[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
ha már házhoz jösz a pofonért...





However, the number of far-right terrorist acts has risen by 250% since 2014. When it comes to fatalities, the increase was even more than 700% within five years, with 89 people killed in 2019.

There are now more right-wing attacks than at any other time in the past 50 years, with 13 far-right terrorist attacks that had each killed more than 10 people, compared to 24 Islamist attacks, and three linked to other ideologies, the report found.

VADÁSZ, VADÁSZ...
2000 óta Ny-Euban 660 embert nyírtak ki a buzulmánok. Még ennyi megnyomorodott, és 2000 megsebesült. A jobbosok közül Brejvík érdemel említést ~75 halottal.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 552
113
Khm
Csak ezért:
 
T

Törölt tag 2361

Guest
2000 óta Ny-Euban 660 embert nyírtak ki a buzulmánok. Még ennyi megnyomorodott, és 2000 megsebesült. A jobbosok közül Brejvík érdemel említést ~75 halottal.
csak utana neztem, mivel epp erdekelt hogy volt e meg vmi .. tiszta kivancsisagbol, hat nagyon nem fehet vagy fekete a kep, inkabb elege szurke.. ennyi jutot kb 10 perc keresere, mert nincs most kedvem kinlodni ilyesmivel..



 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 545
113
2000 óta Ny-Euban 660 embert nyírtak ki a buzulmánok. Még ennyi megnyomorodott, és 2000 megsebesült. A jobbosok közül Brejvík érdemel említést ~75 halottal.
Ez csak a jéghegy csũcsa. Nincsenek benne a meghiusîtott merényletek, a minden napi agresszió a hitetlenek és a fehérek ellen, a lépcsöházban elvágott torkù nagypapi, a "labilis elmeállapotù" egyének által elkövetett gyilkosságok , ésatöbbi. Azért nyomatja a politika ezt az "extrémjobb veszélyes" dumát hogy lenyelessék a torkunkon hogy éppen irtanak bennünket. Egyébként meg aki szóvá teszi ezt, azt nácinak, nemtoleránsnak, idegengyülölönek nevezik.
Aki ezeket védi az nem normális , vagypedig teljesen elvakult
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 856
27 341
113
Ez csak a jéghegy csũcsa. Nincsenek benne a meghiusîtott merényletek, a minden napi agresszió a hitetlenek és a fehérek ellen, a lépcsöházban elvágott torkù nagypapi, a "labilis elmeállapotù" egyének által elkövetett gyilkosságok , ésatöbbi. Azért nyomatja a politika ezt az "extrémjobb veszélyes" dumát hogy lenyelessék a torkunkon hogy éppen irtanak bennünket. Egyébként meg aki szóvá teszi ezt, azt nácinak, nemtoleránsnak, idegengyülölönek nevezik.
Aki ezeket védi az nem normális , vagypedig teljesen elvakult
Meg ugye ha zsidókat támadnak meg, vagy a betűtészta-tagokat, az egyből szélsőjobbos támadás. Akkor is, ha Ahmed követte el.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez csak a jéghegy csũcsa. Nincsenek benne a meghiusîtott merényletek, a minden napi agresszió a hitetlenek és a fehérek ellen, a lépcsöházban elvágott torkù nagypapi, a "labilis elmeállapotù" egyének által elkövetett gyilkosságok , ésatöbbi. Azért nyomatja a politika ezt az "extrémjobb veszélyes" dumát hogy lenyelessék a torkunkon hogy éppen irtanak bennünket. Egyébként meg aki szóvá teszi ezt, azt nácinak, nemtoleránsnak, idegengyülölönek nevezik.
Aki ezeket védi az nem normális , vagypedig teljesen elvakult
Autóbalesetben naponta halnak meg ennyien.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 809
7 186
113
A volt Németország területén megkezdődik a zöldek ámokfutása.
Nuclear-shutdown.png

 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Aha. Én hülye meg fizetem a TB-t, de ha fogat kell pótolni, akkor lesz szíves darabjáért 3000€-t lecsengetni.

Azért vagyok rendkívül mérges a németekre, mert a világ legjobb helye lehetne Európa, erre az egészet elbaszták erre a szarságra.

Tehát, ha valaki csillámpóninak gondolja magát, akkor azt neked ki kell találni és úgy kell szólítani/kezelni, különben gyűlölet van. Az, hogy lassan 6 év alatt sem sikerült megtanulni kiejteni a nevem, akkor az vajon minek számít - a tisztelet hiányán kívül!?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 187
113
Az, hogy lassan 6 év alatt sem sikerült megtanulni kiejteni a nevem, akkor az vajon minek számít - a tisztelet hiányán kívül!?
Volt főnököm a gyerekének direkt olyan nevet adott, hogy amerikában népszerű, könnyen kimondható név legyen. Itthon nagyon idegenhangzású, nem is tudtam megjegyezni, mindegy is, de a mentalitás szerintem szomorú.

(Persze úgy nevezi el a gyerekét ahogy jónak látja, a gyermek érdekeit szem előtt tartva ő egy bizonyos dologra fogad, plusz enm is mondom, hogy ős-szittya nevet kellene adni minden lurkónak, de ettől még szerintem nem jó hozzáállás a világhoz)
Aha. Én hülye meg fizetem a TB-t, de ha fogat kell pótolni, akkor lesz szíves darabjáért 3000€-t lecsengetni.
Gyerehazafiatal! (fogorvoshoz! bár egy ilyen után szerintem nem ülhetsz repülőre, és benyugtatózva vezetni sem fogsz, úgyhogy sok múlik a jó vasúti összeköttetésen)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Aha. Én hülye meg fizetem a TB-t, de ha fogat kell pótolni, akkor lesz szíves darabjáért 3000€-t lecsengetni.

Azért vagyok rendkívül mérges a németekre, mert a világ legjobb helye lehetne Európa, erre az egészet elbaszták erre a szarságra.

Tehát, ha valaki csillámpóninak gondolja magát, akkor azt neked ki kell találni és úgy kell szólítani/kezelni, különben gyűlölet van. Az, hogy lassan 6 év alatt sem sikerült megtanulni kiejteni a nevem, akkor az vajon minek számít - a tisztelet hiányán kívül!?
Apám 10 éve él Angliában de ha fogorvoshoz kell menni akkor vesz egy repülőjegyet és hazajön. Fele árból megvan utazással mindenestől magándokinál...
Az én nevem se nagyon ment az angoloknak pedig a Gábor annyira nem is nehéz o_O
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 187
113
Az én nevem se nagyon ment az angoloknak pedig a Gábor annyira nem is nehéz
Te csak keleteurópai untermensch vagy, téged nem kell tisztelni, kulturálisan tiszteleben tartani, mint Rajsah Paradarashaputrant. Sajna ide jutott a világ. Képmutatás van csak a multikultiban, igazi elfogadás más kultúrák iránt nincs. Ennek példája amúgy az is, hogy egy ékezetes karaktertől (pedig ez latin alapú! vagy más kulturák szimbólumait ne is említsük) az átlag szoftver/weblap (pl. webáruház) megfekszik, holott a unicode, utf-8 nagyon régóta általánosan elterjedt. Ahogy az is, hogy a címeket az angol/francia szervezésnek emgfelelően tudod megadni, nem tdják elfogadni, hogy másutt (ez nem érint annyira minket) egészen szabad formában is lehet egy cím.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Te csak keleteurópai untermensch vagy, téged nem kell tisztelni, kulturálisan tiszteleben tartani, mint Rajsah Paradarashaputrant. Sajna ide jutott a világ. Képmutatás van csak a multikultiban, igazi elfogadás más kultúrák iránt nincs. Ennek példája amúgy az is, hogy egy ékezetes karaktertől (pedig ez latin alapú! vagy más kulturák szimbólumait ne is említsük) az átlag szoftver/weblap (pl. webáruház) megfekszik, holott a unicode, utf-8 nagyon régóta általánosan elterjedt. Ahogy az is, hogy a címeket az angol/francia szervezésnek emgfelelően tudod megadni, nem tdják elfogadni, hogy másutt (ez nem érint annyira minket) egészen szabad formában is lehet egy cím.
Röhögni fogsz de asszem az indiai főbérlőm volt kb az egyetlen akinek sikerül :D