[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
A gond ezzel az, hogy már Szegeden is 120-150 k HUF körül van egy egy Nos 1100 eurós lakás, amire persze mondhatod hogy harmada. Csak Szegeden az 1000 eurós azaz 360as netto valami very kibaszott fucking jónak számít. Pesten meg simán belefuthatsz 800-1100 eurós lakásokba, amihez nem 2900 eurós fizu jön, hanem max 1200.
na végre egy ember aki tudja azt ,hogy hanyas tujával megyünk!!!:D:D:D
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
A gond ezzel az, hogy már Szegeden is 120-150 k HUF körül van egy egy Nos 1100 eurós lakás, amire persze mondhatod hogy harmada. Csak Szegeden az 1000 eurós azaz 360as netto valami very kibaszott fucking jónak számít. Pesten meg simán belefuthatsz 800-1100 eurós lakásokba, amihez nem 2900 eurós fizu jön, hanem max 1200.
Haver a héten váltott egy startuphoz melózni 2x lovettáért, és mennek új albérletbe (Budapest). 1+2 félszoba 150+45k HuF. És még ez is csak a szódával jó lesz kategória, minőségben is. Ilyen lakásokról kellene indulni 100k pénzért, 195k-ért már olyannak kellene lennie, hogy megcsókolja a lábad a lábtörlő mikor fordítod a kulcsot. Mindenki másnak meg marad az izzadás, hogy egyáltalán enni tudjon, meg lakni egy ezer éves dohos panelban, szép új világ :(
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
15-30 percre Pesttol 20-25 misiért értékelheto kádár kockák vannak eladók, 1000+nm telekkel, ki nem carja le a várost?
1/2 9 féle támogatást lehet rá kapni, oda kell baszni pár kölköt, és indulhat a kaland.
Lehet répát, krumplit termelni, az asszony ultethet virágokat, nem kell annyira lapos TV, meg olyan okos telefon, és az élet szép lesz.
Lehet kutyát tartatni, kocsit mosni, javítani, parázson szalonnát sutni, a lugas mellett közösulni, stb.
Hol? Annyiért düledező vályog viskók vagy rendes alapozás nélküli strukturális bajoktól küzdő kádár kockák vannak.
15-30 percre Pesttől 15 milla egy 700nm-es telek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
De hol srácok, a cégneveket várjuk!

Amúgy meg ennyi pénzért nem hogy nagyon értek, de még FPGA-hoz is hajlandó vagyok hozzányúlni :D
Bank, pénzügyi szektor, egészség ipar, gyógyszer-ipar. Nem alkalmazottként, hanem tanácsadóként. Több ilyen melót egyszerre tolva, néha napi 12 órákat vagy többet dolgozva tartósan. És ez bruttó lesz csak így.
 
K

kamm

Guest
Heti 700 eurót írt, hol is van az ahol lehet itthon ennyit kapni, van még hely?:D
Mondjuk az sem sok (es most nem az itteni consultant ifzetesekhez hasonliltom, mert az itt is mas teszta, hanem az atlaghoz.)
Ez melyik orszag, nemetek? Naluk eleg combos az ado, azt hallottam...

Csak osszehasonlitasul: a UD federal poverty level az egy negyfos csaladra mar 27-30 ezer dollar korul jar, az kb 25 ezer euro, ami meg 500-600 euro hetente. Namarmost ez szovetsegi azaz rettentoen el van maradva a valosagtol, ebbol pont ehen haltok.
Azt is ertem, ha a neje szinten keres annyit, akkor heti 1400 korul keresnek, de az meg mindig kb az atlagos egyszemelyi heti kereset egy atlagos munkahelyen es csak NY Statet nezve. (NYS gazdasag hajtomotorjanak szamito ~8M NYCben joval durvabb, itt a mindenkire vetitett atlagfizu evi 70-80 ezer dollar kozott jar, a felso 25 szazalek atlaga joval 100k felett van, mig az 1% csucsragadozok hat-hetszamjegyuek meg atlagban is.)
 
K

kamm

Guest
Hol? Annyiért düledező vályog viskók vagy rendes alapozás nélküli strukturális bajoktól küzdő kádár kockák vannak.
15-30 percre Pesttől 15 milla egy 700nm-es telek.
Naja, a Kadar-kockak kb negyede - sejtesem szerint a tisztan kalakaban felhuzottak, ahol nem volt a csaladban mernokember - nem lett normalisan kiszamolva, csak gyakorlatbol zsaluztak meg ontottek alapokat, a tervrajzokat sokszor leszarva.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Naja, a Kadar-kockak kb negyede - sejtesem szerint a tisztan kalakaban felhuzottak, ahol nem volt a csaladban mernokember - nem lett normalisan kiszamolva, csak gyakorlatbol zsaluztak meg ontottek alapokat, a tervrajzokat sokszor leszarva.
Tudom :S Első kézből nyilatkotam mindkét állításommal. Van a családban sajnos egy menthetetlen ház amit újra kéne építeni, de épp hiányzik rá 40 millió (idei áron, jövőre majd meglátjuk milyen árak lesznek). A héten egy ingatlanost felhívtam Pesttól 30-50 percre levő 6,5 millás ingatlanról érdeklődve.

  • Ja a 6,5 milliós? Azt épp átárazom!
  • Mennyire?
  • Tizenvalamennyi!
Úgyhogy most az eggyel kintebbi gyűrű jön. 1000-es zártkertet láttam már Pomázom 18 millióért, közmű nélkül (teljesen hitelképtelen az ingatlan)
 
K

kamm

Guest
Tudom :S Első kézből nyilatkotam mindkét állításommal. Van a családban sajnos egy menthetetlen ház amit újra kéne építeni, de épp hiányzik rá 40 millió (idei áron, jövőre majd meglátjuk milyen árak lesznek). A héten egy ingatlanost felhívtam Pesttól 30-50 percre levő 6,5 millás ingatlanról érdeklődve.


Úgyhogy most az eggyel kintebbi gyűrű jön. 1000-es zártkertet láttam már Pomázom 18 millióért, közmű nélkül (teljesen hitelképtelen az ingatlan)
Na de ennyiért már a budai oldalon is elindulhatsz kifele (nem bantasbol, de azert mas a későbbi drágulása mondjuk Pomazon, meg mondjuk akár Érden is ugyanannak a haznak es most Budaörsöt, Torokbalintot hagyjuk, maradjunk az idezett arszinten.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Na de ennyiért már a budai oldalon is elindulhatsz kifele (nem bantasbol, de azert mas a későbbi drágulása mondjuk Pomazon, meg mondjuk akár Érden is ugyanannak a haznak es most Budaörsöt, Torokbalintot hagyjuk, maradjunk az idezett arszinten.)
Ja, persze, nekem "Pest" == Budapest en bloc ebben a kontextusban. A "pestiek" pejoratív kifejezés amit az urbanita untermenschekre használtunk gyerekkorom óta.

Érd egy retkes putri. Legrosszabb sprawl. Valahányszor arra járok azt érzem, hogy Nem! Nem! Soha!
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Isten nagy i-betűvel! A helyire gondolok. Nem Báálra, Zeuszra, nagy földanyára stb.



Nem.
Ladagrant is Isten, Ulippo is, Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, s valahány név a naptárban, mind azok vagyunk a fenségesnek fiai.
A foninek is van neve, olyan mintha bemennél egy autó szerelo muhely é, hogy kell egy villás kulcs, hát lesz pár, és max egy lesz neked megfelelő.
Aminek nincs neve, az nincs.
Hívd úgy, hogy Tenet, vagy Pistis(pisztisz), de ne zavard, tudod össze dobta nekunk ezt az aprócska fizikai világot, majd elment megpihenni, étsd, gyonyorkodik benne, s bennunk, itt hagyott nekunk egy tökéletes világot, tökéletes szolgákkal,meg mindennel.
Tudod, ha a Ford gyárban kifogy a szalagnál a patent, nem szalad a szalagmunkás Henryhez, hogy nincs patent, ott a cugszfurer, az ad neked patentot.
A mi cugszfurerunk Baál,felesége Kál, vagy Inana, Isztár, akik nagyon régen koptatják a sártekét, az Ukkó néven is hallhattak róla.
A kiválasztottak is rogton Baálnak öntötték ki a szimbólumát, amíg mózsi ki törpölte a nyomi törvényeit a vadszamárnak, okkal.
;)
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
A gond ezzel az, hogy már Szegeden is 120-150 k HUF körül van egy egy Nos 1100 eurós lakás, amire persze mondhatod hogy harmada. Csak Szegeden az 1000 eurós azaz 360as netto valami very kibaszott fucking jónak számít. Pesten meg simán belefuthatsz 800-1100 eurós lakásokba, amihez nem 2900 eurós fizu jön, hanem max 1200.

Kár az ilyen hozzászólásokért, mert objektív, elkenőrizhető adatok mindenki rendelkezésére állnak. Nem a szélsőséges példákat érdemes nézni! Budapesten az ingatlan.com 10.903 db kiadó lakás hirdetést dob fel. A medián bérleti díj 180 ezer Ft/hó. Ezért 65-80 m2-es 2+fél, 3, vagy 2+2 fél szobás normális lakást kapsz, ha nem kifejezetten kiemelten drága környéken szeretnél bérelni. Ez ugye 500 EUR/hó és nem 800-1100. Ha meg olcsóbbat keresel akkor a hirdetések kb negyede, 2.511 db 130 ezer Ft/hónál nem magasabb és ezen belül majdnem 500 olyan, ami megközelíti, vagy eléri az 50 m2-t és legalább 1,5-2 szobás. Nyilván nem a Rózsadombon hirdetik ezeket, de még a belső kerületekben is százával találni ilyet.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Naja, a Kadar-kockak kb negyede - sejtesem szerint a tisztan kalakaban felhuzottak, ahol nem volt a csaladban mernokember - nem lett normalisan kiszamolva, csak gyakorlatbol zsaluztak meg ontottek alapokat, a tervrajzokat sokszor leszarva.

Elég érdekes ilyet olvasni egy jó ideje Amerikában élő által leírva. Ugyanis az átlag magyar kádár-kocka ezerszer stabilabb építmény, mint az amerikai fa-gipszkarton házak. Elég kevés kádár-kocka dőlt még össze. Extrém példák persze mindenre vannak, de mivel régóta kint élsz és onnan osztod nekünk az észt a magyar viszonyokkal kapcsolatban, tájékoztatlak, hogy Magyarországon a kádár-kockák köszönik szépen elég stabilan állnak. Én is részt vettem párnak a kalákában való felépítésében.
Nem csak mérnökök tudnak számolni, zsaluzni, vasalni és betonozni. Sőt! Elárulom, hogy a legtöbben nem kicentizték a statikát, hanem túlbiztosították. Pont azért, mert maguknak építették, hosszú távra és nem az anyag költségek minimumra szorítása, meg a maximális profit volt az egyetlen szempont. A kalákára pont az volt a jellemző, hogy a munkaerő költségét spórolták meg, nem az anyagot. Ha valaki ki akarta spórolni az anyagot, akkor mindig volt pár ember, aki közölte, hogy márpedig ő nem épít olyan házat, ami aztán a családtag, ismerős fejére dől.
Egyébként régen is a tervezéshez mérnök, vagy a típusterv adaptálásához legalább építész technikus kellett. Szóval a számolást szakember végezte.
De ha gondolod, gyere el és megmutatok neked pár házat, amiben az én kezem munkája, vagy szüleimé is benne van. Sőt adok neked vésőt és valami lényegtelen helyen kipróbálhatod, hogy mennyire anyagerős a szerkezet. Többeket hallottam már kiadósan káromkodni, amikor fúrni, vésni, bontani kellett valamit, amit a tágabb értelemben vett család és baráti kör épített.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kár az ilyen hozzászólásokért, mert objektív, elkenőrizhető adatok mindenki rendelkezésére állnak. Nem a szélsőséges példákat érdemes nézni! Budapesten az ingatlan.com 10.903 db kiadó lakás hirdetést dob fel. A medián bérleti díj 180 ezer Ft/hó. Ezért 65-80 m2-es 2+fél, 3, vagy 2+2 fél szobás normális lakást kapsz, ha nem kifejezetten kiemelten drága környéken szeretnél bérelni. Ez ugye 500 EUR/hó és nem 800-1100. Ha meg olcsóbbat keresel akkor a hirdetések kb negyede, 2.511 db 130 ezer Ft/hónál nem magasabb és ezen belül majdnem 500 olyan, ami megközelíti, vagy eléri az 50 m2-t és legalább 1,5-2 szobás. Nyilván nem a Rózsadombon hirdetik ezeket, de még a belső kerületekben is százával találni ilyet.
Kár az ilyen hozzászólásokért, mert erősen feltételezhető, hogy direkt csúsztatsz.
A helyzet az, hogy egy szót nem szóltam a Bp.i átlag, vagy medián árakról. Egy konkrét 1100 eurós német lakásárhoz kötöttem.
Jelenleg Berlinben a m² átlagár, 16,32 euró
Budapesten ez 3142 Ft azaz megközelítőleg 9 euró.
Azaz eleve egy ilyen albérlet 600 euró lenne
Csakhogy, ugye itt jön be, hogy bejelentetten, szerződéssel, ami bőven fellöki ezt 800-1100 euróra...
 
