[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Ez offtopik, de mi lesz akkor nálunk, ha majd a 22-es nagy összefosásban akarom mondani összeborulásban nyernek 8-an 1 ellen, majd fél év múlva felbomlik a nagy koalíció mert a koncon való marakodás közben összevesznek?
A legerősebb felzabálja a többi érdekszféráját és németesen elkezdenek fasisztákra vadászni a neten mint a legjelentősebb veszélyre ami fenyegeti a lakosságot és közben megalakul egy szakértői kormány ügynökökből, ami lassan átvezeti az irányítást ámerika kezébe, aztán jöhetnek a választások előrehozva, ahol ugyanazok közül nyernek, akik ezt a káoszt okozták. Azonnal hitelt vesznek fel, minden borzasztó lesz amit az eddigi kormányzás alatt tettek és megbüntetik a népet, mert túlköltekezett, etc...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez offtopik, de mi lesz akkor nálunk, ha majd a 22-es nagy összefosásban akarom mondani összeborulásban nyernek 8-an 1 ellen, majd fél év múlva felbomlik a nagy koalíció mert a koncon való marakodás közben összevesznek?
Egy interjúban konkrétan megmondta Gyurcsány mi lesz. Egyeztetés, veszekedés majd új választások.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Az anya és apa neve helyett a személyi igazolványokba visszahelyezik az egyes és kettes szülő megnevezést, amelyet a volt belügyminiszter Matteo Salvini törölt el 2019-ben – közölte az olasz sajtó csütörtökön.

Európa???
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 456
113
Laschet, a Merkel-klón, lett a CDU uj elnöke, de nem automatikusan kancellárjelölt az öszi választâsoknál.
Merkel nem engedi ki a pártot ( még) a markâból.
Persze a pârt már tartott itt, amikor AKK-t vâlasztottâk régebben, aztân mi lett belöle? Lehet sört behüteni, popcornt venni...:)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 526
29 736
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Laschet, a Merkel-klón, lett a CDU uj elnöke, de nem automatikusan kancellárjelölt az öszi választâsoknál.
Merkel nem engedi ki a pártot ( még) a markâból.
Persze a pârt már tartott itt, amikor AKK-t vâlasztottâk régebben, aztân mi lett belöle? Lehet sört behüteni, popcornt venni...:)
Nógrádi György: Ki a CDU új elnöke, Armin Laschet?
..
..
https://hu.wikipedia.org/wiki/Armin_Laschet
(Vízöntő, Mérleg dekád - 1961. február 18.)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
285
1 055
93
Semmi jelentősége. Sokszor voltak elsők is. A 8 legerősebb pártból 7 tolja a bevándorlást, kivéve a PVV.
A CDA, ami Néppárt, kábé Gyurcsány szintjén mozog.
A hollandokat el kell felejteni. Földet rá!!!

Érdekes hogy a belgiumi holland/flamand vezető pártok viszont szembemennek a mainstreammel és határozottan bevándorlásellenesek.

Az NVA most mégis dörgölőzik a szélsőbalhoz.

Viszont így a Vlaams Belang, akikre én is szoktam szavazni biztosan 30% környékén lesznek 24-ben. Rendszeresen a belga kollégáim orra alá szoktam dörgölni, hogy egy olyan ország ahol Cordon sanitaire létezik az nem nevezhető demokratikusnak. Köpni-nyelni nem tudnak.

Véleményem szerint érhet el akármilyen eredményt a VB, az anti-demokratikus centrista és baloldali pártok, soha semmilyen körülmények között nem fogják őket a hatalom közelébe engedni. Belgium is Hollandia sorsára fog jutni, ez csak idő kérdése.
Az oktatás, a média mind-mind baloldali, szó sincs objektív tájékoztatásról.


Lesz dolgom a gyermekeimmel rendesen.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 526
29 736
113
Az NVA most mégis dörgölőzik a szélsőbalhoz.

