[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát nem tudom, nekem kicsit soknak tűnik. A szovjet adatok a mesekönyvek kategóriája. Érdekes, hogy akik egyébként mindenben kételkednek, ami az oroszoktól jön, az ilyeneket csont nélkül...
A szovjetek felépítettek egy legendavilágot a hős partizánokkal és a puszta gonoszságból a parasztokkal kegyetlenkedő megszállókkal, Zója Koszmogyemjanszkája stb. (akit a SzU bukása után felbukkant visszaemlékezések szerint az orosz parasztok vertek agyon, mert gyújtogatta az istállókat), Jöjj és láss stb. A valóságban a partizánok az NKVD arcvonal mögött tevékenykedő alakulatai voltak, nem öntevékeny helyi terminátorok, akik kimentek az erdőbe, és maguk is terrorizálták, irtották a parasztokat, ha nem működtek velük együtt, vagy árulással gyanúsították őket, de egyébként a vietkong is ilyen volt.

Na ilyen véleményt így leírva még nem láttam. Szóval már itt tartunk, hogy Hitler tetteit mentegetitek, hogy az nem is volt annyi, amennyi.
Lassan eljutunk a közelmúlthoz is, amikor a Nyugat és a nagyon ukránok azt állították, hogy Donyeckben is az oroszok magukat lőtték. A végén még majd azt is leírjátok, hogy a 27 millió szovjet áldozat is saját magát lőtte le.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Roni

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Na ilyen véleményt így leírva még nem láttam. Szóval már itt tartunk, hogy Hitler tetteit mentegetitek, hogy az nem is volt annyi, amennyi.
Lassan eljutunk a közelmúlthoz is, amikor a Nyugat és a nagyon ukránok azt állították, hogy Donyeckben is az oroszok magukat lőtték. A végén még majd azt is leírjátok, hogy a 27 millió szovjet áldozat is saját magát lőtte le.
Háááát, tudod Katyn-ért németeket végeztek ki és a bíróság ülnökei között ott ücsörgött aki valójában levezényelte, szóval lehet komoly tételben a számlájukra írva egynémely orosz és egyéb nációbeli áldozat.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Hihetetlen haubagoi? Nem! A médiába azt látod hogy a fehér ember egyedül lement a gettóba es fenyegette a raszurulokat es azért szúrták le. A valóság meg teljesen más. Na ilyen fonak meséje is.
 
  • Szomorú
Reactions: haubagoi

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Na azért nehogymár ők maguk legyenek a felelősek azért, hogy mások (Hitler és szövetségesei) megölték őket!!!
Azért nem is. De nézd csak:
https://media2.nekropole.info/2015/10/Gulag-Kolima-Gulag_562a0826b49c8.jpg
Szerintem nem véletlenül az a kép címe, hogy GULAG, meg Kolima így egyben...
Meg szerintem, akiknek ezeket kiutalták, azok se mind jutottak haza.
https://tv2.today/Images/49a474f5-e4b1-4982-adf2-49fe57192587.jpg
Nem vagok a számok avatott szakértője, de el tudom képzelni, hogy a komcsik számlájára az évtizedek alatt 5-10 millió név kerülhetett, anélkül, hogy épp háborúban álltak volna (húszas, harmincas, ötvenes évek).

Tudod mit. Tegyük inkább 1000 millióra. Aztán meg 10 milliárdra.
Nagyon belekapaszkodtál ebbe a 100 millió + bolsevik kombóba (bár a következő hozzászólásában megazez leírta, hogy összesen irtottak ki a komcsik ennyit, ami egy sűrűn hangoztatott szám, nem tudom, mi az igazság). Lehet, hogy „csak” 30, vagy 25,de nekem ebből a szögből nézve az is irdatlan soknak tűnik.... Pláne úgy, hogy polpot bácsiék azért is elvittek, ha szemüveges voltál, vagy volt a háznál lemezjátszó, esetleg könyvek...
A drága németek/románok/magyarok megölték, halálra dolgoztatták éhen halatták őket. Igen, többek közt a magyar megszállási körzetben is 200 ezerre tehető a tisztogatásokban megöltek száma...
Nekem is megvan a Krausz Tamás féle könyv, meg voltam könyvbemutatóján is, ahol kérdések is elhangzottak, és volt olyan válasza, hogy: hát miért ne hihetnénk azoknak vallomásoknak, amit az NKVD jegyzett le a sokszor írástudatlan károsultak elmondásai alapján...
Ugyen Katyn-ról is csak a színtiszta igazat...
Ez persze nem ment fel senkit az elődeink közül sem, akik légbőlkapott elképzelések alapján végeztek megtorlásokat arrafelé...
(bár az is megfontolandó, hogy kevesebb partizántevékenység nyilván kevesebb megtorlást vont volna maga után)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Hát nem tudom, nekem kicsit soknak tűnik. A szovjet adatok a mesekönyvek kategóriája. Érdekes, hogy akik egyébként mindenben kételkednek, ami az oroszoktól jön, az ilyeneket csont nélkül...
A szovjetek felépítettek egy legendavilágot a hős partizánokkal és a puszta gonoszságból a parasztokkal kegyetlenkedő megszállókkal, Zója Koszmogyemjanszkája stb. (akit a SzU bukása után felbukkant visszaemlékezések szerint az orosz parasztok vertek agyon, mert gyújtogatta az istállókat), Jöjj és láss stb. A valóságban a partizánok az NKVD arcvonal mögött tevékenykedő alakulatai voltak, nem öntevékeny helyi terminátorok, akik kimentek az erdőbe, és maguk is terrorizálták, irtották a parasztokat, ha nem működtek velük együtt, vagy árulással gyanúsították őket, de egyébként a vietkong is ilyen volt.
A magyar megszálló erőket nem menti, de a szovjet számot ez esetben konkrétan tízzel is lehet osztani! A magyar megszálló erő egy népirtó, gyilkoló, erőszakoló, fosztogató horda volt, ez kétségkívül tény. Csakhogy nem volt több százezer áldozata. Egész falvakat égettek fel a magyarok ez is tény, de, kik gyilkoltak ott és miért:

1. A német einsatzgruppe-k megoldották a zsidókérdést. A magyar megszálló erő csak ritkán vett részt kivégzőként a zsidótlanításban, viszont magát a folyamatot végig támogatta, lényegében az történt, hogy a magyarok vezényelték le a gettók kiürítését és kísérték a zsidókat a tömegsírokig, ahol az einsatzgruppe németjei vagy helyi segédszolgálatosok végeztek velük.
2. A szovjet partizánok, akik egyrészt banditizmusból, másrészt a felperzselt föld taktikája végett és harmadrészt politikai megtorlásból iszonyú népirtást vittek végbe a helyi civil lakosságban azokon a területeken, ahol tevékenykedtek. Általános volt, hogy a szovjet civilek maximálisan együttműködtek a németekkel és magyarokkal is, csakhogy a partizán gyilkosaiktól, kínzóiktól megszabadítsuk őket.

Ez a két tényező okozta a legbrutálisabb civil veszteségeket, a zsidókat a németek, a parasztok többségét a szovjet partizánok gyilkolták le. És ezután jöttek a magyarok, akik időről-időre szembetalálták magukat ezekkel a bandita/partizán erőkkel, amely erők jobban voltak felfegyverezve mint ők. Nem is nagyon szerettünk velük harcolni, a partizánok elleni magyar harc kimerült a számháborúban, ami felégetett falvakról és agyonlőtt partizánok ezreiről tanúskodik, csakhogy fegyverek meg legföljebb mutatóba voltak ugyanezekben a jelentésekben. Ezek az állítólagos "partizánok" ugyanazok a szerencsétlen parasztok voltak, akiket a izgazi partizánoks is sanyargattak. Így könnyű volt sikereket jelenteni és kockáztatni se kellett a vérszomszjas szovjet banditákkal való harcot, márcsak azért sem, mert a fosztogatás és nemi erőszak hétköznapivá vált a magyar megszállók között (erről aggódó német jelentések tanúskodnak), így adta magát, hogy a partizánháború ürügyén mindenki azt tegyen, amihez hatalma volt. A magyaroknak meg abszolút hatalmuk volt azok fölött a parasztok fölött.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azért nem is. De nézd csak:
https://media2.nekropole.info/2015/10/Gulag-Kolima-Gulag_562a0826b49c8.jpg
Szerintem nem véletlenül az a kép címe, hogy GULAG, meg Kolima így egyben...
Meg szerintem, akiknek ezeket kiutalták, azok se mind jutottak haza.
https://tv2.today/Images/49a474f5-e4b1-4982-adf2-49fe57192587.jpg
Nem vagok a számok avatott szakértője, de el tudom képzelni, hogy a komcsik számlájára az évtizedek alatt 5-10 millió név kerülhetett, anélkül, hogy épp háborúban álltak volna (húszas, harmincas, ötvenes évek).


Nagyon belekapaszkodtál ebbe a 100 millió + bolsevik kombóba (bár a következő hozzászólásában megazez leírta, hogy összesen irtottak ki a komcsik ennyit, ami egy sűrűn hangoztatott szám, nem tudom, mi az igazság). Lehet, hogy „csak” 30, vagy 25,de nekem ebből a szögből nézve az is irdatlan soknak tűnik.... Pláne úgy, hogy polpot bácsiék azért is elvittek, ha szemüveges voltál, vagy volt a háznál lemezjátszó, esetleg könyvek...

Nekem is megvan a Krausz Tamás féle könyv, meg voltam könyvbemutatóján is, ahol kérdések is elhangzottak, és volt olyan válasza, hogy: hát miért ne hihetnénk azoknak vallomásoknak, amit az NKVD jegyzett le a sokszor írástudatlan károsultak elmondásai alapján...
Ugyen Katyn-ról is csak a színtiszta igazat...
Ez persze nem ment fel senkit az elődeink közül sem, akik légbőlkapott elképzelések alapján végeztek megtorlásokat arrafelé...
(bár az is megfontolandó, hogy kevesebb partizántevékenység nyilván kevesebb megtorlást vont volna maga után)

Értsétek már meg, hogy az "összesen mennyi embert irtottak ki a kommunisták" téma nem kisebbíti Hitler tetteit,
a 27 millió szovjet Hitler és csatlósai által való leölését.

Meg érdekes különben az is, hogy bizonyos áldozatok száma (Holodomor, kommunizmus áldozatai, stb.) fokozatosan emelkedik, míg a 27 millió szovjet áldozat számát pedig csökkenteni próbáljátok.

Más. Én kapaszkodtam bele a 100+ millióba? Fel sem kellett volna hozni, mert az EREDETI TÉMA a 27 millió szovjet áldozat volt.

Sőt! Még csak nem is az volt az eredeti téma, hanem az, hogy a szovjet kommunisták igenis megharcoltak a SZU területének megtartásáért, nem mindent engedtek el úgy, mint Konstantinápolyt. Innen indult aztán a számháború.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Értem, hogy az orosz csapatok kivoltak merülve, de kibírnak még fél évet és véget ért a háború. Fölesleges volt a területekről való mondás ,
Hát ha tudták volna előre, hogy már csak fél év...
Ha a mi elődeink is tudták volna előre mondjuk 1918 őszén ,hogy ez, meg az lesz , akkor nem rágták volna meg a csühös népségek az oszág oldalát... ennyire... :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A magyar megszálló erőket nem menti, de a szovjet számot ez esetben konkrétan tízzel is lehet osztani! A magyar megszálló erő egy népirtó, gyilkoló, erőszakoló, fosztogató horda volt, ez kétségkívül tény. Csakhogy nem volt több százezer áldozata. Egész falvakat égettek fel a magyarok ez is tény, de, kik gyilkoltak ott és miért:

1. A német einsatzgruppe-k megoldották a zsidókérdést. A magyar megszálló erő csak ritkán vett részt kivégzőként a zsidótlanításban, viszont magát a folyamatot végig támogatta, lényegében az történt, hogy a magyarok vezényelték le a gettók kiürítését és kísérték a zsidókat a tömegsírokig, ahol az einsatzgruppe németjei vagy helyi segédszolgálatosok végeztek velük.
2. A szovjet partizánok, akik egyrészt banditizmusból, másrészt a felperzselt föld taktikája végett és harmadrészt politikai megtorlásból iszonyú népirtást vittek végbe a helyi civil lakosságban azokon a területeken, ahol tevékenykedtek. Általános volt, hogy a szovjet civilek maximálisan együttműködtek a németekkel és magyarokkal is, csakhogy a partizán gyilkosaiktól, kínzóiktól megszabadítsuk őket.

Ez a két tényező okozta a legbrutálisabb civil veszteségeket, a zsidókat a németek, a parasztok többségét a szovjet partizánok gyilkolták le. És ezután jöttek a magyarok, akik időről-időre szembetalálták magukat ezekkel a bandita/partizán erőkkel, amely erők jobban voltak felfegyverezve mint ők. Nem is nagyon szerettünk velük harcolni, a partizánok elleni magyar harc kimerült a számháborúban, ami felégetett falvakról és agyonlőtt partizánok ezreiről tanúskodik, csakhogy fegyverek meg legföljebb mutatóba voltak ugyanezekben a jelentésekben. Ezek az állítólagos "partizánok" ugyanazok a szerencsétlen parasztok voltak, akiket a izgazi partizánoks is sanyargattak. Így könnyű volt sikereket jelenteni és kockáztatni se kellett a vérszomszjas szovjet banditákkal való harcot, márcsak azért sem, mert a fosztogatás és nemi erőszak hétköznapivá vált a magyar megszállók között (erről aggódó német jelentések tanúskodnak), így adta magát, hogy a partizánháború ürügyén mindenki azt tegyen, amihez hatalma volt. A magyaroknak meg abszolút hatalmuk volt azok fölött a parasztok fölött.

"Ez a két tényező okozta a legbrutálisabb civil veszteségeket, a zsidókat a németek, a parasztok többségét a szovjet partizánok gyilkolták le."

Aha. Értem már. Hogy úgy lehessen Hitler tetteit kisebbíteni, hogy közben a Holokausztot ne kelljen tagadni, most azt találtátok ki, hogy a németek csak a zsidókat ölték le, a szovjeteket nem, mert a szovjetek saját magukat ölték le. "Ügyes." :mad:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát ha tudták volna előre, hogy már csak fél év...
Ha a mi elődeink is tudták volna előre mondjuk 1918 őszén ,hogy ez, meg az lesz , akkor nem rágták volna meg a csühös népségek az oszág oldalát... ennyire... :)

Bizony-bizony, ezt akkor nem tudhatták előre, hogy már csak fél év. Érthető volt a parasztság, a katonaság lázadása az orosz cár kifogyhatatlan hódítási tervei miatt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na ilyen véleményt így leírva még nem láttam. Szóval már itt tartunk, hogy Hitler tetteit mentegetitek, hogy az nem is volt annyi, amennyi.
Lassan eljutunk a közelmúlthoz is, amikor a Nyugat és a nagyon ukránok azt állították, hogy Donyeckben is az oroszok magukat lőtték. A végén még majd azt is leírjátok, hogy a 27 millió szovjet áldozat is saját magát lőtte le.

"A végén még majd azt is leírjátok, hogy a 27 millió szovjet áldozat is saját magát lőtte le."

Mellesleg 15 perc sem kellett hozzá, hogy valaki (blogen) ezt írja le.
 
  • Dühítő
Reactions: vilmoci

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Látom sokan nincsenek képben az orosz/szovjet emberi veszteségekkel a 20. században. A legtöbbet szenvedett és embert vesztett nép-nemzet az orosz(szovjet) volt. :

I. világháborúban -3 millió ember (legtöbb)
Bolsevik (NOSZF) forradalom, majd polgárháború -4 millió ember
éhinségben a polgárháború következtében-10 millió
grúz ámokfutása(sztálini korszak)1927-1952 repressziók, éhinség-12 millió ember
2.világháború (Nagy Honvédő Háború)- 27 millió ember(abból 8,88 millió katona)

Ez együtt 56 millió emeber!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Rendben, megtartják Konstantinápolyt. Ha az a város Leninék kezébe kerül, ma egy lakótelepet találnánk a helyén, kis tulzással. Ja, és a Fekete-tengeren mindenkinek kuss. A szovjetek nem tudták volnamegtartani sem, csak lerombolni.
Nincs szabad kijutásuk a világtengerekre. A Boszporuszon át vezet az út a Földközi-tengerre. Épp azért akarták a jenkik a Krímet, hogy majd blokkolják az orosz flotta kijutását a Földközi-tengerre.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Nincs szabad kijutásuk a világtengerekre. A Boszporuszon át vezet az út a Földközi-tengerre. Épp azért akarták a jenkik a Krímet, hogy majd blokkolják az orosz flotta kijutását a Földközi-tengerre.
Pont ezt írtam. De az oroszoknak minek is cirkálni a Földközi-tengeren? Semmi bajom az oroszokkal, csak a felvetését a kérdésnek nem értem. Konstantinápoly sosem volt orosz föld! Bizánc bukása óta Törökország. Kicsit túlzónak érzem ezt a Boszporuszt Oroszországnak dolgot.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Éppen hogy fontos dolog lett volna, ha megtartják Konstantinápolyt a Boszporusz ellenőrzése miatt és a keleti keresztény ortodox egyház miatt. Értem, hogy az orosz csapatok kivoltak merülve, de kibírnak még fél évet és véget ért a háború. Fölesleges volt a területekről való mondás , amiket már nem tudtak visszaszerezni. Másik dolog, hogy a bolsevikok (Leninék) a német császár parancsát teljesítették a marxista-leninista ideológiás projekttel.
Nem véletlenül utálja Putyin Lenint, mikor többször azt nyilatkozta, hogy időzített bombát helyezett a SZU alá.

A 2, világháború iletve a Nagy Honvédő Háború egy másik téma-nem arról írtam.

Konstantinápolyt mikor foglalták el, hogy meg kellett volna tartani? Az 1878-as bevonulásra célzol, mert az 1.vh alatt a közelében sem voltak az oroszok.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Értsétek már meg, hogy az "összesen mennyi embert irtottak ki a kommunisták" téma nem kisebbíti Hitler tetteit,a 27 millió szovjet Hitler és csatlósai által való leölését.
Nos ha 27 millió az összes, akkor abban azok is benne vannak, akiket a háború alatt maguk a komcsik daráltak le, például azért mert nem jutott nekik puska, csak lőszer, és mikor menekülőre fogták volna, akkor az NKVD-sek lőtték le őket.
Illetve azok is, akiket az „ellenséggel való együttműködésért” végeztek ki szintén a komcsik, és ott gondolom a Gulag sem állt le csak azért, mert háború van, stb...
Szerintem itt nem ennyire egyszerű a matek, mint azt Te látod.
Meg érdekes különben az is, hogy bizonyos áldozatok száma (Holodomor, kommunizmus áldozatai, stb.) fokozatosan emelkedik, míg a 27 millió szovjet áldozat számát pedig csökkenteni próbáljátok.
Ez olyan szempontból is érdekes, mert mikor én jártam iskolába, akkor még 22 millió volt ez a szám...
Sőt itt is ezt írják: http://mek.niif.hu/00000/00056/html/258.htm
Szóval nem tudom, mi az igazág, de ezt nem kisebbíti szerintem senki, csak az elkövetők megoszlását vitatják esetleg.

