[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Szep nagy darab, vagy azert mert "orosz",:D vagy azert mert sokminden belefer, talan megfelelo zavarvedelem is.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Legyen már valami rendes hír is! :D

"104 utassal tűnt el a vonat a semmibe: máig nem találják a nyomát
Egy szellemvonat bolyong Oroszország-szerte, és senki sem tudja, hová megy."

https://femina.hu/ezo/eltunt-szellemvonatok/

Anno VKI -s kollégák mesélték, hogy a Szu rendelt tőlük harckocsi alvazak elektroforéziséhez teljesítmény elektronikai berendezéseket. Elkészült, vonatra rakták, elment.
Kis idő mulva jönnek vissza az oroszok, hogy kérik mégegyszer legyártani, mert a határt ugyan átlépte a vonat, de nyomtalanul eltünt a nagy szovjet vasutakon....
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Anno VKI -s kollégák mesélték, hogy a Szu rendelt tőlük harckocsi alvazak elektroforéziséhez teljesítmény elektronikai berendezéseket. Elkészült, vonatra rakták, elment.
Kis idő mulva jönnek vissza az oroszok, hogy kérik mégegyszer legyártani, mert a határt ugyan átlépte a vonat, de nyomtalanul eltünt a nagy szovjet vasutakon....
Az elektroforézis egy analitikai kémiai módszer. Nem elektronhegesztés?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Oroszországban megkezdődött azon láthatatlan radarok tesztelése, amelyeket nem vesznek észre az ellenséges repülőgépek, illetve drónok – jelentette a RIA Novosztyi orosz hírügynökség.

https://m.hvg.hu/vilag/20190629_Lathatatlan_radarokat_tesztel_Oroszorszag
Mese, mese mátka.... a passzív radarok akkor detektálják a repülő eszközöket, ha azok elektromágneses sugárzást bocsátanak ki, egyébként nem. Egyébiránt a Csehszlovák Tamara, VERA rendszerek már nem mostaniak (hol van már cseszkó?).
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
Oroszországban megkezdődött azon láthatatlan radarok tesztelése, amelyeket nem vesznek észre az ellenséges repülőgépek, illetve drónok – jelentette a RIA Novosztyi orosz hírügynökség.

https://m.hvg.hu/vilag/20190629_Lathatatlan_radarokat_tesztel_Oroszorszag

Ó hát olyan nekünk is van, sőt nekünk komplett láthatatlan hadosztályaink, harckocsidandarjaink, tüzérezredeink és rakétás egységeink vannak, amelyeket az ellenség nem lát, csak az a baj hogy mi sem :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113
Mese, mese mátka.... a passzív radarok akkor detektálják a repülő eszközöket, ha azok elektromágneses sugárzást bocsátanak ki, egyébként nem. Egyébiránt a Csehszlovák Tamara, VERA rendszerek már nem mostaniak (hol van már cseszkó?).
Fordítási problémák is lehetnek, mivel minden elektromosan működő eszköz kibocsát mindenfélét.
Nem szabad lebecsülni a másikat, már a dezinformáció is megéri. :)

Esetleg pluszban még, ha jól megvilágítja valamilyen más, mindenféle előre kitalált hullámhosszokon?
Szerintem ez a lényeg, nem a saját, talán még független rádióadó sugárzásának visszaverődését is akarják detektálni.

Efféléket olvastam, ha nem igaz, akkor ez is dezinformáció. Mert az olcsó. :D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Fordítási problémák is lehetnek, mivel minden elektromosan működő eszköz kibocsát mindenfélét.
Nem szabad lebecsülni a másikat, már a dezinformáció is megéri. :)

Esetleg pluszban még, ha jól megvilágítja valamilyen más, mindenféle előre kitalált hullámhosszokon?
Szerintem ez a lényeg, nem a saját, talán még független rádióadó sugárzásának visszaverődését is akarják detektálni.

Efféléket olvastam, ha nem igaz, akkor ez is dezinformáció. Mert az olcsó. :D
Ezt végig kellene gondolnod. Addig passzív egy rendszer, míg nem bocsájt ki elektromágneses sugárzást, csak veszi azt. Olyan passzív eszöz jelenleg nem létezik, amely "mindenféle" frekvenciát detektál.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113
Ezt végig kellene gondolnod. Addig passzív egy rendszer, míg nem bocsájt ki elektromágneses sugárzást, csak veszi azt. Olyan passzív eszöz jelenleg nem létezik, amely "mindenféle" frekvenciát detektál.
Nézd, én értem hogy mi a passzív, meg hogy keresgélni kell a frekvenciák között. Ezek hozott hírek, nem az én gondolatvilágomban fogant meg. Sőt azt is olvastam, hogy rádió állomások jeleinek visszaverődése is segítiti az azonosításban. Ezt én is futurisztikusnak találtam, azért nem írtam le korábban.
Ennyi. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika