[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ha az amerikai narratívát képviselném, akkor olyasmiket mondanék hogy az Aegis Ashore Irán ellen van, és véletlenül sem képes Tomahawk befogadására.
Mindemellett az amerikai "narratíva" közelebb áll a valósághoz, mind kb minden ami a hivatalos orosz csatornákon lejött az elmúlt 6-7 évben. :)
Pedig szerintem igen te az amerikai álláspontot képviseled ami kicsit lesarkítva a következő:Az oroszoknak katonai és gazdasági értelemben is a nyakára kell lépni mert ha nem lépik meg akkor Ivánék meg sem állnak a német határig.
Ami egy ordas nagy kamu:).

igen, a nagy finn provokátorok, akik olyan "aktívak" az orosz határon. Volt pofájuk odatenni az országukat! A szemetek! :D Hát még a svédek, akik nem is határosak Oo.-val, Pfuuu azok a legszemetebbek.
Kibeszélt a földrajzi elhelyezkedésukről de az ugye meg van, hogy pl a finn légtéret felhasználva a NATO és az USA elég komoly Sigint/Elint "porszívózást"folytat.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 739
113
Az örmények megtették és nem lett belőle semmi a Nyugat semmiben sem segített nekik a beloruszok pedig nem akarnak az oroszbarátságon lazítani mert nem hülyék a gazdaságuk az orosz gazdaságtól illetve az orosz nyersanyagoktól függ pontosan látják Ukrajna példáján keresztül mit jelent a nyugati orientáció.

Az örmények az orosz gazdasági és katonai szövetség tagjai (ha jól tudom), de persze "nem segített nekik a nyugat".
 
W

Wilson

Guest
Nem a Belaruszokról beszéltem, csak mindenki másról a térségben. Ettől függetlenül Vova a Belarusz politikailag és gazdaságilag tökéletesen baráti státuszát csak Lukával tudja 110%-ban garantálni, ezért akármi történne őt tartaná helyzetben. Lehet, hogy pár éven belül felépítenek valakit aki le tudja váltani, lehet, hogy sz_rnak bele és örökre ottmarad.
Moszkvában nem ragaszkodnak Lukasenkohoz ha olvasol orosz sajtót akkor ezt te is pontosan tudod.

tisztességtelenséget, a gaz semmittevő nyugattal érvelsz, ami nem csinált semmit Ukrajnáért meg Örményországért, azok hiába fordultak nyugatra?
Úgy nehezen csinálhatna akármit is, ha ezeket az országokat abban a pillanatban elkaszálják, hogy elindulnának nyugatra. Ukrajna esetében mi lett volna szerinted, ha az amerikaiak azt mondják hogy "Oké, jó buli volt, de akkor most összepakoltok a Kírmől mert pik-pakk ki lesztek pakolva, ha nem."
Van ennek szerinted realitása? Ha valami párhuzamos univerzumban vagyunk ahol ez megtörténik, nem pont az oroszok sírták volna egy méterrel magasabbra a Fekete-tenger vízállását, aztán párologtatták volna azt ki atomtűzzel?
Abszolút nem érzek tiszteletet a Nyugat a térségben folytatott tevékenységével kapcsolatban.Az amerikaiak nem azért majdanozták le Ukrajnát ,hogy a jólét és a boldogság termékeny magjait hintsék el Ukrajna zsíros földjében:).Egy pillanatig sem foglalkoztak az ukránokkal ők csak a lehetőséget látták,hogy végre kipakolhatják Ivánékat a Krímből és emellett olcsó munkaerőhöz és termőföldhöz jutnak.A végeredményt mindenki láthatja szerinted ebben mi a tiszteletreméltó?Ja és milyen jogon akarja Joe bácsi Vováékat kipaterolni a Krímből miközben az Hruscsov idióta döntéséig már hosszú évszázadok óta Oroszország része volt és egy nemzetközi egyezmény garantálja az oroszok krími jelenlétét.Olvasok Örmény sajtót mélségesen csalódtak a Nyugatban mert semmit sem tett annak érdekében,hogy Azerbajdzsánt és Törökországot megálítsa Karabahban.Egyedül Oroszország segített nekik.

Amúgy azt vágod, hogy ez a cinikus "elfoglalja a katonai erejéből illetve a földrajzi elhelyezkedéséből származó helyét" dolog 100%-ban validál mindent, amit Amerika valaha csinált? ;) Oroszországnak ez meg csípi a szemét mert ők még mindig azt hiszik, hogy jár nekik az, ami a SzU-nak járt.