A nagy éhinséggel kapcsolatban meg gyakorlatilag csak az ukránok akarják „ellopni a showt”. Ott ők szoktak „véletlenül” megfeledkezni arról, hogy nem csak az ukránokat sújtotta, de Kalmüktől,a cserkeszen át az oroszokig mindenkit. Az oroszok közül is több száz ezren haltak éhen abban az időszakban, ha jól emlékszem az olvasottakra.
( De az örmények PR-jába sem fér bele Agdam lerombolása pl., vagy akár a szerbek is magukénak érzik a hideg napok minden áldozatát, miközben a zsidókat egyébként máskor ők is ütötték,mint a lovat... ez ilyen sport... visszkanyarodva, a vörösök se tudtak Katynról semmit, oszt közben meg... )
"Ez a két tényező okozta a legbrutálisabb civil veszteségeket, a zsidókat a németek, a parasztok többségét a szovjet partizánok gyilkolták le."

Aha. Értem már. Hogy úgy lehessen Hitler tetteit kisebbíteni, hogy közben a Holokausztot ne kelljen tagadni, most azt találtátok ki, hogy a németek csak a zsidókat ölték le, a szovjeteket nem, mert a szovjetek saját magukat ölték le. "Ügyes." :mad:
Eléggé fundamentalista módon próbálod nézni a világot...
Még blogen sem próbálta „Hitler tetteit kisebbíteni" azzal, hogy a valósághoz közelebbi állapotokat írt le a nyélkomcsi narratívával szemben (miszerint mind a 27 milliót a hitleristák irtottákki bestiális aljassággal)
Vagy szerinted ezt tette?
Azzal, hogy belátjuk, hogy a komancsok azokat is beleírták a 27 millióba, akiket ők henteltek le a háború alatt a sajátjaik közül (nagyrészt épkézláb indokok nélkül csak úgy), még nem lesznek semmivel sem „kissebbítve” a támadó fél gyilkosságai, amik sokszor épkézláb indok nélkül történtek... Legalábbis zerintem-
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Nos ha 27 millió az összes, akkor abban azok is benne vannak, akiket a háború alatt maguk a komcsik daráltak le, például azért mert nem jutott nekik puska, csak lőszer, és mikor menekülőre fogták volna, akkor az NKVD-sek lőtték le őket.
Illetve azok is, akiket az „ellenséggel való együttműködésért” végeztek ki szintén a komcsik, és ott gondolom a Gulag sem állt le csak azért, mert háború van, stb...
Szerintem itt nem ennyire egyszerű a matek, mint azt Te látod.

Ha jól emlékszem a 27 millióba beleszámolták a (megszállt) lengyel területekről elhurcolt holokauszt áldozatokat, akikről utólag kiderült alaposan eltúloztak az első becslések. Na meg politikai célja is volt az "ekkora áldozatot hoztunk" kártyának.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Ha jól emlékszem a 27 millióba beleszámolták a (megszállt) lengyel területekről elhurcolt holokauszt áldozatokat, akikről utólag kiderült alaposan eltúloztak az első becslések. Na meg politikai célja is volt az "ekkora áldozatot hoztunk" kártyának.
Erről eddig nem hallottam... (mondjuk az nem jelent semmit)
jópofák voltak ...o_O
Mellesleg 15 perc sem kellett hozzá, hogy valaki (blogen) ezt írja le.
De amúgy nem ezt írta le...
(távol álljon tőlem, hogy blogent „bevédjem”, de egyszerűen nem igaz,amit a hozzászólásodban állítasz)
Tényleg ne legyél már ennyire nyél fundamentalista... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Konstantinápolyt mikor foglalták el, hogy meg kellett volna tartani? Az 1878-as bevonulásra célzol, mert az 1.vh alatt a közelében sem voltak az oroszok.
Tervezték a Boszporusz hadmüveletet az I.világháború alatt, de az 1917. februári forradalom miatt erre nem került sor.
Nem tudom, hogy hallottál-e róla, de inkább bemásolom.

