[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 787
30 361
113
Sitz - ül
Platz - fekszik
Bei Fuß - lábhoz
Aus - Ereszd
Eins. Zwei, Polizei!
100 meghívott a Downing Street-i lezáráso alatti kerti piázásokra
Az a baj, hogy minket nem hívtak! :hadonaszos:
Visszamenőlegesen is diszkvalifikálnak mindenkit a királyi családból, aki 17 éves nőt dugott? :)
Akkor megszűnik a királyság.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 235
113
Ez èrdekes....
A nèmet környezetvédelmi miniszter tervezi egy törvényjavaslat benyujtâsát: Gyârtók a jövöben kötelesek lesznek megadni a termèkük èlettartamát és erre az idöre garanciât kell vâllalniuk. Amennyiben a termèk a megadott élettartalom alatt meghibásodik, azt kötelesek megjavitani.
Zöldektöl jön, de nem hülyeség, szerintem.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Ez nem a Herripotter?
Nekem meg alsóhangon 10 millió euro és azonnali rokkantnyugdíj járt volna, azért az esetért mikor szolgálatként épp a készenléti robb. ag. raktárt zártam és amikor gyanútlanul megfordultam Vadai Ági állt mögöttem, igénytelen zsíros hajjal és zsírtól fénylő püffedt arccal B+!!! Elmondanám, hogy az olyan volt mintha 20 centiről néztem volna bele egy atomvillanásba. Maradandó látáskárosodás és a visszatérő rémálmok persze...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 172
61 008
113
"...A bíró szerint az is a fiatal katonanő mellett szólt, hogy rosszak voltak a látási viszonyok, és a katonák a gyakorlat alatt csak piros színű fejlámpát használtak..."

Egy jogállamban ilyenkor be kell perelni a rossz látási viszonyokat. Orosz látási viszonyok. Natessék, ez is a Putyin műve.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Nekem meg alsóhangon 10 millió euro és azonnali rokkantnyugdíj járt volna, azért az esetért mikor szolgálatként épp a készenléti robb. ag. raktárt zártam és amikor gyanútlanul megfordultam Vadai Ági állt mögöttem, igénytelen zsíros hajjal és zsírtól fénylő püffedt arccal B+!!! Elmondanám, hogy az olyan volt mintha 20 centiről néztem volna bele egy atomvillanásba. Maradandó látáskárosodás és a visszatérő rémálmok persze...
Szerencséje volt. Én azonnal csőre töltöttem volna. Mijafaszt keres egy ilyen hipercivil a készenléti robb. ag. raktárnál?
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Ezek fogják bedarálni majd a keletet :D ismerős momentum lesz mikor továbbra is a végső győzelemről beszélnek miközben Benson elnök bunkere körül lesznek harcok és az utolsó pelenka is elfogyott.
Sokan nevettek az iráni motorcsónakokon, hogy ez öngyilkosság, igen az, de ott nem gond találni 300 embert aki önként vállalkozik, ugyan ez a helyzet Kínával ha azt kívánja meg a helyzet több tízezren fognak magukra bombát kötni, az oroszok pedig a mai napig bebizonyítják bátorságukat és fanatizmusukat, ezzel szemben látjuk mi van a másik oldalon.
Jaj persze tudom, ezek egyedi esetek, nem ez a jellemző, vannak ott kemények és normálisok ( igen ők fognak átállni) lehet, de a trend az ez, és 10 év múlva el lehet képzelni hol fognak állni.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ez èrdekes....
A nèmet környezetvédelmi miniszter tervezi egy törvényjavaslat benyujtâsát: Gyârtók a jövöben kötelesek lesznek megadni a termèkük èlettartamát és erre az idöre garanciât kell vâllalniuk. Amennyiben a termèk a megadott élettartalom alatt meghibásodik, azt kötelesek megjavitani.
Zöldektöl jön, de nem hülyeség, szerintem.

Az álló óra is pontos naponta kétszer.Néha mondhatnak értelmes dolgokat a zöldek is....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 924
82 639
113
A svéd hadsereg péntek óta katonákat és fegyvereket szállít a Balti-tengeren fekvő Gotland szigetére, írja a Bild, a lap szerint ugyanis a svéd kormány, ha kis esélyt is, de lát arra, hogy Oroszország felől támadás érje a legnagyobb balti szigetet.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/238653/
Oda menekülnek majd, ha kitör a lázadás az energia árak miatt? :)

 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Párizs szerint elavultak a tagállamok államadósságát korlátozó uniós szabályok
Forrás: https://kuruc.info/r/4/238679/

Ez a Micron gyerek nagyon belendült mostanában. Mondjuk sz*r lehet egy olyan városban lakni, amit egy szalámiról neveztek el... Na mindegy.
Igazából érdekes, hogy az utóbbi időben Macron szépen megpróbál bemászni Merkel helyére, miközben a németeknél valahogy nem látom, hogy törekednének erre. Most is nagy hirtelen, ha fejből kéne mondani valamit, ami úgy általában véve meghatározó lehet az EU-ra nézve, alig jutna eszembe olyan, ami a németek felől jön.Közben a Micron meg folyamatosan ott lebeg a hírekben.És ez nem hiszem, hogy csak a soros elnökség meg választások miatt van. Mondjuk se Macront, se az új germán vezetést nem komálom, szóval ugyanmindegy melyik viszi sírba a kontinenst....