[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 029
93
Ukrajna azért ilyen, mert ilyenné tették.

Ha csak a mezőgazdasági potenciáljára koncentrálunk:
Néhány adat Ukrajna mezőgazdaságáról:


  • a mezőgazdasági terület 42,7 millió hektár;
  • a világ csernozjom területének közel harmada, ami szántóföldjeik közel 60 %-a;
  • az ország területének 86 %-a, mintegy 52 millió hektár potenciálisan művelhető, ebből 33 millió hektár a szántó;
  • itt található Európa két legnagyobb gazdasága (654, illetve 615 ezer hektár);
  • a kárpátaljai térségben az üzemek átlagos mérete a hazaihoz hasonló, de gyorsul a koncentráció;
  • a GDP 12%-a, az export 30 %-a;
  • a világ legnagyobb napraforgó termelője, 6-7. kukorica és búzatermelője, de top10-es a szója, repce, árpa, cukorrépa termelésében is;
  • az export harmada gabona, negyede növényi olaj, 12-15 százaléka olajosmag;
  • a növénytermesztés: állattenyésztés aránya 72:28%;
  • évente több mint 40 millió tonna gabonaexport;
  • összesen 47 millió tonnás tárolókapacitással rendelkeznek;
  • 13 tengeri kikötőjük kapacitása 40 millió tonna körüli évente.
Forrás
Egy adat: Az egész orosz búzaexport 2015-16-ban 24-25M tonna volt. Ukrajnának azonos időszaknak 17M tonna.

És ez a potenciál évről évre ott van - sőt! Szóval mindegy, hogy most 5 v. 10 évig kell-e várni, míg egyenesbe hozzák az országot.

Mindezt úgy érte el az ukrán mezőgazdaság, hogy az anyagi helyzetük miatt nem tudják hatékonyan gépesíteni. El bírod képzelni, hogy mi lenne, ha modernizálnák az ukrán mezőgazdaságot?

És mondom, ez csak a mezőgazdaság egy igen szűk szegmense.
Nem semmi kis lista!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 409
113
Hogy cserébe visszaállítsa gyakorlatilag a szovjet Oroszország határait? Párezer orosz katona élete árán?

Szerintem nem érted az orosz gondolkodást a háborúról. Nem tétel nekik pár ezer halott összességében. Sőt, több se. Nem hinném hogy a birodalmi gondolkodásmód, azon eleme, hogy a katona életének nincs jelentősége, ha a birodalomról van szó, az változott volna, a SZU megszűnése után. Aki meghal, a háborúban, az hős, amúgy is. Természetesen, minden egyes halál tragédia, de országos szinten, teljes egészében ,egy háborús veszteség, szerintem adott mértékig, belefér. Nem csak náluk, persze.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
es mi van a ruszkiknak abban az erdek hogy direkt a nato tagokhoz nyuljon a hatarja?
inkabb jobb nekik az uki igy ahogy van egy jo nagy pufferzonanakent.
Ukrajna csak úgy tud pufferzóna lenni, ha orosz kontrol alatt van. Más esetben az ukrik bármikor beengedhetik az USA/NATO rakétákat, illetve a belső területekhez közelebb tudnak porszívózni a SIGINT/COMINT/ELINT gépek.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Nem igaz. Nincs a mezőgazdasági vidéküknek ilyen érintettsége.

Nem igaz. Ezek a központok nem Donbaszban voltak.
Értem.....
Hol is van lokalizálva az egyetem?.....Donyeck....
Hol van a gyártás-irányítás.....Donyeck....
Hol is vannak az "Antracit" bányák?......Donyeck....
Ukrajna ipari központja, ahogyan a szovjeté is volt, az a " Donbass".
 
W

Wilson

Guest

Hamis zászló hadművelet...​

DPR
FI0n3u_XsAUpybQ


A Donyecki Népköztársaság hadserege figyelmeztetést adott ki az ukrán terroristák lehetséges provokációjára a köztársaság területén a közeljövőben.

Az ukrán katonai és politikai vezetés nem hagyott fel a köztársaság területén kialakult helyzet destabilizálására tett kísérleteivel.

A DNR Népi Milícia hírszerzése megbízható adatokhoz jutott arról, hogy az ukrán fegyveres erők parancsnoksága az OOS-zónában szabotázsakciókat készít elő a népköztársaságok területén a felek érintkezési vonalának közelében. Galagan vezérőrnagy, az AFU különleges műveleti erőinek parancsnoka utasítást adott a 8. különleges célú ezrednek, hogy készítse elő és hajtsa végre ezeket a szabotázsakciókat.

A jelentések szerint Horlivka, Jaszinuvata, Donyeck, Dokucsajevszk és más, az érintkezési vonal közvetlen közelében található települések életfenntartó létesítményeit veszik célba. A transzformátorállomásokat, a víz- és gázvezetékeket, valamint a távvezetékeket kiemelt célpontként jelölték meg. A jövőben számos támadást terveznek veszélyes vegyi anyagokat előállító ipari létesítmények ellen.

Ezeket az akciókat a DPR Népi Milíciájának katonai személyzetének és az Orosz Föderáció fegyveres erőinek különleges műveleti erőinek álcája alatt tervezik végrehajtani. Az ukrán szabotőrök minden akcióját videóra rögzítik, majd a nemzetközi szervezetekben bizonyítékként bemutatják.

A fenti forgatókönyv megvalósítása érdekében az Ukrán Fegyveres Erők 8. különleges célú ezredében hat szabotázscsoportot hoztak létre. Kiképzésüket brit szakemberek végezték.

A szabotázs után az információs és pszichológiai műveleti erők a népi milícia azon katonáinak kihallgatásáról készült videofelvételeket fogják terjeszteni, akik állítólag Ukrajnába disszidáltak, ami megerősíti az orosz különleges műveleti erők részvételét a köztársaságok területén elkövetett terrorcselekményekben.


E provokációk fő célja, hogy az Orosz Föderációt azzal vádolják, hogy ürügyet teremt az Ukrajna elleni agresszió megindításához, destabilizálja a helyzetet az érintkezési vonalon, és pánikot kelt a határ menti települések lakói között.

Ezt az ukrán politikai vezetés arra fogja felhasználni, hogy később Oroszországot vádolja majd az Ukrajnával szembeni agresszív fellépéssel.

Felszólítjuk a közvéleményt és a nemzetközi megfigyelő szervezeteket, hogy fordítsanak nagy figyelmet az Ukrajna által előkészített bűncselekményekre.

A jelenlegi helyzetben a DNR Népi Milícia egy sor intézkedést hoz a veszélyes és társadalmilag fontos létesítmények védelmének és védelmének megerősítésére.

A népi milícia parancsnoksága éberségre szólítja fel a köztársaság polgárait. Jelentsen minden gyanús személyt és tevékenységüket a segélyszolgálatoknak, a katonai parancsnokságoknak vagy a helyi bűnüldöző szerveknek a 0713001981, 0713040470, 0623886363, 0623886364 telefonszámon.

http://armiyadnr.su/news/ekstrennoe-zayavlenie-oficalnogo-predstavitelya-nm-dnr-19012022 - cink

Természetesen, mivel minden szabotázst és terrorcselekményt már előre Oroszországra fogtak ("a szeparatisták saját magukat lőtték", mint például a Luhanszki Regionális Államigazgatás bombázása esetében), az ilyen provokációk de facto próbálkozások arra a kész válaszreakcióra, amelyet Washington hangoztatott, megoldást formálnak. Ennek megfelelően, bármit is tesz Oroszország, azzal fogják vádolni, hogy "a szeparatisták megint felrobbantották magukat, hogy Ukrajnát hibáztassák", és ha Oroszország erővel válaszol, azt fogják mondani, hogy "látják, mi mondtuk, hogy Oroszország támadni fog, és ő támadott". Mindent egybevetve, egy meglehetősen előnyös rendszer. Ebből adódóan ez a fajta megelőző játék a jó hír, hogy az ukrán hírszerző szolgálatok rendszeresen szivárogtatnak ügynökségi és technikai csatornákon keresztül, amint azt a Wagner-gate történet is tökéletesen megmutatta.

PS. A CPRF (Orosz Kommunista Párt) ma az Állami Dumához fordult Putyinhoz azzal a kéréssel, hogy Oroszország ismerje el a Donyecki és Luganszki Népköztársaságokat. Javasoljuk, hogy a DNR-t és az LNR-t ismerjék el független, független és szuverén államként. A Duma várhatóan februárban tárgyalja a fellebbezést.

Colonelcassad
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ukrajna csak úgy tud pufferzóna lenni, ha orosz kontrol alatt van. Más esetben az ukrik bármikor beengedhetik az USA/NATO rakétákat, illetve a belső területekhez közelebb tudnak porszívózni a SIGINT/COMINT/ELINT gépek.
akor legyen az egesz vilag ruszki puffzona mert csak ugy lehetnek teljes biztonsagban? :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 554
113
Értem.....
Hol is van lokalizálva az egyetem?.....Donyeck....
Hol van a gyártás-irányítás.....Donyeck....
Hol is vannak az "Antracit" bányák?......Donyeck....
Ukrajna ipari központja, ahogyan a szovjeté is volt, az a " Donbass".
A nehézipar. Akkor most nézd meg hol volt a járműgyártás és a hightech!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Szerintem nagyobb szüksége van a Kínaiaknak az Oroszokra mint fordítva, a NATO már gyakorlatilag az oroszok küszőbénél van, az oroszoknak már nincs hova hátrálnia, és nincs olyan hatalom a földön aki nekiugrana az oroszoknak katonailag.Már pedig más módon nem tudja térdre kényszeríteni az oroszokat a Nyugat.

