[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Én meg azt gondolom, hogy azon túl hogy van igazad, ezt nem egy országvezetésnek, a végrehajtó hatalom csúcs szervének a feladata elérni, hogy a gyerekeinket ne a Tik-Tok nevelje, meg ne 3 pet-palackot szlopáljunk ki és basszuk utána a kommunális hulladék közé.

ERRE NEM KELL zöld párt! Egy kormánynak NEM az a dolga, hogy elmagyarázza az embereknek hogy neveljék a gyerekeiket, meg hogy szennyezzék a környezetet, erre NEM szabad alapozni politikát! Törvényeket kell hozni, keretrendszereket, és azt betartatni. De NE ez legyen már egy ország vezetésére, a felelős gazdálkodásra felesküdni készülő csapat fő üzenete, hogy Gréta Thundberg, mert ez kurva kevés lesz egy országot és társadalmat üzemeltetni - vezetni.
Márpedig ha a nagyvállaltok göebbelsi propagnda eszközökkel és szaekmbergárdával végzik a pszichológiai hadviselést apolgárok ellen, hogy több profitot vonhassanak ki belőlük, akkor bizony egy hozzájuk hasonló erő kell fellépjen velük szemben. Az állam, mint a társadalom egy önszerveződése épp ezért van. Ez nem lehet fő üzenet, de attól még az államnak dolga ezekbe is beleszólni, ha kell.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Márpedig ha a nagyvállaltok göebbelsi propagnda eszközökkel és szaekmbergárdával végzik a pszichológiai hadviselést apolgárok ellen, hogy több profitot vonhassanak ki belőlük, akkor bizony egy hozzájuk hasonló erő kell fellépjen velük szemben. Az állam, mint a társadalom egy önszerveződése épp ezért van. Ez nem lehet fő üzenet, de attól még az államnak dolga ezekbe is beleszólni, ha kell.
Ne legyen már egy komolyabb - magát egyáltalán komolyan gondoló - pártnak az a fő üzenete, hogy ültessünk fákat, meg le a belsőégésű motorokkal, de úgy ám, hogy közben az atomenergiát is száműzni kell!

Ezek így nem állják ki a realitás próbáját, és ÉDESKEVÉS ahhoz, hogy ha ezt a maszlagot elég választópolgár benyalja, akkor utána az ilyeneket helyzetbe hozva felelős gazdaságpolitikát, külpolitikát, vagy belpolitikát tudjanak nyújtani az adott országban. Én ezeket a zöld pártokat egytől egyig felfújt lufiknak látom, NULLA valós tartalommal! Egy fokkal vannak csak a kétfarkú kutyák szintű viccpártok felett, de az igazán félelmetes hogy EZEK komolyan gondolják tényleg!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Ne legyen már egy komolyabb - magát egyáltalán komolyan gondoló - pártnak az a fő üzenete, hogy ültessünk fákat, meg le a belsőégésű motorokkal, de úgy ám, hogy közben az atomenergiát is száműzni kell!

Ezek így nem állják ki a realitás próbáját, és ÉDESKEVÉS ahhoz, hogy ha ezt a maszlagot elég választópolgár benyalja, akkor utána az ilyeneket helyzetbe hozva felelős gazdaságpolitikát, külpolitikát, vagy belpolitikát tudjanak nyújtani az adott országban. Én ezeket a zöld pártokat egytől egyig felfújt lufiknak látom, NULLA valós tartalommal! Egy fokkal vannak csak a kétfarkú kutyák szintű viccpártok felett, de az igazán félelmetes hogy EZEK komolyan gondolják tényleg!
Szerintem az a félelmetes, hogy a sok (wo)manchildren be is veszi!

És ettől még szerintem nem butaság ezeket a témákat is akár politikai szinten kezelni, ha valós társadalmi igény van rá, de az ahogy a sötétzöldek csinálják, szánalmas, a rajongóikkal együtt. Ettől még sok környezetvédelmi téma nekem is fontos, és ha a hatalom nem képviseli az én érdekeim ez ügyben, úgy lehet, hogy keresek mást aki fogja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Szerintem az a félelmetes, hogy a sok (wo)manchildren be is veszi!

