[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Az jó, mert ha ez az irány marad, akkor lassan fog megállni az élet náluk, nem gyorsan, de a végeredmény borítékolhatóan az lesz, hogy max 2 emberöltő múlva(40 év), annak amit valaha szerettünk Németországban, az elveszik, és maradnak majd olyan vívmányok helyette, mint a kebab.
Ma szabin vagyunk, utazunk vonattal egy kicsit.

Viszont ami felbassza az agyam:
  • a város dugig van emberrel, kint ücsörögnek a padon, van pár német, többnyire nyugdíjas, a többi mind importárú. Sétál a kicsálád, minimum 3-4 gyerek. Melózni nuku.
  • iskolás csoport sétál, hát ott sem a szőke, kékszemű csoport dominált. Ők szépen hátul, a kis Ali meg a Jusuf persze 240dB kíséretében turnéznak a menet elején.
  • a belvárosok gettósodnak le. Háború után épült tömbök, német csak azért lakik már ott, mert nem tud máshová menni.
  • a lépcsőházban van egy német, 3 görög, egy kendermagos csaj meg a barátnője, meg mi. Az egyik görögnek meg a kendermagasnak sírt a szája, hogy a belső udvarban edzettünk lezárás idején. Azzal persze nincs gond, hogy a szomszéd görög nagyobbik gyereke (7éves) a pár hetes öccse szaros pelenkáit dobálja a belső udvarban. A német csapat nyaralásból arra jött haza, hogy pár darab pelenka a teraszon landolt, a többi a környékbeli házak tetején meg a szeméttároló előtetőjén rohad.a faszi kajafutár az egyik görög étteremben, de így is kölll a 3 gyerek, erre az egisztenciára. Mióta hazahordja a maradék kaját és a szemetet kibassza a lépcsőházba, megjelentek a patkányok is - a tetőtérben...

Ez a csapat egy fokkal jobb, mert az előző görög - szintén vendéglátóipari agytröszt 4 nagy gyerekkel lakott 70nm-en mellettünk. Az apuka rendszeresen lehugyozott az erkélyről, vagy a két gyökér lánygyerek - egyik jobban gurult, mind a másik így 17 évesen - balhézott össze valamin éjjel 2kor.

Szemben van egy katolikus kollégium, tele arabbal. Hetente nagyriasztás keretében kijönnek a tűzoltók, mert valamelyik kecskefilnak prompt bagózhatnékja támadt. A környék össze van szarva, hugyozva, a gondozott park mellettünk meg drogtanya úgy, hogy 250 méteren belül 2 rendőrörs van... Elég groteszk, amikor a jezsuiták vonulnak be a papneveldéből a parkon át a templomba, a parkban meg fekszen a padokon a csövesek meg a drogosok.

8 körül kijönnek a szociális lerakat emberei és fecskendő meg üveggyűjtésbe kezdenek, mert 10 körül jönnek az óvodások a parkba játszani...

Elmondások alapján Németország 2010-ig valóban a legkirályabb hely volt, de tettek róla, hogy ne így legyen mára. Nincs bajom az olyan menekülttel/migránssal/szíriuszival, aki elmenekül egy embertelen helyről, megpróbál beilleszkedni - azt sem várom, hogy 2 nap alatt katolikus legyen - elkezd tanulni, dolgozni, kiépíti az egzisztenciáját, majd ezt a példát adja tovább a gyerekeinek.

Azzal viszont nagyon nagyon komoly probélmám van, hogy még ide sem érkezik, már követel, pénzt akar, dolgozni nyista, sír a jogaiért meg a gyerekeivel jön, de mihelyst megkapja a pénzt, azonnal új ájfon meg lízinges autó..

Hülye vagyok, hogy nem fényképeztem le az Arbeitsamt előtt a Hartz4-esek szociális csomagosztását... Nem is értem, hogyan fért el ott annyi SUV meg a McLaren hogy nem akadt fent a fekvőrendőrön.

