[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 153
113
Együtt kell elnûnk azzal, hogy a forumtagok egy reszének alulfejlődött a humorérzéke. Magukon nevetni pedig csak a legkevesebbek tudnak. :(
Pedig a viták dinamikàja gyakran feler egy kabaréval, teljesen függetlenül a tartalmuktól. :)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Azért van különbség az "állam ár alatt kisajátítja az ingatlanvagyont" vagy az állam szabályozza a piacot és bérlakásokat épít között.
Nem baj megpróbálják még egyszer hátha most már tényleg működni fog a dolog. Biztos vagyok benne hogy ez nem fogja azt okozni hogy a magántőke nem fog merni befektetni az ingatlanpiacba és a meglévő lakásálomlány folyamatos amortizációját (amit természetesen nem fog felgyorsítani az hogy mindenkié tehát igazából senkié elven lesznek ezek a lakások) maga után vonva, ez nem fog irtózatos plusz költséget jelenteni az önkormányzat számára. Miért is jelenete, majd magasabb adókat rónak ki először a magasabb jövedelműekre, aztán ha ez nem elég és a gaz burzsoá disznók még mindig képesek saját vagyont halmozni akkor bizony ők a rendszer és a dolgos antifa/lmdq/bevándorló ploretárok ellenségei akiknek a vagyonát immáron kártérítés nélkül is ki lehet sajátítani
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
299
1 823
93
Azért van különbség az "állam ár alatt kisajátítja az ingatlanvagyont" vagy az állam szabályozza a piacot és bérlakásokat épít között.

Nem szeretném védeni a zöld/vörös komcsikat egy pillanatig sem, de ha jól olvastam, akkor ebben az esetben olyan cégekről van szó, amelyek több mint 3000 lakást tulajdonolnak, ami azért elgondolkodtató.

Szerintem egy társadalom számára semmilyen pozitív hatása nincs annak, hogy ha megengedi, hogy nagy cégek ezrével vásároljanak fel használt lakásokat befektetési céllal.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 153
113
Nem szeretném védeni a zöld/vörös komcsikat egy pillanatig sem, de ha jól olvastam, akkor ebben az esetben olyan cégekről van szó, amelyek több mint 3000 lakást tulajdonolnak, ami azért elgondolkodtató.

Szerintem egy társadalom számára semmilyen pozitív hatása nincs annak, hogy ha megengedi, hogy nagy cégek ezrével vásároljanak fel használt lakásokat befektetési céllal.
A helyzetet az teszi meg pikànsabbá, hogy gyakran az ônkormányzatok (ill. hozzájuk közel álló cègek...) adták el a lakasokat ezeknek a sàskàknak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 319
113
Nem szeretném védeni a zöld/vörös komcsikat egy pillanatig sem, de ha jól olvastam, akkor ebben az esetben olyan cégekről van szó, amelyek több mint 3000 lakást tulajdonolnak, ami azért elgondolkodtató.

Szerintem egy társadalom számára semmilyen pozitív hatása nincs annak, hogy ha megengedi, hogy nagy cégek ezrével vásároljanak fel használt lakásokat befektetési céllal.
Ez egyébként minden nyugati nagyvárosra igaz. És Pestre is. Ezek verik fel az albérletárakat, a lakásokra, házakra viszont nem költenek, pukkanak le. Csak a bevétel számít. Kapjon 1500-2000 eurot havonta, az mindegy hogy egy őslakos fiatal pár dobja össze vagy beköltözik 8 migrans. A lényeg a zsé, a többire meg úgyis van biztosítás.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
299
1 823
93
A kommunizmus/szocializmus nevű rémálom pont így kezdődött. Először csak a nagybirtokokat vették el, aztán a kicsiket végül mindent. Aztán lesöpörték a padlást végül éhezett a fél ország.

Hát igen...
Az optimális az lenne, ha magántulajdonban lennének a lakások, azt kéne (kellett volna) szabályozni, ki (mi) vehet ilyen lakóingatlanokat és mennyit. Ez az irány is, ami most van bizonyos szempontból hasonló a kommunizmushoz, mert az a vége, hogy az emberek többségének nincs semmi magán tulajdona, mindent bérel, és maximálisan ki van szolgáltatva.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Néhány generáció alatt egy pogány, törzsi alapon szerveződő népből egy keresztény, területi alapon szerveződő államot hoztak létre. Ez nem mindenkinek tetszett. Leginkább a pogányok voltak ellene. A neveddel próbáltam viccelődni, de ezek szerint nem voltam érthető. :D
Nem éreztem a humort. :D Mindennek ellenére, a pogányok jelentősen hozzájárultak, hogy ne lehessen teljesen elkúrni a szerveződő államot.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem szeretném védeni a zöld/vörös komcsikat egy pillanatig sem, de ha jól olvastam, akkor ebben az esetben olyan cégekről van szó, amelyek több mint 3000 lakást tulajdonolnak, ami azért elgondolkodtató.
Ha a cég nyrt miután államosítják a vagyonát és beszakad a tőzsdén a kisbefektetők akiknek a pénze itt van szaladhatnak majd.
Akkor egyik kisembert megvédjük a másikat nem?
Vagy mindkettőt majd az állam kárpótolja....a kinek is az adójából, ja a harmadik kisemberéből.