Nem áll ez meg így...

Már miért lenne cinikus én a tényeket írtam le.Mond már el nekem milyen SZU-s jogokat,előnyöket követel magának Oroszország?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Ó igen, nagyon releváns ez most. A Svédeknek most bizony van annyi érdekérvényesítő erejük az oroszokra nézve, mint 300 évvel ezelőtt - tényleg, rögtön menetből vennék be Moszkvát, ha az orosz ügynökök nem szaglásznának állandóan kiránduló túristának öltözve a bázisaik meg hadgyakorlataik környékén! :D
Ja értem. Ha te jössz évszázados elnyomással, az nagyon releváns, ha én mondom, hogy volt az másképp is, akkor meg hagyjuk már a múltat. Világos. Ismerős hozzáállás.

Nem véletlenül hagyom figyelmen kívül a valóságtól tökéletesen elrugaszkodott példáidat. ;)
Bizony nem véletlenül. Mert ha vennéd a bátorságot és válaszolnál rá, akkor kb. az egész eddigi itteni veretes tevékenységedet lehúzhatnád a wc-n.

1-2 balti állam teljes/részleges visszaolvasztása Oo.-ba = Európa lerohanása?
Az komoly!

Ejha. Mostmár csak részleges visszaolvasztásnál tartunk? Naaa haladunk haladunk. Még pár hozzászólás és te magad fogod elismerni, hogy nem kevésbé valóságtól elrugaszkodott a sok sületlenség, amiket írkálsz az orosz terjeszkedésről. ;)
 
W

Wilson

Guest
Az örmények az orosz gazdasági és katonai szövetség tagjai (ha jól tudom), de persze "nem segített nekik a nyugat".

Nem árt tudni,hogy a jelenlegi örmény vezetés egy Nyugat felé történő orientálódás következtében került hatalomra.És lépéseket is tett ez a vezetés az Oroszországgal való kapcsolat lazításában,csak aztán szembejött a valóság a Nyugat érdektelensége és a karabahi háború képében.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
Saját biztonságuk biztosítása =//= Oo biztonságának veszélyeztetése - akárhányszor is ismétli el ezt az orosz propaganda.
a saját biztonságuk biztosítása egy csendes nato tagsággal is ki lenne maxolva.
Minden ami ezen felül van: amerikai konvojdemonstráció, szankcióéhség, arcoskodás a belorusz atomerőmű miatt... azok feleslegesek.
A "helyi oroszok jogfosztása" tudtommal akik igazolták hogy '40 előtt is ott éltek megkapták az állampolgárságot, a többieknek tényleg szomorú soruk lehet, semmiképpen nem helyeselhető, de némileg érthető okokból.
"Ha meg csillagfordulás lészen" na ettől rettegnek, mert már kipróbálták milyen remek.
Gyakorlatilag ugyan azt mondod, amit én...
ha fordul a karma kereke, akkor az oroszok felhánytorgatják majd!, hogy: "ezt és ezt tettétek"...
Ez persze nem lesz helyes, meg amit a baltiak kapnak érte az arcukra, az sem... de ha kifogy a szél a vitorlából, akkor valószínűleg bekövetkezik.
Greanadának se volt kellemes a jueszéj közelsége, nekünk se esett jól, mikor hirtelen Ausztria helyett a harmadik birodalom lett a szomszéd...
Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor az erős kutya ott van melletted...

Jut eszembe: Venezuela - Florida... majd kétezer km...
Baltikum - oroszo. kb. 5km
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 739
113
Nem árt tudni,hogy a jelenlegi örmény vezetés egy Nyugat felé történő orientálódás következtében került hatalomra.És lépéseket is tett ez a vezetés az Oroszországgal való kapcsolat lazításában,csak aztán szembejött a valóság a Nyugat érdektelensége és a karabahi háború képében.
Azt azért megnézném, ha nato/usa csapatok megjelennek az örményeknél mekkora "sivalkodás" lenne. A nyugat már csak ilyen, ha odamegy akkor nyomul, ha nem megy akkor cserbenhagy.
Tőled pont nem ekkora kettős mércét vártam !
 
