1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 8..

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ladagrant

ladagrant Active Member

2. koppany

koppany Well-Known Member

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Hasítasz ismét.

4. Fennek

Fennek Well-Known Member

svajcibeka, b4l4g3 and aquarell like this.
  5. ladagrant

ladagrant Active Member

Fellapoztam a wikipédiát:
    Ennyiszer támadták meg a magyar hazát az oroszok.

1046 Kijevi Rusz
    1132 Kijevi Rusz
    1146 Kijevi Rusz
    1849 Orosz birodalom
    1914 Orosz birodalom
    1944 Szovjetunió
    1956 Szovjetunió

Szerintem elég volt belőlük, és mint nagyhatalom se hiányzik a szomszédunkba.

HAndrás likes this.
  6. Fennek

Fennek Well-Known Member

Eddig a Kijevi Rusz az a dicső ukrajna őse volt. akkor mégsem? Egyeztess a főnökeiddel, hogy akkor most barát vagy ellenség.
    14-ben és 44-ben mi támadtunk, 56 jogos, kifelejtettem.

Amúgy ugyanazt mondjuk. Elég volt, ne jöjjenek ide. Adják ide Kárpátalját és hogy azon túl mit csinálnak az engem nem érdekel. Nekem az már ázsia :D

7. ulippo

ulippo Well-Known Member

Az oroszok nem adhatják ide Kárpátalját mert nem az övék, nekünk is csak a magyar határszélhez van közünk de a többsége ukrán, az egészet elfoglalni olyan hagymázas vízió mint a Novorosszia volt.

Még a DNR + LNR miatt is hat éve háborúznak és nem látszik a vége, meg van Szíriában is egy kilátástalan háború valamint az olaj ára is kilöttyent egy kissé, de még jó hogy ezek nem a mi gondjaink ugye :p

8. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Nem bizony! Minden olajimportőr ország örül, ha esik az olaj ára.
    Mi ebben a csoportban vagyunk.

fip7, svajcibeka, b4l4g3 and 3 others like this.
  9. ulippo

ulippo Well-Known Member

Mondjuk most pont nem kell annyi olaj mert a fél ország leáll a koronavírus miatt de azért nem baj ha az olaj ára is leesik.

ladagrant likes this.
  10. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Észre vehetnéd a fene nagy objektivitásoddal, hogy amiről beszélsz az csak Európa és csak a hidegháború időszaka. Ami épp 30 éve, hogy véget ért.
    Mesélj, mit művelt csodás Amerikád ezen időszakban a világ más tájain? Vagy segítsünk?

Meg izé.... az az európai helyzet nem Churchill és Sztálin jaltai megegyezésén alapszik? Amcsi bólintással?

ghostrider, ghostface, fip7 and 3 others like this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A kijevi rusz az most ukran vagy orosz? Mert per pillanat Kijev ukranban van, de ki tudja holnap hol lesz...

12. aquarell

aquarell Well-Known Member

Màr féltem, hogy Orbàn miatt áll le a fèl ország....

borisz likes this.
  13. Fennek

Fennek Well-Known Member

De hát pont azon sírtok a "cégnél", hogy jönnek a zoroszok és mindenkit elfoglalnak is. Erre mondom, hogy ott megállnak és öjömbódottá lesz.

Nem, ruszin. Kérdezzük meg őket a wilsoni elvek alapjánhová szeretnének tartozni. Én benne vagyok. :)

b4l4g3 likes this.
  14. ulippo

ulippo Well-Known Member

És ha 80% arra szavazna, hogy maradjanak Ukrajnában akkor elfogadnád az eredményt?

15. Fennek

Fennek Well-Known Member

El, ha magyar, orosz és ukrán ellenőrök is vannak MINDEN körzetben + a számlálás felülről be van kamerázva.

fip7 and b4l4g3 like this.
  16. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Viseljék döntésük következményét...

17. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Tudtommal az usa nem írta alá "trianont" mert a német béke után otthagyta az egészet.
    "Oroszország 2x támadott meg minket" ez kb jogos, de akkor az usa/nato hányszor ?

ghostrider and antigonosz like this.
  18. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Kárpátalja mellett a délvidéket is emlegetni kellene.

19. ulippo

ulippo Well-Known Member

Ha ott orosz megfigyelők és kamerák lennének akkor az jönne ki eredményként, hogy 99% akarja Putyin cár uralmát élete végéig.

ladagrant likes this.
  20. Fennek

Fennek Well-Known Member

Jogos, ők csak a párizsit. az az éppen hatályos.
    Ha NATO-t nézünk 0 de ennyi erővel az Oroszok helyett VSZről is beszélhetnénk.
    Ha a NATO tagországokat nézzük, hát oda vissza pofoztuk egymást az elmúlt ezer évben :)

Orosz agresszióról volt szó. Majd ha délről is Oroszország lesz a határunk akkor.

fip7 likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Ezen oldal megosztása