Viszont így a Vlaams Belang, akikre én is szoktam szavazni biztosan 30% környékén lesznek 24-ben. Rendszeresen a belga kollégáim orra alá szoktam dörgölni, hogy egy olyan ország ahol Cordon sanitaire létezik az nem nevezhető demokratikusnak. Köpni-nyelni nem tudnak.

Véleményem szerint érhet el akármilyen eredményt a VB, az anti-demokratikus centrista és baloldali pártok, soha semmilyen körülmények között nem fogják őket a hatalom közelébe engedni. Belgium is Hollandia sorsára fog jutni, ez csak idő kérdése.
Az oktatás, a média mind-mind baloldali, szó sincs objektív tájékoztatásról.


Lesz dolgom a gyermekeimmel rendesen.
Gyere haza! ;)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Az NVA most mégis dörgölőzik a szélsőbalhoz.

Viszont így a Vlaams Belang, akikre én is szoktam szavazni biztosan 30% környékén lesznek 24-ben. Rendszeresen a belga kollégáim orra alá szoktam dörgölni, hogy egy olyan ország ahol Cordon sanitaire létezik az nem nevezhető demokratikusnak. Köpni-nyelni nem tudnak.

Véleményem szerint érhet el akármilyen eredményt a VB, az anti-demokratikus centrista és baloldali pártok, soha semmilyen körülmények között nem fogják őket a hatalom közelébe engedni. Belgium is Hollandia sorsára fog jutni, ez csak idő kérdése.
Só oktatás, a média mind-mind baloldali, szó sincs objektív tájékoztatásról.

Semmi jelentősége. Sokszor voltak elsők is. A 8 legerősebb pártból 7 tolja a bevándorlást, kivéve a PVV.
A CDA, ami Néppárt, kábé Gyurcsány szintjén mozog.
A hollandokat el kell felejteni. Földet rá!!!

Érdekes hogy a belgiumi holland/flamand vezető pártok viszont szembemennek a mainstreammel és határozottan bevándorlásellenesek.

Sóhaj.

Ha az eddig irány marad, (Nem derül ki hogy az eddigi miniszterrnök esténként maceszgombócnak öltözve migránsgyerekeket eszik, akkor: 31 helyett 39 képviselői hellyel viszik a választást. Az illetékes miniszter elvitte a balhét, politikai pályájának annyi, nincs itt semmi látnivaló, oszoljanak kérem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Sóhaj.

Ha az eddig irány marad, (Nem derül ki hogy az eddigi miniszterrnök esténként maceszgombócnak öltözve migránsgyerekeket eszik, akkor: 31 helyett 39 képviselői hellyel viszik a választást. Az illetékes miniszter elvitte a balhét, politikai pályájának annyi, nincs itt semmi látnivaló, oszoljanak kérem.
Jaja, tovább a szakadékba, jó utat!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Az NVA most mégis dörgölőzik a szélsőbalhoz.

Viszont így a Vlaams Belang, akikre én is szoktam szavazni biztosan 30% környékén lesznek 24-ben. Rendszeresen a belga kollégáim orra alá szoktam dörgölni, hogy egy olyan ország ahol Cordon sanitaire létezik az nem nevezhető demokratikusnak. Köpni-nyelni nem tudnak.

Véleményem szerint érhet el akármilyen eredményt a VB, az anti-demokratikus centrista és baloldali pártok, soha semmilyen körülmények között nem fogják őket a hatalom közelébe engedni. Belgium is Hollandia sorsára fog jutni, ez csak idő kérdése.
Az oktatás, a média mind-mind baloldali, szó sincs objektív tájékoztatásról.


Lesz dolgom a gyermekeimmel rendesen.
Én az bizok az N-VA-ba. Akik rá szavaznak, nem a baloldali együttműködésben látják a jövőt. Nagy áttörés lenne, ha a VB-vel alakítanának Flamand kormányt. Más esély nincs is a fordulatra.

Mivel minimálisan nézek tévét, így nem tudom, mennyire vannak legalább helyi szinten kiépített médiahátterük. Anélkül nem fog menni.