W

Wilson

Guest
Azt azért megnézném, ha nato/usa csapatok megjelennek az örményeknél mekkora "sivalkodás" lenne. A nyugat már csak ilyen, ha odamegy akkor nyomul, ha nem megy akkor cserbenhagy.
Tőled pont nem ekkora kettős mércét vártam !

Ez nem kettős mérce azt kell megértened,hogy amit a nyugat csinál a térségben az nem szolgálja az ott élő népek érdekeit.A nyugat csak abban érdekelt ,hogy az orosz befolyás csökkenjen a térségben de más alternatívát nem kínál,jól jelzi ezt a dolgot,hogy a világ egyik legnagyobb CIA-s külképviseleti aparátusa dolgozik Örményországban.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 989
32 308
113
a saját biztonságuk biztosítása egy csendes nato tagsággal is ki lenne maxolva.
Minden ami ezen felül van: amerikai konvojdemonstráció, szankcióéhség, arcoskodás a belorusz atomerőmű miatt... azok feleslegesek.

Gyakorlatilag ugyan azt mondod, amit én...
ha fordul a karma kereke, akkor az oroszok felhánytorgatják majd!, hogy: "ezt és ezt tettétek"...
Ez persze nem lesz helyes, meg amit a baltiak kapnak érte az arcukra, az sem... de ha kifogy a szél a vitorlából, akkor valószínűleg bekövetkezik.
Greanadának se volt kellemes a jueszéj közelsége, nekünk se esett jól, mikor hirtelen Ausztria helyett a harmadik birodalom lett a szomszéd...
Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor az erős kutya ott van melletted...

Jut eszembe: Venezuela - Florida... majd kétezer km...
Baltikum - oroszo. kb. 5km

Oroszország problémái: gazdasági gyengeség, korrupt állam (amelynek működtetői közül rengetegen simán megvehetők pénzért, vagy éppen "kiábrándulnak" - ez már a Szovjetunió idején is így volt, amikor a KGB és a GRU árulóinak sora - vagy éppen Tolkacsov, aki radarmérnökként szépen eladogatta a CIA-nek az akkori legfejlettebb radarok titkait - okozott felmérhetetlen károkat nekik - ezen árulók többsége meggyőződéses alapon lett az, míg az amerikai árulók többsége pusztán pénzért árulta a titkokat a szovjeteknek, ellentétben a sztálini korszakkal, amikor az angolszász országok tele voltak meggyőződéses kommunistákkal, akik ideológai alapon segítették Sztálint Philbytől a Rosenberg házaspárig - a szovjet árulók egymást követő sora a Szovjetunió felbomlása után is folytatódott, végül teljesen kompromittálva az orosz ügynökhálózatot), alacsony hatékonyság, közismert, hogy az olajban gazdag országok hajlamosak az így keletkező bevételeiket elpocsékolni, szélsőséges példa: Venezuela.
Ezek a problémák mindig is megvoltak az orosz állam működésében a cári időktől kezdve, időnként terrorral egy-egy erős kezű vezető "rendet tett" és modernizált, aztán gyengébb kezű vezetők alatt ismét elkezdődött a hanyatlás, egy-egy rövidebb korszakban (1600 körül a "Szmutnoje Vremja" idején, 1917, 1991) az állam fennmaradása is kétségessé vált.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
Oroszország problémái: gazdasági gyengeség, korrupt állam (amelynek működtetői közül rengetegen simán megvehetők pénzért, vagy éppen "kiábrándulnak" - ez már a Szovjetunió idején is így volt, amikor a KGB és a GRU árulóinak sora - vagy éppen Tolkacsov, aki radarmérnökként szépen eladogatta a CIA-nek az akkori legfejlettebb radarok titkait - okozott felmérhetetlen károkat nekik - ezen árulók többsége meggyőződéses alapon lett az, míg az amerikai árulók többsége pusztán pénzért árulta a titkokat a szovjeteknek, ellentétben a sztálini korszakkal, amikor az angolszász országok tele voltak meggyőződéses kommunistákkal, akik ideológai alapon segítették Sztálint Philbytől a Rosenberg házaspárig - a szovjet árulók egymást követő sora a Szovjetunió felbomlása után is folytatódott, végül teljesen kompromittálva az orosz ügynökhálózatot), alacsony hatékonyság, közismert, hogy az olajban gazdag országok hajlamosak az így keletkező bevételeiket elpocsékolni, szélsőséges példa: Venezuela.
Ezek a problémák mindig is megvoltak az orosz állam működésében a cári időktől kezdve, időnként terrorral egy-egy erős kezű vezető "rendet tett" és modernizált, aztán gyengébb kezű vezetők alatt ismét elkezdődött a hanyatlás, egy-egy rövidebb korszakban (1600 körül a "Szmutnoje Vremja" idején, 1917, 1991) az állam fennmaradása is kétségessé vált.
Kétségkívül fasza szöveg...
Bár nem tudom, hogy miért nekem írtad válaszként... :rolleyes:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 172
8 006
113
Amerikának európa nem a saját területe
Oroszoknak Szíria, Örményország talán saját? Ugyanolyan alapon vannak ott, mint az USA az európai NATO szövetségeseknél: kétoldalú megállapodások alapján, úgyhogy ez nem igazán érv.

