[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 571
16 138
113
Szerintem az USA katonailag (hagyományos haderőt tekintve) erősebb mint Oo. Most tényleg. A világ első számú katonai hatalmáról beszélünk. Miért lenne olyan fontos az orosznak Erdély, hogy ezért akár egy vereséget is bevállaljon. Saját területen nem vitatom, hogy nehéz ellenfél az orosz, de az anyaországtól 1500 km-re, sebezhető utánpótlási vonalakkal, azért a 102.000 m2-ért nem hiszem, hogy háborúzna. Gondolj bele, neki is érdeke, hogy az általad jósolt leendő SZU2-nek védhető nyugati határai legyenek. Már pedig a Kárpátok mind a nyugat, mind pedig a kelet számára jó határnak bizonyulnak. Ha csak nincs az USA-val lezsírozva, hogy a Tiszáig jönnek, mint természetes határig.
Az usa a a legerősebb papíron, ahogy német o. is az volt. Az usa egyenként -talán- leküzdene bárkit...de. Mi történne ha kína 2-20 millió katonával az atomcsapások után spontán megjelenik? Nekünk a végsőkig ki kell maradnunk -akár megszállást is kockáztatva- egy globális csetepatéból.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Kedves Bagoly, köszönöm, hogy Zsukov2-nek hívsz, attól messze........... jobb vagyok... :)
Nagyon érdekesek a felvetéseitek, de én spec. nem Iszkanderre gondoltam..... és nem a Krímből...
Komolyra fordítva.... Igen, szerintem sem Donbasz lesz az elsődleges cél, hanem a Krím. Ott van érdeke az USA-nak, a románoknak, a törököknek. Az, hogy az ukik mit akarnak, másodlagos. Viszont a Krím jól védhető, már csak földrajzi viszonyai miatt is. Kétfrontos harcot (Donbasz, Krím) nem vállalnának be, legfeljebb akkor, ha a Mariupoli térségből indulnak észak-kelet, illetve délnyugat felé. Vagy/vagy.... De.... szerintem nem lesz háború. Felvonulásznak, szájkaratéznak, esetleg szórnak egy kis szeretetcsomagot ide-oda, de nem lesz háború.

Szerintem bölcsebbek maradunk, ha azt mondjuk: nem tudjuk
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 962
113
Egy dolog amikor ellenzékben vagy "bátran mondasz nagyokat" és egy másik dolog amikor kormányra kerülsz "számolsz".
CDU-CSU-ban is vannak különböző nézetek. Muti 16 éve ismeri Putyint és fordítva. Egy új német kancellár a 0-ról kezdi. Senki nem vitatja, hogy a német gazdaságnak fontos a gázvezeték és az orosz gáz. Viszont az új vezetők által jöhetnek akadályok, feltételek, mert a gázvezetéket certifikálni kell befejezése után és üzembe helyezni -engedélyeztetni. Itt lesznek problémák. Nem tudom, hogy megvan-e, de a szankciók miatt 18 cég(többségük német) lépett ki a projektból mert betojtak. Köztük a Munic Re.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 962
113
-qp4e_U9-qM.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Nem semmi kombináció! Az biztos, hogy a Románokat most Moldovával etetik, de Románia ravasz. Kinézem belőlük, hogy kettészeparálják a saját országukat, és csak Erdélyt dobják át orosz oldalra, míg Bukarest Amerika-hű marad. Ekkor az USA-nak nem lesz oka Bukarestet támadnia, viszont minket magyarokat hadba kell küldeniük Erdély ellen!
Na hát ez kemény.
És miért nem a NATO-hoz hű déli (Bukaresti) románokat küldik hadba Erdély visszaszerzésért. És miért minket?
És, miért hagyná meg az orosz a délrománokat a NATO-n belül amikor ugyanazzal a szusszal amivel Erdélyt elfoglalta, azzal a déli-keleti Romániát is elfoglalhatja. Könnyebben, mint egy Erdélyt aminek közvetlen kapcsolata lenne a NATO-val. Igaz is, a NATO, hogy tartaná meg Bukarestet, ha nem volna területi kapcsolata? Mert, hogy Dobrudzsát lekapcsolná a maradék Romániáról az orosz az biztos. Kell neki a Balkánra vezető szláv korridor.
Szóval nem értem ezt a levezetésed.
Úgy el tudnám képzelni, hogy a Kárpátokon túli román rész átáll orosz oldalra és Erdélyt "beépíti" a maga 4.5 milliós románjával Mo-ba, hogy aztán a Tiszántúlt a sok Regátból, orosz elnyomás elől menekülő, román letelepítésével elrománosítva visszavegye. Ezt kinézem belőlük.
 