A napokban sokat esett, a bringa helyett villamossal mentem. Vettem vonaljegyet, állok, hallgatom a zenét, közben mellettem valaki feláll, hogy akkor "die Fahrkarten bitte.." mutatom, oké, megy tovább, következik kuntakinte csapata. Fejenként kb. fél kg arany - taknyos 15-17 évesek, JBL hordozható bumbumláda, egymást fotózzák a zsír új ájfonnal, de jegye persze egyiknek sincs. Leszállni persze nem akarnak, mert esik az eső és nájkí kosarascipő azt nem szereti. Telefon be a zsaruknak. Villamos megáll, ajtók zárva. Csimpánzék balhéznak. Zsaruk kiérnek a kombi Mercivel. Kiszáll Hans a maga 60kg-jával meg Hilda a maga 90kg-jával.

Egyszerre az összes kuntakinte elkezd előzni, fényképezni. A kaller mondja, hogy "Schwarzfahren.." És ekkor elszabadul a bili. Afrikaiak előtt a schwarzosás. A rasszista lemez pörög ezerrel, rikácsolás.

Már 10 perce állunk, meg még pár villamos mögöttünk. Már kezdem unni. Jön egy második rendőrautó is. Mondom a rendőrnek, hogy nekem viszont mennek kéne, mert valakinek dolgoznia is kellen germoney-ben, különben nem lesz pénz a következő generációs érdzsórden cipőkre...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Ma szabin vagyunk, utazunk vonattal egy kicsit.

Viszont ami felbassza az agyam:
  • a város dugig van emberrel, kint ücsörögnek a padon, van pár német, többnyire nyugdíjas, a többi mind importárú. Sétál a kicsálád, minimum 3-4 gyerek. Melózni nuku.
  • iskolás csoport sétál, hát ott sem a szőke, kékszemű csoport dominált. Ők szépen hátul, a kis Ali meg a Jusuf persze 240dB kíséretében turnéznak a menet elején.
  • a belvárosok gettósodnak le. Háború után épült tömbök, német csak azért lakik már ott, mert nem tud máshová menni.
  • a lépcsőházban van egy német, 3 görög, egy kendermagos csaj meg a barátnője, meg mi. Az egyik görögnek meg a kendermagasnak sírt a szája, hogy a belső udvarban edzettünk lezárás idején. Azzal persze nincs gond, hogy a szomszéd görög nagyobbik gyereke (7éves) a pár hetes öccse szaros pelenkáit dobálja a belső udvarban. A német csapat nyaralásból arra jött haza, hogy pár darab pelenka a teraszon landolt, a többi a környékbeli házak tetején meg a szeméttároló előtetőjén rohad.a faszi kajafutár az egyik görög étteremben, de így is kölll a 3 gyerek, erre az egisztenciára. Mióta hazahordja a maradék kaját és a szemetet kibassza a lépcsőházba, megjelentek a patkányok is - a tetőtérben...

Ez a csapat egy fokkal jobb, mert az előző görög - szintén vendéglátóipari agytröszt 4 nagy gyerekkel lakott 70nm-en mellettünk. Az apuka rendszeresen lehugyozott az erkélyről, vagy a két gyökér lánygyerek - egyik jobban gurult, mind a másik így 17 évesen - balhézott össze valamin éjjel 2kor.

Szemben van egy katolikus kollégium, tele arabbal. Hetente nagyriasztás keretében kijönnek a tűzoltók, mert valamelyik kecskefilnak prompt bagózhatnékja támadt. A környék össze van szarva, hugyozva, a gondozott park mellettünk meg drogtanya úgy, hogy 250 méteren belül 2 rendőrörs van... Elég groteszk, amikor a jezsuiták vonulnak be a papneveldéből a parkon át a templomba, a parkban meg fekszen a padokon a csövesek meg a drogosok.

8 körül kijönnek a szociális lerakat emberei és fecskendő meg üveggyűjtésbe kezdenek, mert 10 körül jönnek az óvodások a parkba játszani...

Elmondások alapján Németország 2010-ig valóban a legkirályabb hely volt, de tettek róla, hogy ne így legyen mára. Nincs bajom az olyan menekülttel/migránssal/szíriuszival, aki elmenekül egy embertelen helyről, megpróbál beilleszkedni - azt sem várom, hogy 2 nap alatt katolikus legyen - elkezd tanulni, dolgozni, kiépíti az egzisztenciáját, majd ezt a példát adja tovább a gyerekeinek.

Azzal viszont nagyon nagyon komoly probélmám van, hogy még ide sem érkezik, már követel, pénzt akar, dolgozni nyista, sír a jogaiért meg a gyerekeivel jön, de mihelyst megkapja a pénzt, azonnal új ájfon meg lízinges autó..

Hülye vagyok, hogy nem fényképeztem le az Arbeitsamt előtt a Hartz4-esek szociális csomagosztását... Nem is értem, hogyan fért el ott annyi SUV meg a McLaren hogy nem akadt fent a fekvőrendőrön.

A napokban sokat esett, a bringa helyett villamossal mentem. Vettem vonaljegyet, állok, hallgatom a zenét, közben mellettem valaki feláll, hogy akkor "die Fahrkarten bitte.." mutatom, oké, megy tovább, következik kuntakinte csapata. Fejenként kb. fél kg arany - taknyos 15-17 évesek, JBL hordozható bumbumláda, egymást fotózzák a zsír új ájfonnal, de jegye persze egyiknek sincs. Leszállni persze nem akarnak, mert esik az eső és nájkí kosarascipő azt nem szereti. Telefon be a zsaruknak. Villamos megáll, ajtók zárva. Csimpánzék balhéznak. Zsaruk kiérnek a kombi Mercivel. Kiszáll Hans a maga 60kg-jával meg Hilda a maga 90kg-jával.

Egyszerre az összes kuntakinte elkezd előzni, fényképezni. A kaller mondja, hogy "Schwarzfahren.." És ekkor elszabadul a bili. Afrikaiak előtt a schwarzosás. A rasszista lemez pörög ezerrel, rikácsolás.

Már 10 perce állunk, meg még pár villamos mögöttünk. Már kezdem unni. Jön egy második rendőrautó is. Mondom a rendőrnek, hogy nekem viszont mennek kéne, mert valakinek dolgoznia is kellen germoney-ben, különben nem lesz pénz a következő generációs érdzsórden cipőkre...
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!

Mostanra egy lepratelep, nincs hova szépíteni...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Zuglóban évente egyszer-kétszer hallottam a szirénák tesztüzemét. Azt hiszem, fél percig-percig járatják, előtte-utána hangosbemondón mondják,hogy tesztüzem.

Kb. 30 km tőlem Paks.
Év elején mindenhova bedobtak egy naptárat, amiben jelezve van mikor lesz morgató próba. Meg is tartják rendszeresen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!
Nem gondolom, hogy annyival sokkal jobb lett volna. Nekünk volt annyival rosszabb; meg jött a propaganda, hogy USA a szabadság Németország meg a gazdagság. 30 éve is már ugyan úgy érzékenyítettek. Nem a semmiből alakult ki az a társadalmi modell, amit ma látunk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A règi bonni Bundesrepublik még egy nagyon élhető ország volt, bár már akkor elkezdtek látszani a multikulti hátrányai.
Mert azt még Hugo Bossban szocializálódott káderek vezették -jobb híján. Csak hát úgy néz ki, hogy a német gondolkodás olyan, hogy a népet ki lehet írtatni, le lehet cserélni; csak az eszme és a hatalom megmaradjon. Sokat nem változtak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Mert azt még Hugo Bossban szocializálódott káderek vezették -jobb híján. Csak hát úgy néz ki, hogy a német gondolkodás olyan, hogy a népet ki lehet írtatni, le lehet cserélni; csak az eszme és a hatalom megmaradjon. Sokat nem változtak.
Van ebben is igazság, sajnos tényleg a végletekben tudnak csak gondolkozni legtöbbször.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!

Mostanra egy lepratelep, nincs hova szépíteni...
Az a baj, hogy bedugult a tovább-osztási csatorna. Ők sem így képzelték el anno, hanem, hogy megválogatják a színe javát a sok migrinek oszt a többi haszontalan elemet telepíti le K-Euórpába. Nahát ez még nem jött be, hála a mi és a Cseh-Lengyel ellenállásnak. Ezért akarják feltörni jövőre ezt a diót, de bár Mo-ot, hogy ide küldhessék ezeket. Ha ez nem jön össze nekik, vége a német liberális demosléknak (ezt ők is nagyon jól tudják, mert fogy a lebírkitott nép türelme).
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 565
113
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!