legalább olvasnál történelmet,de az se megy csak a szelektív orosz gyűlölet,miért nem rühheled igy a náci németeket mi a 2 vh-t.........ja az nem illik be a világképedbe
Történelmet olvasni inkább neked kellene. Kezdhetnéd az észteknél enyhén szólva is hiányos ismereteid pótlását
@HAndrás, @Masztiff , @Avtomat
Ha Mexikó holnap úgy döntene, hogy a boliviai rezsimtől való végtelen félelmében katonai szövetségre lép Oo.-val, s területeinek védelme érdekében sgítséget kérve új szövetségesétől engedélyezi, hogy orosz iszkanderek és Sz-400-as légvédelmi rendszerek, valamint 10000 orosz tengerészgyalogos települjön Mexikó északi határa közelébe, akkor szerintetek ez rendben lenne? Vajon az USA mit tenne ez esetben?
Egyrészt nézz a térképre, és nézd meg, hol van Mexikó és Bolívia. Miután rájöttél, hogy rossz a példád, én elfogadom, mert tőled ennyi telik. Tehát, a következő különbségek lennének: nem az USA fenyegeti Mexikót, hanem Bolívia; ezért nem az USA határa mellé telepítenének eszközöket, hanem a (nem létező) bolíviai határra. És képzeld, pont ez történt a lengyelek és az amerikaiak esetében, azzal az aprócska különbséggel, hogy Bolívia még soha nem tartotta - évszázadokig - megszállva Mexikót, míg az oroszok foglalták már el Lengyelországot. Lehet, hogy nem tetszik az oroszoknak, de az egyetlen barátunk a környéken tart tőlük történelmi tapasztaltok okán. (Bár - ahogy korábban írtam - egyetértek avval, hogy túltolják ezt az aggodalmat.)
Woow! Ez aztán az érdemi válasz! Ki beszélt Venezueláról?
Szóval akkor még egyszer: Szerinted ha Mexikó úgy szeretné, beengedhetné az orosz hadsereget (persze szigorúan csakis védelmi céllal!) légvédelmestől, rakétástól a területére?
Ne keseríts már el, hogy ennyire zokni vagy.... @HAndrás hozott egy példát arra, hogy van orosz jelenlét Dél-Amerikában, te meg - akinek fogalma sincs, hol van Venezuela (megsúgom, közelebb van sokkal Mexikóhoz, mint Bolívia) - arcoskodsz? Ejnye-bejnye!
Jah. Nincs kristálygömböd. Se neked, se Masztiffnak, se Avtomatnak. Úgyhogy nem tudjátok. De persze ahhoz nem kell kristálygömb, hogy tudjátok, hogy az oroszok Európa lerohanására készülnek! Ehhez nem kell kristálygömb. Értem. :cool:
Te annyira sötét vagy, hogy már nekem fáj. Hol írtam te nagyon te, hogy az oroszok lerohanják Európát? Talán pont az ellenkezője a véleményem, aminek többször is hangot adtam?
Oroszország problémái: gazdasági gyengeség, korrupt állam (amelynek működtetői közül rengetegen simán megvehetők pénzért, vagy éppen "kiábrándulnak" - ez már a Szovjetunió idején is így volt, amikor a KGB és a GRU árulóinak sora - vagy éppen Tolkacsov, aki radarmérnökként szépen eladogatta a CIA-nek az akkori legfejlettebb radarok titkait - okozott felmérhetetlen károkat nekik - ezen árulók többsége meggyőződéses alapon lett az, míg az amerikai árulók többsége pusztán pénzért árulta a titkokat a szovjeteknek, ellentétben a sztálini korszakkal, amikor az angolszász országok tele voltak meggyőződéses kommunistákkal, akik ideológai alapon segítették Sztálint Philbytől a Rosenberg házaspárig - a szovjet árulók egymást követő sora a Szovjetunió felbomlása után is folytatódott, végül teljesen kompromittálva az orosz ügynökhálózatot), alacsony hatékonyság, közismert, hogy az olajban gazdag országok hajlamosak az így keletkező bevételeiket elpocsékolni, szélsőséges példa: Venezuela.