És ettől még szerintem nem butaság ezeket a témákat is akár politikai szinten kezelni, ha valós társadalmi igény van rá, de az ahogy a sötétzöldek csinálják, szánalmas, a rajongóikkal együtt. Ettől még sok környezetvédelmi téma nekem is fontos, és ha a hatalom nem képviseli az én érdekeim ez ügyben, úgy lehet, hogy keresek mást aki fogja.
Nekem is fontos a környezetvédelem, de tényleg azt gondolom hogy leginkább oktatással lehetNE tenni az ügyért, mert 8 milliárd ember mindenki egy kicsit jobban odafigyelne, a sok kicsi olyan sokra menne, hogy egyből a legtöbb probléma megszűnne! Kezdjük ott, hogy az emberek PAZAROLNAK, de durván! Ezt nem fogod tudni kormányzati eszközökkel elmagyarázni senkinek, hogy ne vegyen 3x annyi kaját, mint amit elfogyaszt a családja, és utána még nem is egy kutyának/jószágnak adja oda a sokszor BŐVEN ehető ételt, hanem fogja aztán kibassza, mert már 1-2 napos! mondjuk a sülthús... Több ilyen ismerősöm van... Megveszi a kifőzdében az amúgy ehető kaját, kieszi a negyedét, tolja vissza moslékba, ilyen is! Iszonyat sok kretén van! Ezek miatt van ekkora fogyasztás, többek közt! Hogy mostanra sem sikerült általánosan megértetni mindenkivel, ha fogat most nem menjen 2 percig lehetőleg a MELEG víz direktbe a lefolyóba? Hogy úgy is lehet csinálni hogy viszem a hátizsákom egy vásárlásnál, és belerakok 20 kg cuccot lazán, nem elhozok onnan 88db nylont? Itt lennének az ilyen kis odafigyelésekkel tömegesen a NAGY megoldások! Ebben egyetlen kormány se tud segíteni, ha tömegével érzéketlenek rá a népek.

Alap dolgokat nem sikerül a fejekbe verni!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Ebben egyetlen kormány se tud segíteni, ha tömegével érzéketlenek rá a népek.
Már hogy ne tudna, pl. társadalmi célú hirdetésekkel, iskolai tananyaggal. Vagy a civilek mondják meg mi legyen az iskolai tananyag, azt javaslod? Szerintem otthon a szülők, az iskolában meg az állam dolga.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Már hogy ne tudna, pl. társadalmi célú hirdetésekkel, iskolai tananyaggal. Vagy a civilek mondják meg mi legyen az iskolai tananyag, azt javaslod? Szerintem otthon a szülők, az iskolában meg az állam dolga.
De ez már iskolai tananyag része, vannak ilyen kampányok, nem is egy, nem kevés pénzért amit az állam finanszíroz! Nem ott dől el igazán, hanem otthon, pont a szülők, a családok nincsenek még erre kellő képen és főleg számban aktivizálva!

Szerintem a legtöbb problémát egyén, maximum család szintjén lehetne orvosolni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
De ez már iskolai tananyag része, vannak ilyen kampányok, nem is egy, nem kevés pénzért amit az állam finanszíroz! Nem ott dől el igazán, hanem otthon, pont a szülők, a családok nincsenek még erre kellő képen és főleg számban aktivizálva!

Szerintem a legtöbb problémát egyén, maximum család szintjén lehetne orvosolni.
Én máshogy orvosolnám... Például gyerekként madarak és fák napján "önkéntes munkában" az iskolával szedtük össze az illegális szemetet a cigánytelep körül. Öröm volt a természet szépségében gyönyörködés jegyében a szaros pelenkákat összeszedni. A cigány osztálytársak nem jöttek el a rendezvényre. Hamar otthagytam az integrált oktatást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Én máshogy orvosolnám... Például gyerekként madarak és fák napján "önkéntes munkában" az iskolával szedtük össze az illegális szemetet a cigánytelep körül. Öröm volt a természet szépségében gyönyörködés jegyében a szaros pelenkákat összeszedni. A cigány osztálytársak nem jöttek el a rendezvényre. Hamar otthagytam az integrált oktatást.
Nyilván ez sem jó, persze. Van akinek tényleg kell az ostor, hogy a jó irányba kezdjen el lépkedni, ez vitán felül így van! Viszont ezt meg nem a zöld pártoknál látom, hanem amire nekem igényem lenne, valami RENDpárti/a családra alapozó, konzervatív erőre, amire akár még hasonlíthatna is a Fidesz, csak ne lopnának ennyit...

Az biztos, hogy nem a liberális zöld pártok lesznek erre a megoldás, amik burjánzanak szerte Európában!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Mivel problémák vannak az üzemanyaggal Nagy -Britanniában a hiányzó kamionsofőrök miatt. Boris Johnson miniszterelnök szabdaságot vett ki és beállt kamionsöőrnek, hogy javítson a helyzeten.

244858458_10224520368371881_6583711777110432347_n.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
https://mandiner.hu/cikk/20211012_m...a_a_muszlimokat_a_mecsetek_muezzinjei_kolnben

"Henriette Reker, a város polgármestere a Twitteren azt írta, az imára hívás engedélyezése a tisztelet jele.

A helyi muszlim közösség és a városvezetés megegyezése szerint Köln 35 mecsetje 5 percig játszhatja a müezzin hangját pénteken dél és délután 3 között. Az egyezséget 2 évre kötötték
"


Tisztelet? Inkább behódolásnak tűnik. :rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
https://mandiner.hu/cikk/20211012_m...a_a_muszlimokat_a_mecsetek_muezzinjei_kolnben

"Henriette Reker, a város polgármestere a Twitteren azt írta, az imára hívás engedélyezése a tisztelet jele.

