1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 8..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A képeket nézem. Az ilyen megoldások szerintem csak egy nagyon legyengült ellenféllel szemben érnek valamit. Mondjuk Anglia vs Argentina esetében bejött az angoloknak, de ezekről a hajókról csak helyből felszálló gépek üzemelhetnel, olyan padíg tudtommal nincs Oroszországnak. Viszont egy gyengébb ellenféllel szemben az orosz flotta szerintem bőven elegendő. Egy erősebb haditengerészettel szemben szerintem csak a veszteségeket növelné. Egy konténerszállító nem hadihajó, ha így lenne, mégis miért nem hasznáénának ilyeneket?

2. boki

boki Well-Known Member

Osszegzés a tegnapi ulésrol:

http://hungarian.ruvr.ru/2013_03_21/Oroszorszag-haditechnikai-ugrasra-keszul/

3. Mackensen

ÁÁÁááááá!!!! Megint, és megint:))))

Most nagyszabású feladatok előtt áll ez a terület, ez pedig a hadsereg újra felfegyverzése. 2020-ra

Mindíg ez a 2020-as dátum. Értem én, hogy pont kerek szám és az évtized vége. De ha fogod magad és nekiállsz egy ilyen átfegyverzési projektet megtervezni a legaprólékosabb szinten szinte kizárható, hogy egy olyan kerek szám mint a 70% egy olyan kerek számra essen, mint a 2020.

4. boki

boki Well-Known Member

Most jelenleg olyan 10 % korul van az új fegyverek aránya . Ezzel a cikkel épp azt akartam kiemelni, hogy még sok munkát és pénzt kell befektetni, hogy a mukodoképés , versenyképes orosz hadiipar kialakuljon....

Egy példa: tavaly(2012) 40%-kal nott a reklamácio (2011-hez képest) a fegyverek minoségét illetoen . Tehát az orosz hadiipar (tobbség) nem képes idoben és megfelelo minoségben eloállítani új fegyvereket. Hogy miért? 20 év pénztelenség, elavult technologiai berendezések, szakképzett munkaero hiánya ..... Eloszor is modernizáni kell a gyárto uzemeket ,új gyártosorok beszerzése  ...stb.

lehetne sorolni. Ezért dontenek egyre gyakrabban (hadiflotta) a régi fegyverek modernizácioja mellett.

Szép program, amit akarnak Medvegyevék, de mire ez megvalosul  (mint koztudott az állami pénzek 30%-át szétlopják) kozel lesz a 2020-as év...

5. Mackensen

Nekem elég közelínek tűnik. 2020-ig van hét év. Ennyi idő alatt akarsz hadiipari komplexumot felujjítani, modern fegyvereket legyártani és átfegyverezni a csapatokat 70%-ban. Nem mondom, Sztálin a módszereive lehet képes lett volna rá, de én túlságosan optimistának tartom.

6. boki

boki Well-Known Member

Hát épp ez az . :) Van olyan fegyvernem mint. pl.  repulogépek, ott lehetséges a 70 %. A stratégiai rakétaeroknél az biztos, ott 90 % -os az új ball. rakéták száma, de a haditengerészetnél és a szárazfoldi eroknel a 70 % kizárt.....(jo, ha lesz 40-50%)

Régi 70-es 80-as évekbeli gyártosorokon és szakemberek hiányában (hadigyárak 80%-a) nem lehet modern, jo minoségu és nagy mennyiségben új fegyvereket gyártani......

7. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

LAtom itt nem sokan terveztek meg se gyarto sort , se terveket nem keszitettek . A valos szamok vagy ertekek a tervben szerepeltetekhez kepest , szinte mindig a fele . Kituztek a keretszamokat , amik irrealisan magasak , de maskepp nem lehet elobre jutni. Ezt ok is tudjak. Ok annak a felenek is nagyon fognak orulni. Egy gyartosor beuzemelese tenyleg csak penz kerdese, foleg , ha japan. Ha hasznalt gyartosorokat szereznek be, pedig meg annal is egyszerubb , foleg , ha van hozza hely, egyedul a minoseggel lehet problema, peldaul nem a robot(vagy gep)  tervezesekor eloirt hibahatarokon belulre esik , de attol meg a vegtermek eppenhogy.

