a te érdeked? Nekem nem.
Az EP-ben jelenleg is van egy csomó olyan képviselő, akik az enyémhez hasonló célokért dolgoznak, ők az én képviselőim. Nekem érdekem, hogy az EP hatásköreit növeljük.
Tehát a te érdeked, hogy a székely autonómiáról egy olyan spanyol döntsön, aki bombázókért kiált, és még Franko szellemét is megidézi, ha meghallja az autonómia szót?
Érdekesen nyomod.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Tehát a te érdeked, hogy a székely autonómiáról egy olyan spanyol döntsön, aki bombázókért kiált, és még Franko szellemét is megidézi, ha meghallja az autonómia szót?
Érdekesen nyomod.
Az az én érdekem, hogy olyanok döntsenek, akik céljai hasonlóak az enyémhez.
Nem hiszem hogy örülnél, ha Gyurcsány döntene. Pedig magyar.
Ellenben most is vannak az EP-ben olyanok, akik simán támogatnának neked fontos célokat, és nem csak magyarok, például Le Pen vagy Salvini pártjában. Ezek sokkal inkább képviselik a te céljaidat, mint a magyar Gyurcsány. Nem a nemzeti hovatartozás a döntő, hanem az illető képviselő politikai céljai.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Éppen hogy egységesebb politikai irányítás kell. Anélkül a gazdaság sem lehet egységes, az euró minden problémáját az egységes irányítás hiánya okozza. Miért kéne kilépni a politikai szervezetből? Nekünk pont az az érdekünk, hogy legyenek képviselőink az EP-ben, és az EP-nek minél erősebb jogosítványai legyenek. Enélkül szabadon érvényesül a hatalmas német gazdasági fölény.

Ezt nem teljesen értem. Az euró (mint pénznem) nincs egységesen irányítva?

Ez meg önmagában mitől szolgálja az érdekeinket: "legyenek képviselőink az EP-ben, és az EP-nek minél erősebb jogosítványai legyenek"? Ugye a 705 fős parlamentből 21 magyar képviselő (amiből reálisan max. 13-14 képviselő kormánypárti). Jelenleg nem érvényesül szabadon a német gazdasági fölény? Avagy az EP jogosultságainak növelésével meg nem érvényesülne (dehogynem). Avagy, ha így lenne, akkor Németország miért hagyná (jól láthatóan nincsen ellenére)?

Most olvastam az ezt követő hsz -eidet is és ebből már körvonalazódik számomra, hogy mire gondolsz:

- azaz a Te véleményed, hogy az EP "minél erősebb jogosítványaival" azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával (legyen az bármi),

- a veled ellentétes álláspontot képviselők szerint pedig szeretnék, hogy bizonyos számunkra is fontos belső ügyekben kapcsolatosan továbbra is a magyar választók akarata érvényesüljön. Még pontosabban: elégedettek az EP jelenlegi jogosultsági szintjével és ilyenformán a EP és Magyar Parlament jogosultságainak eloszlásával - sőt akár vannak olyanok, akik el tudnák képzelni, hogy saját belső belügyekben még inkább érvényesüljön a magyar választói akarat ...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 387
8 591
113
Érdekes, hogy Európa mennyire betojt a szerintük szélső-jobber Le Pen-től, közben meg támogatják az Azov meg Jobb Szektor nevű gyökereket.

Ki érti ez!? (Szarkazmus)

Ukrajna esetén nem az Azovot támogatják - tudják ők hogy azok milyenek és nem örülnek neki - , hanem a putyini imperializmus ellen küzdenek. Le Pen-ről meg sokan azt gondolják, hogy az egységes Unió ellen lenne.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Ezt nem teljesen értem. Az euró (mint pénznem) nincs egységesen irányítva?

Ez meg önmagában mitől szolgálja az érdekeinket: "legyenek képviselőink az EP-ben, és az EP-nek minél erősebb jogosítványai legyenek"? Ugye a 705 fős parlamentből 21 magyar képviselő (amiből reálisan max. 13-14 képviselő kormánypárti). Jelenleg nem érvényesül szabadon a német gazdasági fölény? Avagy az EP jogosultságainak növelésével meg nem érvényesülne (dehogynem). Avagy, ha így lenne, akkor Németország miért hagyná (jól láthatóan nincsen ellenére)?

Most olvastam az ezt követő hsz -eidet is és ebből már körvonalazódik számomra, hogy mire gondolsz:

- azaz a Te véleményed, hogy az EP "minél erősebb jogosítványaival" azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával (legyen az bármi),

- a veled ellentétes álláspontot képviselők szerint pedig szeretnék, hogy bizonyos számunkra is fontos belső ügyekben kapcsolatosan továbbra is a magyar választók akarata érvényesüljön. Még pontosabban: elégedettek az EP jelenlegi jogosultsági szintjével és ilyenformán a EP és Magyar Parlament jogosultságainak eloszlásával - sőt akár vannak olyanok, akik el tudnák képzelni, hogy saját belső belügyekben még inkább érvényesüljön a magyar választói akarat ...
Az euró egységes, de az egyes tagállamoknak joguk van önállóan olyan döntéseket hozni (pl. hitelfelvétel, adórendszer), amivel aztán hatással lesznek az euróra is, ezáltal a többi eurós államra is, miközben azok nem szólhatnak bele a döntéseikbe. Lásd görög válság.
Az EP-ben nem a 21 magyar képviselő képviseli az én céljaimat, mert vannak köztük pl. fideszesek, akik pont az ellenkezőjét képviselik. Ellenben vannak magyarok és külföldiek százas nagyságrendben, akiknek a politikai céljai igencsak hasonlóak az enyémhez, ők az én céljaim képviselői.
A német gazdasági fölény azáltal érvényesül, hogy nem az EP és az általa választott (!) Bizottság dönt, hanem a Tanács, ahol a mindenkori német kancellárnak sokkal nagyobb befolyása van, mint amit a német lakosság számaránya indokolna. Ha az EP erősebb lenne, és transznacionális listákról választanánk (tagállami kvóta nélkül), akkor az 500 milliós EU-ban egy nemzeti alapú "Német Pártnak" semmi esélye nem lenne vezető szerephez jutni, még bekerülni is alig, pláne hogy olyan nem létezik, hogy minden német ugyanarra a pártra szavazzon. Ellenben az EU pártoknak nagyon is szükségük lenne minden szavazatra, az enyémre is.

"azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával " Az EP-t ugyanolyan demokratikusan választjuk, mint a magyar Országgyűlést. Sőt...! És értsd már meg, hogy nincs olyan, hogy "magyar akarat". Van nekem akaratom, célom, érdekem, van neked is, de nincs "magyar akarat". Az én akaratom természetesen az, hogy az általam preferált politikai vonal érvényesüljön az egész EU-ban, és eszerint adom le az 1db szavazatomat. De ez miért baj? Mindenki ezt akarja, nem? Ez a választások lényege.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az euró egységes, de az egyes tagállamoknak joguk van önállóan olyan döntéseket hozni (pl. hitelfelvétel, adórendszer), amivel aztán hatással lesznek az euróra is, ezáltal a többi eurós államra is, miközben azok nem szólhatnak bele a döntéseikbe. Lásd görög válság.
Az EP-ben nem a 21 magyar képviselő képviseli az én céljaimat, mert vannak köztük pl. fideszesek, akik pont az ellenkezőjét képviselik. Ellenben vannak magyarok és külföldiek százas nagyságrendben, akiknek a politikai céljai igencsak hasonlóak az enyémhez, ők az én céljaim képviselői.
A német gazdasági fölény azáltal érvényesül, hogy nem az EP és az általa választott (!) Bizottság dönt, hanem a Tanács, ahol a mindenkori német kancellárnak sokkal nagyobb befolyása van, mint amit a német lakosság számaránya indokolna. Ha az EP erősebb lenne, és transznacionális listákról választanánk (tagállami kvóta nélkül), akkor az 500 milliós EU-ban egy nemzeti alapú "Német Pártnak" semmi esélye nem lenne vezető szerephez jutni, még bekerülni is alig, pláne hogy olyan nem létezik, hogy minden német ugyanarra a pártra szavazzon. Ellenben az EU pártoknak nagyon is szükségük lenne minden szavazatra, az enyémre is.

"azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával " Az EP-t ugyanolyan demokratikusan választjuk, mint a magyar Országgyűlést. Sőt...! És értsd már meg, hogy nincs olyan, hogy "magyar akarat". Van nekem akaratom, célom, érdekem, van neked is, de nincs "magyar akarat". Az én akaratom természetesen az, hogy az általam preferált politikai vonal érvényesüljön az egész EU-ban, és eszerint adom le az 1db szavazatomat. De ez miért baj? Mindenki ezt akarja, nem? Ez a választások lényege.

A görög válság nem a amiatt tört ki, mert nem lett volna a hitelfelvétel vagy adórendszer is egy Európai központból irányítva. Sőt azt halkan, hogy az EUR -nak éppen volt köze, de ez a 'Pénz világa' topikban volt részletesebben fejtegetve ...

Azaz akkor ez a Te "utad" - OK, ez is egy vélemény:

"- azaz a Te véleményed, hogy az EP "minél erősebb jogosítványaival" azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával (legyen az bármi),"

Zárójelben - volt egy teljesen hasonló elven működő Unió már a történelemben - azt úgy hívták Szovjetunió ... Ugye 1000 (vagy akár többezer) kilométerre eldöntötték, hogy az adott köztársaságnak mi a jó és úgy volt. Döntöttek pl. egész népek ide-oda telepítgetéséről (szembetűnő a hasonlóság) meg hasonlókról is ...

A "német befolyásos" logika is több helyütt sántít. Most nemcsak arra gondolok, hogy pl. az EP -ben nagyobb arányban (96/705) képviseltetik magukat a németek (és akkor egyéb németajkúakat meg a "csatolt" részeiket figyelembe sem véve), mint pl. az EiT -ben (1/29). Hanem inkább arra, hogy ez nem feltétlenül gátolná sokmindenben a németeket. Sőt, ha továbbmegyünk, akkor az EP -t sokkal könnyebb "zsebre tenni" - akár egy külső aktornak is. Ugye személy szerint pont az a problémám, hogy ez a grénum pont nem Európai érdekeket képvisel (meg nem is EU nemzetit). Úgy egyébként az EU döntésmechanizmusokon pl. rengeteget segítene a dolog hiszen ezzel - ha minimális kompromisszumokkal is - de gyakorlatilag csont nélkül tudna azonosulni mindenki. Így meg inkább hasonlít a dolog egyfajta "diktátumkézbesítő hivatal" -nak (ezért is jött nálam a SzU hasonlat) ...

Térjünk vissza az elméleti síkra. Nem, az EP meg az Országgyűlés a mi szemszögünkből (illetve az EU bármely polgára szemszögéből) nem ugyanolyan "demokratikus". Egész egyszerűen azért, mert nem ugyanaz az inerciarendszer. Azaz pl. egy németajkú (avagy tágabb értelemben Nyugat-EU) EP képviselő az pont nagyívben tojni fog a magyar (vagy, ha bánt a "magyar" szó, akkor helyettesíts be helyette mindenhová a "piréz" szót) emberekre meg az érdekeikre. És ez így működne egy teljesen "egységes" Európában is - azaz mondjuk egy EEÁ esetében is. Értem a Nyugat-EU álláspontot is, hogy ebben az esetben pl. Közép-EU -val szemben teljes hatalmuk lenne. Tényleg csak a diktátumok maradnak. Na ez szép demokrácia lenne ...