Ezek a problémák mindig is megvoltak az orosz állam működésében a cári időktől kezdve, időnként terrorral egy-egy erős kezű vezető "rendet tett" és modernizált, aztán gyengébb kezű vezetők alatt ismét elkezdődött a hanyatlás, egy-egy rövidebb korszakban (1600 körül a "Szmutnoje Vremja" idején, 1917, 1991) az állam fennmaradása is kétségessé vált.
Az orosz társadalom bizánci jellegű, ezen még a bolsevikok sem tudtak változtatni, ahogy a kínai meg maradt konfuciánus. Ezért a sztálinista és a maoista rendszer is maradt az. Az oroszoknál, ha nem erőskezű a vezető, akkor káosz lesz. Putyin messze a legjobb, ami Jelcin után történhetett velük, ha szeretik nyugaton, ha nem. Ezért is marad(hatott) hatalmon: orvosolt egy csomó olyan problémát az olajbevételekre támaszkodva, ami igazán érinti a kisembereket - pl. a nyugdíjakat rendezte elsőként. Az, hogy közben gazdagszik (állítólag) egy kisebb csoporton kívül senkit nem érdekel, mert úgy néz ki, hogy rendben mennek a dolgok. Én a nyugatiak helyében azért aggódnék, mi (ki) lesz utána?
Nyugaton (pl. Belgiumban) mehetnek úgy a dolgok, hogy még megválasztott kormány sincs, mert az évszázadok alatt kialakult egy olyan rendszer, ami (akár évszázados törvények alapján, a kormányzattól függetlenül) a mindennapokban is zökkenőmentesen működteti az államapparátust és az országot. Ebben a régióban az erőskezű, autoriter vezetőket nem kedvelik.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Egyrészt nézz a térképre, és nézd meg, hol van Mexikó és Bolívia. Miután rájöttél, hogy rossz a példád, én elfogadom, mert tőled ennyi telik. Tehát, a következő különbségek lennének: nem az USA fenyegeti Mexikót, hanem Bolívia; ezért nem az USA határa mellé telepítenének eszközöket, hanem a (nem létező) bolíviai határra. És képzeld, pont ez történt a lengyelek és az amerikaiak esetében, azzal az aprócska különbséggel, hogy Bolívia még soha nem tartotta - évszázadokig - megszállva Mexikót, míg az oroszok foglalták már el Lengyelországot. Lehet, hogy nem tetszik az oroszoknak, de az egyetlen barátunk a környéken tart tőlük történelmi tapasztaltok okán. (Bár - ahogy korábban írtam - egyetértek avval, hogy túltolják ezt az aggodalmat.)
Hehe. :D
Na pont ezért írtam Bolíviát. Mert ha esetleg nem emlékeznél már, de anno az USA azzal a nem kicsit átlátszó (nyilván neked nem az) indokkal telepítette és telepíti a "rakéta védelmi rendszerét" Lengyelországba és Romániába, hogy az az iráni fenyegetés ellen kell oda. Na kb. mintha Mexikó Bolivia ellen védekezne az amcsi határnál. Szóval így már, hogy túl vagyunk az egyszer egyen, talán érted te is.