A "szilikonvolgyuket", Moszkva mellett, majd egy ev alatt felhuztak. A legnagyobb problemat a gyartasnal hasznalt gazok beszerzese okozta. A mikroelektronikai gyartas pedig epp a legmacerasabb. Ha van infrastruktura, hely es penz . Tenyleg mar csak a szallitokon es a munkasok sziesztajan mullik.

8. bczozo

bczozo New Member

9. borisz

borisz Well-Known Member

10. fip7

fip7 Well-Known Member

11. Roni

Roni Well-Known Member

Már az a 2300 db armata átadása is vicces 2020-ig, hiszen csak 100 db tudnak évente .

A 48 db su-35 és a 60 db su-30 átadása is túlzás 2016-ig .

12. boki

boki Well-Known Member

Roni honnan veszed a 2300 drb Armatát 2020-ig ?

13. Mackensen

Van pár link róla:

http://www.armyrecognition.com/russia_russian_army_tank_heavy_armoured_vehicles_u/armata_russian_main_battle_tank_technical_data_sheet_specifications_information_description_pictures.html

http://www.interfax.co.uk/russia-news/russian-armed-forces-to-get-2300-new-armata-tanks-by-2020-uralvagonzavod/

még magyarúl is

http://hungarian.ruvr.ru/2012_04_13/71658339/

14. boki

boki Well-Known Member

Ja ....a terveket ismerem, de még sehol az Armata, nincs szerzodés kotve......Én abbol indulok ki, ha van szerzodés kotve...Amúgy a mennyiség kevesebb lesz és határido ki lesz tolva 2025-ig....

15. boki

boki Well-Known Member

Kiváncsi vagyok,hogy a  még tavaly bejelentett Armata premier megvalosul-e idén szeptemberben....

16. boki

boki Well-Known Member

Pár orosz haditechnikával kapcsolatos hír.:

Banglades 24 drab Jak-130 -ast akar vásárolni az oroszoktól , persze abbol az orosz hitelbol, amit fegyver vásárlásra kaptak (1mlrd.) még januárban...

A nyugati katonai korzet átvette elso két Mi-28N helikopterét.

A Brics csúcstalálkozon Dél-afrikában , az oroszok majdnem aláírták egy 60 drb-os helokopter szerzodést a dél-afrikaiakkal , de valahogy elakadt a finanszírozás miatt (ok is hitelért akarnak vásárolni). De nemcsak heliket akarnak vásárolni , hanem a Szu-30 -asok iránt is érdeklodnek. De sikerult megnyitniuk egy kozos Mi- heli szerviz kozpontot Dél- afrikában.

17. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Miért van az az érzésem, hogy NATO ide, EU oda, orosz heliket fogunk venni...... Almáért, búzáért, húsért......

18. boki

boki Well-Known Member

@szekely2020

Ezeket a híreket inkáb tedd valamelyik bizt. polit. topikba .......Ezek nem a haditechnikárol szolnak.

19. boki

boki Well-Known Member

Miért baj lenne ? 

Egész jók a mostani gépek.......

20. boki

boki Well-Known Member

Pár napja kaptak az " Oroszország helikopterei" 2,5 mlrd Rubelt az államtól a gyorsasági helikopter projekt tudományos- kutato munkáinak elvégzésére (november végéig). Jelenleg 3 programon dolgoznak_

Mi- X1

Ka-90

Ka-92

Makettek a gépekrol:

http://www.arms-expo.ru/049057054050124051049049052048.html

Ezen oldal megosztása