A helyi muszlim közösség és a városvezetés megegyezése szerint Köln 35 mecsetje 5 percig játszhatja a müezzin hangját pénteken dél és délután 3 között. Az egyezséget 2 évre kötötték
"


Tisztelet? Inkább behódolásnak tűnik. :rolleyes:
Ugyanez a német nálunk pofázott, hogy a harang hangja zavarja ezért a Máriafürdőn a főszezonban betiltották a harangozást!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 320
113

Jó terv, jah nem...
Már az energiapiacon látjuk milyen jól halad a zöld gazdaság. Leállított erőművek, kifingatott atomenergia, politikai alapú gázbeszerzes. Olcsó orosz gáz helyett drágább amerikai. Már a magas energiaárak is megtérdeltetik majd az európai ipart, de külön rúgjunk egy nagyot a hadiipari szegmensbe. Természetesen Németországból és a Zöldektől jön az ötlet, náluk kártékonyabb politikai formáció ma nincs. Bízok Macronban és a franciákban, hogy ezt a baromságot napirendre sem vetetik. Bár ha az Európai Parlamenten keresztül akarják, ott benyomhatják. Ott 2/3-ados többségben vannak a kontraszelektált idióták!!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 450
113
Már az energiapiacon látjuk milyen jól halad a zöld gazdaság. Leállított erőművek, kifingatott atomenergia, politikai alapú gázbeszerzes. Olcsó orosz gáz helyett drágább amerikai. Már a magas energiaárak is megtérdeltetik majd az európai ipart, de külön rúgjunk egy nagyot a hadiipari szegmensbe. Természetesen Németországból és a Zöldektől jön az ötlet, náluk kártékonyabb politikai formáció ma nincs. Bízok Macronban és a franciákban, hogy ezt a baromságot napirendre sem vetetik. Bár ha az Európai Parlamenten keresztül akarják, ott benyomhatják. Ott 2/3-ados többségben vannak a kontraszelektált idióták!!
Sokkal izgalmasabb lenne, ha átnyomják a Bundestagban és az Únión belul is szeretnék alkalmazni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Már az energiapiacon látjuk milyen jól halad a zöld gazdaság. Leállított erőművek, kifingatott atomenergia, politikai alapú gázbeszerzes. Olcsó orosz gáz helyett drágább amerikai. Már a magas energiaárak is megtérdeltetik majd az európai ipart, de külön rúgjunk egy nagyot a hadiipari szegmensbe. Természetesen Németországból és a Zöldektől jön az ötlet, náluk kártékonyabb politikai formáció ma nincs. Bízok Macronban és a franciákban, hogy ezt a baromságot napirendre sem vetetik. Bár ha az Európai Parlamenten keresztül akarják, ott benyomhatják. Ott 2/3-ados többségben vannak a kontraszelektált idióták!!
A franciáknál az atom nem játék. És elég opportunisták is ahhoz a nyakas gallok, hogy dafke szembe menjenek az olyan áramlatokkal, ami az ő érdekeiket sértik. A francia sértődöttségből pedig sosincs hiány.
A német ipar most célba vett képviselői pedig lehet, hogy inkább Párizst választják Berlin helyett.

https://mandiner.hu/cikk/20211012_m...a_a_muszlimokat_a_mecsetek_muezzinjei_kolnben

"Henriette Reker, a város polgármestere a Twitteren azt írta, az imára hívás engedélyezése a tisztelet jele.

A helyi muszlim közösség és a városvezetés megegyezése szerint Köln 35 mecsetje 5 percig játszhatja a müezzin hangját pénteken dél és délután 3 között. Az egyezséget 2 évre kötötték
"


Tisztelet? Inkább behódolásnak tűnik. :rolleyes:

2004 nyarán jártam Kölnben. Jót derültem az akkori plakáton: "Mondj nemet a kölni nagymecsetre!"
Nem értettem, hogy ez miféle politikia célkitűzés. Utána érkeztem be a "színes" belvárosba, ami tele volt jókora mocsokkal, graffitivel, kosszal.
Most, 2021-ben már látom, hogy anno nem sikerült nemet mondani a kölni nagymecsetre...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
"AZ INDOKLÁS SZERINT EZEN ORSZÁGOK POLGÁRAI VISSZAÉLVE A SZABAD BEUTAZÁS LEHETŐSÉGÉVEL, TÖRVÉNYTELENÜL TARTÓSAN LETELEPEDNEK AZ EU-BAN, INDOKOLATLANUL MENEDÉKJOGOT KÉRNEK OTT."

Hiába, ezek nem muszlimok és nem is négerek, így nem kívánatosak annyira...
több millió ukrán dolgozik Lengyelországban etc. szóval...
ui az eredeti cikk se tartalmaz forráslinket, szóval ha alki ad rá, thx, addig viszont ezt a hírt is úgy kezelem..
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 811
35 288
113
Mivel problémák vannak az üzemanyaggal Nagy -Britanniában a hiányzó kamionsofőrök miatt. Boris Johnson miniszterelnök szabdaságot vett ki és beállt kamionsöőrnek, hogy javítson a helyzeten.

244858458_10224520368371881_6583711777110432347_n.jpg
A Putyinról még elhinném mer van jogsija teherautóra, de az oroszoknál ugyibár nincsen üzemanyaghiány.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and Loken