W

Wilson

Guest
Viszont kell azért figyelni egyes német pártok vezetőinek nyilatkozatait is. MIndegyiknek más az álláspontja az ÉÁ-2 illetően. Ha netán a Zöldek nyernek szeptemberben kampec a projektnek. Legbiztosabb, ha már meglesz szeptemberig, úgyhogyneki kell állni rendesen. Hmarosan megkezdi az Akademik Cserszkij az A vezeték lerakását Dánia gazdasági övezetében. A Fortuna már lerakott 25 km-et a B vezetékből. De sajnos többet állnak mint dolgoznak az időjárás(hullámok) miatt.

Minden párt ellenzékben annyi hülyeséget mond amennyit csak akar,de amikor hatalomra kerül akkor szembejön vele a valóság.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 198
113
Szerintem az USA katonailag (hagyományos haderőt tekintve) erősebb mint Oo. Most tényleg. A világ első számú katonai hatalmáról beszélünk. Miért lenne olyan fontos az orosznak Erdély, hogy ezért akár egy vereséget is bevállaljon. Saját területen nem vitatom, hogy nehéz ellenfél az orosz, de az anyaországtól 1500 km-re, sebezhető utánpótlási vonalakkal, azért a 102.000 m2-ért nem hiszem, hogy háborúzna. Gondolj bele, neki is érdeke, hogy az általad jósolt leendő SZU2-nek védhető nyugati határai legyenek. Már pedig a Kárpátok mind a nyugat, mind pedig a kelet számára jó határnak bizonyulnak. Ha csak nincs az USA-val lezsírozva, hogy a Tiszáig jönnek, mint természetes határig.
A Tisza nem védhető. Ezért fog kellene Kárpátalja ide. De. Az Usa nem bízik bennünk, joggal, de a románokban sem 12#jogosabban… Felkészülnek minden verzióra. A baltiak zsebben, a lengyelek zsebben. Félnek az orosztól. Megjegyzem, a Baltikum ugyancsak szivatja az orosz nemzetiségű állampolgárait. De sebaj! Fehéroroszország és Oroszország Ukrajnát zsebre vágja, ha megindul. A kalinyingrádi enklávé sorsa jó kérdés. De az ukránok egyedül vannak a sz@rviharban, mert közvetlenül egy Nato tagállam sem segít nekik. Max. fű alatt katonai tanácsadók, a törökök meg zsoldosokkal, ami egy öngól. A Nato egyet tehet. Ha védekezni akar, vagy csak a pozícióit tartani. Erdélyt és Kárpátalját különleges övezetté/hadműveleti területté nyílvánítva, megszállja. Persze ezt már akkor, ha a románok átálltak, és Ukrajna orráig ér a szar.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na hát ez kemény.
És miért nem a NATO-hoz hű déli (Bukaresti) románokat küldik hadba Erdély visszaszerzésért. És miért minket?
És, miért hagyná meg az orosz a délrománokat a NATO-n belül amikor ugyanazzal a szusszal amivel Erdélyt elfoglalta, azzal a déli-keleti Romániát is elfoglalhatja. Könnyebben, mint egy Erdélyt aminek közvetlen kapcsolata lenne a NATO-val. Igaz is, a NATO, hogy tartaná meg Bukarestet, ha nem volna területi kapcsolata? Mert, hogy Dobrudzsát lekapcsolná a maradék Romániáról az orosz az biztos. Kell neki a Balkánra vezető szláv korridor.
Szóval nem értem ezt a levezetésed.
Úgy el tudnám képzelni, hogy a Kárpátokon túli román rész átáll orosz oldalra és Erdélyt "beépíti" a maga 4.5 milliós románjával Mo-ba, hogy aztán a Tiszántúlt a sok Regátból, orosz elnyomás elől menekülő, román letelepítésével elrománosítva visszavegye. Ezt kinézem belőlük.

