1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 8..

1. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Értem. Én azért tettem be ezen történet mert öröm volt olvasni. Gondolhatod hogy az a 9 gyermek bár effektíve szegénységbe nő fel de még is az emberiség intelligensebb részét gyarapítják. Plusz egy társadalmi minőség jelző is, míg nyugaton szakállas nő, a példa. Orosz médiába pl ezen apuka történetét karolták fel.

2. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

:)

http://kiettemeg.pestisracok.hu/2017/01/hazankba-latogat-az-orosz-car/

"Ezek az emberek valószínűleg komolyan azt gondolják, hogyha Putyin egy nap úgy kell fel, majd jól lerohanja Európát és bezáratja a buzibárokat, ami az európai kultúra legnagyobb tragédiája lenne az alexandriai könyvtár felgyújtása óta.

Ennek kábé annyi a realitása, mint egy zombiapokalipszis közben bekövetkező ufoinváziónak, amelyet egy halálos vírus elterjedése zárna le, ha nem jönne egy rohadt nagy aszteroida. Vagyis semmi, ha valaki nem tudná kiszámolni."

laiki, borisz, fip7 and 7 others like this.
  3. boki

boki Well-Known Member

haubagoi and lgabo like this.
  4. zeal

zeal Well-Known Member

juszti and haubagoi like this.
  5. joker

joker Well-Known Member

Kell az oroszoknak a szarkeverés házon belűl? Gondolom nem a kellemes időjárásért költöznek át ha tényleg áttelepednek.

6. boki

boki Well-Known Member

El kell olvasni az egészet vagy ameghallgatni a videot,utána okosabb lesz az ember. :)

7. boki

boki Well-Known Member

Az 1800-as évektol, (Napoleont is beleértve) , forradalmakon keresztul, elso világháború, második világháború, hidegháború, konfliktusok, rendszerváltás, gazdasági válságoktól napjainkig. +geopolitikai elorejelzés.

8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

9. joker

joker Well-Known Member

Hát én meghallgathatom a videót, de egy szót sem értek belőle. Eddig is mindíg átverték az oroszokat, most is azt fogják tenni.

10. MuldR

MuldR Well-Known Member

karpatalja and omae like this.
  11. boki

boki Well-Known Member

Van ott egy link is . Fordítón keresztul el lehet olvasni.- igen terjedelmes anyag Sajnos nekem nincs idom lefordítani,

12. boki

boki Well-Known Member

Mivel kozeledik Trump elnoki beiktatása utolsó próbálkozásba kezdtek , hogy megakadályozzák Trump és Putyin kozeledését, az orosz-amerikai viszony javulását.
    Megy az oroszellens uszítás, cikkek, hírek kozlése. Egyébként ulippo is igen aktív volt ma. Teljesítik a parancsot . :)

antigonosz, fip7, fishbed and 3 others like this.
  13. joker

joker Well-Known Member

10 nap alatt háború nélkül nehéz annyira elcseszni a dolgokat, hogy ne lehessen szinte egy csapásra visszacsinálni. Főleg hogy most a kuplerájban nem a bútort cserélik ki, hanem a kurvák egy részét.

antigonosz and lgabo like this.
  14. zeal

zeal Well-Known Member

Off
    Legalabb ha lennenek letoltheto orosz nyelvkonyvek a neten, de nincsenek. Mindegy is, lesz.rom. Ugyis kinyirom haubagoi-t ha megegyszer igaza lesz. Tenyleg csak ezert kerdeztem. :)
    On

haubagoi likes this.
  15. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

OFF
    A Sag Sa Sagom (ha jól írom) fent volt még egy fél éve, azt szokták az induláshoz ajánlani- habár még én sem jutottam el a tanulásig, csak az anyagokat gyűjtögetem :D
    ON

karpatalja and zeal like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én fejleszteném az orosz nyelvtudásom, de nem tudok ciril betűs billentyűzetet szerezni.

17. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Aliexpressen tuti van ajándék kémprogrammal. Ha nincs rajta akkor írni kell, hogy hiányos és küldenek egy másikat :D :D

18. Fade

Fade Well-Known Member

Kérd meg Bokit, küldjön neked...

19. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Nem kell hozzá ciril betűs billentyűzet. Amerikai vagy magyar billentyűzet is átállítható oroszra. Írd fel egy papírlapra a gombok ciril betűs kiosztását, tedd magad elé a billentyűzet és a monitor közé, hogy lásd gépelés közben. De egyébként is meg kell tanulni vakon gépelni előbb-utóbb és akkor már a papírlap sem fog kelleni.

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Úgy aztán tényleg lehet tanulni. Beiratkoztam a KGB központba is (Orosz kultúra háza), de ott is a Sag za Sagomot nyomják, ami unalmas. Vittem orosz haditengerészes képregényeket, meg ilyesmiket, de nem tudtam eltéríteni az órát. Kértem, hogy nézzünk orosz filmeket orosz felirattal, és beszéljük meg a mondatokat. Az se ment. Pedig a Mása és a Medvében nincsenek túl bonyolult szövegek.
    Különben a Mása és a Medve az internet legnézettebb nem zenei videója. Valami másfél miliárd nézéssel.

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása