[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Csapjad. Na, kik álltak? Sejtem én, hogy kikre akarsz utalni, de valamiért csak nem hajlik rá a szád. :D
És igen, tudja mindenki, hogy az átkos után ki kellett volna takarítani a magyar politikai garnitúrát is az ex-ÁVH meg III/III fattyaktól - csak akkor egy politikus sem maradt volna se antall, se horn, se fletóék, se a jelenlegi főni sleppjében. (De jó is lett volna, Istenem!)

...az ÁVH se csak a főtisztekből állt. Voltak ott kisfőnökök, meg kisebb csicskák, akikkel megetették a sztálinista/rákosista dogmát - azok mentek meggyőződésesen kulákra meg imperialista beszivárgóra vadászni, meg azok akasztottak meg lőttek embereket agyon. Na én ilyennek képzeltem el akit említettem.
...akit említettél.... Hát nem annak a kutyának a kölyke vagyok.... Őseim katonai és egyházi vonalon léteztek és soha, semmi közük nem volt az említett két izéhez..... Az egyiket kitelepítették, a másikat megölték....
Soha, soha senkivel nem kellett megetetni a dogmát. A nagy- és kisfőnökök és talpasok félelemből, hatalonvágyból, pszichiátriai okokból vadásztak egy olyan "izmus" nevében, amely semmiben sem különbözik a többi "izmustól".
Soha nem állítottam, hogy a tüntetőket fizikailag bántalmazni kellene. Ez a politikusok és az erőszakszervezetek vezetőinek döntésén múlik. De...... hogy mi ellen tüntetünk, az igenis számít. Ezért írtam, hogy fogalmatok sincs a diktatúra mibenlétéről. Lehet Orbánt vagy a jobb oldalt gyűlölni, de ne már azok kiáltsanak diktatúrát, kik abban szerezték összes vagyonukat (lenyúlással, kisajátítással, gyilkossággal) és iskolájukat (összeollózott diplomamunkák).....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 793
113
Egyébként tényleg felesleges a brutalitás....... Összegyűlnek, tüntetnek, hazamennek, ha nem, akkor két nap múlva. Oroszos túlreagálás.... bár.... nem tudhatjuk, lehet, a tüntetők sem a szentek gyülekezete...
Szerintem mindenkinek joga van kifejezni a nem tetszését olyan, az állam által hozott politikai döntéssel szemben amivel emberek csoportja nem ért egyet. Mindaddig amíg a tüntetők nem mennek át erőszakos csürhébe, addig mindenféle ilyen jellegű rendőri akció felesleges, eltúlzott és brutális.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Na megjött a kapitóliumi QAnon kollega low-budget orosz változata :D
83EW3k1TPxo.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 468
113
...akit említettél.... Hát nem annak a kutyának a kölyke vagyok.... Őseim katonai és egyházi vonalon léteztek és soha, semmi közük nem volt az említett két izéhez..... Az egyiket kitelepítették, a másikat megölték....
Soha, soha senkivel nem kellett megetetni a dogmát. A nagy- és kisfőnökök és talpasok félelemből, hatalonvágyból, pszichiátriai okokból vadásztak egy olyan "izmus" nevében, amely semmiben sem különbözik a többi "izmustól".
Soha nem állítottam, hogy a tüntetőket fizikailag bántalmazni kellene. Ez a politikusok és az erőszakszervezetek vezetőinek döntésén múlik. De...... hogy mi ellen tüntetünk, az igenis számít. Ezért írtam, hogy fogalmatok sincs a diktatúra mibenlétéről. Lehet Orbánt vagy a jobb oldalt gyűlölni, de ne már azok kiáltsanak diktatúrát, kik abban szerezték összes vagyonukat (lenyúlással, kisajátítással, gyilkossággal) és iskolájukat (összeollózott diplomamunkák).....
Manapsag is a Bauerek, Aprok, Donathok alkotnak egy tabort...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
...akit említettél.... Hát nem annak a kutyának a kölyke vagyok.... Őseim katonai és egyházi vonalon léteztek és soha, semmi közük nem volt az említett két izéhez..... Az egyiket kitelepítették, a másikat megölték....