Mostanra egy lepratelep, nincs hova szépíteni...
Én jó pár éve Düsseldorftól, Kölntől megíjedtem konkrétan. Németet nem, de minden mást láttam a városban. Pedig migránsok sem voltak még.
Viszont délebbre Saulgau környéke nagyon tetszett. Az igazi idilli volt. Ott el tudtam volna éldegélni. Végül is bodeni tó. Persze München már megint gáz hely volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Én jó pár éve Düsseldorftól, Kölntől megíjedtem konkrétan. Németet nem, de minden mást láttam a városban. Pedig migránsok sem voltak még.
Viszont délebbre Saulgau környéke nagyon tetszett. Az igazi idilli volt. Ott el tudtam volna éldegélni. Végül is bodeni tó. Persze München már megint gáz hely volt.
München még Berlinnel összevetve jó, tiszta, és szép hely. Ettől függetlenül nekem sem tetszik! Berlinre meg még külön büszkék is, hogy milyen nagy a sokszínűség, diverzitás, a multikulti miatt a népek és kultúrák olvasztótengelye! Hát egészségükre!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
FLÜCHTLINGS-KEHRTWENDE DER KANZLERIN
Millionen Afghanen wollen nach Deutschland
Aber Merkel sagt NEIN!


Most akkor Merkel után mki segget csinál a szájából vagy vki következetesen hülye marad?? Nehéz dilemmák...büdik az afgán menekeültek., ejnye Angela!!!

Pedig az árvízi újjáépítésnél jól jönne pár dolgos kéz!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
FLÜCHTLINGS-KEHRTWENDE DER KANZLERIN
Millionen Afghanen wollen nach Deutschland
Aber Merkel sagt NEIN!


Most akkor Merkel után mki segget csinál a szájából vagy vki következetesen hülye marad?? Nehéz dilemmák...büdik az afgán menekeültek., ejnye Angela!!!

Pedig az árvízi újjáépítésnél jól jönne pár dolgos kéz!
Puff neki wilkommenskultur...
Mondjuk akarjak vagy sem igyis ugyis megkapjak oket.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Puff neki wilkommenskultur...
Mondjuk akarjak vagy sem igyis ugyis megkapjak oket.


A liberális FDP politikusa, Alexander Graf Lambsdorff a lapnak azt mondta, Merkel 2015-ös menekültpolitikája erősítette meg a bevándorlásellenes és euroszkeptikus AfD-et.
"A kancellár mostanra belátta tévedését, de sajnos túl későn" - fogalmazott a szabaddemokrata politikus.

Azt azért csak nem akarják kimondani, hogy a magyar kormánynak igaza volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113

A liberális FDP politikusa, Alexander Graf Lambsdorff a lapnak azt mondta, Merkel 2015-ös menekültpolitikája erősítette meg a bevándorlásellenes és euroszkeptikus AfD-et.
"A kancellár mostanra belátta tévedését, de sajnos túl későn" - fogalmazott a szabaddemokrata politikus.

Azt azért csak nem akarják kimondani, hogy a magyar kormánynak igaza volt.
Most is azert hoborognek mert kirekesztjuk a migransokat. Meglatod Merkel mennybe megy ezzel is mint a migranssimogatassal... nem erdemes ezekkel mar nagyon torodni, eljek a vilagukat amig tudjak, de itt ne zorgessenek a hataron ha majd par ev mulva a szubarita eletviteluk veget er...
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
Nem is a tény - hogy összekente magát a "drámaibb" hatás kedvéért - a fő gond.
Ez gyakorlatilag egy metafora, egyszerűen és nyersen ábrázolja, hogy a média nem a valóságot kívánja ábrázolni, hanem amit ők annak akarnak láttatni.
Ha nem elég ütős a sztori, "kenjünk fel egy kis sarat". :confused:
Persze ez ősöreg sztori már. Gyorsan kirúgták a "szerencsétlent", pedig ez a hiba rendszerszintű.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
Nem is a tény - hogy összekente magát a "drámaibb" hatás kedvéért - a fő gond.
Ez gyakorlatilag egy metafora, egyszerűen és nyersen ábrázolja, hogy a média nem a valóságot kívánja ábrázolni, hanem amit ők annak akarnak láttatni.
Ha nem elég ütős a sztori, "kenjünk fel egy kis sarat". :confused:
Persze ez ősöreg sztori már. Gyorsan kirúgták a "szerencsétlent", pedig ez a hiba rendszerszintű.
Már a Tenkes kapitányában is baromság volt. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113