[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Az ulmi evangélikus közösség úgy döntött, a templom több száz éves Betlehemét idén a három király nélkül mutatják be. Ennek oka: Menyhért, a szerecsen király "egyértelműen rasszista ábrázolása" – számol be a Welt.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/219030/
Mondanám, hogy a degeneráció a protestáns tévelygésben mindig is kódolva volt, de közben a pápa a terroristák lábát mossa.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
https://www.vadhajtasok.hu/2020/10/...ogy-a-muszlimok-ellentarsadalmat-hoznak-letre

Mi a véleményetek? Választásra készül a kis zseb de Gaulle, vagy valóban ébredezik? Bárhogy is legyen ezzel muníciót adott akarva akaratlanul a közbeszéd átalakításának nyugaton.
Ebben az a legnagyobb, legundorítóbb, gennyes, mocsokság, hogy amit mondott azt ő és a kompániája már réges - régen tudja és abszolút tisztában voltak, vannak vele, és ennek ellenére csak most kezdenek erről beszélni, de még mindig nem tesznek semmit ellene. Undorító férgek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
G

Galthran

Guest
.

Unortodox megoldás, de gondold el, mit érzett Koppány. Én nem döntöttem, de férfiak oldaláról vannak előnyei az iszlámnak.
Többnejűség, jog előtti egyenlőtlenség, ha női vezetést is betiltják, nem az libsi iszlám lesz, ami már Szaúdba is betört,érdemes 1percre átgondolni. :D

Egyedül a sok ima zavar, szal vmi reformok mindenképpen kellenek, de élből nem vetném el. :)
kössz nem, inkább dögöljünk meg mindannyian. egy elcseszett ideológiát már importáltunk a közelkeletről, ez meg még retardáltabb és károsabb...

szeritnem amúgy nem vagytok tisztában a nyugati átlagemberrel, én laktam németországban, belül nagy a feszkó, előbb fogják elintézni a muszlim-helyzetet mint mi a cigánykérdést
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
kössz nem, inkább dögöljünk meg mindannyian. egy elcseszett ideológiát már importáltunk a közelkeletről, ez meg még retardáltabb és károsabb...

szeritnem amúgy nem vagytok tisztában a nyugati átlagemberrel, én laktam németországban, belül nagy a feszkó, előbb fogják elintézni a muszlim-helyzetet mint mi a cigánykérdést
Mondjuk úgy tisztában vagyok. Több mint 3 évet éltem Németországban, most is Belgiumból írok. :)
Nem fognak elintézni semmit. Dumálgat egy réteg, hogy nem így kéne, de a választásokon kisebbségbe szorulnak. Ahogy telik az idő, még több migri kap szavazati jogot és még kevesebb sanszuk lesz a változtatásra. A média szinte 100%-os kontroll alatt van és nem tűri a fontos kérdésekben az ellenvéleményt. Max. arról van vita, hogy 2030-ig 50 vagy 60%-al csökkentsük a CO2 kibocsátást.

A migritéma tabu. Agymosó műsorok és reklámok vannak, a nagy multik is megtolják az érzékenyítést. A nagyvárosok lakosságának többsége szemmel láthatóan bevándorló. Nincs esély a változásra, max az olaszoknál.

Viszont a hírnevünk parádés.:D Ma angol órán arról beszélgettünk a magyar miért nacionalistább, mint a Nyugat. Orbán nevét még a tanárom is tudta. Próbáltam nem belegázolni a lelkébe, de láttam így is szomorú volt, hogy vendégként úgy látom itt kint a bulinak vége. Mondjuk ő a bevándorlók oktatásából él, de a végén azért elismerte, hogy talán mégis húzni kéne egy limitet a nagy taxiztatásban, Én mondtam most már nem kell, úgyis késő. :cool:

Anno a németeknél meg nyelvórán az alapjövedelemmel mosták az agyam tanítás címszóval. Gondold el, nyelvórán erről tanulnak az új migrik, biztos rohannak melózni,....mondtam nálunk segély helyett közmunka van, meg is döbbent rajta a jóember micsoda embertelenség. :D

Hihetetlenül letarol mindent ez a kuturmarxista ideológia kint. Teljesen átsző mindent ez az ideológia, ezért ne csodálkozzunk, ha Merkel még vonzó alternatíva a Zöldek vagy a Linke helyett.