Azaz, ha ezen terület(ek) képviselete teljes mértékben eltűnne avagy jelentéktelenné válna, akkor kutya világ jönne errefelé. EEÁ esetén is. Aztán van aki meg ezt nem szeretné. Pláne, ha kiderülne, hogy mégsem működik ez a modell (még a mostani se OK), akkor igen komoly visszafordíthatatlan károkat okozna ezzel minden szempontból ...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Osszeomlott a Putyinista befolyasolasi kiserlet Europaban. Az illiberalizmus haldoklik orosz penz nelkul.
Vesztes banda.
Azzz! Na ja! :D
2 megye helyett most már 30-at hódított el a konzervatív, szuverenista, nem globohomo oldal! Ráadásul az ültetvényeken is előretörtek!
Már a karibi négerek is Marine Le Pent akarják! :) :cool:
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
A görög válság nem a amiatt tört ki, mert nem lett volna a hitelfelvétel vagy adórendszer is egy Európai központból irányítva. Sőt azt halkan, hogy az EUR -nak éppen volt köze, de ez a 'Pénz világa' topikban volt részletesebben fejtegetve ...

Azaz akkor ez a Te "utad" - OK, ez is egy vélemény:

"- azaz a Te véleményed, hogy az EP "minél erősebb jogosítványaival" azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával (legyen az bármi),"

Zárójelben - volt egy teljesen hasonló elven működő Unió már a történelemben - azt úgy hívták Szovjetunió ... Ugye 1000 (vagy akár többezer) kilométerre eldöntötték, hogy az adott köztársaságnak mi a jó és úgy volt. Döntöttek pl. egész népek ide-oda telepítgetéséről (szembetűnő a hasonlóság) meg hasonlókról is ...

A "német befolyásos" logika is több helyütt sántít. Most nemcsak arra gondolok, hogy pl. az EP -ben nagyobb arányban (96/705) képviseltetik magukat a németek (és akkor egyéb németajkúakat meg a "csatolt" részeiket figyelembe sem véve), mint pl. az EiT -ben (1/29). Hanem inkább arra, hogy ez nem feltétlenül gátolná sokmindenben a németeket. Sőt, ha továbbmegyünk, akkor az EP -t sokkal könnyebb "zsebre tenni" - akár egy külső aktornak is. Ugye személy szerint pont az a problémám, hogy ez a grénum pont nem Európai érdekeket képvisel (meg nem is EU nemzetit). Úgy egyébként az EU döntésmechanizmusokon pl. rengeteget segítene a dolog hiszen ezzel - ha minimális kompromisszumokkal is - de gyakorlatilag csont nélkül tudna azonosulni mindenki. Így meg inkább hasonlít a dolog egyfajta "diktátumkézbesítő hivatal" -nak (ezért is jött nálam a SzU hasonlat) ...

Térjünk vissza az elméleti síkra. Nem, az EP meg az Országgyűlés a mi szemszögünkből (illetve az EU bármely polgára szemszögéből) nem ugyanolyan "demokratikus". Egész egyszerűen azért, mert nem ugyanaz az inerciarendszer. Azaz pl. egy németajkú (avagy tágabb értelemben Nyugat-EU) EP képviselő az pont nagyívben tojni fog a magyar (vagy, ha bánt a "magyar" szó, akkor helyettesíts be helyette mindenhová a "piréz" szót) emberekre meg az érdekeikre. És ez így működne egy teljesen "egységes" Európában is - azaz mondjuk egy EEÁ esetében is. Értem a Nyugat-EU álláspontot is, hogy ebben az esetben pl. Közép-EU -val szemben teljes hatalmuk lenne. Tényleg csak a diktátumok maradnak. Na ez szép demokrácia lenne ...

Azaz, ha ezen terület(ek) képviselete teljes mértékben eltűnne avagy jelentéktelenné válna, akkor kutya világ jönne errefelé. EEÁ esetén is. Aztán van aki meg ezt nem szeretné. Pláne, ha kiderülne, hogy mégsem működik ez a modell (még a mostani se OK), akkor igen komoly visszafordíthatatlan károkat okozna ezzel minden szempontból ...
A SZU hasonlat teljesen fals, az EU-t nem erőszakkal hozták létre, illetve minden EU polgárnak van valódi képviselete az EU vezetésében. Még demokratikusabb akkor lenne, ha transznacionális listákra szavaznánk tagállami kvóták nélkül, akkor pontosan ugyanannyit érne mindannyiunk szavazata. Diktátumokról egyedül a Tanácsban lehet beszélni, azt erősen meg kellene nyirbálni.
Mégegyszer: nem létezik "német érdek", vagy "magyar érdek". Egyéni érdekek vannak, és ezeket lehet érdekcsoportokba rendezni, de a nemzethez tartozás NEM ilyen érdekcsoport. Az azonos államhoz tartozás már lehet ilyen, de ez nem ugyanaz a "nemzeti érdekkel". Egy ausztriai magyarnak az osztrák nyugdíjrendszer fenntarthatósága az érdeke, nem a magyaré, és sosem fog olyat megszavazni, ami mondjuk az ausztriai nyugdíjakat csökkentené a magyarországiak javára. A német politikus nem azért képviseli most Németország érdekeit (tehát NEM a németek, hanem az ország szavazóinak érdekeit nemzeti hovatartozástól függetlenül!), mert onnan kapja a szavazatokat. Ha az egész EU-ból kapná, ha egy állam lenne az EU, akkor semmi értelme nem lenne nyomni a Deutschland über allest, mert még az összes német szavazattal sem érne el semmit, ennélfogva azonnal EU szinten kezdene kampányolni mindegyik, mert ez az ő személyes érdeke a karrierje miatt.
Tegyük fel van egy szavazás az EP-ben az EU ügyészség hatáskörének növeléséről. Nyilván vannak magyar, német, portugál, olasz képviselők akik igent nyomnának, de ugyanúgy vannak magyar, német, portugál, olasz képviselők akik nemmel szavaznának. Az én érdekem és célom az erős EU ügyészség, tehát az én érdekemet az igennel szavazók képviselnék. De mi ebben a magyarok, németek, olaszok érdeke? Ez értelmezhetetlen, hiszen mindkét oldalon van minden náció képviselője, most akkor melyik képviseli az adott nemzet érdekét? És az én érdekemet kik képviselik, a magyarok? Dehogyis, hiszen vannak magyarok ellenem is. Az én érdekemet mindazok képviselik, akik igennel szavaztak, és irreleváns, hogy ők magyarok, férfiak, nők, szőkék vagy kövérek-e.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Az euró egységes, de az egyes tagállamoknak joguk van önállóan olyan döntéseket hozni (pl. hitelfelvétel, adórendszer), amivel aztán hatással lesznek az euróra is, ezáltal a többi eurós államra is, miközben azok nem szólhatnak bele a döntéseikbe. Lásd görög válság.
Az EP-ben nem a 21 magyar képviselő képviseli az én céljaimat, mert vannak köztük pl. fideszesek, akik pont az ellenkezőjét képviselik. Ellenben vannak magyarok és külföldiek százas nagyságrendben, akiknek a politikai céljai igencsak hasonlóak az enyémhez, ők az én céljaim képviselői.
A német gazdasági fölény azáltal érvényesül, hogy nem az EP és az általa választott (!) Bizottság dönt, hanem a Tanács, ahol a mindenkori német kancellárnak sokkal nagyobb befolyása van, mint amit a német lakosság számaránya indokolna. Ha az EP erősebb lenne, és transznacionális listákról választanánk (tagállami kvóta nélkül), akkor az 500 milliós EU-ban egy nemzeti alapú "Német Pártnak" semmi esélye nem lenne vezető szerephez jutni, még bekerülni is alig, pláne hogy olyan nem létezik, hogy minden német ugyanarra a pártra szavazzon. Ellenben az EU pártoknak nagyon is szükségük lenne minden szavazatra, az enyémre is.

"azt szeretnéd, hogy az általad preferált politikai vonalat képviselő EP többség akarata érvényesüljön Magyarországon is - akár szöges ellentétben a magyar választók akaratával " Az EP-t ugyanolyan demokratikusan választjuk, mint a magyar Országgyűlést. Sőt...! És értsd már meg, hogy nincs olyan, hogy "magyar akarat". Van nekem akaratom, célom, érdekem, van neked is, de nincs "magyar akarat". Az én akaratom természetesen az, hogy az általam preferált politikai vonal érvényesüljön az egész EU-ban, és eszerint adom le az 1db szavazatomat. De ez miért baj? Mindenki ezt akarja, nem? Ez a választások lényege.
Az európai parlament képviselőinek többsége nem úgy nyomja a gombokat ahogy én szeretném.
Ezért nem szeretnék ebben az ismeretlen ideig fennálló szervezetben benne lenni.
Minden szövetség előbb vagy utóbb felbomlik. Ez is fel fog. Főleg, hogy egyre kevésbé van közös alapja.
Az európai kultúra lenne az alapja. De melyik? Az Adenauer felé keresztény európai kultúra? A mostani lmbtq, migráns simogató kultúra amely a régi keresztény európai kultúrának még a nyomait is el akarja tüntetni?
Vagy az az európai kultúra ami a következő két három évtizedben fog létrejöni a muszlim többségű nyugati államokban?
Ezt a felbomlást gyorsítja majd az a gazdasági mélyrepülés amit az ukrán háború és a szankciók okoznak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 439
113
Mi lesz akkor ha kilepünk? Támogatás nulla, minden ami előny ebből az egészből számunkra megszűnik. Itt maradunk egyedül. A külpolitikankon kell javítani. Nem a világ másik végére kell járni haverodni, elég a szomszedba.
Elmebetegekkel hogyan haverkodsz?
Tamogatas meg igyis nulla mar.
Ha nekunk kell ujjaepiteni hitelbol az ukranokat inkabb lepjunk le. Annyit mar nem er az egesz. Talan csak kiraknak egyszer valahogy. En meg az Eu elott is eltem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 439
113
A semlegesség csak egy kamu duma.
A kilépés az első (vagy újabb) lépése a ruszki (esetleg kínai) befolyási zónába kerülésnek.
Putykó amíg él nem mond le a Szovjetunió visszaállításáról, annak része egész Ukrajna és a korábbi gyarmatok is.
Egy egységes EU gazdaság nem érdeke senkinek Európán kívül, a tagállamokat egyenként megeszi az USA, Kína, Oroszország.
Ehhez használják fel a "nemzeti" kamu propagandát is. Nem véletlenül finanszírozza a "nemzeti" ( = ostoba) erőket Putykó.
De akkor miert rendel Usa eszkozoket a nemet vezetes a hadereje szamara, mikor sajat is lehetne neki? A mai nemet vezetes minden csak nem nemzeti.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 439
113
Éppen hogy egységesebb politikai irányítás kell. Anélkül a gazdaság sem lehet egységes, az euró minden problémáját az egységes irányítás hiánya okozza. Miért kéne kilépni a politikai szervezetből? Nekünk pont az az érdekünk, hogy legyenek képviselőink az EP-ben, és az EP-nek minél erősebb jogosítványai legyenek. Enélkül szabadon érvényesül a hatalmas német gazdasági fölény.
Donath, Cseh, Dobrev, Ujhelyi... na ezek miben kepviseltek, segitettek valaha a delegalo orszagukat?
Hazat inkabb nem irok.