Az orosz parancsnokság 1915-ben, már az első világháború idején visszatért a Boszporusz újbóli elfoglalására. Addigra titkos angol-francia-orosz megállapodás jött létre Konstantinápolyról és a szorosról - e megállapodás szerint Konstantinápolynak és a Fekete-tengeri szorosnak az Orosz Birodalom részévé kell válnia . 1916. május 16-án , hosszas diplomáciai levelezés és tárgyalások után Nagy-Britannia, Franciaország, és valamivel később az Orosz Birodalom és Olaszország között titkos protokollokkal titkos "megállapodást kötöttek az ázsiai Törökország megosztásáról". a Sykes-Pico megállapodás néven ismert ... Eszerint végül megerősítették Oroszország jogait Konstantinápolyba és a szorosokat, valamint Nyugat (Törökország) Örményország és Kurdisztán egy része hatalmas meghódított területe Oroszország közvetlen birtokába került . 1916. november végén a parancsnokság megtervezte a "Boszporusz-műveletet". A projektet jóváhagyásra elküldték, ahol teljes támogatást kapott. A művelet végrehajtására A. A. Svechin tábornok parancsnoksága alatt különálló fekete-tengeri hadosztályt hoztak létre, tapasztalt frontvonalbeli katonákkal, Szent György kavalósaival. A hadműveletben részt vevő csapatok általános parancsnokságát a Fekete-tengeri flotta parancsnokára, AV Kolcsak al-tengernagyra bízták. A kolcsaki hadosztály első ezredét állítólag "Tsaregradsky" -nak hívták, a második - "Nakhimovsky", a harmadik - "Kornilovsky", a negyedik - "Istominskiy", így tisztelegve a krím háborúban Szevasztopol védelmének hőseinek emléke előtt. Kolcsak kihallgatásából: Ennek a Boszporusz-műveletnek a terve szerint azonnali rendelkezésemre állt egy szárazföldi egység, egy sztrájk típusú hadosztály, amelynek keretét elölről küldtem nekem, és a vezérkar egyik legjobb tisztje, tábornok. Svechin; Verhovszkij vezérkari ezredest kinevezték vezérkari főnöknek. Ez a hadosztály közvetlen felügyeletem alatt készült, és az első partraszálló csapatnak el kellett dobnia az ellenség partvidékén, hogy azonnal rátelepedjen, és leszállási helyet biztosítson a következő csapatoknak, amelyek követték őket. Tehát mindez a munka előkészítése a február végi államcsíny kezdetéig tartott. <…> A Boszporusz-műveletnek 1917 tavaszán kellett volna lennie. De a műveletet el kellett halasztani, mivel két hadtestet kellett elküldeni a román frontra, mivel a román hadsereg teljesen felkészületlen volt az ellenségeskedések végrehajtására, ugyanakkor a műveletre szánt szállítóhajók is részt vettek. . A döntő ütést 1917 áprilisára tervezték, de a februári forradalom miatt a műveletre nem került sor. ADBubnov admirális szerint annak elsődleges oka, hogy Oroszország az első világháború alatt nem vette birtokba a Boszporuszt, az a tény volt, hogy az általános katonai-politikai helyzet elégtelen átgondolt és belátó értékelése miatt a Boszporusz-műveletet nem vették figyelembe a Németországgal folytatott háború tervében - ennek következtében, teljesen felkészületlenül belépve a háborúba ", nem tudtuk felhasználni az 1915 tavaszán kialakult kedvező helyzetet (amikor Törökország figyelmét és erőit a Dardanellákra terelték). és amikor a szárazföldi parancsnokság biztosította a hadművelethez szükséges csapatokat), ez pedig fokozta a földi parancsnokság bizalmatlanságát a flotta azon képességében, hogy ezt a műveletet végrehajtja.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Én még mindig nem értem, hogy miért lett volna jó, ha az oroszokhoz kerül a Boszporusz és Konstantinápoly!
Ez a Kolcsak a fehér Kolcsak?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1
Status
Not open for further replies.