Ne keseríts már el, hogy ennyire zokni vagy.... @HAndrás hozott egy példát arra, hogy van orosz jelenlét Dél-Amerikában, te meg - akinek fogalma sincs, hol van Venezuela (megsúgom, közelebb van sokkal Mexikóhoz, mint Bolívia) - arcoskodsz? Ejnye-bejnye!
Egyrészt fentebb írtam már, hogy miért Bolíviát tettem meg indoknak, másrészt Venezuelában milyen orosz jelenlét van? Maximum pár tíz katonai tanácsadó volt/van ott. Nem számottevő, és végképp nem csapásmérő erő. Azért a különbséget pár tíz katona és komplett légvédelmi/csapásmérő haderő között még a te agyi szinvonaladdal is képes vagy felfogni, ugye?:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 739
113
Ez nem kettős mérce azt kell megértened,hogy amit a nyugat csinál a térségben az nem szolgálja az ott élő népek érdekeit.A nyugat csak abban érdekelt ,hogy az orosz befolyás csökkenjen a térségben de más alternatívát nem kínál,jól jelzi ezt a dolgot,hogy a világ egyik legnagyobb CIA-s külképviseleti aparátusa dolgozik Örményországban.

Az "ottélő népek érdeke" aligha a mai késő-kádár kori pangás (jobb hasonlatot nem találok), az alternatíva meg a magyar, lengyel, észt stb. út lenne, ha eltudnának indulni (persze ebben az ukrán kidarc is benne van mint lehetőség).
 
  • Vicces
Reactions: tong djagbu

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 172
8 006
113
Hehe. :D
Na pont ezért írtam Bolíviát. Mert ha esetleg nem emlékeznél már, de anno az USA azzal a nem kicsit átlátszó (nyilván neked nem az) indokkal telepítette és telepíti a "rakéta védelmi rendszerét" Lengyelországba és Romániába, hogy az az iráni fenyegetés ellen kell oda. Na kb. mintha Mexikó Bolivia ellen védekezne az amcsi határnál. Szóval így már, hogy túl vagyunk az egyszer egyen, talán érted te is.


Egyrészt fentebb írtam már, hogy miért Bolíviát tettem meg indoknak, másrészt Venezuelában milyen orosz jelenlét van? Maximum pár tíz katonai tanácsadó volt/van ott. Nem számottevő, és végképp nem csapásmérő erő. Azért a különbséget pár tíz katona és komplett légvédelmi/csapásmérő haderő között még a te agyi szinvonaladdal is képes vagy felfogni, ugye?:rolleyes:
Zoknikám!
1. Ha rakétavédelmi a rendszer, akkor nem támadásra, hanem támadó rakéta elfogására való....
2. A lengyelek mintha határosak lennének az oroszokkal, te térképészek gyöngye.... (Irán ellen? Ezt meg honnan vetted?)
3. "Aláírta Venezuela és Oroszország azt a szerződést, miszerint az orosz hadiflotta egy része ezentúl a dél-amerikai ország kikötőiben fog állomásozni,"
"atomfegyverek hordozására is alkalmas Tu-160-as hadászati bombázó szállt le a latin-amerikai országban, hogy bekapcsolódjon az akkor tartott orosz-venezuelai hadgyakorlatba."
4. Szóval, milyen komplett csapásmérő?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Ha jól értem, ti most azon vitatkoztok, hogy ki a gonoszabb, Sziamiáú vagy Hókuszpók?

Kb. ez a helyzet.
Én speciel maximálisan tisztában vagyok vele, hogy egyik sem szent. Putyin sem az. Most jó a kapcsolatunk vele és én úgy vagyok, hogy ezt jó lenne megtartani. Mert bár nagyon szépen tud mosolygni Putyin, de abban is biztos vagyok, ha a sors úgy hozná, akkor gond nélkül adná ki a parancsot, és írna le mindenkit, aki csak egyetlen orosz várost fenyeget. Én nem szeretném, ha a mi f@szunkkal verdesné valaki más a csalánt.
Nekem és a gyerekeimnek tök jó, ha télen meleg van a lakásban, ha nem a Don kanyarban kell megfagynunk mások dicsőségéért. Legyenek az oroszok tisztes távolságban. Épp ezért én nem támogatnám azt sem, ha Ukrajna visszacsatolódna valamilyen módon hozzájuk. Jó ha van köztünk egy ország, de az legyen semleges. Nem kell a feszkó. Látom, hogy itt egyeseknek a feszültség valamiért érdekük, de az az igazság, hogy van itt körülöttünk elég jó akaró szomszéd, minek még egy nagyhatalom célkeresztjébe is bekerülni? Ezt nem értik a lengyelek sem. Azt hiszik, hogy a keménykedés jó irány, de szerintem a megbékélés eredményesebb lenne. Mert az erősködéssel csak azt érik el, hogy ha Szása megfeszül, akkor esetleg nagyobbat csap oda, mint indokolt lenne, de akkor már késő lesz.