[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Olvastam a svéd hadsereg és a rendőrség tagjainak hozzászólásait drága Ann postja alatt. Annyi nekem elég is volt. Részvétem a részükre.

A svéd modell a bevándorlással és a férfiak elnyomásával mára becsődölt. Ez az út nem a jövőbe vezetett hanem egy zsákutcába. Más országokkal is történt már ilyen a múltban, nem ők az elsők. Persze lehet ezt tagadni mint a gyalog galoppban a vereséget, csak ez is pont olyan nevetséges. Svédországban már soha nem lesz nyugalom amíg az arabok ott lesznek.

Van személyes infóm is Stokcholmból aki régóta kint él és folyékonyan beszéli a nyelvet. Elmondta a látszólag rendes arabok valódi arcát, köztük élt egy darabig. A fehér nők számukra mind ribancok és nem bűn őket kihasználni. Feleségnek kizárólag muszlim arab lány jöhet szóba ! És ő a békések közül való volt ! Szóval valaki mást nézzél hülyének, nekem első kézből származó információim vannak svédországból. :D

Te lehet hogy kint laksz, csak nem ismered a helyzetet. Ja, és ez még utolsó tömeges bevándorlás előttről szól, azóta romlott a helyzet. A svédek félnek, mert az ultraliberális hatalom bosszút áll rajtuk, ha nem igazodnak a ultraliberál magatartáshoz. Ez oda fog vezetni mint anno romániában a váratlanul kitört forradalom.

Te azt hiszel amit akarsz, de ne próbáld nekem az ultraliberál nézeteidet rám erőltetni. Éljél ott kint ha neked az tetszik. Nekem nem hiányzik. Nem csak svédország, de a többi nyugateurópai ország sem. Voltam kint, ismerem. Norvégiát régen a legjobbnak tartottam, amíg csak a hirből ismertem. Az maga pokol birodalma, azóta tudom. Nagy volt a csalódásom.

Szóval csinálj amit akarsz svédországban, de nekem nem hiányzik. És ne propagáld nekem. Más aki bedől a hablattynak mondjad nyugodtan, csak engem hagyjál békén a propagandával. :D


Hát megértem a svéd rendőröket és katonákat. Ha Magyarországon is 100-200 robbantásos merénylet lenne illetve örömhír lenne ha csak 600 autót gyújtottak fel mert előtte 1000-et, itt se lennének boldogok.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113

30 román megostromolt egy bajor rendőrőrsöt...​


Szinte háborús állapotok alakultak ki Miesbach városában.


Egy Bajorországon átutazó romániai csoport ostromolta meg a helyi rendőrőrsöt. Ki akarták szabadítani társukat. A 22 éves férfit azzal gyanúsítják, hogy megerőszakolt egy 4 éves gyereket – írta a Főtér.
A mintegy 30 fő – német beszámolók szerint egy család tagjai – először csak győzködték a hatóságokat, engedjék szabadon a férfit, ám amikor a bajor rendőrök hajthatatlanok maradtak, erőszakhoz folyamodtak.

Betörték az ajtót, kövekkel támadtak a rendőrökre, akik az első támadást visszaverték, de a túlerő majdnem felőrölte őket, így kollégáik segítségét kérték. Hamarosan 135 fős erősítés érkezett. Könnygázzal és gumibotokkal szorították vissza az ostromlókat.

Az összecsapásban két rendőr és három ostromló megsérült. A támadók közül négy embert őrizetbe vettek súlyos testi sértés, hatósági személy elleni erőszak és ellenszegülés miatt. A 22 éves férfit, aki miatt az incidens kirobbant, előzetes letartóztatásba helyezték.

Románok aha... :D :D :D Én meg igazából maori vagyok :D :D :D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem az a gyanúm hogy családi ügy áll a háttérben. Akik pedig arra jártak nem volt szerencséjük, mert teljesen bevadult az ürge. Nem írom ki mire tippelek a háttérben. A sokadik eset lesz ha beigazolódik a gyanúm. Persze akkor tudják az okát is a rendőrségen, de ilyenkor játsszák a hülyét hogy még vizsgálják. Azért nem mondják el, nehogy elinduljon egy vagy több újabb, ettől az esettől független is egy ilyen körre. Az okok a hatóságok vérlázító döntései miatt vannak.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 162
113
A svéd állami aberráció mégmagasabb fokozatba kapcsolt:


Emberrabló, fegyverrel folytatólagosan, nők ellen nemi erőszakot elkövető, közveszélyes bűnelkövető… tehát idáig halál rá… de szíriai bevándorló!
Szóval váratlanul kiderült, hogy kiskorú(?!), nem is felnőtt a lelkem.

Mondhatnánk, hogy ki nem szarja le, ez így is, úgy is 10 év alsó hangon, de nem.
Négy és fél évvel megúszta, de kiderült, hogy mivel csak egy kölyök, így csak két és fél évet kaphatott volna ezért a bájos tettéért.
Namost, mivel már leült több, mint három évet, 840 ezer svéd koronát kell neki vastagon szépen kötelezően kifizetni.
Nyilván.
Mert a “szakértők” menet közben váratlanul rájöttek, hogy mégis gyerek a túlfejlett hős.
Azért a 840 ezer korona ahhoz elég jó pénz, hogy a sztori összes szereplője jól járjon.
Az áldozat meg le van szarva, minek ment oda…
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53
A svéd állami aberráció mégmagasabb fokozatba kapcsolt:


Emberrabló, fegyverrel folytatólagosan, nők ellen nemi erőszakot elkövető, közveszélyes bűnelkövető… tehát idáig halál rá… de szíriai bevándorló!
Szóval váratlanul kiderült, hogy kiskorú(?!), nem is felnőtt a lelkem.

Mondhatnánk, hogy ki nem szarja le, ez így is, úgy is 10 év alsó hangon, de nem.
Négy és fél évvel megúszta, de kiderült, hogy mivel csak egy kölyök, így csak két és fél évet kaphatott volna ezért a bájos tettéért.
Namost, mivel már leült több, mint három évet, 840 ezer svéd koronát kell neki vastagon szépen kötelezően kifizetni.
Nyilván.
Mert a “szakértők” menet közben váratlanul rájöttek, hogy mégis gyerek a túlfejlett hős.
Azért a 840 ezer korona ahhoz elég jó pénz, hogy a sztori összes szereplője jól járjon.
Az áldozat meg le van szarva, minek ment oda…
Kár, hogy nincs hányós "like". Amikor már tényleg azt hiszem, hogy nincs lejjeb, ezek jönnek, és nagyon gyorsan rácáfolnak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Nem a bejelentéseik, hanem a tetteik alapján kell megítélni az Afganisztánt uralmuk alá hajtó tálibokat - jelentette ki a német külügyminiszter kedden Berlinben.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/232482/

Tehát most a kínos helyzetben még segget is csinálnak a szájukból. :D Mit fognak csinálni velük? :D Megszankciózzák? :D Vagy visszamennek még egy körre? :D