Soha, soha senkivel nem kellett megetetni a dogmát. A nagy- és kisfőnökök és talpasok félelemből, hatalonvágyból, pszichiátriai okokból vadásztak egy olyan "izmus" nevében, amely semmiben sem különbözik a többi "izmustól".
Soha nem állítottam, hogy a tüntetőket fizikailag bántalmazni kellene. Ez a politikusok és az erőszakszervezetek vezetőinek döntésén múlik. De...... hogy mi ellen tüntetünk, az igenis számít. Ezért írtam, hogy fogalmatok sincs a diktatúra mibenlétéről. Lehet Orbánt vagy a jobb oldalt gyűlölni, de ne már azok kiáltsanak diktatúrát, kik abban szerezték összes vagyonukat (lenyúlással, kisajátítással, gyilkossággal) és iskolájukat (összeollózott diplomamunkák).....
Olvasd el még egyszer figyelmesebben, és rájössz, hogy az ÁVÓsozás nem neked szólt, hanem olyannak, aki levadászásról meg bebörtönzésről beszélt.
Emellett ne tegyünk már úgy, mintha a Vova és Viktor által képviselt "jobboldal" nem az orosz és magyar népek módszeres, évtizedes lerablásával szerezte volna vagyonát és hatalmát. Vovára ez különösen igaz.
Egyébként tényleg felesleges a brutalitás....... Összegyűlnek, tüntetnek, hazamennek, ha nem, akkor két nap múlva. Oroszos túlreagálás.... bár.... nem tudhatjuk, lehet, a tüntetők sem a szentek gyülekezete...
Demonstrálniuk kell, hogy meg tudják védeni az országot a "nyugati provokátoroktól" - hivatalosan. Valójában rettegést kell kelteni, hogy az emberek ne merjenek kimenni. Úgy gondolják likvidálni kell minden tüntetést, a legkisebbet is, különben gyengének látszanak és közelebb kerülnek egy belarusz vagy ukrán szcenárióhoz. (Oo-ban mindkettő lehetetlen de nyilvánvaló, hogy nem akarnak kockáztatni)
A mindenkori orosz kormányból hiányzik az országban lévő ellenvélemény eltűrése. Mindig addig tolják míg vér nem folyik.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Egyébként tényleg felesleges a brutalitás....... Összegyűlnek, tüntetnek, hazamennek, ha nem, akkor két nap múlva. Oroszos túlreagálás.... bár.... nem tudhatjuk, lehet, a tüntetők sem a szentek gyülekezete...
Vagy nem mennek haza. Pont mint Kievben. Ha engeded, hogy egy jól szervezett háttérrel működő tüntetésközpont létrejöjjön, akkor onnan már kétesélyes a dolog (a gyomot vagy az elején szeded ki, vagy soha nem írtod ki). Márpedig ezek mögött ne akárkik álhatnak. Szervezettek, nem mint a budapesti 2006-os tüntetések résztvevői, akik aztán háttér és profi szervezettség hiányában aztán tényleg hazamentek.
Szerintem most tesztelik, hogy megvan-e a kritikus tömeg Oo.-ban egy nagyobb lázadás leszervezéséhez.
De, hogy hol vannak a szolgálatok?
Ha ezt eredményesen meg lehet tenni a medve barlangjában, akkor nem lesz hosszú életű Putyin Oo-a. Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen léptékű megmozdulást valaki le tudna szervezni az USA-ban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Vagy nem mennek haza. Pont mint Kievben. Ha engeded, hogy egy jól szervezett háttérrel működő tüntetésközpont létrejöjjön, akkor onnan már kétesélyes a dolog (a gyomot vagy az elején szeded ki, vagy soha nem írtod ki). Márpedig ezek mögött ne akárkik álhatnak. Szervezettek, nem mint a budapesti 2006-os tüntetések résztvevői, akik aztán háttér és profi szervezettség hiányában aztán tényleg hazamentek.
Szerintem most tesztelik, hogy megvan-e a kritikus tömeg Oo.-ban egy nagyobb lázadás leszervezéséhez.
De, hogy hol vannak a szolgálatok?
Ha ezt eredményesen meg lehet tenni a medve barlangjában, akkor nem lesz hosszú életű Putyin Oo-a. Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen léptékű megmozdulást valaki le tudna szervezni az USA-ban.
Januárban nem lesz forradalom mínusz 10 fokban.

El akarják szívni Putyin körül a levegőt, ehhez csinálnak vágóképeket, hogy Merkelt lehetetlen helyzetbe hozzák a vakcionabiznisz és az Északi Áramlat kapcsán. Bár most ő kenyelmes helyzetben van, mert nem újráz, igy nem kell lesnie annyira a ballib média kegyeit.

Putyin meg bénázik. Túlreagálással hőst csinál egy bohócból, a nyugati kapcsolatait meg elvágja.
Még azért nem ilyen tragikus a helyzet, de a CIA kottája szerint játszik. Amatőr hiba.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Januárban nem lesz forradalom mínusz 10 fokban.

El akarják szívni Putyin körül a levegőt, ehhez csinálnak vágóképeket, hogy Merkelt lehetetlen helyzetbe hozzák a vakcionabiznisz és az Északi Áramlat kapcsán. Bár most ő kenyelmes helyzetben van, mert nem újráz, igy nem kell lesnie annyira a ballib média kegyeit.

Putyin meg bénázik. Túlreagálással hőst csinál egy bohócból, a nyugati kapcsolatait meg elvágja.
Még azért nem ilyen tragikus a helyzet, de a CIA kottája szerint játszik. Amatőr hiba.
Előbb-utóbb megunja az orosz is, meg a környék is, hogy keverik a szart állandóan és gyanítom előbb vagy utóbb méltó választ kapnak majd a címzettek, amit inkább nem teregetnek majd a nyilvánosság elé, különben háborút kellene indítani Oo. ellen. Hiába csinálnak bábkormányokat, a rendszer idővel kilöki magából.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 823
81 184
113
Visszatérve a tegnapi tüntetésekre... Több mint 50 videót lés több száz képet láttam/néztem meg és azt kell, hogy mondjam az orosz rendőrök igen mérsékelten léptek fel, annak ellenére, hogy procokálta, több helyen megtámadta a tömeg a rendőröket. A "veszett" tömeg több rendőrt megvert, festékkel leöntött, kövekkel dobált...stb. A Pussy Riot tagjai pedig kocsival ütöttek el egy rendőrt. Volt, hogy a tömeg rátámadt egy kocsira és betört üveg beleszúródott a sofőr szemébe.
Orosz taktika egyébként az,- pszihológiai nyomásgyakorlás-megfélemlítés,- hogy kiemelik a tömegből a legvadabbakat és berakják kocsiba majd elviszik.
Se gumilövedékkel, se éleslőszerrel, se vízágyúval nem lőttek a tömegbe, ahogy nyugaton szokták.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 823
81 184
113
Nagyon puhák az orosz rendőrök, a franciáknál meg az amcsiknál már jött volna a gumilövedék meg a gáz.
De a jenkik meg az eu visít a hatalmas rendőri brutalitás miatt. Úgy néz ki, csak akkor lesz demokrtikus a rendőri beavatkozás, ha véresre verik ,vagy a szemüket kiszúrják ,vagy lelövik a tüntetőket mint nyugaton.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 468
113
De a jenkik meg az eu visít a hatalmas rendőri brutalitás miatt. Úgy néz ki, csak akkor lesz demokrtikus a rendőri beavatkozás, ha véresre verik ,vagy a szemüket kiszúrják ,vagy lelövik a tüntetőket mint nyugaton.
Szerintem bekesebb volna korulzarni oket, vannak mar erre mobil falak. Aztan vizagyuval beaztatni, es hagyni hogy szaradjanak par napig a korulzart placcon etel ital nelkul.