Ezzel szemben Kínának szüksége van arra, hogy egy USA-l szembeni konfrontáció esetén, a háta biztosítva legyen legalább annyira, hogy egy ilyen konfliktus esetén az orosz medve semleges marad és nem áll az USA mellé,arról nem is beszélve, hogy egy USA-l való konfrontáció esetén, a mostaninál is jobban felértékelődik és fontosabbá válik Kína számára az Oroszországtól importált energiahordozók szerepe.
Én ezt nem bonyolítanám túl, azt gondolom hogy külön külön az USA és szövetségi rendszere térde tudja kényszeríteni így vagy úgy mind Kínát, mind Oroszországot, ha összeállnak az USA-nak kicsengettek, bárhogy erőlködik, ezen a kettőn együtt nincs fogás. Ez a lényeg.
 
W

Wilson

Guest
Én ezt nem bonyolítanám túl, azt gondolom hogy külön külön az USA és szövetségi rendszere térde tudja kényszeríteni így vagy úgy mind Kínát, mind Oroszországot, ha összeállnak az USA-nak kicsengettek, bárhogy erőlködik, ezen a kettőn együtt nincs fogás. Ez a lényeg.
De szerintem pont ez a lényeg nem lesz olyan,hogy külön külön azzal az USA már elkésett vagy 15-20 évvel....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 159
113
Szerintem nem érted az orosz gondolkodást a háborúról. Nem tétel nekik pár ezer halott összességében. Sőt, több se. Nem hinném hogy a birodalmi gondolkodásmód, azon eleme, hogy a katona életének nincs jelentősége, ha a birodalomról van szó, az változott volna, a SZU megszűnése után. Aki meghal, a háborúban, az hős, amúgy is. Természetesen, minden egyes halál tragédia, de országos szinten, teljes egészében ,egy háborús veszteség, szerintem adott mértékig, belefér. Nem csak náluk, persze.
Szerintem félreértetted. Én pont ERRŐL beszéltem.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 159
113
Értem.....
Hol is van lokalizálva az egyetem?.....Donyeck....
Hol van a gyártás-irányítás.....Donyeck....
Hol is vannak az "Antracit" bányák?......Donyeck....
Ukrajna ipari központja, ahogyan a szovjeté is volt, az a " Donbass".
Ami per pillanat a béka segge alatt van a folyamatos fenyegetettség, és polgárháborús helyzet miatt. Ukrajna nem fog róla sosem lemondani önszántából.
Ebbe a helyzetbe beleragadva viszont nem maradhatnak. Amíg van Ukrán hátország, addig ott nem lesz rend.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 159
113
Tudom, kicsit papagáj, de a "más esetben" közé tartozik egy polgárháborús helyzet is, és akkor ugyan nem fognak oda semmilyen USA/NATO rakétákat telepíteni.
A polgárháborús helyzet egy ideiglenes állapot. Arra volt jó, hogy egyrészt pauzolja le a NATO csatlakozást, másrészt hogy destabilizálja a mindenkori ukrán vezetést. Hosszú távon nem fenntartható. Ha államilag nem is engedik el a megyéket, de életvitelszerűen, és gazdaságilag igen, akkor elveszíti destabilizáló hatását. Most már csak mint felvonulási terület és katonai erő lekötő területként hasznosak. Úgy értem, hogy amíg ott vannak a "felkelkelők" addig mindig szembe kell állítani velük csapatokat, amik így máshonnan hiányozni fognak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
A polgárháborús helyzet egy ideiglenes állapot. Arra volt jó, hogy egyrészt pauzolja le a NATO csatlakozást, másrészt hogy destabilizálja a mindenkori ukrán vezetést. Hosszú távon nem fenntartható. Ha államilag nem is engedik el a megyéket, de életvitelszerűen, és gazdaságilag igen, akkor elveszíti destabilizáló hatását. Most már csak mint felvonulási terület és katonai erő lekötő területként hasznosak. Úgy értem, hogy amíg ott vannak a "felkelkelők" addig mindig szembe kell állítani velük csapatokat, amik így máshonnan hiányozni fognak.
Szíriában 10+ éve polgárháború van
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and Ramzana