Én is teljesen ellene vagyok annak, hogy emberek cégek tucat számra vásárolják fel a lakásokat, de azért a kettő között még vannak lehetőségek.
Pl előírások, jogszabályok, auditálások. ha az airbnbt meg lehetet regulázni ezt is meg lehet. Csak hát amíg mindenki korrupt addig nehéz lesz.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ha a cég nyrt miután államosítják a vagyonát és beszakad a tőzsdén a kisbefektetők akiknek a pénze itt van szaladhatnak majd.
Akkor egyik kisembert megvédjük a másikat nem?
Vagy mindkettőt majd az állam kárpótolja....a kinek is az adójából, ja a harmadik kisemberéből.

Én is teljesen ellene vagyok annak, hogy emberek cégek tucat számra vásárolják fel a lakásokat, de azért a kettő között még vannak lehetőségek.
Pl előírások, jogszabályok, auditálások. ha az airbnbt meg lehetet regulázni ezt is meg lehet. Csak hát amíg mindenki korrupt addig nehéz lesz.

Sőt még akár saját hatáskörben építeni is lehetne bérlakásokat. OK, erre azt mondják nincs della (ez volt az egyik oka is ezen fajta ötletelésnek), de akkor első körben nem akkora mennyiségben. Aztán lehet ez is tudna alakítani a kínálat-keresleti viszonyokon meg egyebeken a többivel együtt alkalmazva ...

És milyen Qva jól jártak velünk a Morvák :D vagy a nyugat de élvezte a nyilainkat. (ja nem)

Hát azért nem csak a nyilainkat hoztuk, hanem pl. a fürdési kultúránkat, ruházkodást (pl. a tóga meg állatbőrök kimentek a divatból hamar), alsóneműt stb. E mellett ötvösség- és fémmegmunkálás, egyéb technológiák ésatöbbi ésatöbbi ...
 
K

kamm

Guest
A helyzetet az teszi meg pikànsabbá, hogy gyakran az ônkormányzatok (ill. hozzájuk közel álló cègek...) adták el a lakasokat ezeknek a sàskàknak.
A kommunizmus/szocializmus nevű rémálom pont így kezdődött. Először csak a nagybirtokokat vették el, aztán a kicsiket végül mindent. Aztán lesöpörték a padlást végül éhezett a fél ország.
Ez viszonylag egyértelműen korrupció eredménye, csak ugye ilyen nincs a németeknél... viszont azt becsülöm, hogyha vissza mernek ütni így és visszaveszik őket, áron alul, mert azzal ráadásul üzennek a következő probalkozoknak is...
 
K

kamm

Guest
Hát azért nem csak a nyilainkat hoztuk, hanem pl. a fürdési kultúránkat, ruházkodást (pl. a tóga meg állatbőrök kimentek a divatból hamar), alsóneműt stb. E mellett ötvösség- és fémmegmunkálás, egyéb technológiák ésatöbbi ésatöbbi ...
Alsonemurol nem hallottam, de érdekelne, van valami forrasod?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szabad véleménynyilvánítás?

nem olvastam, most a macaroni ment az elmerogyantak kozze, vagy az aki dobta a tojast?
 
W

Wilson

Guest
A Mutti mondta még annak idején, hogy a "multikulti megbukott". Ezt ugye pont a törökökkel kapcsolatban mondta. Ui. pont előtte számolták ki, hogy katasztrofális hatású volt gazdasági értelemben. Persze az EU integráció meg birodalmi márka több országban bevezetésével, nomeg a lebensraum -ból beáramló pénzek miatt kapufára tudták menteni a dolgot, de ... Azt meg, hogy akikből az elmúlt 10 évben sikerült berámolniuk mennyire fognak beválni ...
Azért van akiknek hiányozni fog a Mutti:)

Íme egy graffiti egyenesen Szíriából (Idlib)...


„Hiányozni fogsz anya”

:)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Azért van akiknek hiányozni fog a Mutti:)

Íme egy graffiti egyenesen Szíriából (Idlib)...


„Hiányozni fogsz anya”

:)

Komolyan nézem ezen képen a Mutti képét meg a gyereket az ajtóban az az érzésem támad, hogy ezzel a képpel ijesztgetni lehet a gyerekeket ...

No meg még valami ugrott be ahogy gondolkodtam mekkora államnő (az államférfi analógiájára) is volt Merkel:

  • A XV. sz. -ban azzal ijesztgették a gyerekeket arrafelé, hogy: amennyiben ROSSZ leszel, akkor elvisz a Hunyadi János,
  • A XXI. sz. -ban azzal biztatják a gyerekeket arrafelé, hogy: amennyiben leszel, akkor elvisz a Merkel Mutti ...

:D