  • Vicces
Reactions: vata

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
591
2 502
93
"De ha gondolod, gyere el és megmutatok neked pár házat, amiben az én kezem munkája, vagy szüleimé is benne van. Sőt adok neked vésőt és valami lényegtelen helyen kipróbálhatod, hogy mennyire anyagerős a szerkezet. Többeket hallottam már kiadósan káromkodni, amikor fúrni, vésni, bontani kellett valamit, amit a tágabb értelemben vett család és baráti kör épített."
Tökéletesen egyetértek.
Én most vettem egy 63-ban épült kocka házat Veszprémben és statikailag tökéletes. Az a tervem hogy csinálok belőle két
kisebb lakást és kiadom bérbe.
(Egyébként én építőmérnök vagyok és a "tartószerkezeti szakértő" jogosultságom is meg van).
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Havi 800€ lakbért fizetunk, otthon ez nincs, így véknyan vagyunk plusszban a hazai pályához képest, már nem lennénk itt, akkor kezde a nagyobbik fiam a középiskolát amikor otthon érezhetoen kezdett emelkedni a bér, még 3 éve van a kisebbiknek, az én befejeztem, hacsak vissza nem tapsoljuk fletóékat megint, mert akkor maradok, végleg.
Nagyon kicsesztem volna a kolykokkel, ha félbe hagyatom veluk a közép sulit.
Itt a faluban van a középiskola is, szinte az álltalánosbeli osztálytársaikkkal vannak egyutt, nem lett volna egyszeru nekik a tini kor közepén országot váltani, ismeretlen környezetben tovább tanulni otthon, így angol nyelvu szakmájuk, érettségiuk lesz, ha akarnak otthon mehetnek angol szakra tovább.
Most otthon 5-600 nettót simán meg tudnék keresni alkalmazottként, a hitves meg 150 kb bárhol, ez annyi otthon, mint itt amit keresunk, mínusz a lakbér.
Mondjuk mostmár saját gépet veszek ha hazamegyunk, nem releváns az alkalmazotti bér,öreget, olcsót, de sajátot.
Saját repülőgéppel térsz haza? Az úgy már nem rossz :)))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Nem.
Ladagrant is Isten, Ulippo is, Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, s valahány név a naptárban, mind azok vagyunk a fenségesnek fiai.
A foninek is van neve, olyan mintha bemennél egy autó szerelo muhely é, hogy kell egy villás kulcs, hát lesz pár, és max egy lesz neked megfelelő.
Aminek nincs neve, az nincs.
Hívd úgy, hogy Tenet, vagy Pistis(pisztisz), de ne zavard, tudod össze dobta nekunk ezt az aprócska fizikai világot, majd elment megpihenni, étsd, gyonyorkodik benne, s bennunk, itt hagyott nekunk egy tökéletes világot, tökéletes szolgákkal,meg mindennel.
Tudod, ha a Ford gyárban kifogy a szalagnál a patent, nem szalad a szalagmunkás Henryhez, hogy nincs patent, ott a cugszfurer, az ad neked patentot.
A mi cugszfurerunk Baál,felesége Kál, vagy Inana, Isztár, akik nagyon régen koptatják a sártekét, az Ukkó néven is hallhattak róla.
A kiválasztottak is rogton Baálnak öntötték ki a szimbólumát, amíg mózsi ki törpölte a nyomi törvényeit a vadszamárnak, okkal.
;)
Valóban jól beszivtál. Egészségedre! :)