1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 8..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én azért kipróbálnám.

2. joker

joker Well-Known Member

De ez a 19000 már létezik anélkül is, hogy adnál nekik egy halom pénzt miatta, amiből másik 19000-et vagy mégtöbbet tudnál támogatni. Akinek meg a karrierje az élete az úgysem fog nekiállni gyerekgyárat csinálni magából állami pénzekért, akiben meg nincs ekkora potenciál azt meg nem érdemes megfizesd emiatt, valószínűleg anélkül is bevállal gyerekeket előbb vagy utóbb. Na meg alacsonyabb életminőségű szülők gyerekei is lehetnek nagyon okosak, és mivel belőlük van több, így azt a rendszert kell megalkotni ami a nagyon okos egyedeket jól ki tudja aknázni. Ebbe meg az is beletartozik, hogy akit rugdosni kell néha a haladásért azt valahogy oldják meg.

3. Szittya

Szittya Well-Known Member

Magát a kultúrát kell népszerűvé tenni a mediava és mindenhol... nem az operetrol beszélek...
    Ezért szeretem az okort ott volt kulturális változatosság (jó volt rossz is mint az akemanok folyón való atkeleskor lemeszaroltak a legközelebbi falu teljes lakosságát ha saját ha semleges ha ellenséges nem számított)ezek a svájciak..) na de ma van annyi kultúrkör hogy a két kezem elég leszámolni... és ez a legnagyobb baj ez a legfőbb gondom a globalizacioval... ma ha egy meroben más kulturat akarsz latni a szomszed kontinesig kell utazz es meg ott is nyoma lessz a sajat kulturadnak... mig az okorba ha mentel 100km tuti egy teljesen mas kulturat kepviselo nepcsoportnal jartak ahol sokszor nyoma se volt a sajat kultúrájának... na az volt a színes világ nem a mostani bzi meg ilyen divat olyan divat meg egyedi vagyok igaz hogy a világon több millió ember oltozkodik úgy viselkedik úgy mint én de mégis az egyediseg mindenekelőtt.... pfuj ettől az egyedi dumatol áll a szor a hátamon... na de ez már nagyon off...
    A lényeg a kulturális kulombozoseg másoktól nepcsoportonkent...

4. joker

joker Well-Known Member

Próbáld ki. Keress egy okos nőt (vagy kettőt, ötöt, huszat), csináljatok gyerekeket. A férfiaknak ilyen szempontból sokkal egyszerűbb dolga van a gének örökítésében.

5. Szittya

Ha az állattenyésztést vesszük alapul mert hát ha tetszik ha nem állatok vagyunk nem gombák vagy növények... a genetikai tulajdonságok fixalasahoz szükséges a verfertozes...
    Bocsi :D

6. Szittya

Különben egy vercsepp keresztezes mindent tonkretehet

7. Szittya

No meg a tenyésztés alapja a szelekció a szelekció és a szelekció... (nem muszáj megolessel szelektálni)
    7evesen galambokat majd nyulakat majd kutyákat tenyesztettem és a legvégén a lotenyesztesbe is belekezdtem (kozrejatszottam) egy csirke/sertestenyesztonel (sajat nagyuzemi fajtakat nemesitett ki az oreg telepeknek meg sajat telepere) csak az nagyon pénzes és hosszadalmas...

8. Szittya

Regen tenyesztettek az emberek magukat is nem csak az állataikat... (azért volt sok rokonhazassag) csak manapság dívik mindent a penzrefogni

9. Szittya

Amúgy ösztönösen ahhoz vonzodsz aki vagy kijavítja a hibaidat vagy a jó tulajdonsagaidat fixalja vagy a genetikad elnyomja az övét... (jelenleg sajnos a genetika elnyomás a divat) a legjobb ha olyat találsz aki kijavitja a hibaidat a jó tulajdonsagaidat meg fixalja de ehhez őszinte önismeret is kell... a genetikad fenmaradasahoz ez a legjobb út... (ne hallgass a divatra) csak osztonosen. És aki olyan abba szerelmes is leszel és ha fordítva is igaz ez akkor ő is az lessz beled...

10. Szittya

A nagy genetikai különbség is vonzó lehet de az csak az esetben előnyös számodra ha a nagyban eltérő genetikai állomány a te genetikadhoz közel álló csoportba szaporodnak tovább a gyerekek különben a genetikad beolvad y ide vagy oda elvész

11. beta

beta Well-Known Member

Én nem tudom. Pénzért például Poklonszkajának gyereket csinálni? Gondolkodom... :rolleyes:

12. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Köszönöm a linket. Zseniális, végre valaki úgy látja a dolgokat mint én ;)
    Miért van az, h a fent említett linkel kapcsolatban semmi, de más hülyeséggel mint IQ meg a kutya tenyésztésel két oldal van tele. Ez a cikk sokkal több figyelmet érdemelt volna. Mégegyszer, egy remek írás!

Panzerfaust and antigonosz like this.
  13. aquarell

aquarell Well-Known Member

Közrejàtszottàl a lòtenyésztèsben ?
    Mièrt ne? Mindenki az izlèse szerint :) :)

gacsat and antigonosz like this.
  14. Szittya

Igen egy ménes összeállításában...
    3 kancat választottam ki amik két csodorel lettek fedeztetve majd azok csikoi (már nem csiko korban) egymással (1 kanca az egyik csodorrel). Majd ezt a csíkot a másik csodor ... lett berskva és az így kapott kanca csiko került a menesbe (2.elles ugyan ezen a vonalon csodor lett de ha lessz kanca be fog kerülni) csak egy lancszemet tettem a menesbe de én büszke vagyok rá hogy resztvehettem (komplett menes tervezését meg ha anyagilag bírnak is se merném vállalni egyenlőre majd talán 10-20 év múlva) akkor talán meg látnám is a végeredményt

15. beta

beta Well-Known Member

Azért mert az az írás oroszul van, mi meg legtöbben csak magyarul tudunk :)

karpatalja and fip7 like this.
  16. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Szittya, szedd már össze magad egy kicsit. Nem ez az első eset, hogy percenként pakolod ide az egymondatos kommenteket.
    Okosabb lenne, ha átgondolnád, hogy mit akarsz megosztani a népekkel és utána egy jó hosszú hozzászólásba szőnéd bele a tudásanyagot.
    Eskü, el fogjuk olvasni :)

bocsánat az offfér :p

borisz, karpatalja and fip7 like this.
  17. beta

beta Well-Known Member

Egyszer már én is meg akartam ezt jegyezni neki :)

18. notaricon

notaricon Well-Known Member

Ingyen is megcsinálnám neki... :-D

ghostface likes this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Szerintem ne fáradjatok,van arra jelentkező ott is bőven.:D

20. aquarell

aquarell Well-Known Member

Na, akkor ezt megtàrgyaltuk. :)

Ezen oldal megosztása