"És miért nem a NATO-hoz hű déli (Bukaresti) románokat küldik hadba Erdély visszaszerzésért. "

Mert őket az oroszok ellen küldik.

" És miért minket?"

Mert mi maradunk NATO tagok.

"És, miért hagyná meg az orosz a délrománokat a NATO-n belül amikor ugyanazzal a szusszal amivel Erdélyt elfoglalta"

Várj. Ekkor még az oroszok Erdélyt nem foglalták el. Csak Bukarest leválasztja Erdélyt és Erdély - román vezetéssel - deklarálja az orosz oldalra állásukat, belekényszerítve ezzel Magyarországot és az USA-t, hogy Erdélyt támadjuk meg.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 310
7 985
113
Én már "sajnos"? az első generáció voltam akinek nem tanítottak oroszt... Pedig isten uccse tanulnám, ha nem lenne ciril betűs...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én már "sajnos"? az első generáció voltam akinek nem tanítottak oroszt... Pedig isten uccse tanulnám, ha nem lenne ciril betűs...

A cirill betűktől ne félj. Az a legkevesebb. Nincs sok betűje az orosznak, ez nem egy kínai nyelv, megtanulható. Kiejtés után meg rájössz, hogy párszáz orosz szót érteni fogsz angol (!) alapján, és kb. 100-at pedig a magyar (!!) alapján.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Jézusom, ennyi Mannsteint, Montgomeryt és Zsukovot én még nem láttam. Ez egy hadgyakorlat! Tízezer katona, akinek egy része ráadásul nem is harcoló állomány, nem lehet megszálló erő. Még visszatartó sem. Azon kívül: mitől lennének védettebbek itt, mint Drakulánál? Az orosz rakétáknak a Kárpátok lóf....
Viszont egy konfliktus esetére kiváló logisztikai bázis vagyunk, utaink, vasutaink jók... repterünk van dögivel.... közel is vagyunk... Tehát HA kitör a balhé, HA az amik benne lesznek nyakig, HA majd dandárokat utaztatnak ide, HA az össz-fegyvernemi együttműködést gyakorolják...... na akkor LEHET. Sok a Ha .......
Akkor én is hozzájárulok: :)
Holnap megszólal Putyin.... Bejelenti, hogy akinek kell vakcina, vagy esetleg gáz, annak kuss. Ukrajna maradjon mély csendben. Bidennek felajánlanak egy új, orosz, demencia elleni gyógyszert, mire Biden hálából Kínát kezdi basztatni... Románia helyén salakbányát terveznek, az egyesült magyar-szerb hadak Hunyadi vezérőrnagy vezetésével lerohanják Törökországot. :)
Mi van, már nem lehet fantáziálgatni sem:) (nem kerül semmibe)?
Ha te meglátsz egy szép nőt, mit csinálsz:rolleyes:?
Most itt egy szép lehetőség lehetséges és feltételes megvalósulásán történő fantáziálás lehetősége:D.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Én már "sajnos"? az első generáció voltam akinek nem tanítottak oroszt... Pedig isten uccse tanulnám, ha nem lenne ciril betűs...



A "zse" (zs), és az ef (f) betujuk, folyó írással nagyon cuki, egybol rá állt a kezem, most is tudom, a lágyság/keménység jeluk volt nekem az unikornis.